Balzamovač

Balzamovač https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484786/bmid_balzamovac-CgU-484786.jpg 4 356 95

Bizarní vraždy. Prastarý kult. Strach, co svírá město. Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění. TŘETÍ NAPÍNAVÝ PŘÍPAD INSPEKTORA FRANCISE SULLIVANA OD AUTORKY BESTSELLERU TATÉRKA. V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

The Embalmer , 2020

Jaklová.katka
18.05.2022 3 z 5

Víc Francise min Marni.
Doufám že bude další díl.

klaraj093
28.04.2022 4 z 5

Další prima díl z této série. Krátké kapitoly a náhledy z více postav mne baví. Děj svižně utíká.

dencazrnu
27.04.2022 5 z 5

Skvělý a nadupaný díl plný zvratů a napětí. Po celou dobu čtení jsem se bavila a čekala, jak to všechno dopadne. Moc se mi líbí námět celé této série - je to zase něco nového a zatím i neznámého :-) Už začátek knihy mě pohltil a já si užívala každou stránku. Dějová linka Francis x Marni mě moc baví a já doufám, že v budoucnu dostanou ještě větší prostor, než tomu bylo do teď. S očekáváním budu doufat, že další díly na sebe nenechají dlouho čekat :-)

PepkazDepka
20.04.2022 5 z 5

Opäť výborný diel, najnechutnejší zo série :D Odporúčam jednoznačne.

whiolet
19.04.2022 4 z 5

Čtivé, svižné a překvapive čtení.
Vraha neuhodnete ani, kdybyste hodně chtěli, o to víc je to zajímavé.
Kapitoly z Marniina života me taky bavily, takže za mě fajn čtení.

Gabetka
01.04.2022 4 z 5

Autorka umí psát velmi čtivě. Krátké kapitoly jsou brány z různých pohledů několika důležitých postav a nutí číst dál a dál. Zde se rozehrávají dva případy nezávisle na sobě, ten osobnějšího rázu rozvíjí události okolo Marni, druhý je věnovaný balzamovači a jeho cestě za pomstou. Líbily se mi obě linie a hlavně ke konci se nešlo od čtení odtrhnout. Jsem zvědavá na další pokračování, jak se to vyvine na postu náčelníka policie a kam se bude ubírat příběh Marni.

Kubajzz
28.03.2022 4 z 5

Knížka je napínavá, děj má spád, příběh se vyvíjí a je jasné že bude další pokračování. Líbilo se mi, že celou dobu není jasné, kdo by Balzamovač mohl být, nikdo o tom nemá ani potuchy a pak najednou bum a hned se ví kdo to je... Konec mi přišel trochu uspěchaný....

LittleK
27.03.2022 4 z 5

Ani v tomto díle nedošlo na dokončení Francisova tetování, ale za to se toho událo mnoho jiného. Vztahy jednotlivých postav se stále vyvíjí a to opravdu oceňuji, ale jednotlivé zápletky mi tentokrát nějak nesedly. Naštěstí mi Marni s Francisem a jeho sborem přirostla k srdci a mám v plánu jejich osudy sledovat i nadále.

MartinProtschke
26.03.2022 5 z 5

Díl od dílu lepší...

Titas9001
25.03.2022 4 z 5

Třetí díl a vše při starém. Čte se to samo, má to spád a napětí a nechybí ani hrůzné scény. Hlavní postavy se stále zamotávají více a více do svých narušených vztahů a netuším, zda to má ještě někam pokračovat. Tady mně vadila vykreslená podoba pachatele, protože to musela být opravdu bizardní figurka....Ale nepohybuji se v tatérském prostředí, takže mohu jen těžko soudit.............

karol.cadex
22.03.2022 5 z 5

Měla jsem rozepsaný sáhodlouhý komentář a on se mi smazal. Nemám sílu tomu dávat podruhé tu samou energii, takže ve zkratce.
Francis se přestal chovat jako debil, hurá. Je zas milej na Marni a moc bych jim přála, aby měli klid, usadili se spolu a dřepěli spolu na gauči při popíjení vína. Což se nestane.
Děsně mě irituje Marniin syn Alex, jelikož je děsně hrc prc a fakof autority a na to nemam nervy.
Marni to má ve svým životě pořád dost divoký.
Zamilovala jsem si novýho kolegu Gavina a nekorektní vtipy na jeho osobu.
Balzamovač byl nejlepší magor z téhle série. Od začátku sice bylo jasný, že to bude šouplej šílenec s podivným dětstvím, ale jeho dějová linka je skvělá, vůbec celá ta orientace na egyptskou mytologii a jeho vzkazy.
Od prvního dílu nenávidím Francisovo šéfa a už konečně se nad ním začíná smrákat.
Ráda bych se díky autorce podívala do Brightonu, ale neumim anglicky, takže nic.
Trojka předčila velmi slabou dvojku, za což jsem upřímně ráda.
(ten první komentář mě stejně mrzí.)

