Neonoví bohové

Neonoví bohové https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495460/bmid_neonovi-bohove-mrs-495460.jpg 4 590 148

Temný Olymp série

Všichni říkali, že je ten muž mýtus, ale sotva jsem přešla řeku Styx, jeho temné kouzlo mě uhranulo… a byl prostě můj. Miláček společnosti, Persefona Dimitriouová, chce uprchnout z ultramoderního města Olymp a začít znovu daleko od zrádné politiky Třinácti domů. Ale celý sen se vypaří v okamžiku, kdy ji matka bez varování nechá zasnoubit s Diem, nebezpečným vládcem temného města s nablýskanou fasádou. Persefoně nezbývá nic jiného, než prchnout do zakázaného dolního města a uzavřít ďáblovu dohodu s mužem, kterého považovala za legendu… s mužem, který ji dovede do světa, o jehož existenci neměla ani zdání. Hádés strávil celý svůj život ve stínech a vůbec netouží vystoupit na světlo. Když však zjistí, že mu Persefona může nabídnout střípek pomsty, po níž celá léta prahne, pomůže jí – za jistou cenu. Ale každá bezdechá noc, kterou stráví propletený s Persefonou, v něm probouzí tak silnou touhu, že je ochotný rozpoutat válku s celým Olympem, jen aby si ji udržel… Moderní převyprávění mýtu o Hádovi a Persefoně, které je stejně tak hříšné, jako sladké.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Red

Neon Gods , 2021

TerryDee
02.09.2022 5 z 5

Tak tohle bylo něco neskutečného. Do této knihy jsem se doslova zamilovala.

Už od mala jsem měla ráda mytologii, a především tu řeckou. Ty příběhy mě vždy lákaly a fascinovaly. ️

Takže když jsem se dozvěděla, že je tu příběh, který v sobě skýtá spojení staré řecké mytologie s moderním světem, byla jsem zvědavá a nadšená zároveň.

Příběh Háda a Persefony byl úžasný. Jako pár byli dokonalí nejen co se týče charakterů, ale i jejich vzájemné chemie, která byla jiskřivá a hříšná. Persefona mě velmi mile překvapila. Na jedné straně dokazala být milují, laskavá a na druhé straně z ní byla bojovnice za sebe a za ty, které miluje. Líbilo se mi, že je nám Hádés zpočátku vykreslován jako záhadná a temná postava s mnoha tajemstvími. Jakmile jsme ho mohli blíže poznávat, tak jsme objevovali jeho světlé a dobré stranky. Takže zamilovat se do něho nebylo vůbec těžké.

Rozhodně se těším na další příběhy z toho světa a jsem zvědavá, co nám s sebou přinesou.

Za sebe můžu tenhle příběh rozhodně doporučit. Myslím si, že stojí za to překročit řeku Styx a vydat se do Temného Olympu.

nela3812
01.09.2022 5 z 5

Troufám si říct, že v rukou držím další hit tohoto roku. Tohle je skutečně jedinečný kousek mezi erotickou literaturou. Pohltí Vás od první strany a vezme Vás na divokou jízdu do novodobého Olympu.

Mezi hlavními hrdiny od samého začátku probíhá mnoho sarkastických slovních přestřelek a vše je doslova pohlceno v sexuálním napětím. Napětí se opravdu brzy překlopí do velmi peprných sexuálních scén. Mohu-li srovnat příběh s dalšími tohoto typu, tak je z pohledu sexuálních scén velmi jedinečný. A pokud je právě toto váš žánr, tak vám tento příběh nesmí uniknout.

Když jsem knihu vzala do ruky a začetla jsem, měla jsem pocit že čtu jakousi zvrácenou kombinaci 50ti odstínů a Krásky a zvíře. To samotné dohromady tvoří z mého pohledu naprosto geniální kombo, jež autorka navíc pozvedla, když celý příběh zasadila do prostředí Olympu a vytvořila tak velmi jedinečné prostředí.

Kdyby se Vám to náhodou zdálo už trochu moc, věřte mi, že Olymp a jeho bohové sedli tomuto příběhu jak prdel na hrnec. Všechny jejich neřesti, poslání a charaktery skvěle dokreslují zbytek příběhu ve chvílích, kdy se naši hlavní hrdinové neoddávají (na můj vkus už dost zvráceným) hrátkám.

