Neonoví bohové

Neonoví bohové https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495460/bmid_neonovi-bohove-mrs-495460.jpg 4 590 149

Temný Olymp série

Všichni říkali, že je ten muž mýtus, ale sotva jsem přešla řeku Styx, jeho temné kouzlo mě uhranulo… a byl prostě můj. Miláček společnosti, Persefona Dimitriouová, chce uprchnout z ultramoderního města Olymp a začít znovu daleko od zrádné politiky Třinácti domů. Ale celý sen se vypaří v okamžiku, kdy ji matka bez varování nechá zasnoubit s Diem, nebezpečným vládcem temného města s nablýskanou fasádou. Persefoně nezbývá nic jiného, než prchnout do zakázaného dolního města a uzavřít ďáblovu dohodu s mužem, kterého považovala za legendu… s mužem, který ji dovede do světa, o jehož existenci neměla ani zdání. Hádés strávil celý svůj život ve stínech a vůbec netouží vystoupit na světlo. Když však zjistí, že mu Persefona může nabídnout střípek pomsty, po níž celá léta prahne, pomůže jí – za jistou cenu. Ale každá bezdechá noc, kterou stráví propletený s Persefonou, v něm probouzí tak silnou touhu, že je ochotný rozpoutat válku s celým Olympem, jen aby si ji udržel… Moderní převyprávění mýtu o Hádovi a Persefoně, které je stejně tak hříšné, jako sladké.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Red

Neon Gods , 2021

AloneJane
26.02.2023 1 z 5

Čekala jsem oddychovku, což svým způsobem asi i je, i když intimnější a erotická. Ale pojetí mi tak trochu připomínalo Padesát odstínů i když jsem je nečetla a ani nebudu. Příběhově celkem zklamání, které má s bohy společná opravdu jen jména.

R.A
25.02.2023 5 z 5

(audiokniha, anglicky; hodnotím podle originálu. Píšu něco k celé sérii, ale bez spoilerů)
První díl cca desetidílné série, ve které se na pozadí romantických (erotických) vztahů mezi pokaždé jinou dvojicí hlavních postav odkrývají intriky související s třináctkou vládců fiktivního města Olympu. V prvním dílu se objeví Zeus, Demétér, Hádés, Hermés a Dionýsos a jsou zmínění Afrodita a Poseidon, na další dojde časem. Struktura vztahů mezi postavami do značné míry kopíruje řeckou mytologii. Každý z centrálních vztahů má svoje vlastní specifika a dynamiku; sex na veřejnosti je spíš výjimkou než pravidlem, ale vždycky je vyzdvihován důraz na bezpečnost a souhlas všech zúčastněných. S přibývajícími díly přibývá politiky a odkrývá se zákulisní struktura města. Vzhledem k rozsahu celého projektu je ten rozjezd mimo romantickou linku poněkud pomalejší. Uvidíme, kolik toho bude přeloženo do češtiny a jak ty překlady dopadnou; já je asi česky číst nebudu, fakt mi stačilo knihu otevřít na náhodné straně a nákup jsem si rozmyslela. A taky uvidíme, jak dopadne celá série, ze které šel letos do prodeje čtvrtý díl a pátý je v předprodeji.

Turquoise
25.02.2023 1 z 5

Jestli hledáte porno na papíře a nevadí vám sex na veřejnosti (a teď nemyslím sex v lese, v podchodě, ...ale akci pěkně na pódiu před 50ti lidmi) tak určitě doporučuju. Já bohužel nejsem příznivcem sex clubů, takže se mi to nelíbilo. V této knize je ho navíc fakt hodně. (Tohle je asi jedinná kniha, kterou jsem kdy četla a nelíbil se mi ani epilog.) Sex na veřejnosti se mi nelíbil ani v sérii Most Wanted od Julie Kenner a nijak mě to neuchvátilo ani v Božském cizinci od Ch. Lauren, tam jsem to ale dokázala zkousnout. Tady mi to bylo fakt nepříjemné.

Mytologie? Tak tu tady vůbec nehledejte. Jediná spojitost je ve jménech, město Olymp, řeka Styx. Konec. Jestli chcete romantické příběhy s tématikou řeckých bohů, tak můžu vřele doporučit sérii Temných lovců (Noční dravec) od Sherrilyn Kenyon. Tam to opravdu bohové jsou.

