Neonoví bohové

Neonoví bohové https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495460/bmid_neonovi-bohove-mrs-495460.jpg 4 590 148

Temný Olymp série

Všichni říkali, že je ten muž mýtus, ale sotva jsem přešla řeku Styx, jeho temné kouzlo mě uhranulo… a byl prostě můj. Miláček společnosti, Persefona Dimitriouová, chce uprchnout z ultramoderního města Olymp a začít znovu daleko od zrádné politiky Třinácti domů. Ale celý sen se vypaří v okamžiku, kdy ji matka bez varování nechá zasnoubit s Diem, nebezpečným vládcem temného města s nablýskanou fasádou. Persefoně nezbývá nic jiného, než prchnout do zakázaného dolního města a uzavřít ďáblovu dohodu s mužem, kterého považovala za legendu… s mužem, který ji dovede do světa, o jehož existenci neměla ani zdání. Hádés strávil celý svůj život ve stínech a vůbec netouží vystoupit na světlo. Když však zjistí, že mu Persefona může nabídnout střípek pomsty, po níž celá léta prahne, pomůže jí – za jistou cenu. Ale každá bezdechá noc, kterou stráví propletený s Persefonou, v něm probouzí tak silnou touhu, že je ochotný rozpoutat válku s celým Olympem, jen aby si ji udržel… Moderní převyprávění mýtu o Hádovi a Persefoně, které je stejně tak hříšné, jako sladké.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Red

Neon Gods , 2021

Zuzka_Zuu
11.09.2023 5 z 5

Knihu jsem si pořídila ve výprodeji Knih Dobrovský a rozhodně nelituji. Nechyběla mytologie, napětí, láska, flirtování a také několikero sexuálních scén. Jako odrychovka rozhodně super :)

Lofda
03.09.2023 5 z 5

Dávám plný počet, i když není možná úplně zasloužený?.. Ale ta poslední hvězdička je za povedenou obálku (ne každý román s podtitulem erotický musí mít nutně na obalu polonahého poloboha ;-)..) a hlavně za originální prostředí, kam autorka celý děj zasadila. Vytvořila jakýsi nový svět, chvílemi nevíte, zda jste ve starém Řecku nebo v dnešní Americe, a to se mi moc líbilo. Celá ta myšlenka Olympu a všech těch mýtických postav - originální a zábavné. Nad reálností děje tentokrát vůbec nepřemýšlím, hrátky těch dvou mimo ložnici taky nekomentuji (nemusím chápat úplně všechno ;-)..), ale jako celek mě to bavilo, a to hodně! A už se těším na příběh další ze sester, ujít si ho nenechám..

hledaseniki
28.08.2023 4 z 5

Nejsem velký nadšenec románů s označením erotický román, ale na knihu Neonoví bohové jsem celkem často narážela a po přečtení anotace jsem se rozhodla knihu vyzkoušet.
Řecké božstvo a vůbec řecká mytologie je má oblíbená a knih s touto tématikou není tolik. Příběh Persefony a Háda mě hodně zajímal a musím říct, že jsem se při čtení vážně bavila. Olymp v moderním hávu si mě dokázal získal a chemie mezi hlavními protagonisty fungovala na výbornou. Od knihy jsem příliš nečekala a asi i proto mě vážně mile překvapila. Zpříjemnila mi pár dní dovolené a vyloženě mi sedla. Není to žádná vysoká literatura, ale to člověk ani nečeká. Kniha na odpočinek, která pobaví a nijak čtenáře nebude pohoršovat, i když Hádes je pěkné kvítko :D