Je ovšem pravda, že na kombinaci 21. století a řecké mytologie, si jako čtenář budete muset chvíli zvykat, ale ve výsledku si to prostředí zamilujete, protože je to ve srovnání s jinou erotikou naprosto jedinečné. Osobně zvolené prostředí považuji za geniální nápad, kterým autorka svou sérii vytrhla ze zajetých stereotypů erotických románů.

Kombinace prvků, které autorka zvolila vytváří dohromady napínavý, vtipný, žhavý a temný příběh protkaný extrémní dávkou erotiky a lehkou dávkou romantiky. Tahle kniha má vše, co by si čtenář od erotické literatury mohl přát. S tímto kouskem rozhodně nešlápnete vedle a já jsem si jistá, že má tato série skutečně skvěle našlápnuto. Těším se na pokračování.

renulka16
31.08.2022 4 z 5

Neonoví bohové, popravdě jsem nevěděla co mám čekat pod pojmem moderně převyprávěný příběh o Persefoně a Hádovi v kombinaci s erotikou.

Jako takhle, příběh je to skvělý, výborně propracovaný, temný, žhavý. Ale nějak ta kombinace, že bohové mají mobily a pořádají erotické hry mi stále přijde poněkud zvláštní.

Kdo má rád erotické příběhy, ten si zde přijde na své. Jedná se opravdu o originální příběh, který jsem nečekala. Avšak je zde zachovaný i původní příběh, což je fajn.

Děj se odehrává v Olympu, který je rozdělený řeknou Styx na horní - ultramoderní město a také na dolní. Persefona utíká před Diem, protože se má stát jeho manželkou, právě do zakázaného dolního města, kde zjistí, že Hádes není pouze mýtus a temná erotická hra může začít ...

Jedná se o opravdu čtivou knihu, to se nedá odepřít. Velkou výhodou jsou zde krátké kapitoly, které se střídají ve vyprávění z pohledu Persefony a Hádese v ich-formě.

Neonoví bohové jsou prvním díle série Temný Olymp.

ivetapl
31.08.2022 5 z 5

Tohle byla taková jízda! Bohové v moderním světě. Naprosto geniální.

Příběh o Hádovi a Persefoně. Seznámí se, když Persefona překročí řeku Styx. Do té doby byl Hádés jen mýtus v Horním městě.
Co mě totálně překvapilo, tak to, že byl úplně jiný než jsem čekala. Opak Dia. Naprosto úžasný a propadla jsem mu hned.
Persefona je tvrdá, ač se to nemusí zdát. Jen tak se nevzdává. A plán, který navrhne Hádovi? Bláznivý. Jiné slovo mě nenapadá, ale zároveň i geniální.
I když může rozpoutat válku...

,,A pokud jsem tvoje...Tak ty jsi můj."
,,Ano. Do prdele, ano. Jsem tvůj."

Najdete tu hodně peprných scén. Ne jen romantiku. Budete se i smát, několikrát. Čtení vás bude strašně bavit a věřím, že knihu slupnete jako malinu. Budou se vám líbit i vedlejší postavy. Třeba Hermé je naprosto skvělá.

,,Už jsi přemýšlel o jménech?"
,,Pes."
,,Háde. Máš tři psy. Nemůžeš jim všem říkat ,pes'. Potřebují jména."

Říkám vám, že touhle knihou nesáhnete vedle. Romantika, temno, erotika, vtipné scény... vše co potřebujete najdete v tomhle nádherném příběhu.

eliska2126
31.08.2022 5 z 5

Neonoví bohové jsou vlastně převyprávěním příběhu Háda a Persefony. Nicméně kniha je výjimečná tím, že autorka spojila antickou mytologii a moderní svět. Na knihu jsem si brousila zuby už od Bookstormingu a díky skvělému představení knihy jsem věděla, že mám očekávat retelling, který je okořeněný pár pikantními scénami. I takových většinu chybí nějak více rozpracovaná dějová linka. Ale tady? Děj je rozpracován opravdu dobře. Linka je plná zvratů a pikantní scény dokreslují tvořící se vztah mezi Hádem a Persefonou.