Do teď jsem vlastně nepochopila, jestli to jako byli lidé jako my - mafiáni nebo to skutečně měli být nějací "nadlidé".
Příběh jako takový...nic moc. Nebylo tam žádné wow. A připadá mi, že to ani nebylo podstatné. Důležité bylo popsat detailně pasáže, kdy si to hlavní hrdinové rozdávají před očima svých "přátel". Když ji vedl poprvé na to tajemné místo v jeho domě, doslovala jsem luskla prsty a řekla "Aha! A máme tu dalších padesát odstínů šedi!". Tak ne... Padesát odstínů bych po přečtení s tímhle opravdu nesrovnávala. Ty mám totiž ráda a četla jsem je několikrát a vím, že ještě budu.

Co se mi tam ale hodně líbilo, tak bylo Dolní město. Ty pasáže, kdy vzal Hádés Persefonu ven byly opravdu moc krásné. V takovém městě bych chtěla žít.

Persefona mi k srdci až tak moc nepřirostla, i když vyloženě protivná mi taky nebyla. Už jsem četla knihy, ve kterých mi hlavní hrdinky lezly opravdu na nervy, ale tento případ to vyloženě nebyl. Hádés... Vtipné bylo, jak celé roky něco stavěl a pak přijde ona a do dvou dnů už od všeho opouští. Takového Hádése bych nechtěla. Ale toho z knih od Sherrilyn Kenyon, hmm... To je jiná.

Strašně jsem tu knihu chtěla, pamatuju si, že mě moc nalákala upoutávka včetně toho obalu. Bohužel, jsem z ní zklamaná. Prý by to měla být série, ale já asi ani nemám chuť někdy číst druhý díl, pokud vyjde.

adela.hol
19.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Na tuto knihu se dá dívat ze dvou pohledů. Kdo čeká nějaký zajímavý příběh z řecké mytologie, bude zklamaný. Kdo čeká čistě erotický román, bude spokojený. Já patřím do té druhé skupiny. Z knihy jsem nadšená, četla se sama a dostala jsem přesně to, co jsem v danou chvíli chtěla.

Persefona měla jasný plán. Až jí bude dvacet pět let a dostane se ke svému svěřeneckému fondu, uteče z Olympu a bude si žít po svém. Jenže netušila o plánu své matky, která ji za jejími zády nechala zasnoubit se samotným Diem, šedesátiletým vládcem Olympu, ze kterého jde strach a ten nemají jen jeho manželky, které záhadně umírají.
Persefona uteče, při pronásledování překročí obávanou řeku Styx, oddělující dvě části Olympu a spadne doslova do náruče Hádovi, temnému bohu podsvětí.
Ze začátku je v šoku, protože Hádes má být jen mýtus a při tom doopravdy existuje. Nakonec ale Persefona dojde k přesvědčení, že jedině on ji může zachránit před svatbou s Diem. Když všichni uvidí, že Dia s Hádem podvádí, Zeus ji už nebude chtít, protože přece bude pošpiněná. Následují tak velmi žhavé erotické scény ať už v soukromí nebo na veřejnosti (což je nutné, aby tomu všichni věřili) a zároveň se ti dva sbližují i po té lidské stránce a vychází najevo, že Hádes není tím záporákem, který je lidem zobrazován.

Persefona a Hádes pro mě měli tu správnou chemii. Líbil se mi i ten malý náhled do Hádovy minulosti skrz jeho jizvy a to, že se ho Persefona rozhodně neštítila tak, jak on se bál. Super postavy byly i její sestry nebo Hermé s Dionýsem. A vůbec mě nevadilo to propojení s moderní dobou.

Pokud si budete potřebovat od nějaké knihy odpočinout, prožít trochu erotiky v originálním prostředí, tak by vám tato kniha mohla sednout. A já se jen modlím, aby byly přeloženy další díly.

Hatshepsut
16.02.2023 4 z 5

V tomto žánru není pro autory jednoduché najít nějaký originální námět, aby přitáhli a zároveň si udrželi pozornost čtenářů. Takže bych určitě ocenila nápad s řeckou mytologií. Hádes tu byl za kladného hrdinu, proč ne? Určitě si získal i mé sympatie. :-) Očekávejte jednoduchou romantiku plnou erotických scén, potom nebudete zklamáni.

