Měděný jezdec

Měděný jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151588/medeny-jezdec-151588.jpg 5 841 248

Taťána a Alexandr série

Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bronze Horseman , 2001

klarka61
25.06.2013 5 z 5

Kniha konečně opět vyšla a je v prodeji dokonce i její druhé pokračování. Takže kupte, než bude opět vyprodaná

Venezia
09.06.2013 5 z 5

Najkrajší zamilovaný román na svete, i keď Tatianina poddajnosť niekedy lezie na nervy a tú /pred/svadobnú noc si autorka mohla odpustiť. Život vo vojnovom Leningrade opisuje autorka tak sugestívne, akoby tam sama žila. Bohužiaľ napísala aj pokračovanie: Tatiana a Alexander: ***, Letná záhrada: * a to len z nostalgie.

kopretinka13
06.06.2013 5 z 5

Je to nádherná kniha, kterou jsem četla asi tak před pěti lety a protože jsem si koupila druhý díl tak si ji čtu znovu.
Je dojemná, nádherná dobře se čte. Doufám, že druhý díl bude stejně dobrý.

klarka61
03.06.2013 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih, jaké jsem kdy četla

Kopretina_aku
28.05.2013 5 z 5

Prožívala jsem s Taťánou a Alexandrem jejich lásku, jejich naděje, bolesti, strach, hlad, zoufalství.... Uronila jsem slzu nad každým mrtvým členem rodiny, plakala jsem nad celým Leningradem. Zoufale jsem držela palce, aby všechno dopadlo dobře, aby přežili. Na konci mne přepadl smutek, že se s nimi musím rozloučit. Taťáno a Alexandře budete mi chybět, ale příběh naštěstí ještě nekončí....

valovapeta
29.03.2013 5 z 5

jo, tak velice doporučuji, je to taková pohádka pro dospělé, moc krásná kniha...

Valerie21
15.03.2013 5 z 5

Tato kniha je opravdu emocionální zážitek,je dojemná,čistá i vzrušující,věrohodná.Nádhera.

andreakamenikov
05.03.2013 5 z 5

Velmi působivá kniha. Přečetla jsem za dva dny :-)

VěrčaŘ.
02.03.2013 5 z 5

Opravdu jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

Mercatino
26.02.2013 5 z 5

No s knihovny jsem si to vypůjčil,protože už jsem nevěděl co bych si měl vlastně půjčit a toto mi tak nějak padlo do ruky.Koukl jsem na to,přečetl jsem si zhruba obsah. Jo válečný román,to půjde. No a nakonec mi kniha padla do ruky fakt dobře. Sice spíše než válečný román,je to romantický pojatý příběh z druhé světové. Ale je to skvělá,Taťána boží,oblíbil jsem si jí již od prvních stránek. A hrdina Šůra, opravdový frajer,který vážně nemá chybu.Jsem taky zvědavý jestli se někdy dočkám českého vydání dalšího dílu. Ale první bude vždy jedna z nejlepších knížek jaké jsem kdy četl.

lplecita
25.02.2013

Super kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. :-)

SonaH
02.01.2013 5 z 5

Četla jsem v originále a všechny 3 díly (Taťána a Alexander, Letní zahrada). Měděný jezdec je krásná kniha, četla se jedním dechem. Další díly u nás nevyšly, ale musím říct, že 2. díl byl jakou si retrospekcí 1.dílu a nečetl se mi až tak dobře. 3. díl se posouvá do USA a sleduje další osudy obou hrdinů, téměř do současnosti ... Shrnutě řečeno, všechny 3 díly se mi líbily, četla jsem je s nadšením, protože jsem chtěla vědět co bylo dál a co dál a co dál, ale když se ohlédnu, tak bych i řekla, že první díl byl nepřekonatelný a vědět víc a uspokojit tu touhu někdy snad ani není třeba. Každopádně doporučuji a prahnu po podobné knížce. Pokud budete mít tip, prosím, dejte mi vědět! :-)

Wampi333
02.01.2013 5 z 5

Několikaletá srdeční záležitost. Trochu na můj vkus romantická , ale krásný příběh zasazený do blokády v Leningradu, vše nahrazuje.

Gigy
28.08.2012 3 z 5

Nejprve se mi kniha vůbec nelíbila, ale jakmile Táňa potkala Alexandra, začala jsem jí přicházet na chuť. Nakonec jsem ji přečetla téměř jedním dechem během dvou dní. Je napsaná poutavě, což patří k jejím kladům. Jejím největším záporem je popis líbánek hlavních hrdinů, který mi přišel laciný a knihu mi znechutil. Celkově jsem ale spokojená a mohu ji vřele doporučit dalším čtenářům, kteří nejsou zvyklí na náročnou četbu.

Graine
16.08.2012

byla jsem naprosto stržena napínavým a emotivním dějem, vylíčením drsných válečných poměrů a velké osudové lásky! Určitě se ke knize někdy vrátím

Mlha
12.06.2012 2 z 5

Musím souhlasit netty.vanity. Knihou jsem se horko těžko prokousal až na konec a po všech těch pochvalných komentářích jsem byl hodně zklamaný. Některé pasáže jsou spíše humorné, jako když Taťána dělá Alexandrovi v zapadlé ruské vesničce "sendvič" nebo když doktor Sawyer hned při prvním setkání neutají že je Američan, protože Taťáně předvede "upřímný americký úsměv". To se tam fakt píše! Je to asi spíš červená knihovna než válečný román.

netty.vanity
02.05.2012

Bohužel mne to vůbec nezaujalo. Hodně se zajímám o období druhé války, ale z prostředí Leningradu jsem nebyla nijak nadšená a jednoduchá a naivní hlavní hrdinka tomu taky nepřidala; ke konci jsem se tedy neprokousala...

pirin
31.01.2012 5 z 5

Prave jsem precetla dalsi cast teto knihy - Tatana a Alexander, kde se dovime jak to nakonec s Alexandrem dopadlo. Pribeh se prolina s Medeniho jezdce, je tam podrobne rozepsano jak se Alexovi rodice dostali do Sovetskyho svazu a proc mel nad nim Dimitrij takovou moc... Mne se zda skoda, ze tohle vsecho nebylo v jedne knizce, takto jsou 2 paralelni pribehy, ktere se prolinaji misto aby na sebe navazovali. Treba ostatni budete mit jiny nazor, kazdopadne obe knihy jsou napsane napinave , zajimave, zkratka strhujici pribeh!

pirin
31.01.2012 5 z 5

Velice zajimava kniha...nemohla jsem od ni odejit :-) Vrele doporucuji, stoji za precteni!

dalfy
01.11.2011 5 z 5

předem se omlouvám ale nedá mi to to sem nevložit, doufám,že neporušuji nějaké pravidlo
Existuje petice za vydání knih : http://www.petice.net/medeny-jezdec