Také se mi líbilo jak autorka zbořila stereotyp zobrazení Háda jako takového toho strašáka Olympu. Hádes nám ukáže i svou druhou stránku a ta si mě hned získala. I Persefona byla skvělá hlavní postava, sama o sobě je silná osobnost, i když nám na začátku ukázala masku sluníčkové poslušně dcerušky, brzo zjišťujeme, že je mnohem víc. Nečeká, až ji někdo umete cestičku a až za ni všichni všechno vyřeší. Nebojí se sama vzít situaci do svých rukou a ochránit své milované.

Knížka se četla opravdu dobře. Je čtivá jak blázen a děj plyne opravdu skvěle. Autorčin styl mi sedl, příběh je originální a opravdu se těším na další díly ze série Temný Olymp, které mají být o dalších postavách.

kaja9825

Neonoví bohové

Hříšné, opojné a neskutečně čtivé.
Zajímalo by vás, jak by vypadaly řecké mýty přenesené do dnešní moderní doby s kapkou erotiky a jiskření?
Tak tohle je pro vás to pravé ořechové.
Kniha velice poutavě a čtivě přináší retelling mýtu o Persefoně a Hádovi.
Samozřejmě nechybí ani peprné scény, ale určitě to není to hlavní na čem autorka stavěla.
Děj je propracovaný a osobně jsem posledních 100 stran zhltla bez mrkání, jen aby mi něco neuteklo, takže není nouze ani o napětí.
Musím říct, že jsem se zamilovala do obou hlavních postav a i vedlejší postavy mě bavily.
Celkově si myslím, že se tahle kniha velice povedla a stojí za to si jí přečíst ️

Lucyk01
31.08.2022 5 z 5

Tak tohle byla totální pecka. Když jsem se na knížku chystala, nevěděla jsem, co mám od ní očekávat. Protože jsem ještě nikdy nečetla žádný retelling, takže jsem vůbec nevěděla, jestli mě to bude bavit nebo ne. Ale jelikož o řecké mytologii jsem se tehdy zajímala a i na škole me tato část dějepisu bavila, tak jsem se hodně těšila.

A jsem mile překvapená. Hlavní postava Persefona mi byla od začátku sympatická a to samé můžu říci i o Hádesovi. Oni se tak strašně k sobě hodí. Líbila s emi ta chemie mezi nimi. A jeho humor byl jen třešnička na dortu.

Ze začátku jsem neměla ráda Déméter, ale na konci zas tak špatná nebyla. (No spoiler)

Dia jsem celou knihu nesnášela, ale jako v každé knize musí být nějaký zaporák. Jsem ráda za ten jeho konec, ale něco tomu chybělo. Bylo to napínavé, prostě drama, ale čekala jsem nějaky BOOM, kterého jsem se nedočkala. Což mě zklamalo.

Konec se mi zdál docela uspěchaný a odflaknutý, i když autorka si nechala záležet na epilogu, který se mi líbil.

Samozřejmě hot scény nesměly chybět. To se autorce velice povedlo.

Knihu můžu jedině doporučit. A další díly v sérii si určitě nenechám ujít.

lena.o.knihach
31.08.2022 4 z 5

Persefona prchá před sňatkem s Diem a nezbývá jí nic jiného, než překročit řeku Styx, porušit zákaz a vydat se do Dolního města.
Čtyřiadvacet let si Déméteřina dcera myslela, že Hádés je pouhý mýtus. Teď ho ale na druhé straně potkává a už není cesty zpět.

Nenechte se zmást, Neonoví bohové nejsou fantasy. Převyprávění mýtu o Hádésovi a Persefoně Katee Robert zasadila do moderní doby (mobily, internet), přičemž si při čtení nejde nevšimnout podobnosti s Padesáti odstíny šedi.

Chemie mezi hlavními hrdiny fungovala naprosto dokonale a o pikantní scény (občas i na veřejnosti) tu není nouze. Autorka popsala úplně všechno do každičkého detailu. Nevynechala nic, vůbec nic.

Do prvního dílu série Temný Olymp se začtete téměř ihned. Persefona je sympatická, krásná a chytrá hlavní hrdinka a ani na Hádése čtenář nečeká dlouho. Jeho charakter mi moc sedl a překvapil. Ti dva jsou skvělí každý zvlášť i spolu. A když se k nim na scéně přidá ještě Hermé a Dionýsios, zaručeně se budete bavit.