Neonoví bohové

Neonoví bohové https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495460/bmid_neonovi-bohove-mrs-495460.jpg 4 590 149

Temný Olymp série

Všichni říkali, že je ten muž mýtus, ale sotva jsem přešla řeku Styx, jeho temné kouzlo mě uhranulo… a byl prostě můj. Miláček společnosti, Persefona Dimitriouová, chce uprchnout z ultramoderního města Olymp a začít znovu daleko od zrádné politiky Třinácti domů. Ale celý sen se vypaří v okamžiku, kdy ji matka bez varování nechá zasnoubit s Diem, nebezpečným vládcem temného města s nablýskanou fasádou. Persefoně nezbývá nic jiného, než prchnout do zakázaného dolního města a uzavřít ďáblovu dohodu s mužem, kterého považovala za legendu… s mužem, který ji dovede do světa, o jehož existenci neměla ani zdání. Hádés strávil celý svůj život ve stínech a vůbec netouží vystoupit na světlo. Když však zjistí, že mu Persefona může nabídnout střípek pomsty, po níž celá léta prahne, pomůže jí – za jistou cenu. Ale každá bezdechá noc, kterou stráví propletený s Persefonou, v něm probouzí tak silnou touhu, že je ochotný rozpoutat válku s celým Olympem, jen aby si ji udržel… Moderní převyprávění mýtu o Hádovi a Persefoně, které je stejně tak hříšné, jako sladké.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Red

Neon Gods , 2021

jitka_dankova
05.05.2023 5 z 5

Tento moderní příběh mýtického Háda a Persefony jsem si neskonale oblíbila. Jde o vkusný erotický román. Romantika a postupné budování vztahu tam stojí v popředí a decentně to doplňují scény z "veřejného" sexu v klubu před vybranými pozvanými hosty. Protože jde o olympské bohy, tak mi to prostě přišlo celé přirozené v daném prostředí. Autorka se nedrží řecké mytologie doslovně, ale pouze se jí šikovně inspiruje a za to jsem jí neskonale vděčná. Původní příběh Persefony totiž nemá takový šmrnc a nuance, jako toto moderní převyprávění. Ocenila jsem vložení detailů z mytologie, jako bylo granátové jablko, nebo třeba pes Kerberos či role Chárona a skvěle začleněnou a pozměněnou Hermé (místo Hermése). Je až neskutečné, že jsem se nikdy o řeckou mytologii nezajímala tolik, jako ve chvíli, kdy jsem si kvůli tomuto obyčejnému erotickému románu dohledávala jednotlivé zmíněné postavy a jejich původní charakteristiky a příběhy, jen, abych si plně vychutnala autorčin smysl pro zajímavé detaily a parafráze. Ke konci jsem čekala trochu víc dramatičtější a nějak "jiné" rozuzlení a jinou pomstu Diovi, ale nijak to nesnižuje mé nadšení z této knížky.

Tesset
04.05.2023 3 z 5

Takový průměr. Určitě zajímavý nápad zasadit řeckou mytologii do současného světa. Nebylo to špatné, ale ta erotická linka ten příběh celkem deklasovala, bez toho a s pořádnou zápletkou by to asi bylo lepší. Každopádně fajn tak na jedno přečtení.

Lelaqu
23.04.2023 3 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila. Vím, že v zahraničí tato kniha způsobila velký boom a i přesto, že nemusím fantasy jsem se nechala zlákat. Kniha mě bavila, autorka napsala moc dobře začátek.

Postavy byly úžasně popsané. Persefona nebyla klasická ufňukaná panna (ne že by to bylo něco špatného, ale v knihách jsou většinou popsané ve špatném světle) a nebála se občas jít proti proudu. Hádés byl skvělá postava, která z nás by se do něj nezamilovala.

Jedinou výtku, kterou mám u něj, bylo popisování toho jak moc pro něj Persefona znamená, jak ho okouzlila blabla. Všichni víme, že je to psané jen pro potěšení čtenářek a chlapi na tohle nemyslí - a to dost ubližuje jeho charakteru.

