Neonoví bohové

Neonoví bohové https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495460/bmid_neonovi-bohove-mrs-495460.jpg 4 590 148

Temný Olymp série

Všichni říkali, že je ten muž mýtus, ale sotva jsem přešla řeku Styx, jeho temné kouzlo mě uhranulo… a byl prostě můj. Miláček společnosti, Persefona Dimitriouová, chce uprchnout z ultramoderního města Olymp a začít znovu daleko od zrádné politiky Třinácti domů. Ale celý sen se vypaří v okamžiku, kdy ji matka bez varování nechá zasnoubit s Diem, nebezpečným vládcem temného města s nablýskanou fasádou. Persefoně nezbývá nic jiného, než prchnout do zakázaného dolního města a uzavřít ďáblovu dohodu s mužem, kterého považovala za legendu… s mužem, který ji dovede do světa, o jehož existenci neměla ani zdání. Hádés strávil celý svůj život ve stínech a vůbec netouží vystoupit na světlo. Když však zjistí, že mu Persefona může nabídnout střípek pomsty, po níž celá léta prahne, pomůže jí – za jistou cenu. Ale každá bezdechá noc, kterou stráví propletený s Persefonou, v něm probouzí tak silnou touhu, že je ochotný rozpoutat válku s celým Olympem, jen aby si ji udržel… Moderní převyprávění mýtu o Hádovi a Persefoně, které je stejně tak hříšné, jako sladké.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Red

Neon Gods , 2021

Laf
27.12.2022 4 z 5

Podle anotace jsem od knihy čekala něco jiného, ale nakonec to, co kniha i tak nabídla, nebylo špatné. Příběh je zajímavě zpracovaný. Je tam slabý nádech fantasy prvků, ale z řecké mytologie, snad kromě jmen, nebylo víc využito, což je škoda. Chvílemi jsem měla také pocit, že snad čtu i příběh o mafii. Takový mix všeho, ale celkově se mi to četlo dobře a kniha mne bavila. Za přečtení to stojí, hlavně pokud hledáte nenáročné čtení.

JaAnička
20.12.2022 3 z 5

Od knihy jsem toho všeho všudy moc neočávala, avšak velmi mě zaujalo téma "moderního Olympu" a taky (co si budeme) sexy obálka. Z prapůvodní řecké legendy o zvrácené lásce si kniha odnesla prakticky jenom jména hlavních postav, to, že má Per ráda kytky a že kápo všech káp je Zeus. A díky nízkému očekávání, nejsem zklamaná. Je to čistý průměr, nic víc, nic míň. Není to kdovíjak hluboké (ale to se ani od erotických románu neočekává), ale nabízí to velké množství témat a na konci má člověk mnoho otázek o tom, jak to vlastně všechno funguje, ale odpovědí se nedočká - možná pokud by byl další díl? Ne, asi raději ne.
A teď ty samotné erotické scény...no, je to všechno strašně zbrklé, urychlené a prostě "přejíždění žaludem po poštěváčku" už mám dost, děkuji pěkně.
Posledních pár stran má dobrý spád a konečně jsem se pořádně začetla (škoda, že je toho jenom tak málo).

Jajula75
14.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Očekávala jsem zcela něco jiného, podle popisu a názvu něco zasazeného do fantasy světa. Chyba. Tohle se kolem fantasy prošlo tak ze sto kilometrové vzdálenosti, jediné co připomíná fantasy jsou jména postav. Tím to ale končí. Příběh se celou dobu táhne a téměř nic se tam neděje, kromě sexu, nějakých myšlenek a občasného vyjíti si za brány jeho domu. Nuda za nudou. Erotika by byla pikantní, kdybych to nebyla samá mušlička, broskvička, čárka apod., z toho se mi až chtělo zvracet, hlavně když to říkal Hádes, on tvďák, v jednu chvíli mluví o ptákovi a pak o mušličce. Děs a hrůza. Nějak jsem čekala, že ten Zeus toho udělá víc, ale ne. Něco dramatičtějšího přišlo na konci, ale bylo to tak rychle vyřešené, že jako by tam ani nic nebylo. čtivé to je, ale tady u mě rozhodně převažujou mínusy. Na to jakou kniha měla reklamu, je to zklamání. Ještě si hodně rozmyslím zda přečtu něco dalšího od této autorky.

