Tři vyvolení

Tři vyvolení https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52600/mid_temna-vez-tri-vyvoleni-SMc-52600.jpg 4 1527 182

Jak už napovídá název, v tomto svazku plní Roland příkazy orákula z dílu prvního, vybírá si tři osoby, bez nichž by svůj úkol nikdy nesplnil. Při výběru se propadne do naší současnosti, dveřmi na mořském břehu vkročí do USA osmdesátých let a „prožívá“ jej očima feťáka Eddieho. Jake z Pistolníka, kterého si Roland zabitím teprve teď transformuje do svého světa, patří k tajemství knihy. Tři vyvolení jsou po Pistolníku druhou knihou z celkem sedmi knih, které tvoří dlouhý příběh nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem. Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží… Zdá se, že toto dílo je mou vlastní Věží. Víte, ti lidé mi nedají pokoj, hlavně Roland. Vím opravdu, co je ta Věž zač a co tam Rolanda očekává (pokud k ní dojde, a vy se musíte připravit na velmi reálnou možnost, že to nebude on, komu se to podaří)? Ano… a ne. Vím jenom to, že ten příběh mě volá zas a celých sedmnáct let. Tento delší druhý díl stále zanechává spoustu otázek bez odpovědi a vyvrcholení příběhu zůstává daleko v budoucnosti, ale já cítím, že tento díl je mnohem úplnější než ten první. A Věž je blíž.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Drawing of the Three , 1987

Torgal
17.03.2017 4 z 5

Prehrýzť sa Pištolníkom bolo veľmi ťažké, ale zvesti o kvalite pokračovaní neklamali. Hneď druhý diel to roztočil vo veľkom štýle a verbovanie prvého vyvoleného bolo dokonca strhujúce. Potom to síce skĺzlo k solídnemu nadpriemeru, ale finiš bol opäť vynikajúci. Keď už si človek myslel, že ho King už v druhej polovici nemá čím prekvapiť, prehodil výhybku iným smerom a knihu ukončil vo veľkom štýle ako majster rozprávač. Som náramne zvedavý kam sa to celé vyvinie, lebo rozohrané je to nesmierne zaujímavo. 8+/10

Darknessfriend
05.03.2017 5 z 5

!!! SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje !!!

Právě sem dočetl druhou část knižní serie Temná věž která ma osm knih. Po úvodním Pistolnikovy se Roland v druhé casti probouzí na plazi ve svem světě a je v zápětí napaden humroidy kteri mu at je vyčerpány a na pokraji smrti daji zabrat. Po ztrátě par článku prstu jedne ruky Roland nakonec vítězí a po setkani v prvni části s temnym muzem ktery mu vylozi karty osudu nachazi prvni ze tri dveří ktere vedou do našeho sveta a z ktereho ma dovést pokazde jednoho vyvoleneho ktery ho ma doprovazet na dlouhe ceste k oné tajemné temné věži.Jenže nic neni jak se zda jednoduche abych neprozradil děj a co vse Rolanda potka jen naznačím ony tri vyvolené. První je Eddie ktery z baham převáží vetsi množství heroinu pod paží a ktery je zavislej zaroven na heroinu. Pistolnik Roland do neho vstupuje a začne hodne divoky a akční sled událostí, ale nakonec ne vse dobre dopadne ale Eddie se ocitne v Rolandove světě a začne putovat s pistolnikem po dlouhe ceste po pláži kde musi najit druhe dveře Eddieho postava je nekdy velmi humorna nekdy ma velmi velke abstinencni priznaky. Je to asi nejlepší část knihy. Ve druhych dverich se ocitne Roland opet v nasem světě uz jako on sam a dalsi vyvoleny je detta odetta černoska pripoutana bez noh na voziku trpící schizofrenií ktera navic o te druhe neví jedna strana je fajn ženská druha je presny opak nakonec se vse povede a odetta se ocitne na druhe straně pistolnikova světa, jenže s touhle paní to ještě to nebude mit nikdo lehke. Po dlouhych zvratovych situacich nachazi Eddie konecne treti dveře Roland je uz na pokraji svých sil a potřebuje nutne lek, z našeho světa tzv antibiotikum nakonec s poslednich svych sil otevira posledni třetí dveře......A o tom rad pomlcim co bude nasledovat. Za me vyborne pokračování davam 5 hvězdiček z pěti a jedeme či jdeme dal diky Kingu famózní záležitost.