Kniha celkově potřebovala více akce - jak už někdo zmiňoval dříve nerozhodnost na co se dříve zaměřit erotika x děj. Děj pokulhával a některé erotické scény taktéž. Kolikrát byly o ničem. A to nebudu mluvit o překladu obzvláště TĚCHTO scén. Čeští překladatelé by se měli naučit přestat používat slova jako mušlička, lasturka, štěrbinka. V reálném světě by to nikdo neřekl protože to zní fakt blbě, navíc ještě když to vysloví chlap drsňák, působí to komicky. Když už jsme u překladu a chlapa drsňáka - oslovování "sirénko" mi tako dost vadilo.

Nicméně mě kniha bavila číst, bylo to pro mě oddechové, zajímavé čtení. Moc fantasy věcí tu nenajdete, takže pokud fantasy nevyhledáváte není se čeho bát. Ráda bych si přečetla i další díly, pokud vyjdou (prosím ale ať předtím pošlou překladatele na nějaké školení - a to by se podle mě hodilo všem překladatelům erotických románů, protože jejich překlady dávají českému smutu špatné jméno)

Celkově bych knihu spíše doporučila pro nenáročné čtenáře, kteří si rádi odpočinou, ale spíše bych sahala po anglickém originálu (pokud zvládáte aj)

M.C.SMITH
09.04.2023 4 z 5

Ale jo, tohle docela ušlo. Sice jsem si příběh představovala trochu jinak, ale jo.
Hádes mi značně připomínal Rhysanda ze Dvorů - to už tu někdo podotkl a já musím dát za pravdu. (A ruku na srdce, já bych po něm skočila jako slepice po flusu.)
Takových Padesát odstínů šedi na Olympu. Kniha se četla lehce a velmi rychle, bylo to příjemné.
Já jsem knihu zhltla a podle mne je to taková jednohubka.
Pokud máte rádi nějakou tu prasárničku, tohle si určitě přečtěte. Stojí to za to.

dooky
04.04.2023 3 z 5

Na to, jakým byla kniha jeden čas hitem na sociálních sítích, jsem si brousila zuby na parádní příběh, od kterého se neodtrhnu. Bohužel přišlo zklamání. Kniha se kromě velmi originálního pojetí místa a společnosti neliší od ostatních, průměrných romanticko/erotických příběhů, kterých jsem četla již mnoho.

havrmoni
01.04.2023 3 z 5

Začátek zajímavý, navnadil na další čtení. No a pak nic s trochou erotiky a pak něco na konci. Když píšu trochou, tak oproti jiným erotickým knihám je toto nic. Jak se na začátku jevil Hádes jako temný pán- dominant, tak už po pár stránkách bylo jasno, že s toho nic nebude. Ani z náznaku nějakého toho BDSM, to byl fakt jen náznak. Mušličky a lasturky tomu fakt nepomohly. Miluju řecké báje a fantasy vůbec, ale tohle byl spíše mocensko- politický příběh z novodobého Olympu kde bohové nemají žádnou božskou moc. Postavy, ale byly kupodivu sympatické a když pominu ty náznaky , které se nerozvinuli, tak to byla romanťárna se vším všudy. Jako oddechovka fajn, ale tentokrát mi to nestačilo.

whiolet
31.03.2023 4 z 5

Nečekala jsem žádnou velkou pecku, ale tohle bylo super. Fakt mě to bavilo, souhlasím, že je to trochu jak padesát odstínů šedi, ale rozhodně je to dle mého názoru lépe zpracované.
Nápad s Bohy byl fajn i když do mojí celkové spokojenosti nechápu, proč si s tím autorka nedala víc práce a nerozepsala se o nich rozsáhleji.
Tak či tak bylo to skvělé oddechové čtení s velkou porcí erotiky :)

michaella03
30.03.2023 4 z 5

"Existuje jen několik způsobů, jak si udržet moc. Strach, láska, věrnost. Ty poslední dva jsou nestálé, ten první se těžko získává, pokud nejsi ochotná umazat si ruce."

Dlouho jsem nad Neonovými bohy váhala a kroužila okolo nich, ale pak jsem narazila na nějaké úryvky a nechala se zlákat :).
Kniha je krátká a čtivá, moderní převyprávění příběhu Háda a Persefony je super nápad. Hádes samotný na mě působil jako kombinace Christiana z Fifty Shades (jizvy, trauma z dětství, "rudý" pokoj) a Rhysanda z Dvorů (temná minulost, milující a ochranitelský k těm, na kterých mu záleží), což bylo fajn, co si budem :D.

