Balzamovač

Balzamovač https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484786/bmid_balzamovac-CgU-484786.jpg 4 356 95

Bizarní vraždy. Prastarý kult. Strach, co svírá město. Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění. TŘETÍ NAPÍNAVÝ PŘÍPAD INSPEKTORA FRANCISE SULLIVANA OD AUTORKY BESTSELLERU TATÉRKA. V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

The Embalmer , 2020

adela2230
04.04.2023 4 z 5

Kniha se čte dobře, je dobře napsaná. Ale bylo by dobré kdyby konečně hlavní postavy jen vyšetřovaly a všechny utoky nesměřovaly jen na ně.

Ikols
01.04.2023 3 z 5

Když jsem četl první kapitoly, tak jsem si říkal, že konečně existuje knížka, která využívá a zasazuje egyptské náboženství do moderního světa. Očekával jsem, že si autorka více pohraje s kemetismem, ale bohužel, nestalo se tak a vše zajímavé skončilo na začátku, i když vrah sliboval ''skvělý'' závěr. Myšlenka fanatického kemetisty byla skvělá... ale autorka by musela více času věnovat vrahovi a celému vyšetřování než nesympatické Marni a její famílii.

Lka
25.02.2023 5 z 5

Audiokniha :
Opět další skvělý díl. Napínavé od začátku až do konce. Výborně namluveno.

Špekyn
22.02.2023 5 z 5

Špičkový thriller. Autorka nezklamala a i třetí díl série je pecka. Téma starověkého egyptského náboženství je velmi přitažlivé a je skvěle zpracováno. Balzamovačovy pohnutky a vůbec celé vyšetřování jsou realistické. Napětím je kniha natřískaná, a to i vzhledem k paralelnímu příběhu tatérky Marni. Oceňuji, že tentokrát se Marni do vyšetřování nevměšovala a měla vlastní "případ". Sečteno, podtrženo, kniha je velmi čtivá a originální.

Nikkaa
25.01.2023 5 z 5

Třetí díl opět nezklamal,děkuji Alison za další skvělou jízdu s Francisem a doufám že se dočkáme i dílu čtvrtého...protože čekání na další knihu je strašné dlouhé a já se nemůžu vždy dočkat...

ElikaS
18.01.2023 5 z 5

I třetí díl série Tatérka si zachovává poměrně vysokou laťku, i když bych uvítala změnu spočívající v tom, že se všechny případy točí kolem Marni. Proč by nemohla být pouze konzultantkou, ale vždy je osobně zaangažovaná?
Parádní byly vsuvky o starověkém Egyptě a způsobu balzamování. Postava balzamovací byla promyšlená a bavila mě. Obecně mám tedy knížky se sériovými vrahy ráda a přesně tento styl se mi líbí.
Kdyby se vše netočilo kolem Marni tak bych dala plný počet, protože samotné vyšetřování je skvělé.

Hella
09.01.2023 3 z 5

Ano, sériovými vrahy Brighton doslova přetéká. Naštěstí jen v knížkách Alison Belsham a naštěstí pro čtenáře - protože i třetí díl je čtivý, napínavý a já osobně oceňuji, že Marni není tak nesympatická jako v díle předešlém. O synkovi to ovšem neplatí, ten je z mého pohledu pořád na pecku čenichovku.

Obelix15
04.01.2023 5 z 5

Tak tu máme třetí díl této skvělé série. Po přečtení Balzamovače se musím pousmát při myšlence, kolik sériových a bestiálních vrahů běhá v tak v krátké době po tak malém anglickém městě! :D Příběh opět napínavý a pořád se něco děje. Svým způsobem obdivuji Francise, kolik má energie! Chvíli řeší něco tady, pak hned jede tam, odtud zase tam, apod. Jeden případ, druhý případ... Pořád v jednom kole! Líbilo se mi přiblížení pravého významu slova kemetismus a rád jsem se dozvěděl něco o praktikách starověkého Egypta. Za mě super díl a doufám, že si brzy přečteme pokračování.

Kniholapka
24.12.2022 4 z 5

Další skvely díl. Myslím, ze předčil druhy díl. Dej mi přišel propracovaný a hezky plynul vpřed.

maxx
10.12.2022 5 z 5

Opět skvělý děj od kterého se nedalo odtrhnout

jitka3027
04.12.2022 5 z 5

Nejlepší z celé série, Alex mi dost lezl na nervy, ale jinak tleskám
Dej pěkně odsýpal, těžko se četba přerušovala ...