Karin_Kim55
07.12.2022 1 z 5

(SPOILER) Řekla bych, že se zde objevují spoilery, ale někde mi řekl, že mu to nepřijde, takže nevím. Čtěte na vlastní nebezpečí?
Mínusy jsou mají odrážku -, a plusy v knize zase odrážku +. (Plusy jsem našla jen dva - a fakt jsem se snažila je hledat!)

- Většinu času se mi to nečetlo dobře. Horkotěžko jsem se do toho začetla, když už jsem se konečně začetla, tak přišly sexuální scény, které (za mě) vůbec nebyly žhavé nebo sexy. A nejsem si jistá, jestli se mi to četlo špatně kvůli špatnému překladu nebo kvůli dobrému překladu, který dobře vystihl styl autorky. Chvílemi jsem dokonce zkoušela číst to v angličtině, jestli by se mi to nečetlo lépe, a ne, nečetlo, ale některé věci aspoň nezněly tak divně jako v češtině → fucking sirene přeloženo jako zpropadená siréna, oslovení little sirene jako sirénka, což mě v češtině zní prostě zvláštně a hrozně mě to tam rušilo.
- Očekávala jsem kvalitně popsaný sub/dom vztah, ale dostalo se mi příšerné insta-love, kde se do sebe postavy zamilují hned po třech dnech a nemůžou bez sebe žít.
- Ani po přečtení stále nevím, jestli je to moderní svět s prvky fantasy nebo je to obyčejný moderní svět.
- Jména bohů jsou někdy využity jako tituly (Zeus, Hádes, Démétér, ...) a někdy jsou to obyčejná křestní jména (Perseus, Persefona, ...). Což mě bylo osobně jedno, ale jestli někdo očekává velkou mytologii, tak tady to nebude.
- Nechápu proč je to napsané v první osobě, kde se střídají pohledy jeho a její. Když už ten autor chce oba pohledy, ať to rovnou napíše v té třetí osobě. Nebo když už autorka chtěla první osobu, tak to měla nechat jenom z pohledu Persefony a Hádovi myšlenky nechala nám čtenářům skryté. (Takhle by se autorce aspoň povedlo z něj udělat pořádného tajemného drsného strašáka - takhle je Hádes v knize popisován, jako strašák - a ne obyčejnou citlivku, která se zamiluje do první holky, kterou si přivede domů.)
- Nevím jak pro vás, ale pro mě je popis jako jeskyňka, broskvička a štěrbinka příšerný TURN OFF.
- Hermé a Dionýsos byly postavy, které všechny bavily, ale mě ne. Mě si tedy vůbec nezískali a Hermé mi už vůbec nepřišla vtipná. A až do konce jsem nepochopila, proč ji Persefona tolik důvěřovala nebo ji měla vůbec ráda?

+ Jeden z mála plusů je to, že autorka chtěla dát do popředí zdravý vztah, kde se dbá na očividný souhlas k sexu, seznamování před sub/dom sexem, představení safe word, podotýkání, že se může kdykoliv přestat, apod.

- Ale když už je tam ten motiv Dom/Sub, pravidla her, apod. tak AŤ SE TO KUR*A DODRŽUJE! Když už jí dá pravidlo, že v herně ho může oslovovat pouze jako "pane", tak ať ji POTRESTÁ, když to poruší! Jako by na to autorka úplně zapomněla... Perse Háda několikrát v herně osloví jménem a jemu se z toho akorát víc postaví. To bylo takové zklamání! Když už dal tedy Hádes pravidlo oslovení pane, tak ať na to autorka nezapomíná a využije ten TREST, když už to zavedla! (Persefona stejně chtěla dostat přes ten zadek, takže v tomhle Hádes zklamal mě i ji.) Chvílemi jsem měla pocit, že o tom tématu autorka vlastně vůbec nic neví.