"Nedovolil bych jí navždy zůstat ve stínech. Vynasnažil bych se, abych jí dal veškeré sluneční světlo a štěstí, které bych dokázal najít."

Knížka má však dva kameny úrazu: ten první je autorčina nerozhodnost, zda se bude soustředit spíše na erotiku nebo na děj, podrobnosti a fungování světa (na erotiku to zas až tak světoborné nebylo; na pochopení Olympu a jeho pospolitosti máme pramálo informací - zůstalo tu mnoho nevyřčeného). Ten druhý kámen je tragický překlad u sexuálních scén. Pevně doufám, že se paní překladatelka při své další práci nebude držet výrazů jako jsou "jeskyňky, mušličky a lasturky", protože to knize ubližuje snad nejvíc a mnoho čtenářů to odrazuje, nehledě na to, že při čtení to působí směšně a rušivě.
Suma sumárum, nebýt těch nezodpovězených otázek ohledně funkčnosti nového světa a těch příšerně přeložených výrazů, je to kniha s dobrým námětem a fungující chemií mezi hlavními hrdiny. Teď tedy jen budu vyhlížet druhý díl a těšit se na příběh Psyché a Erose.

"´Někdo musí udržovat mír.´ Byla to moje role v naší malé rodině... Uhlazuju spory, plánuju a všechny stmeluju dohromady. Nechci to dělat navždy. Jen dokud si nenajdu cestu ven."

TerapieKNIHOU
30.03.2023 3 z 5

"Žena, kterou si nesu na rameni, se stane nástrojem, s jehož pomocí konečně svrhnu Dia, nebo se stane mou zkázou."

VE ZKRATCE: jako takhle, nápad zajímavý, velká očekávání jsem neměla jen mi to celé trochu připomínalo 50 odstínu šedi v trošku jiném hávu a light verzi. Možná otázka, proč zrovna Neonový bohové?

Pravidelně po přečtení detektivky nebo thrilleru šáhnu po něčem na odlehčení, něčem, u čeho můžu vypnout. U této knihy mě zaujala v prvé řadě čučavá obálka a pak anotace lákající na moderní převyprávění řecké mytologie. Jako malá jsem ujížděla na Disney pohádce Herkules, tak co bych to nezkusila :D

Moderní pojetí Olympu, kde bohové nemají žádné zvláštní schopnosti a žijí si v mrakodrapech jako tzv. Manhattanská smetánka. Do tohoto prostředí je zasazen příběh Persefony (která jak napovídá anotace, utíká před manželstvím s Diem) a Háda, který je pro tamní obyvatele jedna velká neznámá.

Musím se přiznat, že knihu jsem všeho všudy četla asi týden, začátek mě úplně nechytnul, postupně jsem však knize začala přicházet na chuť a celkově ji hodnotím jako originální oddechovku s ne úplně špatným příběhem. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka nebyla žádná křehká květinka, ale spíš cílevědomá žena, co ví, co chce a jen to pečlivě skrývá za maskou naivní a usměvavé slečinky. Hádes jako takový nezklamal, jen bych čekala, že se bude trochu víc cukat a nepropadne kouzlu Persefony tak snadno. A upřímně? Ten konec jsem čekala trochu víc akčnější.

NOTES: je to erotický román, takže peprné scény tu máme. ALE, boha jeho opravdu mám bytostný problém s pro mě rádoby sexy názvy typu mušlička, lasturka, štěrbinka - to se mi spíš chce smát, když to čtu :D Ale s tím bojuju u více knih tohoto žánru.

Steffy
29.03.2023 4 z 5

Kniha, která mě zaujala novodobým převyprávěním o Hádovi a Persefoně! Koupila jsem si jí již v předprodeji a hned jak dorazila, tak jsem se dala do čtení. Ovšem, jak jsem si knihu objednala, tak jsem zjistila, že se jedná o erotický román. Nějak jsem předtím asi nedávala pozor :D. Nicméně jsem jí začala číst ihned, jak dorazila, protože jsem se na příběh těšila. A kniha mě neskutečně bavila! Příběh byl opravdu perfektně napsán a co mě potěšilo byla i mapa, takže jsem si mohla lépe představit celý Olymp a Hádovo podsvětí.