mi-380
28.02.2017 4 z 5

Pistolníkem jsem se pracně prokousal v naději, že pokračování bude skvělé... a ono to vyšlo. Bez chyby je první polovina, která má spád, napětí a dokonce i (v rámci žánru) přijatelnou logiku. Druhá část knihy s hledáním dalších důležitých postav už mi tak úžasná nepřipadala. Některé události King protahuje až nesnesitelně. Naštěstí ale nakonec do sebe vše (s náležitým zvukem pistolníkových zbraní) pěkně zapadne.
85 % (zatím 715 hodnotících je na průměru 91 %).

alef
13.02.2017 5 z 5

Prostě se najednou probudíte, spolu s Rolandem, na pláži a vtáhne Vás to opět dál ... do neobyčejného, mystického světa plného (přímo zaplněného) neuvěřitelnými snovými, magickými a tíživými vizuálními obrazy, ... do světa, který se nebude podobat ničemu, co jste zatím četli ... objevíte dveře ... které vždy znamenají volbu: otevřít nebo neotevřít? ... Vás to zběsilým tempem vtáhne ještě dál, než jste doufali, ... do myslí lidí, které pro Rolanda dveře vybraly, a on si musí zvolit .... vše do sebe zapadá ... každá věta má své místo a přesto se otázky stále jen hrnou ... bez odpovědí, ... ty jsou ještě v nedohlednu ...

Romčuška
30.11.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že pistolník je skvělý ale tohle je ještě lepší a jelikož už mám rozečtený třetí díl tak se to stupnuje a pokud to tak bude i nadále tak asi pro mě reálný svět přestal existovat :D Božské! Nikdy jsem o tom příběhu neslyšela, ale vždycky jsem tajně doufala, že když otevřu dveře bude tam něco jiného než koupelna či chodba :)

Klacekzlesa
30.08.2016 4 z 5

Tááák: druhý díl série Temná věž, je o kouda lepší než Pistolník.
Potěšili mě "humroidi" a také výlety do New Yorku.

povi
05.04.2016 5 z 5

Tenhle dil je famozni.naprosto jsem propadla prostredi,ve kterym se odehraval,libi se mi,ze clovek ma moznost poznat Rolanda trochu lip,nez jen jako sebestrednyho posledniho pistolnika,kterej je prost jakychkoli citu k nekomu jinymu.ovsem,cesta k Vezi je jeste dlouha...."V sazce je vic nez nejaky svet,Eddie.Neriskoval bych te,ani ji-nedovolil bych,aby ten chlapec zemrel-kdyby slo jen o to.Vydame se na cestu,Eddie.Budeme bojovat.Utrpime rany.A do konce budeme stat zprima.Dokonce i proklatci miluji."
Záchrana?
Prokletí?
Věž.
Přijde k Temné věži a tam zazpívá jejich jména.
"Tam zazpívám všechna jejich jména!"

Majkrofon
13.03.2016 5 z 5

Oveľa ľahšie čítanie ako prvý diel, človek sa po dočítaní necíti ako keby mu King vyžmýchal mozog. A je to aj docela vtipne, napínavé to bez pochyby, páčila sa mi časť keď King spomínal film Osvietenie od Kubricka. Keď Roland objavil prvé dvere "múj svět se hnul.."