+ Někdy od 80 % to začalo být zase zajímavý (čti: přestali spolu konečně šukat). Sice VŮBEC nesouhlasím s činy postav, skoro každé jejich rozhodnutí mi přišlo hrozně hloupé, ale od těch 80 % se zase odešlo od sexu a postavy zase začaly řešit problémy, které je dostaly do hlavní šlamastiky. Pro hlavní dvojici to konči uzavřeně, ale ten "průser" na pozadí bude pokračovat do dalších dílů. Já s tím končím. Upřímně jsem u toho příšerně trpěla, a jak jsem se na tenhle retelling těšila.

theressablack
02.12.2022 1 z 5

(SPOILER) Kniha je královnou mezi reklamami. Narazíte na ni na všech stránkách knihkupectvích a na instagramu ji potkáte taky celkem hojně. Lákají nás na mýtus, který mýtem nezůstal a na „neuvěřitelně žhavé”.

Co se pod touto krásnou obálkou skrývá doopravdy?

Od knihy jsem neměla velká očekávání.

Určitě ne na návaznost na mytologii.

To je dobře, protože mít je, nejspíš tohle hodnocení dopadne úplně jinak a já bych nevyzvedla těch pár plusů.

Začneme tedy těmi:

Autorka si rozhodně zvolila zajímavý námět. Je sice naprosto nerozvinutý, nepředstavený, bez historie atd., ale zajímavý je.

Ne, že by to byla součást knihy, kterou ocení člověk hledající dobré čtivo, ale ta obálka je prostě krásná. Já knihu koupila čistě kvůli ní, což znamená, že účel splnila.

Autorka používá hezké (i vtipné) obraty a fráze, které jen tak v nějaké knize nepotkáte.

Hermé a Dionýsios byli fajn. Ze začátku.

Začátek skvěle vtáhne čtenáře do děje.

A tady jsme s plusy skončili.

Co mi tedy rolovalo ponožky asi nejvíc byla hrdinka. Takovou naivní kravku jsem dlouho „nepotkala” a doufám, že se mi na delší dobu opět obloukem vyhne.

Autorka se čtenářem často mluví. Mě to strašně ruší a připomíná mi to, že nečtu něčí příběh, ale text psaný vyloženě pro jiné.

BACHA SPOILER

Nereálnost je další věc. Ta holka uteče od snoubence (nedivím se), překročí řeku Styx a zcela „neočekávaně“ padne do náruče (doslova) Hádovi. Protože král „podsvětí” nemá nic lepšího na práci, než chodit okolo řeky a koukat, jestli za ním náhodou někdo neběží. Co kdyby náhodou, že jo…

Hned po tom, co ji „zachrání” před pronásledovateli si ji hodí přes rameno a odnese k sobě do domu. To by ještě uvěřitelné bylo, vzhledem k tomu, že ji plánoval využít, ale on už básní, jaké má oříškové oči. Který. Chlap. Kdy. Řekl nebo si alespoň pomyslel. Že. Má. Ženská. Oříškové oči?! Navíc to během děje omílá několikrát.

Doma hrdinku ošetří, ubytuje, ta se samozřejmě brání a chce utéct, ale už další den (ani ne 24h po tom, co se setkali) mu navrhuje, že by s ní mohl začít spát. Jistě, je to hra, aby snoubence vyprovokovali, ale která žena (normální!) tohle řekne? Navíc chvíli potom dodává, že by s ním chrápala i bez toho, což je… no, slovo si dosaďte,… samo o sobě. A už tenhle druhý den nám autorka hází „nenápadné” náznaky, že se do sebe dotyční zamilovávají.

Hádés je další velké zklamání. Autorka se ho pokoušela vykreslit jako drsného chlapa, bad boye, prostě postavu, která by ladila s jeho titulem, image.., ale namísto toho dostáváme osobu (všimněte si, že nepíšu muže), který je horší, než kdejaká středoškolačka. Já vím, já vím, je děsně sexy, když jste ta jediná, kvůli které se chlap změní a chová se křehce, ale DRUHÝ DEN? Po týdnu jí uvidí sedět v knihovně a už si představuje, jaké by to bylo jí vidět takhle pokaždé, když by se vracel domů. Jak by bylo krásné, když by na něj čekala… Rozkošné. A nereálné.

Alespoň, že měl vousy, jizvy (scéna o tom, jak se jí ukázal byla docela fajn) a tetování. Až na to první jsem to čekala a nejspíš by to bez toho ani nešlo, ale alespoň se mi trochu líbil fyzicky.