Dala jsem knize 4*, ale jen proto, že podle mě byli některé erotické scény prostě nepodstatné. Osobně by mi vůbec nevadilo, kdyby tam ty erotické scény nebyly. Ale chápu to, že je to vedeno jako erotický román a autorka to psala i s tímto úmyslem a byla to moje chyba, že jsem si to nedohledala. Možná by kniha byla lepší, kdyby se buď autorka více zaměřila a erotiku nebo na druhou stranu a popsání a fungování daného světa. Určitě ale nelituju, že jsem si knihu pořídila a možná se k ní v budoucnu znovu vrátím.

jeany23
28.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Začátek vypadá slibně, dokud Persefona v nouzi nejvyšší náááááhodou nenarazí na Háda, který se jí ujme. Nejdřív tu jsou náznaky, že dojde na nějaký BDSM, ale skutek utek, z Háda je zakrátko změkčilý zamilovaný trouba a Persefona ho válcuje svým libidem, které je značné a Hádovi se neustále nabízí jako (...). Erotiky je tu dostatek, ale její popisy jsou si podobné a tak nějak zrychlené. Ke konci knihy konečně dojde na vyřizování starých účtů, ale potenciál je promarněn - než se člověk naděje, vše se rychle vyřeší a je konec.
Škoda že nejsou některé pasaže propracovanější: Proč Zeus zabil Hádovy rodiče? Jaké funkce zastávají jednotlivé "bohové" ? Co je Třináctka za spolek ? V jaké době se děj odehrává a je to realita nebo je tam nějaký prvek fantasy ?
V rámci žánru neurazí, nenadchne.

Pain
28.03.2023 3 z 5

Čekala jsem něco jiného a dostala jsem také něco jiného. Našlápnuto měla kniha dobře, ale... Erotika a romantika nic moc. Nejsem fanda sexu na veřejnosti. Politické pozadí bylo zajímavější, ale bohužel nebylo lépe popsáno. Stejně tak svět - evidentně jména starořeckých bohů byly nějaké tituly (něco jako starosta apod.?). Škoda, že autorka se v tomto směru více nerozepsala. Nabyla jsem dojmu, že se příběh pravděpodobně odehrává v našem světě (ve fiktivním městě), i když onen tlak při překračování řeky Styx má nádech nadpřirozena.
Mohlo to být lepší.

Thalin
21.03.2023 1 z 5

Kniha začala dobře, já se bavila a říkala jsem si, že jí hodnocení křivdí. S první a každou následující sexuální scénou se to ale změnilo v adaptaci Padesáti odstínů. Laciné sexuální scény, narážky, klišé jako v každé plytké erotické slátanině. Nuda, nuda, klišé a nuda. Sem tam dobrá hláška to už nezachránila. Moc jsem nepochopila, proč si autorka zvolila zrovna Řecké bohy. Nehraje to tam doslova žádnou roli. Co vlastně byli zač? Běžní lidé? Nějaká elita? Autorka se neobtěžovala s žádným vysvětlením toho světa. Kdyby to bylo pojaté jinak, tak by to mohla být povedená moderní adaptace antické mytologie. Ale udělala z toho akorát erotický brak. Při těch kecech, co ti dva při sexu měli, jsem vážně protáčela oči. Jako by všechny autorky erotických knih jely podle stejného scénáře. I ty postavy jsou pořád na jedno brdo. Tady mají akorát jména známých bohů a hrdinů z antické literatury, nic víc. A ten epilog to zabil už úplně. Takhle někdo končí knihu?

Janinkniznisvet
19.03.2023 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci knižní štafety. Líbilo se mi na ní to, že se Řecká mytologie byla upravena do dnešní době. Taky se mi líbilo střední kapitol od obou hlavní hrdinů. Jen na mě tam bylo až moc detailně popsané sexuální scény. Četla se rychle.