knihomolkaJani
21.08.2023 2 z 5

Ach, tady jsem asi dojela na příliš vysoká očekávání.. Obálka knihy je úžasná a hned svádí k přečtení.. anotace slibuje ohromující příběh bohů, lásky a pomsty.. ale dostala jsem jen část z toho.
Opravdu jsem si užívala začátek a konec příběhu, to mezi tím je bohužel dost plytké.
"Zranitelností si totiž říkáte o to, aby vás srazili na kolena a rozebrali kousek po kousku."
Hlavní postavy jsou zde Persefona a Hádes, samostatně mají velmi zajímavé charaktery a baví mě, ale dohromady jim to moc nehraje.. Necítila jsem mezi nimi téměř žádný chtíč, lásku, pochopení.. Erotické scény taky nic moc..
Kniha má potenciál, který nebyl plně využit. V celém příběhu není téměř žádný děj a kapka napětí udržující čtenářovu pozornost se objevuje až na samotném konci.
"Dnes večer musíme všichni hrát své role, a i když té ženě nechci ublížit, je trumfem, který mi spadl přímo do klína. Je to příležitost, kterou si nenechám proklouznout mezi prsty.."
Kniha má mnoho kladných recenzí a proto věřím, že si své čtenáře najde.
Nejsem si jistá, zda se pustím do druhého dílu, ale snad autorce do budoucna zkusím dát druhou šanci.

Lucyeinstory
14.08.2023 3 z 5

Retellingy mám moc ráda, obzvlášť ty o Persephoně a Hádovi. Letos jsem jeden už četla, takže jsem mohla i lehce srovnávat.

Když jsem začala číst, těšila jsem se na popis Olympského města i Podsvětí. A ačkoli tu nějaký je, já bych chtěla víc. Chápu, že ne všichni čtenáři chtějí číst dlouhé popisy (já je taky nemusím) ale v nějakých knížkách je oceňuji.

Dále. Vztah Persephona X Hádes. Já chápu, že se jedná o erotický román, ale i v něm by se mohly vztahy budovat. Tohle bylo jak 50 odstínů šedi v podání Olympských bohů. Ale paradoxně to mezi nimi fungovalo, a tomu vztahu jste postupně začínali věřit.

Co se mi ale líbilo, byly intriky a politika. Dovedu si představit, že by takhle mohla klidně fungovat. Taky se mi líbilo, že těm bohům nebylo 150 tisíc let, ale když jeden zemřel, nahradil ho jiný. To bylo vymyšlené dobře.

Děj byl brutálně čtivý. Ale jako opravdu neskutečně čtivý. Dlouho jsem nečetla takhle napsanou knížku. Klobouk dolu autorce i překladatelce.

Pořad si ale stojím za tím, že A Touch of Darkness je lepší. Takže pokud vám nevadí angličtina, zkuste ji. I když tenhle rok už bude přeložená, takže vlastně pohoda.

LilyGorch
09.08.2023 3 z 5

Persefona Dimitriouová je nemile překvapena plánem své matky, která ji chce provdat za samotného pána Olympu Dia. Tomu už táhne na šedesát a za dobu, co stojí v čele třinácti nejvýznamnějších bohů Olympu, vystřídal už tři Héry. Všechny se po čase "ztratily" neznámo kam. Persefona pochopitelně nechce být pouhou krásnou ozdůbkou majetnického a krutého Dia, ale chce svobodně rozhodovat o své budoucnosti. Nechce se jen bát, kdy rozmařilého manžela omrzí a on se jí bude chtít zbavit. Rozhodne se proto, že z Olympu uteče. Při svém úprku z nablýskaného Horního města překročí řeku Styx a dostane se až do temného Dolního města. Zde zjišťuje, že existence tamějšího vládce není jen mýtus - Hádes je skutečný! A nejen to, je velmi charismatický a rozhodně stojí za hřích! xD Persefona proto začne spřádat plány na to, jak se Diovi zprotivit. O pošpiněnou a zneuctěnou o ni už snad nebude mít zájem. Hádovi se její plán dokonce začne zamlouvat. Pro něj totiž představuje možnost, jak se pánovi snobského Horního města pomstít za stará příkoří. Od plánů však brzy přejde k vášni a citům..