A teď ty žhavé scény, kterými se kniha chlubí.

Ehm, kde? Dostala jsem knihu bez stránek, kde zrovna tyhle scény byly? Docela pech. To se může stát vážně jen mně…

To, co jsem četla mělo do žhavého daleko.

Orgasmy během půl minuty? (Minimálně se mi to tak jako čtenáři zdálo.) On se jí vpodstatě ani nedotkne a ona už se svíjí v líbezných křečích. Asi děláme něco špatně holky…

Pořád si tam někdo olizuje rty. Pořád.

Pořád.

Štěrbinky, jeskyňky, broskvičky, klády a ptáci všechnu žhavost akorát uhasínali. Byla jsem v pokušení na tyhle termíny začít hrát chlastací hru.

Možná to někdy udělám.

Při sexu jí na sebe „napíchne”.

Hrdinku každý chce, je krásná a má dlouhé řasy (a to dokonce tolik, že jí hladí tváře). Abych jen nehejtila: nic víc o ní ale vážně vědět nepotřebujete. Dobře, ještě to, že je opravdu divně sexuchtivá. Škemrat chlapa, aby jí nechal mu ho vykouřit? Tady někdo nemá… no, asi fakt nic. Tak nic, už zase hejtím.

Hele, víte co Hádés dlouho nezmínil?

Že má oříškové oči!

Taky jelikož je hned po chvíli jeho jasná pravá a jediná, může o něm v klidu prohlásit, že „Už po několika dnech vidím, jaký je doopravdy.”

Prvních 200 stran = cca týden. A pak najednou skok o několik týdnů dál. Čistě proto, aby mohl v oné kapitole říct, že se do ní zamiloval. Ne, že by se jejich vztah někam posunul. Ale alespoň autorce bylo blbé, aby to řekl po týdnu.

Jejich rozhovor o antikoncepci prožívají víc, než kde kdo žádost o ruku. Persefona Hádovi prozrazuje, že má tělísko, chtěla by s ním spát „bez ochrany“ a zatímco on šokem oněmí, ona povídá: „Dobří bozi, zašla jsem moc daleko, že jo? Omlouvám se. Zapomeň, že jsem vůbec něco řekla.” Str.227 Kdyby mu navrhla trojku s jeho psem (jen příklad), asi bych takový kecy pochopila, ale tady? Proč z toho dělat takový divadlo?

O odstavec dál mušlička! Na tu jsem zapomněla…

A co tomu dodává korunku? Kvůli jejím krásným očím si pořídí domů štěňata. Do-slo-va.

Po pěti týdnech je Persefona označena za Hádovu životní lásku.

No a konec… předvídatelný, ale víceméně uspokojivý. Jen se k němu schýlilo příliš rychle.

Takže závěrem: kniha je čtivá, ale velké nároky si dělejte. Sexuálních scén je tam hodně, ale žhavé opravdu nejsou. Kniha je psaná z dvou pohledů, ale lepší by byla s jedním. Najdete tu sexy „záporáka“, který vlastně za to haló vůbec nestojí. Hrdinka husička.

Jo a dejte mi adresu na autorku, ať jí mohu poslat dopis se synonymy pro „hnědá”.

Ještě jednou dneska uvidím „oříškové” a…

Btw. Pochopil někdo proč „Neonoví” bohové?

Ketfl
02.12.2022 4 z 5

Hned na úvod musím říct, že autorka měla určitě velice zajímavý nápad. Mě osobně právě zaujalo pojetí řeckých bohů a čekala jsem, jaký magický či fantasy příběh se na stránkách knihy skrývá. O to větší překvapení, když jsem zjistila, že žádné fantasy ani magii v knize neobjevím. Příběh se totiž odehrává v normálním, moderním světě. A tady podle mě přichází první kámen úrazu. K čemu jsou tam ti "bohové" tedy dobří?
Na jednu stranu samotná romance mezi Hádem a Persefonou byla skvělá. Úžasná jiskra, celkově to bylo žhavé a pěkně hříšné počteníčko. Líbil se mi přerod chladného a odtažitého Háda v muže, který by pro svou lásku udělal vše. Ale na druhou stranu pro mě byl ten koncept bohů v závěru celkem zklamáním. Zápletka byla poměrně mírná a vše se celkem rychle vyřešilo, rozhodně ale tomuto dílu nemohu upřít čtivost. Styl psaní autorky se mi moc líbil. I tak jsem ale z této knihy poměrně rozpačitá, protože dle mého názoru šel celý koncept řecké mytologie využít o dost lépe. Také mi stále vrtá hlavou, proč název knihy Neonoví bohové?