dam.si.knihu
18.03.2023 4 z 5

Přišel konečně čas si přečíst tuhle erotickou fantasy knihu, která tady sbírala skvělé ohlasy. Přiznám se, že jsem si ani asi nepřečetla anotaci, a tak jsem neměla úplná nějaká očekávání. Musím říct, že tohle byl čtivý erotický román, který se jak už název vypovídá odehrává v moderním Olympu. Ano, čtete správně. Tady mají bohové telefony, autaale žádné superschopnosti.
Příběh mi od začátku dost připomínal Padesát odstínů šedi v jednodušší a méně pikantnější verzi. Co se musí nechat je to, že tady konečně máme hlavní hrdinku, která ví, co chce, má svůj názor a není to žádná holka, která pomalu ani neví co je to sex.
I když čtenář ví, že se jedná o erotický román a předpokládá, že tam budou pikantní slova, tak já si prostě na štěrbinku, broskvičku, mušličku nikdy nezvyknu. To je prostě věc, která já nevím, vždycky mě to rozesměje a možná trochu znechutí. Bod pro autorku, která tyhle slova dokázala neuvěřitelně střídat v každé větěasi aby se čtenář nenudil.
Ovšem i přes to, to byl čtivý a vcelku originální román, který v sobě měl příběh a nebylo to jen 90 % sexu a děj skoro nic. :)

LenaWirus
14.03.2023 1 z 5

Začalo to slibně a potom se to najednou proměnilo v 50 odstínů šedi. Bohužel to nezvládám dočíst, čekapa jsem něco jiného.

DomenicaRisa
14.03.2023 1 z 5

Kniha vyvolává tolik otázek. Co to k čertu bylo? Cílené na YA nebo dospělé? Jaký je tu vlasntě příběh? Může člověk mít alergii na některá slova? A měl to být příběh normální nebo magický?

Nemám ponětí. Řekla bych, že autorka byla odkojena na Starých řeckých bájích a pak přešla na 50 Shades a rozhodla se napsat kombinaci. Žádný! Jako doslova - tam není nic hlubšího. Ano, může. Výrazy jako sirénka, mušlička, šťávička se dají jen v omezeném množství max 1 kus na příběh. Ehm magické bariéry, ale vizáž zbohatlíků.

Hlavní myšlenka nebyla k zahození, ale byla tragicky zpracovaná.

lichlelle7744
08.03.2023 odpad!

Těžká nuda, předvídatelná kniha od začátku až do konce. Finále jsem musela číst 3x, protože pro mě byl šok, že tohle někdo myslí vážně a že jsem určitě něco přehlédla. Bohužel, ne.

ElikaS
08.03.2023 3 z 5

Z knížky mám poměrně rozporuplné pocity. Knížka mě zaujala už podle anotace spojením erotického příběhu a řecké mytologie, kterou mám moc ráda. Začátek mě opravdu bavil. Líbilo se mi zasazení do moderní světa i samotné pojetí řeckých bohů. I příběh se začal rozvíjet zajímavě.
Bohužel druhá polovina knihy mi přišla nudná. Příběh i erotika se nějak vytratily a zbyla z toho nudná romantika bez špetky originality. Kdy se oba hlavní hrdinové chovají, jak zamilovaní teenageři.
Upřímně já bych knížku nezařadila ani do kategorie erotických románů jako spíš do romantiky. Zas tolik sexu v knížce nebylo. Bohužel i ta romantika je dost slabá. Je to taková pěkná ukázka toho, jak nevyužít dobrý námět a zabít ho bezduchou romantikou.

KateTheBlogger
03.03.2023 3 z 5

Knížku jsem četla na doporučení kamarádky, kterou velmi zaujala. Nápad spojení erotického románu s řeckou mytologií a její umístění do moderní doby se mi vlastně líbil. Přijde mi to jako skvělý způsob, jak si oprášit znalosti z dějepisu.
Oceňuji zejména autorčino časté použití pojmů "bohové" a "bozi", tím to totiž narážela právě na bohy z Olympu, ačkoliv v této knize se jedná o mocné lidi, nikoliv o nadlidi.
Hledáte-li odpočinkový erotický román, rozhodně dejte Neonovým bohům šanci.
Mimochodem, popisy Dolního města jsou tak skvělé, že jednat se o skutečné místo, tak už mám sbalené kufry a jsem na cestě! :-)

PS: Nebudeme si nic nalhávat, inspirace Odstíny je v knize patrná (on je dominantní, má na těle jizvy, je neskutečně bohatý), ale napsat originální erotický román, který by nic nepřipomínal, zkrátka a dobře nejde.