Teredo
14.02.2023 3 z 5

Miluju řeckou mytologii a právě proto dostala kniha víc bodů, než by si zasloužila, protože přiznejme si to, ve výsledku je to celkem o ničem. Hloupé ale je, že kromě jmen vlastně s řeckou mytologií postavy nemají nic společného a knize by jenom prospělo, kdyby autorka zařadila trochu magie. Přesto se kniha četla dobře, nebyly v ní nijak zásadní protiklady, kdy by se postavy chovaly naprosto iracionálně jak tomu u téhle literatury bývá (nebo si aspoň na nic zásadního nevzpomínám).

knizni.taurus
01.02.2023 3 z 5

Solidní erotický román se skvělým námětem, jehož potenciál nebyl úplně využitý. Tak bych shrnula tuhle knihu s fakt krásnou obálkou.
Ačkoliv námět novodobého Olympu zněl opravdu originálně, tak buď to na mě vůbec nefungovalo, nebo si to z Olympu nevzalo nic moc kromě fajnových jmen a rozložení horního a dolního města. Při čtení jsem neustále “přepínala” mezi starodávným Olympem s pravým božstvem (kterého jsem se snažila držet) a novodobým Řeckem s jen společensky výše postavenými lidmi. :D
Persefona nebyla nějak výjimečná hlavní hrdinka, ale hodně jsem toho čekala spíš od Háda. Jenže z Háda se stal zamilovaný středoškolák. To měl být ten vládce podsvětí? Špetku temnoty, komplikovanosti a nezvládatelnosti v jeho povaze bych uvítala.
Nevím jestli jako mínus (vzhledem k tomu že se prostě jedná o erotický román) můžu vzít názvy pro ženské pohlavní orgány. :D Názvů tady bylo ale prostě požehnaně a většina ani nepůsobila sexy, plus mi to celé připadalo jako taková “parodie” na 50 odstínů šedi. Ale možná jsem jen trochu víc kritická a k dobrému erotickém románu to patří.
Ale jak to teda s příběhem Háda a Persefony u mě dopadlo? No jako obstojný erotický román, který z Olympu mohl vyždímat mnohem víc.

syky245
29.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Na knížku jsem se moc těšila. Řeckou mytologii mám ráda, ale pokud nejste připraveni číst o Persefonině jeskyňce a o tom, jak Zeus kolem sebe mává svým obrovským ptákem, tak se do toho ani nepouštějte mám smíšené pocity, zda se budu chtít pustit do pokračování. Háda jsem si zamilovala, ale těžko se věří tomu, že se celý život schovává a pak se najednou během chvilky všechno změní a celé jeho vypěstované soukromí jde do kytek.
Je zde spousta krásných jmen a spousta peprnych scén, ale znovu bych asi nečetla.

zsykorova
21.01.2023 2 z 5

Řeckou mytologii naprosto miluju, takže jsem se na knížku těšila, ale při čtení jsem byla lehce v rozpacích. Takový příběh jsem upřímně nečekala.

Atalera
21.01.2023 2 z 5

Začátek slibný. Pak se děj loudal. Konec příliš předvídatelný.
Hlavní hrdina mě přestal bavit v půlce knihy. Persefonu pořád "poponášel" a sledoval jestli dost jí a pije...S mytologií to nemá kromě jmen nic společného:-)

Dela90
17.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Persefona je miláček společnosti, věčně usměvavá. Úsměv z tváře ji však zmizí v den, kdy ji matka zasnoubí bez jejího vědomí s Diem - vládcem Olympu. Ona si ho však nechce vzít a prchá pryč, nemá plán. Jenže jakmile překročí řeku Styx, najde tam muže, který měl být jen mýtus Hádes. Persefona s Hádem uzavře dohodu, jenže on ji dokáže dovést do světa, o kterém neměla ani zdání a navíc, se jí to líbí. Hádes žil ve stínech a teď díky Persefoně může opět vystoupit na světlo. A pomstít se Diovi.

