Temný stín noci

Temný stín noci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451307/bmid_temny-stin-noci-aYg-451307.jpg 3 116 48

Úspěšná autorka Tess Gerritsenová ve strhujícím příběhu plném napětí líčí příběh ženy, která ve snaze uniknout hříchům minulosti hledá útočiště ve starém odlehlém domě u moře. Klid, po kterém touží, však naruší setkání s přízrakem původního majitele domu a také rostoucí pocit ohrožení. V okolí totiž za posledních pár let zmizelo či zemřelo několik mladých žen. Že by měl vrah už vyhlédnutou další oběť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

The Shape of Night , 2019

essene
09.08.2021 3 z 5

Líbila se mi,duchařina tam pěkně sedla

Len2očka
25.07.2021 3 z 5

Od autorky mám přečteno ,,Hříšníci" , ,,Suvenýr" a ,,Znám tajemství", a to byla četba,to byl zážitek.Tato knížka bylo klopýtani a několikrát jsem si říkala ,,a proč je tam vlastně tohle????", na odložení to nebylo,ale jako tip na přečtení ji taky nedávám.

Simona838
17.07.2021 1 z 5

Miluju knihy od T.G., ale tohle bylo obrovske zklamani. Ducharina smichana s erotikou, krimi velmi strucne v zaveru. Skoda, celou dobu jsem cekala, kdy na me vyskoci kouzlo T.G., ale tentokrat se nekonalo. Urcite nedoporucuji. Ztrata casu a penez.

pingu1
01.06.2021 2 z 5

Mám od Tess Geritsenové všechny knihy, a mám ji moc ráda. Tohle se ale nepovedlo... Těšila jsem se na další skvělou detektivku, místo toho jsem skoro nedočetla změť duchařiny, erotiky a trošku krimi. Hodně špatná odbočka od jejího standardu, škoda :-(

Trina1
17.05.2021 3 z 5

Tak já nevím.... Na jednu stranu se mi to četlo moc dobře (když pominu, že jsem si zpočátku musela zvyknout na vyprávění v přítomném čase) a protože jsem věděla, že se nejedná o sérii s Jane a Maurou a že to je duchařina, zklamaná jsem nebyla. Ale na stranu druhou byl ten příběh tak strašně divný (o konci ani nemluvě) a násoska Ava mi nebyla moc sympatická, tak dávám jen tři hvězdičky.

Nixa
17.04.2021 3 z 5

Knihy od Tess Gerritsen mám hodně ráda, ale toto bylo zklamání. I přesto se mi kniha četla dobře a poslední třetina byla hodně napínavá a na konci byl i jeden překvapivý zvrat. Jako úplnou katastrofu bych to nebrala, ale mnohem radši bych si přečetla zase něco o dvojici Jane a Maura.
A musím říct, že poslední dobou se mi nelíbí obálky knih. I ta předešlá nebyla nic moc, což je škoda. Kdybych nešla vyloženě po autorčiných knihách nezaujala by mě a v knihkupectví bych je přešla.

muchomurka
08.04.2021 3 z 5

Nemohla jsem se do knížka hrozně dlouho začíst, naštěstí se to pak zlomilo a knížku jsem dočetla jedním dechem. Že jde o duchařinu mi nevadilo, ale podle anotace jsem čekala něco více akčnějšího. Ava mi byla velmi nesympatická - neustálé pití, vaření a následné znechucení, že jí přešla chuť a obrat "jeho kosti odpočívají v moři", který se opakoval tolikrát, až postrádal smysl. Také nemám ráda, když si za něco může sama a nedokáže se tomu postavit čelem a celou knížku jen náznaky. Achjo. A mohlo to být tak dobré, detektivní thriller stříknutý duchama.
A také mě vytáčela obálka našeho českého vydání. V knize je Brodieho vyhlídka impozantní dům, na obálce je však nějaká chata.

mikika
16.03.2021 3 z 5

chybou bylo, že jsem čekala klasický Tessin standard. pak následovalo těžké rozčarování. zpětně, když vím, že autorka sama žije v Maine, zajímá se o strašidelné domy, chtěla zkusit napsat něco jiného, lépe to teď chápu. ale předtím mi přišlo, že čtu Noru Roberts a něco z její romanticko-strašidelné série...