Belanna
26.11.2022 5 z 5

Tento díl byl opravdu skvělý, nejlepší ze všech.
Obě dějové linky bezvadně podané a obě se proplétají kolem Francise Sullivana.
Postava Balzamovače a jeho činy dávají celé knížce žár.
Napínavé, nápadité, plné akce, velmi dobře se mi četlo a zamrzelo, že už je konec.

ještěrka38
22.11.2022 5 z 5

Třetí díl je naprosto nejlepší. Napínavé, zároveň vysvětleno vše kolem mumifikace.. Fakt skvělé.

Surmei
07.11.2022 5 z 5

Tuto knížku jsem dostala aniž bych četla předchozí. Z počátku mi dělalo problém rozlišit množství vypravěčů, každá kapitola je o někom jiném. Ale nakonec jsem se do toho dostala a už ani nečetla nadpisy kapitol, jen jsem hltala napínavý příběh nebo spíše napínavé příběhy. Bylo to nabité, spousta mrtvol, spousta vyšetřování. Asi si dokoupím ještě předchozí knížky...

moudivlacek
06.11.2022 5 z 5

Nejprve bych doporučila číst tuto sérii postupně, abyste hlavní hrdiny lépe pochopili. A co k tomuto dílu? Jestli se mi líbil 1. a 2., tak třetí tuplem, přečetla jsem ho na jeden zátah, nemohla jsem knihu odložit.
Začátek? Návod na výrobu mumie mě vážně dostal, a ten také rozjíždí skvělý děj příběhu. Inspektor Francis se dostane na výzvu do muzea, kde se objevila mumie, jenže nikdo neví o jejím nákupu. Později Francis začíná vyšetřování brutálních vražd, velmi záhy pochopí, že vrah je fascinován starověkým Egyptem, také se mu snaží dávat nápovědy. Do toho spory s podřízeným seržantem Rorym, který vyšetřuje starou známou Marni, která čelí obvinění z vraždy. Francis i Rory nevědí co dříve, zatímco vrah přitvrzuje. I když se jedná o detektivku, tu a tam jsou i vtipné scény. Nejlepším příkladem je scéna s hady. Každopádně, žádná hluchá místa, pořád se něco děje, až najednou zjistíte, že jste na konci. Ten je takový všelijaký, takže si říkám, že by tam mohl být podklad pro další díl. A jestli bude a objeví se u nás, velmi rychle po něm sáhnu. Knihu doporučuji.

lalela
06.11.2022 4 z 5

Skvělá knížka s návodem na výrobu mumie. Ne to je přehnané, ale doslova mě uchvátilo, jak krásně je popsané, jak takovou mumii tvořili, co všechno bylo potřeba. Nahlédla jsem prostřednictvím knížky do kousku starověkého Egypta. Francis měl docela dost práce, zachraňovat Marnii a ještě hledat balzamovače. Detektivka se mi moc líbila, krásně se četla, oba příběhy se prolínaly, vše do sebe krásně zapadalo

Hakate
28.10.2022 5 z 5

Balzamovač, 3. díl série a za mě zatím nejlepší díl.
Skvělá zápletka, akční, nápadité, napínavé, čtivé, strhující. Kniha má vše, co má výborná detektivka mít a ještě něco navíc. serie mě baví. Tento díl se navíc velmi těžce odkládá.
Postava Balzamovače je naprosto geniálně propracovaná.
Dvě dějové linky, obě výborně propracované.
Příběh plný vražd.
Nemám, co bych mohla zkritizovat a tak nelze hodnotit jinak než plným počtem a mohu vřele doporučit.

Světluška4
17.10.2022 5 z 5

Třetí díl se mi velmi líbil, dobře se četl. Co se týče vyšetřování hlavního případu, tak za mě dobrá dějová linka. Co se týče soukromého života Sullivana, tak jsem čekala větší posun. A Marnii upřímě lituji, jak se může jeden člověk zaplest do tolika vyšetřování a být neustále podezřelý? V případě dalšího pokračování doufám, že již nebude patřit mezi podezřelé ani ona a ani její syn. Jinak celkově se mi knížka líbila, určitě doporučuji.

hana1039
11.10.2022 4 z 5

Audiokniha:
Tak Francis opět zabodoval ve vyšetřování, ale v osobním životě zdá se, že zase nic :-( Možná v dalším díle? Interpretace skvělá,jen ta hudba mezi mi moc nesedla, ale to je maličkost... Jsem zvědavá, jestli se Marni odstěhuje do Londýna nebo přece jen zůstane a dá oběma šanci na společný život...

bigben
30.09.2022 4 z 5

Opět zápletka dobrá, ale proč se opět objevuje Marni a její rodiny v roli podezřelých a problematických osob....doufám, že už všichni zbývající členové této rodiny budou v příštím díle sekat dobrotu

detektivní a krimi romány thrillery anglické romány

2018  81%Tatérka
2020  86%Inkoust