Mně se tohle pojetí Olympu moc líbilo. Nebylo to sice fantasy v pravém slova smyslu. Bohové tu byly lidmi a měli jen omezené množství moci. Ale, tohle bylo tak neskutečně dobré, čtivé a chytlavé.

Knížce jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem někde četla, že se to podobá 50 odstínům. Já tedy nevím, ale osobně jsem víc erotiky zažila například v sérii Klubu zavázaných očí. Tohle bylo tak akorát. Sice to bylo mírně zvrácené, ale o to to mělo ten správný náboj.

Já se do Hádea okamžitě zamilovala, žhavý a pozorný bůh. Navíc to jeho ochranářské já bylo extrémně sexy.

Knížka se mi moc líbila, bylo to žhavé čtení s povedeným příběhem.
Jsem zvědavá, co se bude dít v dalších dílech, které chci rozhodně číst.

“Když na mě upřeš ty své oříškové oči, jsem jako hrnčířská hlína ve tvých rukou.”

“Pro mě jsi krásný. Ty jizvy jsou součástí tebe. Ukazují, co všechno jsi prožil. Jak jsi silný.”

happy19
17.01.2023 4 z 5

Rozhodně tu nehodlám číst ty hodnotící eseje jak to nebylo dobré,-)
Protože to dobré je!
Famózní obálka,hodně zajímavá inspirce Olympem!
Miluji ty jména,dobrý příběh a žhavé scény!
Co potřebujete víc?
Já vím,co bych chtěla,-*další díl ...
Psyché & Eros

„Ne každá síla je velkolepá a okázalá. "

Wajny
14.01.2023 2 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila, protože jsem si říkala, že se bude jednat o zpestření v podobě řecké mytologie. Příběh ale nemá absolutně nic společného s řeckou mytologií, jen jména a místo děje. Chybí podrobnosti o Olympu, lidech v něm, fungování světa či nějaká historie.

Děj tu není skoro žádný a když už něco tak je předvídatelný. Konec byl uspěchaný a až moc překombinovaný. Nelíbilo se mi střídání "dramat" a jejich návštěvy města, kdy najednou zahodili všechny starosti.

Hlavní hrdinové jsou trochu jednodušší, hlavně Hádes vůbec nepůsobil jako bůh, kterého by se měl každý bát, spíš jako poblouznění středoškolák, který si konečně..... Jediného čeho je tu opravdu hodně je erotika, která je ale napsána na jedno brdo a někdy mi přišla až moc na hraně vkusu.

Menší plus dávám za vyprávění z pohledu obou postav. Na další díly se nechystám.

AnnaNes
13.01.2023 3 z 5

Čtivé, ale nic nového, chvílemi mi to připomínalo 50 odstínů šedi.

Vendulis
10.01.2023 3 z 5

2.5*/5*
Ze začátku to vypadalo zajímavě, ale nakonec to nebylo ničím překvapivé, za mě další neurazí/nenadchne eroťarna. A Háda bych si představovala jako většího drsňáka a víc komplikovanějšího a ne jako poblazněneho středoškoláka. :D

Sarkak94
09.01.2023 4 z 5

Nejen že kniha má naprosto dokonalou obálku, která hned zaujme, ale i samotný příběh mě překvapil a celkem i nadchl.
Miluju Řeckou mytologii o bozích a Olympu. Ale tady? Tady je to něco úplně jiného. Tady je to moderní svět, kde nikdo nemá nadpřirozenou moc, ale mají tu "jen" moc díky svému postavení.....
"Žena, kterou si nesu na rameni, se stane nástrojem, s jehož pomocí konečně svrhnu Dia, nebo se stane mou zkázou."
Hádes je bůh podsvětí, ale tady? Tady je pouhý mýtus, nebo jím do určité chvíle byl..... Háda si zamilujete v okamžiku kdy se tam poprvé objeví Na venek se snaží působit tvrdě a drsně, ale uvnitř je to starostlivý muž Jde mu hlavně, nejen o blaho a bezpečí Persefony, ale i jeho lidí. Je úplně jiný než Zeus.... Persefona se zprvu tváří jako nevinná a poslušná dívka. Jenže její matka na ní hodí takovou bombu, která se jí vůbec nelíbí a také ji hlavně naruší její plány. Proto musí jednat.... Když překročí řeku Styx, setká se s Hádem, tak konečně ukáže svou pravou tvář. Před ním si nemusí na nic hrát a nosit masku. Je úplně jiná než jak jí znají v Horním městě ️....