Greene
04.03.2016 4 z 5

První díl mi přišel víc mysteriózní. Ale zase se tady neustále něco děje. Skvěle prokreslené postavy, originální příběh (tohle jsem opravdu nečekal). Asi bych měl nějaké výhrady, ale není to nic, co by mě opravdu štvalo. Temnou Věž jsem si zamiloval hned v prvním díle, ale tahle kniha jen potvrzuje, že čtení Věže za to opravdu stojí. And the Tower is closer...

premacech
27.01.2016 3 z 5

Druhý díl nebyl můj šálek kávy. 75%. Nejslabší díl série.

Christo
18.01.2016 5 z 5

První díl vnímám jakýsi pokus napsat něco jako fantasy, ale který těžce nevyšel. Druhý díl je už klasický styl Kinga s prokreslenými charaktery postav a návratem z fantasy do reálného světa. A to Kingovi daleko více sluší...

Covenant
02.12.2015 4 z 5

Ano, je to tak! Druhý díl je lepší, než první. Když ne lepší, tak alespoň, jak autor sám uvádí, mnohem úplnější. Tady v podstatě chápete vše. Díl neobsahuje přemoudřelé pasáže, zabývající se jsoucnem, ale jde rovnou k věci. To, co se mi líbilo na prvním díle, najdeme zde. A to jednotlivé příběhy ze "známého" prostředí. Příběh Eddieho byl pro mě absolutně nejlepší. Odetta byla zase nejlepší, jako zajímavý a komplikovaný charakter. A třetí charakter (nebudu prozrazovat), vše parádně ukončil. Sice to pořád není něco, z čeho bych padl na prdel, ale bavilo mě to.

freestyla
29.10.2015 5 z 5

"Bůh ti močí na zátylek každý den, ale utopí tě jen jednou."

"Vidíš to Cimi? Náš život je jako ty domky z karet, které stavím. Někdy spadnou a mají proč, jindy spadnou úplně bezdůvodně."

"Vina se nachází pořád na stejném místě, milánkové: na tom, kdo je tak slabý, že tu vinu dává."

mijamoto
12.10.2015 4 z 5

Tak nevím čím to je ale Pistolník mě bavil víc.U třech vyvolených se mi nejvíc líbil začátek a hlavně konec.Ale i tak to bylo krásný počteníčko s hromadou zajímavostí a zvláštností :)

Atheal
03.08.2015 5 z 5

Zatímco z Pistolníka jsem byla trochu na rozpacích, druhý díl Temné věže mě velice příjemně překvapil. Dokonce bych řekla, že je to nejlepší kniha, jakou jsem od Kinga četla. Pokud se zbytek ságy ponese ve stejném duchu, tak se opravdu mám na co těšit.

dadako
23.06.2015 4 z 5

Po strhující první polovině knihy měla ta druhá polovina tempo trošku volnější. Není to King ve své plné síle, přesto se čte velmi dobře... Už se těším na další pokračování putování trojice pistolníků za Věží...

Mariona
15.05.2015 5 z 5

Oproti prvnímu úvodnímu dílu super děj, nejvíc mě asi bavilo, když Roland vstoupí do Eddíeho hlavy v letadle, dobře napsaný a taky sem se pořád musela smát, dávám 5*

did-a-čem, dik-a-čok........humroidi se začali vyptávat

Terva
21.04.2015 5 z 5

Kupodivu je druhé dobrodružství za paprskem lepší než Pistolník.

ambasador
20.04.2015

Druhý díl byl westernovskou kingovou a velmi jsem si ji oblíbil. Občas jsem se uchechtl, občas tlačil slzu. Hrdinové se scházejí a definují své osudy.

Hjuud
15.04.2015 4 z 5

Po fantasy stylu náhle přišla normální srozumitelnější část knihy s Eddiem a Odettou, která byla hezky čtivá. Nejsem z toho asi tak odvařený jako ostatní, zatím se mi od Kinga líbilo více spoustu jiných knih, ale nedá se tomu upřít zajímavost a onen pocit útěku někam jinam, pryč z tohohle zkaženého světa. Dávám 4 hvězdy a budu se opatrně těšit na další díly.