Balzamovač

Balzamovač https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484786/bmid_balzamovac-CgU-484786.jpg 4 356 95

Bizarní vraždy. Prastarý kult. Strach, co svírá město. Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění. TŘETÍ NAPÍNAVÝ PŘÍPAD INSPEKTORA FRANCISE SULLIVANA OD AUTORKY BESTSELLERU TATÉRKA. V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

The Embalmer , 2020

Avila
24.09.2022 5 z 5

Já jsem spokojená, mě se prostě tahle série líbí....
Chudák Marni opravdu nemá na růžích ustláno a konečně se dozvídáme příběh o její minulosti...
Kniha je opět čtivá a originální námět se zapojením starého Egypta, jeho božstev a mumifikace... Geniální. Příběh vás chytne a nepustí... Už teď se těším na další pokračování na které doufám nebudeme čekat dlouho.

happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Marni má v životě jak se patří smůlu. Když jsem četla první knihu, tak jsem nečekala, že se dočkáme tolika pokračování. Ale autorce se daří tatérku vždy nějakým způsobem přivést k dalšímu vyšetřování. A zatím mě to baví. Napínavé čtení. Uvidíme, jestli se dočkáme nějakých dalších knih.

Luulu
10.09.2022 2 z 5

Ze začátku super, říkala jsem wow, potom trochu zklamání, souhlasím s názory ostatních ohledně Marni, nesmíme se holt tak těšit na nové díly :D

Annyshga
03.09.2022 5 z 5

V pořadí již třetí díl ze série ZLODĚJ TETOVÁNÍ a autorka stále drží látku hodně vysoko! Opět se zde setkáváme s detektivem Francisem Sullivanem a tatérkou Marni Mullinsovou, tato dvojce mi vážně přirostla k srdci. V tomto díle je romantická linka trochu v pozadí ale zato není nouze o napětí a hrůzné scény. Jako vždy je kniha psana z pohledu více lidí, nechybí ani originální zakomponovatní tetování do záhadných hádanek. Balzamovač nás seznámí nejen s procesem mumifikace ale i bohy starověkého Egypta. Vztahy jednotlivých postav se vyvíjí a já je určitě budu sledovat i nadále.

pohoda58
01.09.2022 5 z 5

Super kniha, čtivá, napínavá. Autor nezklamal.

Jíťa307
13.08.2022 5 z 5

Pro mě super kniha, nečekala jsem sériového vraha - balzamovače, který používal kryptické zprávy a egyptské pohřební nádoby, do kterých ukládal části lidského těla. Rozpolcený detektiv musel svést boj s vlastními démony, aby co nejdříve odhalil šíleného balzamovače. Velmi mě překvapil podrobný návod na balzamování těl.

Vlak7
28.07.2022 3 z 5

Egypt a vše kolem moc nemusím, nicméně se to četlo dobře, ale zbytečně moc dlouhé.lepsi 3+

Leniii
26.07.2022 5 z 5

Čtivé, zajímavý námět…Marni mě teda trošku štvala svým chováním, ale rozhodně stojí za přečtení

Dumicek
20.07.2022 4 z 5

Dávám o hvězdu méně,protože předešlé díly mě teda bavili víc..ale to neznamená,že kniha nemá co nabídnout. Stále toho je hodně,téma zajímavé,děj napínavý,Marni a její život dlemého smutný..konec takový sice rychle ukončený,ale i tak kniha se čte dobře a jsem zvědavá jak to bude vše v dalším díle.

katka.oo
04.07.2022 4 z 5

Dobré čtení, děj inspirovaný starověkým Egyptem a mumifikací je opravdu dobrý a líbil se mi, akorát ta Marni mě svým chováním začíná trochu štvát .... ale první díl se mi stejně líbil asi nejvíc.

Venny345
28.06.2022 3 z 5

Série začala velmi slibně, ovšem tento díl už ztrácí dech, těžce se mi dočítal. Nevím, jestli se pustím do dalšího dílu… Marni mi přestává být sympatická.

Duchoslp
14.06.2022 4 z 5

Francis tentokrát stojí proti vrahovi, který se inspiroval starým Egyptem a jejich rituály. Mumie a kanafy jsou stopami, které je potřeba sledovat. Zatímco Marni vzdoruje Paulovi, který se urputně snaží rozbít její rodinu

Jancas.s
12.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Na počátku byla laťka nastavena stejně vysoko jako u předchozích dílů - námět geniální, tajemný, krutý, ALE co mě zklamalo...to dopadení. Líbí se mi, když vrah udělá drobnou chybu, na kterou dojede. Nebo když k němu vedou zprvu tenké nitky, které pak začnou dávat smysl a splétat se do sebe. Ale aby napsal pachatel na papírek poldovi vzkaz, kde ho najde a ten ho pak dostane? To mi přišlo takové bez nápadu:/ proto dávám o hvězdu méně.

astra3
12.06.2022 5 z 5

Napínavá detektivka. Jsem zvědavá, zda v dalším díle bude opět Marni.

EvikU.
10.06.2022 5 z 5

Mně se ta série líbí a tečka. Tenhle díl se mi opět vryl do kůže jako tetování. :-)

Rozvedené dvě linky vyšetřování po dvou různých vrazích. Zas je do toho zapletená Marni. U Balzamovače mě vzal hlavně konec. Popis Balzamovače, tleskám, dokonalý. Hodně vražd, než přijdou na to, kdo to dělá. Ohromně čtivé, napínavé, posledních 100 stran už jsem ji nedala z ruky.

Pokud autorka vydá další díl, určitě si ho přečtu. Doporučuji.

šipek
07.06.2022 5 z 5

Tak jsem s touto sérii maximálně spokojený. Jen doufám, že toto nebyl poslední díl a bude ještě pokračování. Konec knihy to určitě nabízí. Jen ať dlouho nečekáme.

Evišťátko
01.06.2022 3 z 5

Nevím,tohle jaksi není můj šálek čaje.

LeSk
31.05.2022 5 z 5

Kniha plná napětí, emocí, zvratů ... Nedalo se přestat číst, hltala jsem stránku za stránkou. Konec byl překvapivý. Doporučuji.

TerezaaBaarova
23.05.2022 5 z 5

Překvapivé, nadupané, čtivé.
Celá tahle série je super, jiná a zajímavá.
Obě linky byly skvělé (Marni, Balzamovač, Francis, Alex,...nechci spoilerovat).
Opravdu se těším až bude na pultech další díl, vždycky se těším i na název knihy.

Prostě doporučuju! Tohle je vyvedené! 5z5!!!

radus
23.05.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila, úplně mě pohltila a já jsem se těšila na každou další stránku. Už se těším na další pokračování.

detektivní a krimi romány thrillery anglické romány

2018  81%Tatérka
2020  86%Inkoust