Ajuszka
21.03.2022 5 z 5

Pomalu ale jistě řadím tuto autorku mezi své oblíbené. Musím říct, že s každou knihou je to lepší a lepší čtení.
Příběh Balzamovače mě bavil snad od první stránky.
Navíc se zde potýkáme ještě i s problémem jménem Paul, takže o napětí je opravdu postaráno. Určitě doporučuji k přečtení a doufám, že tohle nebyl poslední díl

Vik40
16.03.2022 4 z 5

Dobře napsané, mně hodně vyhovují krátké kapitoly s navazujícím dějem. Navíc přitažlivě napínavé a (pro mne) i s nečekanou pointou.
Doufám, že bude 4.díl :-)

Pája699
15.03.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Kniha je čtivá, napínavá prostě geniální. Nudit se určitě nebudete, na to vsadím krk! :-) Kniha od knihy je lepší a lepší. Jen tedy doufám, že bude pokračování….tak nějak samo se to nabízí…Necháme se překvapit .-) Na inspektora Francise Sullivana se každopádně těším.

knihomolkaL
07.03.2022 5 z 5

První díl téhle série se mi moc líbil, druhý mě dost zklamal, a tak jsem trochu s napětím očekávala, co mi přinese díl třetí. Ale jsem opět nadšená. Francis nasedl zpět do sedla a jede, ba přímo pádí. No prostě je to zase starý dobrý Francis z prvního dílu - chytrý a vytrvalý.
Děj je napěchovaný a perfektně odsýpá, četlo se to skoro samo.
Zase se setkáváme se starými známými, Marni, Alexem, Rorym a dalšími. Kromě vražd se řeší i vzájemné vztahy.
Nevím, zda je tento díl poslední, ale další pokračování bych s radostí vítala.

Jenny46
03.03.2022 5 z 5

Musím říct, že 3 díl překvapil a já byla napnutá od samého začátku a nemohla přestat číst. Trochu mi už vadí co se děje mezi Marni a Frankem, ale asi bude ještě další díl není ukončené...
Ale jinak děj inspirovaný starověký Egypt, mumie, kanopy a tetování byl hodně čtivý detektivní příběh a celá série je originální, doporučuji

Šárka88
24.02.2022 5 z 5

I tento třetí díl byl super. Dva případy rozlišného rázu. Napínavé od začátku, až do konce. Doufám, že tohle nebylo poslední shledání Marni a Francise, spisovatelka musí napsat další díl. Zajímal by ten Bradshaw, co ten vyvedl. Přece se to nemůže takto utnout. Opravdu parádní čtení.

rumova_kulicka
22.02.2022 4 z 5

Četlo se to dobře, stejně jako předchozí dva díly, i když se mi zdá, že těch Mullinsových je napotřetí už příliš. Říkám si ale, jestli je nějaké mistrovství světa ve vymýšlení detektivních úchylností a bizarností, protože tato série je v tomto ohledu fakt psycho.

JustWomen
19.02.2022 5 z 5

Dva paralelní případy vyšetřování, originální postavy, egyptská mytologie, popis procesu balzamování... za mě super čtení, napínavé, drsné, zajímavé. Jsem zvědavá na další vývoj vztahů Francise a Marni, protože takhle to snad neskončí.

Majuš333
18.02.2022 3 z 5

Priznám sa, že som si musela dať dňový odstup od komentovania Balzamovača, aby bol v slušnom duchu a nie ako od nejakého dlaždiča :)
Najskôr asi zhodnotím celú sériu... Autorka nám naservírovala tri príbehy, kde sa stále točíme okolo jednej rodiny-Mullinsových, čo už mi pri tretej časti trošku vadilo. Ale oceňujem témy na knihy, pretože neviem, či bol lepší 'vrah, ktorý kradol tetovanie', 'vrah, ktorý daroval smrteľné tetovanie' alebo 'balzamovač'.
A teraz Balzamovač... Tu mi hlavné postavy prišli, ako keby prekonali lobotómiu... Marni a Francis sa chovali ako takí teenageri, ktorým sa zapaľujú lýtka a pri vyťahovaní zápaliek si kladú otázku: "Chcem ju/ho?" "Nechcem ju/ho?" A Marni ešte k tomu každých päť minút lovila lístočky spod vankúša ako dievčatá pred Vianocami s menami: Frank alebo Thierry?
Vyzdvihujem novú postavu-Gavina, aspoň ten sa nechoval ako hysterická fanynka... A čistú hlavu mala aj Angie a Rose.
No a zostáva mi ešte Rory...(prepáčte, ale teraz si to už neodputím...) tak toho by som už zavesila za g..e do prievanu...ale karma je zdarma, takže tak...
A ak by bolo pokračovanie, už by som sa do neho nepúšťala...

'Rory Mackay. Vždy připraven ukázat prstem na viníka, vždy připraven zahodit klíč.'

'Jako pro každý hodnotný výsledek, i pro nesmrtelnost je třeba přinést oběti. Lidské oběti.'

detektivní a krimi romány thrillery anglické romány

2018  81%Tatérka
2020  86%Inkoust