Nebýt toho, že jsme si Neonové bohy určili jako prázdninové čtení v našem brněnském čtenářském klubu, asi bych si sama zrovna tuhle knížku nevybrala. Nevím ani, jestli ji můžu nějak objektivněji zhodnotit, protože tenhle žánr není můj šálek kávy a já jej nechci zbytečně shazovat. =P Neonové Bohy jsem přelouskala jako eknihu v mobilu za horkých letních nocí, kdy už jsem byla unavená, nechtěla svítit lampou, ale zároveň jsem ještě nedokázala úplně usnout.

Knížka má jednoduchý děj. Zápletka se rychle vyřešila na posledních pár stranách, ale tak on tu asi nikdo žádné zapeklitosti ani nečekal, že? =D Žádná z postav mi k srdci nijak extra nepřirostla. Líbila se mi ale myšlenka převedení světa bohů do moderního pojetí odehrávajícího se v současnosti. Trochu jako takových Padesát odstínů Olympu.. :o))

2,5/5 *

kacenka6144
08.08.2023 4 z 5

Knížku jsem přečetla na dvě nadechnutí (ano, musím někdy i spát). Že se zápletka vyřešila na pár stránkách? O tom tahle knížka nebyla. Byla o příběhu Háda a Persefony, o vývoji jejich vztahu. A to pro mě splnila na 100%. Už se těším na další díl.

Pauvka
28.07.2023 4 z 5

Toto me fakt bavilo! Chtela jsem furt cist a najednou konec.. uz se tesim na druhy dil!

Lovana
12.07.2023 3 z 5

Dlouho jsem se rozhodovala, zda do knihy jít nebo ne, až jsem uviděla, že se na tuto knihu pořádá štafeta, tak jsem si řekla, že ji teda zkusím. Za mě osobně takový průměr, nebylo to špatné, ale kdybych si knihu nepřečetla, tak bych asi o moc nepřišla. Ale možná mi jen nesedla, do období, kdy jsem ji četla, každopádně jsem ji četla opravdu dlouho a ani mě to nijak nelákalo se vracet Až na posledních zhruba 50 stran, které jsem přečetla na jeden zátah. Zároveň ale sama úplně nevím, v čem byl problém Persefona byla fajn, líbilo se mi, jak má svou hlavu, jde si za svým, ale zároveň miluje svou rodinu a nejde přes mrtvoly. A Hádes tak to byl úplně miláček, toho nešlo nemilovat. Mimo tyto dvě postavy mě velmi bavila postava Hermé, ta byla skvělá.
Zároveň se mi velmi líbil popis dolního města a jednotlivých částí, které Persefona s Hádem navštívili, zejména bych teda chtěla vidět tržnici a skleník, od tama by mě nikdo dlouho nedostal. Na druhou stranu mi ale v knize chyběl trochu detailnější popis toho, jak toto bohy vedené město vlastně funguje, jak to s těmi bohy je apod.
Přestože posledních zhruba 50 stran jsem přečetla na jeden zátah, tak samotný konec mě bohužel poněkud zklamal, čekala bych ten konec propracovanější, více to rozebírat nebudu. Občas jsem ještě obracela oči nad některými výrazy při sexuálních scénách, ale to je v tomto žánru v každé druhé knize
Pokud u nás vyjde i nějaký další díl, tak mu dám ještě šanci a podle něj bych se rozhodla, jestli budu číst ještě dále.

Hodnocení 3,25*/5*

petusska01
11.07.2023 3 z 5

Zvláštne. Dosť dlho mi trvalo, kým som si knihu vybrala, že teda okej, idem na to. Anotácia a moderné poňatie ma nejako neupútalo, ale hodnotenia mala dobré. Straaaasne dlho som to čítala, nevedela som sa začítať aj keď príbeh bol jednoduchý, ľahko napredoval, neboli tam nejaké strašné zvraty alebo prekvapenia. Jediným prekvapením tam teda bola tá vsuvka BDSM sexu, ktorá mi tam neviem prečo proste nezapadla. Akoby trochu nasilu vopchaná. Ale teda Persefona bola normálna osoba, ktorá robila chyby, túžila žiť, bola ozaj takou zlatou strednou cestou. A potom tam bol Hádes ktorý bol síce zástupca temnoty ale podaný vo veľmi dokonalom zlatom šate, že proste nedá sa ten človek neľúbiť. V podstate bol dokonca nežný a mákkýš čo sa týkalo Persefony, dosť rýchlo do toho spadli teda. Nebolo to zlé, len myslím, že možno by som sa bez toho aj obišla. Romantika okej, vtipnosť splnená, zápletka predvídatelná, koniec taktiež. Sex ma taktiež nezaujal. Škoda.

