Balzamovač

Balzamovač https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484786/bmid_balzamovac-CgU-484786.jpg 4 356 95

Bizarní vraždy. Prastarý kult. Strach, co svírá město. Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění. TŘETÍ NAPÍNAVÝ PŘÍPAD INSPEKTORA FRANCISE SULLIVANA OD AUTORKY BESTSELLERU TATÉRKA. V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

The Embalmer , 2020

Jamalu
16.02.2022 5 z 5

Tady neni co dodat. Prostě supeeer. Snad bude další díl.

jeny-v
14.02.2022 5 z 5

Třetí setkání s inspektorem Sullivanem i jeho kolegy Rorym, Angie, Kylem a nováčkem Gavinem, ale i patoložkou Rose Lewisovou mě opravdu nadchlo. Zatím se mi jeví tento příběh jako nejlepší ze série. Spisovatelkou skvěle propracované i zajímavě pojaté téma kryptoanalýzy, hadího božstva, egyptologie a mumifikace do napínavého kriminálního děje, který plynule přechází z jedné kapitoly do druhé. K dopadení sériového vraha, jenž po svých činech zanechává znetvořené oběti s kanopy orgánů a zprávy na papyrusu, žene Francise také jeho zainteresovanost. Souběžně ještě řeší obvinění nedosažitelné Marni Mullinsové, která se připletla do šarvátky bratrů Thierryho a Paula.

Ivuska.09
08.02.2022 4 z 5

První dva díly této série byly skvělé. I tento mě bavil, mám ráda styl, kterým autorka píše. Nicméně asi bych byla o něco raději, kdyby Marni více zasahovala do případu, který řešil Sullivan. Tady měla spíše svoji vlastní dějovou linku. Ale i třetí díl byl čtivý, napínavý a nemohla jsem se od něj odtrhnout.

Terinka22
07.02.2022 5 z 5

Z třetího dílu této série jsem nadšená vlastně úplně stejně jako ze dvou předchozích. Vývoj vztahů mezi Marni a Francisem spolu s jinými bočními zápletkami jako postava sestry Robin apod. jsou jen příjemnými bonusy. Za co si autorky opravdu cením jsou příběhy vrahů. Originální nápad je základem úspěchu, ale pokud ho neumíte zpracovat je k ničemu, což není autorčin případ. Je jasné, že psát o egyptské mytologii a o procesu balzamování ji muselo stát spoustu studia a příprav, promyšlení detailů, aby vše dávalo smysl.
Jsem čtenář, který, ačkoli nerad, knihy nepřečte na jeden nádech, ale protahuje si je v řádech týdnů, a to pokud se mu líbí, jinak je odkládá. Balzamovače jsem přečetla během pár dní a sama ze sebe jsem byla překvapená, že ji nedokážu odložit.
Shrnuto podtrženo - originální nápad, skvělé provedení, pečlivá práce, čtivost. 5*

georginaa
07.02.2022 5 z 5

Já jsem velice spokojená, opět skvělé počteníčko. Těšila jsem se na další díl Francise a Marnie v pokračování jejich pomalu blížícího vztahu. A ejhle, bylo velké překvapení, které jsem nečekala. Do všeho se nacpal sériový vrahoun, to mi hlava nebrala. Tak zvrácené chování lidí nikdy snad nepochopím. Jako vždy je to plné napětí , přemýšlení a tak to mám ráda. Doporučuji číst od prvního dílu.

renefer
07.02.2022 3 z 5

Nečetla jsem předchozí díly a to je možná problém. Protože dějově navazuje, odkazuje se na předchozí vztahy mezi postavami a napovídá, kdo byl pachatel. Francis mi přišel mírně ujetý svým vztahem k Marni, ale protože nevím, jak se jejich příběh odvíjel, tak mám třeba jen zkreslený názor. Takže za mě určitě doporučuji číst od prvního dílu.

Martiiiik
05.02.2022 4 z 5

Kniha se mi docela líbila, ale tak nějak malinko méně než předchozí díly.. Jako kdyby některé části byly zbytečně málo propracované.. Spousta částí zbytečně urychlená.. Na to, kdo je vrah, nešlo přijít.. Celkově škoda.. :-) Ale i tak velmi dobré :-) Je čtivá a v mnoha směrech obohacující :-) Takže doporučuji :-)

Nonča
02.02.2022 5 z 5

Jako dva předchozí díly, krásně čtivé.

monte
01.02.2022 4 z 5

Skvělé a předpokládám, že bude pokračovaní, na které se už těším

Katulinka69
25.01.2022 3 z 5

Super čtenicko

Leona333
23.01.2022 5 z 5

Tak tímto třetím dílem se autorka s vervou a dynamičností, opět navrátila ,,do sedla." Balzamovač je stejně tak dobrý a napínavý jako Tatérka. Plný překvapení, nervy drásajících momentů, lidské a morální rozpolcenosti... I s dobře napsaným závěrem.
Určitě si přečtu i další knihy, které Alison Belshamová napíše.

Zlatinka.Emilly
22.01.2022 3 z 5

(SPOILER) První ani druhý díl jsem nečetla, ale tenhle styl psaní mi připadá trapný. Jeden spisovatel se předhání před druhým, jak největší magoroviny dokáže napsat. A ještě spisovatelka žena. kdyby se raději pustila do psaní červené knihovny a přinesla tak tím světu trochu víc lásky a romantiky, protože si myslím, že násilí, vražd a nenávisti je ve světě už tak dost. Jen za to, že inspektor Francis byl ochoten nasadit vlastní život, dávám ohodnocení za tři hvězdičky.

TeaPeter
18.01.2022 4 z 5

Výborný třetí díl a doufám jen, že ne pouze trilogie, ale že se dočkáme i pokračování. Přece jen ta kérka chobotnice ještě není úplně dodělaná, že ano? Autorka, jakoby si uvědomila slabší stránky minulého dílu, napsala knihu, kde by se dalo vylepšit jen málo. Jen kdyby se neřešily trable s Paulem, mohla by se Marni více zapojit do luštění tatuáže a mohli jsme se dozvědět něco více z téhle stránky.

ivousekk
14.01.2022 3 z 5

Četla jsem v říjnu jako beta čtenář pro nakladatelství. Bohužel 2/3 knihy nebyly nijak extra thrillerové = napínavé, měla jsem problém delší dobu číst, urdržet pozornost.
Možná jsem byla přesycená všemi těmi úchyláky, protože top thriller = extra úchylný vrah, že? Ono by možná stačilo, kdyby vraždil kominík, jen by to chtělo být napínavě napsané. Za mne napětí nastoupilo až ke konci. Takže to jako top thriller nehodnotím. Spíš fajn detektivka za 3,5*.

Verida
13.01.2022 5 z 5

Musím říct,že tohle byla teda jízda! Ze začátku mi dost vadilo,že se v knize neřeší pouze jeden případ ale hned dva a prolínají se ale o to to bylo daleko zábavnější. Příběh měl v sobě jak napětí tak akci a úplně čtenáře vtáhne do děje. Kniha se čte tak dobře,že ani nepostřehnete tu rychlost jak vám to uteklo.

detektivní a krimi romány thrillery anglické romány

2018  81%Tatérka
2020  86%Inkoust