Hodnotím 3,5/5⭐️

Blanka29
01.12.2022 2 z 5

Na tuto knihu jsem se tesila, bohuzel me nadseni brzy opustilo....prislo mi to jak 50 odstinu, nastesti zde hlavni hrdinka nemela zadnou vnitrni bohyni :)
Napad byl skvely, staroveci bohove jako dedicne povolani v moderni dobe.....ale tim to take skoncilo :(

Kalokaghatia
28.11.2022 3 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného. Myslela jsem, že to bude fantasy z prostředí řeckých bohů. Tohle je ale erotický román, který kolem řecké mytologie projel v rychlíku. Nedá se tomu upřít čtivost, ale jinak mě to nezaujalo. Škoda.

Mishaacka
28.11.2022 2 z 5

Jak já jsem se na knihu těšila - řecká mytologie v moderním pojetí. Bohužel kniha byla zklamání. Od autorky mi chybí představení tohoto fiktivního světa ve městě Olymp - proč a jak jsou lidé do Třináctky voleni, proč jsou 3 role dědičné a jaké mají postavení v této uzavřené společnosti (samozřejmě základy řecké mytologie tak nějak známe všichni, ale tady by se to hodilo). Další věc, co knihu zabilo, je český překlad. Časté opakování "Bozi" mi zvedalo tlak, když už, tak Bohové, by bylo lepší. A u moderního erotického románu výrazy jako broskvička, jeskyňka, pahorek a kláda?? To jsou výrazy používané v historických románech před 20 lety. Takže erotické scény mě nechávaly chladnou a nějak peprné mi nepřišly. Čekala jsem od knihy více, zatím největší zklamání letošního roku

kklepkaa
22.11.2022 1 z 5

Jedna hvězdička za čtivost a drobnou inspiraci řeckou mytologií.

0001260
21.11.2022 1 z 5

Bohužel se potenciál zajímavého světa utopil v moři bezduchého plácání, a nejen toho slovního.

Knihom_olka_
19.11.2022 2 z 5

Dávám 2,5
Tohle mi ale tak nesedlo.
Na tuhle knihu jsem se hrozně těšila, a měla jsem velká očekávání. Myslela jsem, bůhví jak nebude příběh propojený s mytologií, a kolik se tam toho stane, ale opak byl pravdou.
Hlavní děj byl tak nesmyslný, až to ani komentovat nemůžu.
Hádes byl zkrátka idiot. Autorka z něj udělala chlapa, který má hroznou potřebu si hrát na nedostupného hrozně důležitého badboye. Hrůza.
Persefona by rovnou mohla být prostitutka, vzhledem k tomu, jak se mu tam neustále podbízela.
Jejich vztah vůbec nedával smysl, a jestli budu nucena se zmiňovat o tom pokoji, tak se asi pozvracím.
Jediné, co můžu vyzdvihnout byla čtivost, jinak vážně nevím. Prostě trochu o ničem. Kdybych od toho nic nečekala, nejspíš bych nebyla tak zklamaná.

Annyshga
19.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Začátek knihy pro mě byl hrozným zklamáním. Po přečtení anotace jsem žila v představě, že příběh bude laděný do řecké mytologie. No bohužel, jediné co tak autorka převzala jmena bohů. Z počátku mě to vážně dost štvalo a přišlo mi to jako jejich urážka vezmu-li v potaz chování a vystupování postav. Když jsem se od toho ale odprostila začala jsem si příběh užívat. Dolní město mě naprosto uchvátilo a chtěla bych tam žít . Hádes mi přišel trošku jako kopírka pana Greye. Na první pohled nepřístupný drsný chlap, v jádru však až moc hodný a obětavý. Stejně jako Gray měl svoje úchylky a místnost hříchů. Když k tomu přičteme i hrozné dětství zahalené tajemstvím a jizvami co mu po něm zbyly není se moc o čem bavit ‍️. Persefona je oproti tomu tuctová hrdinka. Jedná dost unáhleně a předvídatelně. Díky tomu ale do příběhu krásně zapadla. Po tom, co se ocitne ve spárech vládce Dolního města je to trošku porno, ale musí se jí nechat že je v tomto směru odvážná, podstoupit vše co dělala by dal málokdo. Na konci jsem čekala trošku větší drama ale to nepřišlo.
A proc 4 hvězdy po takové recenzi? Hádes se svou říší mě neskutečně bavil, nádherná obálka a trošku odlišení se od jiných erotických románů.