Persefona a Hádés jsou úžasný pár. Skvěle se doplňují, jen oba jsou pořádně paličatí. Chemie mezi nimi je neuvěřitelná a od první chvíle to mezi nimi jiskří
Příběh se krásně čte. Je to romantické sexy, peprné erotické scény, ale i napínavé, temné a zatraceně vtipné. Tady se opravdu vyplatí překročit řeku Styx
Jediné co mě mrzí, že tam není pořádně vysvětlený důvod, toho proč Zeus udělal to co udělal a také mi přijde že ta poslední erotická scéna byla už taková zbytečná, působila na mě jakoby tam byla nuceně v tlačná

Pitbullka
08.01.2023 2 z 5

Začátek mě celkem bavil, jelikož jsem neměla tušení, co z toho vyleze. Ale asi od strany 100 se čtení stalo utrpením. Laciný, kýčovitý, nezajímavý, prvoplánový. Nečekala jsem nějakou vysokou literaturu, ale tohle byl fakt brak.

Damonka18
03.01.2023 4 z 5

Od této knihy jsem očekávala pouze erotiku a tudíž mě ani nezarazilo, že tam nebylo moc fantasy. I když mě to trochu štvalo, protože mi to přišlo jako obyčejnéý svět s lehce osolený řeckou mytologií. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, ale popis Hádesa se mi nelíbil a proto jsem si ho představovala jiného.

Knihomolka2009
01.01.2023 2 z 5

Ještě než jsem začala knihu číst, mi bylo prostřednictvím video recenzí řečeno, že tato kniha, ačkoli převypráví mýty, není fantasy. Bohužel jsem asi byla trochu natvrdlá a přesto si knihu koupila, protože jsem si myslela, že tam přeci jen nějaké to čarování bude. Po polovině knihy jsem si uvědomila že nebude. Na knize mě nejvíce naštvaly praktiky BDSM sexu a hlavní hrdina, který byl popisován jako dlouhovlasý, s bradkou a ještě k tomu malého vzrůstu. Proti dlouhým vlasům nic nemám, že není moc vysoký už mě trklo, ale bradka bylo poslední sousto, načež jsem nechala pracovat svoji fantazii a zvolila si přijatelnější obrázek Hádese. Jeho osobnost mě taky zrovna moc neohromila, čekala jsem nějakého sympatického a tajemného frajera a dostala pěknýho debila. Co se týče hlavní hrdinky, ze začátku mi byla sympatická což se postupně měnilo až jsme se dostali z obdivu k lhostejnosti. Zápletky mě nenadchli a konec se mi zdál rychle vyřešený. Věc, co se mi ale naopak celkem líbila byl jejich vztah mezi sebou. Že se mi kniha nelíbila je ale jen a jen moje chyba protože očividně nejsem fanda erotických románů ( jen pokud to není fantasy ) a BDSM sexu. Co by dle mého bylo ještě zajímavější než tohle, by bylo kdyby to bylo fantasy, ale to je jen můj názor. Knihu proto hodnotím dvěmi hvězdami.

barbb8k
31.12.2022 3 z 5

Když jsem si tuto knihu kupovala, podle anotace jsem čekala, že to bude fantasy, na žánr jsem se proto nedívala. Možná jsem měla.

Ta temná atmosféra knihy je strašně hezká. Olymp, bohové, Zeus a Hádes... Tento styl já mám hrozně ráda.
Děj jako takový nebyl vůbec špatný, když se tam něco stalo, bylo to moc hezky popsáno a vysvětleno, ale jak jsem napsala když, moc se toho tam úplně nedělo.
Co jsem tak počítala, děj se odehrál během tak týdne, přestože to měly být tři měsíce, to je první věc, co mi úplně neseděla.

Postavy byly všechny moc sympatické, většinu jsem si oblíbila. Jediný co, tak emoce Persefony se střídaly jak na běžícím páse.

Nevím, jestli se k této knize budu někdy vůbec vracet. Nebyla fakt špatná, ale toto není úplně žánr, který bych četla, takže... Nevím...
3,5/5⭐