Lucie311
04.03.2021 3 z 5

Celkem spokojenost. Kniha překvapila.

ennlady
27.02.2021 3 z 5

V poslední době se setkávám s tím, že někteří autoři, tedy spíš autorky detektivek jakoby chtěly zkusit nějaký trochu jiný žánr, což bohužel většinou nebývá k dobru věci. Detektivky Tess Gerritsen vynikají skvělými příběhy plnými napětí, brilantně propracovanými postavami a uvěřitelným dějem, ovšem tahleta knížka mě bavila jen tím, že se dobře četla. Jinak úplně nevím... možná objasnění vražd několika žen nebylo zas tak špatné, třebaže celkem jasné asi od poloviny. V podstatě souhlasím s tou skupinou čtenářů, kteří nebyli knížkou nadšeni a čekali víc. Hlavní postava tzv. "na přesdržku" a o většině událostí nevím, co si myslet. A to včetně závěru. Snad že ten, kdo v sobě nese nějaké temné tajemství, je v domě stíhán nadobyčej šílenými nočními můrami (ovšem až takovými můrami?) a ten, kdo je v pohodě, se má dobře i tam? Každý, co si zaslouží? Nevím.

Evkae36
09.02.2021 3 z 5

Kdo bude i v této knize hledat Mauru a Jane, bude zklamán. Námět je dobrý, kniha chytne hned od začátku, ale později mi děj přijde takový utahaný, nudný, nepřinášející nic nového. Cekem dlouho čtenář neví, co se v knize vlastně doopravdy odehrává a kdo to má na svědomí. Závěr mi přijde takový laciný a - vzhledem k tomu, že tento styl příběhu je autorčin první, po sérii detektivních příběhů, chybí mi tam vysvětlení, jestli ten duch byl "skutečný" nebo jen výplod fantazie..

SilvieSisinka
07.02.2021 4 z 5

Úžasné čtení,úplně něco jiného než ostatní knihy od autorky.Duchove, nadpřirozeno.Napinave až až.

gordon13
04.02.2021 5 z 5

Překvapivě skvělá kniha! Je úplně jiná než ostatní knihy autorky, které jsou mimochodem všechny perfektní! Tohle je ale úplně jiný žánr, chápu tedy zklamání čtenářů-očekávali zkrátka klasický standard...Mě osobně se příběh hrozně líbil, byl strašně netypický a naprosto úžasně napsaný. Opravdu jsem si příjemně početla. Čistých pět hvězd :-)

HanulkaK.
03.02.2021 3 z 5

Dobrá, nenáročná, odpočinková, hodně mě bavila, až na ten konec...

sadlo
01.02.2021

Asi v první třetině jsem chtěla knihu odložit. Avu v domě, který si pronajala, svádí duch zemřelého majitele. Udivilo mne, že spisovatelka výborných detektivek se "snížila" k tomuto námětu. Tak jsem zkusila číst dál, přeskočila jsem určitá místa. A fakt je, že jsem knihu s napětím dočetla do konce.

alexis818
30.01.2021 2 z 5

Tak tentokrát jsem byla zklamaná.Moje oblíbená autorka mě v téhle knize zklamamala.Knika se četla dobře,o tom žádná,ale téma nebylo to,co se k autorce hodí.Asi chtěla zkusit něco jiného,než obvykle píše,ale moc se nepovedlo.Budu se těšit na další knihu a taky na to,abych mohla dát pět hvězdiček.

martina.tim
29.01.2021 5 z 5

Nejspíše jdu proti proudu, ale mě se tato kniha náramně líbila. Zhltla jsem ji jako malinu. Je pravda, že to je jiná Tess, než jak ji známe, ale i tahle Tess mě překvapila a uchvátila. Ať to byl duch, démon, nebo jen Aviina představivost podnícená alkoholem, tak bych hned nějaký ten čásek v tom domě pobyla... "Tady v mém domě najdeš to, co hledáš."

barack
23.01.2021 2 z 5

Stálí a věrní čtenáři autorky museli kroutit hlavou, co se s Tess Gerritsenovou stalo. Výjimečně totiž představila nikoli thriller, ale zplácaninu žánrů hororu, detektivky a erotiky. Výjimečně představila extrémně protivnou a otravnou hlavní hrdinku, kterou byste nejradši odpráskli hned na začátku. A bohužel, výjimečně napsala knížku, která je vážně nepovedená. Hlavní hrdinka je permanentně v lihu, nebo si na něco stěžuje, nebo vaří (ale nejí vlastní jídlo) a nebo je permanentně "vlhká" "má ztvrdlé bradavky" (nebo "vztyčené bradavky") a nebo "jí stéká po nohách vláha" ... Nemůžu si pomoct, ale podle mého názoru měla Tess v době psaní sedmičku v sobě a chlapa daleko... Toto byl pro mě sakra přešlap.

buccifalek
19.01.2021 2 z 5

To snad ani nepsala Tess. Nuda

Janík511
16.01.2021 4 z 5

V této knize se mi Tess představila v jiné podobě a jeji duchařina mě bavila. Kniha má jednoduchou zápletku s nevyjasněnými vraždami. Nechápu tak nízké hodnocení, mě se líbila.