Moniska2410
18.11.2022 1 z 5

Jak sem se na knihu těšila,tak sem dost zklamaná.
Já sem strašně nudila a dočetla spíš z "povinnosti" a obě hlavní postavy byly strašné. Nevím kdo z hlavních hrdinů měl větší kulky.
Škoda,že nebyl pořádně popsán novodobý Olymp.
Kniha měla potenciál, který skončil v řece Styx.
Jestli bude další díl ušetřím, určitě nekoupím.

Knihomol_ka
17.11.2022 2 z 5

Mám strašně smíšené pocity. I když jsem nečetla anotaci, tak jsem četla různé recenze na knihu, takže jsem měla nějaké očekávání.
Bohužel musím říct, že kniha mě vůbec nenadchla. Ze začátku jsem absolutně nemohla pobrat v jakém čase se to odehrává.
Opět se tu setkáváme s výrazy: mušlička, šterbinka, jeskyňka a raději nebudu nadále pokračovat. Toto mě vždy odradí …
Erotika mě tu taky nijak neoslovila. Čekala jsem to daleko víc zajímavější. Chování Persefony mě chvílemi vytáčelo a Hádés byl až přehnaně hodný ( ale i tak jsem si ho oblíbila). Jediné co mě na tomto zaujalo nejvíce bylo, že tu byli bohové. Na úplném konci knihy se konečně někam s příběhem dostáváme. Příběh byl dobrý, ale znovu bych do toho nešla.

Ivka14
14.11.2022 4 z 5

Hádes je vším, čím si Christan Gray přál, aby byl.

Mně se příběh líbil, ale chápu, že tohle není čtení pro každého.

vendy.u
11.11.2022 5 z 5

Moc krásně napsaná kniha, rychle se četla. Hezký a originální koncept, scény byly hezky peprné. Autorka je bezvadná, určitě si od ní přečtu další knihy. S knihou jsem moc spokojená, konečně něco pořádného!

Spojenc
07.11.2022 4 z 5

Přečteno v originále (anglickém jazyce), protože v češtině nedávám překlady jistých „sexy frází“ jestli mi rozumíte.

Celkem se mi líbil ten koncept, že tady Olymp představuje město a bohové jsou spíše politické-městské funkce. Hades zase celkem takový mafián v černém obleku s tetováním.
A ano myslím, že už jen podle té obálky můžete počítat s tím, že je to péčko na papíře, takže celkem nechápu některé překvapené komentáře. Ale to přece neznamená, že jen to nutně špatná kniha, když je trochu spicy.

Hvězdu beru protože to mohlo být něco víc, mělo to potenciál který byl však promarněn. Nemůžu se dočkat až narazím na spicy fantasy knihu, která bude mít i solidní příběh.

romantickaduse
03.11.2022 3 z 5

Původně jsem čekala něco jiného, jak už název napovídá, ale tohle s bohy mělo společná tak akorát jména, jinak nic. Postavy dobré, vyvíjely se. Erotika obstojná, ale ... Co ty otřesný výrazy? Hádes je chvíli drsňák a vzápětí mluví o broskvičkách. Absolutně mimo moje gusto. třičtvrtě knihy se tam nic neděje, na konci je trochu akce, která absolutně zanikne. Škoda, takové skvělé hodnocení to má a podle mě neoprávněně :(

zuzak82
30.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Hodnotím 50%. Nápad docela zajímavý a přečetla jsem to během jednoho večera. Ale celkově mi děj, postavy, erotika i styl psaní přišel průměrný.