Měděný jezdec

Měděný jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151588/medeny-jezdec-151588.jpg 5 841 248

Taťána a Alexandr série

Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bronze Horseman , 2001

dalfy
26.10.2011 5 z 5

po delší době kniha, která m vzala dech a rozhodně jsem jí zařadila mezi své nejoblíbenější. Nemám slov - doufám,že se dočkáme pokračování v čj.

Shida
28.09.2011 5 z 5

Tuto knihu mi kdysi doporučila moje mladá učitelka dějepisu a moc jí za to děkuju. Byla to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Zuzaa
06.09.2011 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Skvělý, zajímavý a autentický příběh. Ještě dlouho po přečtení na něj musím myslet - a přesně tak to má u dobré knížky být!

Surikata
27.08.2011 4 z 5

Strhující příběh z dob 2.sv. války a blokády Leningradu. Na pozadí historických událostí začíná rašit obrovská láska. Ale podaří se ji přežít v tak šílených podmínkách?
Kniha nejen o lásce, ale také o sesterství, rodině, zoufalství a naději. A hlavně o destruktivnosti války.

Aria85
09.04.2011 5 z 5

Tahle kniha patri jednoznacne k me nejoblibenejsi.. neuveritelny pribeh.. vazne krasna..

monifta
29.03.2011 5 z 5

Tak túto knihu môžem zaradiť jednoznačne medzi moje najobľúbenejšie. Jedna z najlepších (ak nie dokonca najlepšia) kníh aké som kedy čítala. Určite odporúčam prečítať - skvelý príbeh, ktorý je skvele napísaný ! :) Zanechala vo mne množstvo pocitov aj po prečítaní. Škoda,že u nás na SR ju nikde nedostať a nechystá sa ani dotlač, čo je u takéhoto skvelého románu fakt veľká chyba.
Žiadny presladený román to nie je,aj keď lásky je tam dosť :)
Odporúčam všetkými 10-timi...pre mňa skvost medzi knihami ! :)

jitka2006
15.02.2011

Myslím, že je škoda, že není pokračování 2. a 3. dílu. Výborný román.

carita
06.02.2011 5 z 5