IYv
27.06.2023 2 z 5

to byla celkem blbost...přitom zajímavé pojetí Olympu, které by mě moc zajímalo. BDSM a erotika...heh?

alzbeta2843
27.06.2023 4 z 5

Príbehy mytické o bohoch a ich strastiach a láskách mám veľmi rada. Som dušou romantik takže v každom príbehu hľadám kúsok lásky. Tento príbeh, príbeh Persefony a Háda je spomedzi týchto príbehov hádam najzvláštnejší. Ona kráska s nevinnou dušou a on zlý a temný, čo si niečo zaumiení a ide si po tom. Originál príbeh (lásky) delí ľudí na dve strany. Tí, ktorí hovoria že ide o príbeh lásky a tí, ktorí hovoria, že ide o príbeh manipulácie. Ja sa prihováram k tej prvej :) Táto kniha, sa však nechala len inšpirovať prostredím bohov a neprerozpráva tento príbeh, avšak v náznakoch tam nájdete spoločné rysy (viz. granátové jablko, dolné mesto a podobne). Keď som sa odpútala od toho a prestala prirovnávať tak som si začala knihu užívať a bola zvedavá ako sa to bude vyvíjať. Celkovo som sa od knihy nemohla oddeliť a prečítala som ju jedným dychom :) Vôbec nechápem, prečo som s tou knihou toľko váhala. Ak sa podarí a výjdu i ostatné knihy tak si ich s radosťou prečítam.

Mon.CouCou
25.06.2023

Já toto asi nedokážu hodnotit. Jsem milovnice řecké mytologie a když jsem tuto knihu objevila, moc se na ni těšila-prostě moje fantazie pracovala na milion obrátek a čekala... něco úplně jiného. Psané je to dobře, poutavě. Zavřu-li obě oči, pořád mám z příběhu spíš více otázek a jako dítě bych opakovala proč-proč-proč-jako kolovrátek. Možná nad příběhem moc přemýšlím. Přitažlivost zde rozhodně byla :-)

Marry001
18.06.2023 4 z 5

Když jsem si tuto knihu kupovala, tak to bylo pro její úchvatnou obálku. A až potom jsme četli anotaci. Očekávání jsem žádné neměla a proto jsem byla velmi mile překvapená.

Musím na úvod říct, že toto zpracování řecké mytologie do moderní doby bylo skvělý! Město Olym, třinácka bohů, kteří buďto svůj titul dědí a nebo se určují. A jejich vláda.

Persefona byla skvělá! Hned od začátků mi byla sympatická, snažila se v moderním Olympu přežít a hrát svoji "roli". Bohužel karta vyšla na ni, a její máma se ji snažila, pro svůj vlastní úspěch, dát Diovi. V ten moment se rozhodla, jak nejlépe mohla. A konečně byla svá! S Hádem měla rychlý jazyk, nenechala si do ničeho kecat, uměla vyjednávat, přemýšlet, promýšlet své další kroky a mezi tím i přemýšlet nad důsledky pro své nejbližší.

Hádes, který měl být pouhý mýtus. Každý ho zná, jako pána podsvětí, tady to byl takový miláček. Ano na venek působil, jako bad boy, ale jakmile šlo o jeho lidi byl mírumilovný a laskavý. Ze začátků jsem byla z toho mírně rozpačitá.. Ale ve výsledku proč ne? Líbí se mi, že spisovatelka prohodila ty padouchy.

Kdo se mi z postav ještě zamlouval byla Hermé. Trochu jako osina v zadku, ale člověk se s ní nenudil a zasmál se.
Naopak Zeus.. Och bozi, do podsvětí!

Chemie mezi oběma hrdiny byla dechberoucí. A erotické scény byly . Spisovatelka píše čtivě, krátké kapitoly. Plus z pohledu obouch hrdinů.

Co mě trochu mrzí, že konec byl unáhlený. Myslím, že se z něj dalo vytáhnout trochu více. Zápletka byla skvělá a pořád jsem byla napjatá, jak kšandy, jak se to vyřeší.. A v ten moment to bylo pro mě zklamání.

Ovšem jako z celku jsem nadšená. A už se těším na volné pokračování knihy.

Zuzanka45
22.05.2023 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Od začátku až do konce mě bavila. Konec byl rychlý, klidně bych to ještě prodloužila, ale příběh mě nezklamal, bylo to přesně to, co jsem čekala. Kdo ma rád v knihách milostné hrátky, doporučuji.

Lavina
17.05.2023 3 z 5

Kniha na tento žánr nebyla špatná.Sexualni sceny byly zase trochu jiné než běžně.Ale chyběl tomu pořádný příběh.Romantika krásná,bohové super,ale zápletka chabá.Ovsem v tomto žánru to tolik nevadí,takže můžu doporučit.

Ewe291
16.05.2023 2 z 5

Tolko ospevovana kniha, tolko recenzii. A ja som ju citala 3 dni a horko-tazko docitala ..... Nehovorim, ze je to zle, lebo kazdemu sa paci nieco ine. Ale toto prosto nieje pre mna. Nikoho som si nevedela a nedokazala predstavit, nech som sa akokolvek snazila, nedokazala som pribeh "prezivat" a vzit sa do toho, s nikym som si nevytvorila vztah aky si vytvaram s postavami pocas citania knihy. Za mna sklamanie s coho som smutna pretoze ocakavam od knihy, ze ma doslova vcucne a tu sa to nestalo

magda.h
08.05.2023 3 z 5

Zajímavé zpracování, v některých scénách podobné na 50 odstínů šedi. Celkově byla kniha celkem čtivá, jen má můj vkus měla rychlé ukončení.

Jaklová.katka
07.05.2023 3 z 5

Hezká kniha, ale chyběla hloubka.
Příběh bohužel zdaleka nevyužil potenciál, který se v zápletce nabízel. Konec byl vyloženě uspěchaný.
Škoda

jitka_dankova
05.05.2023 5 z 5

Tento moderní příběh mýtického Háda a Persefony jsem si neskonale oblíbila. Jde o vkusný erotický román. Romantika a postupné budování vztahu tam stojí v popředí a decentně to doplňují scény z "veřejného" sexu v klubu před vybranými pozvanými hosty. Protože jde o olympské bohy, tak mi to prostě přišlo celé přirozené v daném prostředí. Autorka se nedrží řecké mytologie doslovně, ale pouze se jí šikovně inspiruje a za to jsem jí neskonale vděčná. Původní příběh Persefony totiž nemá takový šmrnc a nuance, jako toto moderní převyprávění. Ocenila jsem vložení detailů z mytologie, jako bylo granátové jablko, nebo třeba pes Kerberos či role Chárona a skvěle začleněnou a pozměněnou Hermé (místo Hermése). Je až neskutečné, že jsem se nikdy o řeckou mytologii nezajímala tolik, jako ve chvíli, kdy jsem si kvůli tomuto obyčejnému erotickému románu dohledávala jednotlivé zmíněné postavy a jejich původní charakteristiky a příběhy, jen, abych si plně vychutnala autorčin smysl pro zajímavé detaily a parafráze. Ke konci jsem čekala trochu víc dramatičtější a nějak "jiné" rozuzlení a jinou pomstu Diovi, ale nijak to nesnižuje mé nadšení z této knížky.