Tak trochu šílení

Tak trochu šílení https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202329/bmid_tak-trochu-sileni-ljM-202329.jpg 4 244 51

Podle autorova mínění název vystihuje řadu postav knihy. A pokud prý někdo shledá, že vystihuje i samotného autora, je rozhodnut považovat to za lichotku. Když spatříme jméno Jeffery Deaver, okamžitě se nám vybaví nervy drásající thriller plný nečekaných zvratů, které postaví na hlavu veškeré naše detektivní dedukce, na které jsme byli tak pyšní. Bylo by ovšem nanejvýš nespravedlivé opomenout Deaverovy detektivní povídky, které autor označuje za svou "literární lásku". A ze sbírky Tak trochu šílení autorská radost přímo čiší. Podobně jako v předchozích antologiích se i zde setkáváme s plejádou barvitých postav: pokřivených asociálů, zhrzených partnerů, domněle uťáplých agresorů... Všichni tito aktéři si bezpochyby zaslouží nálepku, kterou jim autor přidělil v samotném názvu. Ano, jsou tak trochu šílení – což je přesně ten důvod, proč si jejich příběhy vychutnáme s gustem čtenáře, který se tak rád nechá svým oblíbeným autorem vodit za nos... Kdykoli by se vám totiž mohlo zdát, že v dané povídce už bylo řečeno vše a žádné další překvapení na vás nečeká, čtěte dál a přesvědčte se, jaký zvrat si autor vyšetřil na poslední stránku. Nebo do posledního odstavce.... celý text

Oksalakka
21.01.2015 5 z 5

Dosud nejlepší sbírka Deaverových povídek. Hlavně ta pokerová ;) 4 1/2*

Jančislava
26.11.2014 5 z 5

Z těchto povídek jsem nadšená. Zejména z Hry, Učebnicový případ, Paradice, Protivníci, Usmíření, ale i z ostatních. Deaver je opravdu mistr překvapení a změny pohledu. U některých se závěr dal očekávat, ale u většiny to bylo překvapení. Šance odhadnout konec byla " velká jak zadek bacila". :-)

Nelly
27.09.2014 3 z 5

Ach jo, pro mne velké zklamání. Už jsem od Vás četla lepší povídky, pane Deavre. Tři hvězdičky jsou v rámci Vašeho díla, v obecném by to bylo skoro na čtyři. Tak snad to bude příště lepší!

hromes
10.08.2014 3 z 5

Nepřišel jsem na chuť ,,šíleným" zápletkám, ale jako oddychové čtení fajn. :-)

Pivísek
21.07.2014 5 z 5

Deaver mě nikdy nezklamal a musím říct, že to platí i u této knihy. Povídka "Navždy" byla perfektní, ale ani ostatní nezaostávaly jak kvalitou tak čtivostí. Nezbývá než vřele doporučit! :o)

jiri77
29.06.2014 4 z 5

Po povídkové knize Panoptikum je to druhá povídková kniha co jsem od autora přečetl a musím říct že se mi Panoptikum líbila o něco více. Z povídek se mi nejvíce líbily Navždy,Fanda a Hra ,zato povídky Nakopnutí a Nekrolog u mě propadly ,přesto knihu hodnotím kladně a všem bych ji doporučil. Je to skvělé oddechové čtení :-)

bezzink
05.06.2014 4 z 5

Kniha byla fajn. Pri zkouskovem se hodila. Rozhodne vypichuji povidky Ucebnicovy pripad a Navzdy. Bohuzel ale Deaver uz ve me nedokaze moc vyvolat napeti. Az moc dobre uz znam jeho sablonu. Coz ale neznamena, ze bych ho snad prestala cist :)). Rozhodne povidkovou knihu doporucuji.

Evik30
05.06.2014 4 z 5

Tahle knížka se mi docela líbila. Většina povídek byla na úrovni, jen pár jich bylo slabších. U Deavera to mám tak. Některé jeho knihy mě baví, do některých se nezačtu. Ale tato kniha byla zajímavá. Spousta povídek by se dala zařadit i do skutečného života. Přečtení mi trvalo cca. týden. Je toi docela velká bichle, ale jak se začtete tak ji neodložíte.

Helianthus
19.05.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, očekávané zvraty v povídkách přesně v autorově stylu. Co mě naprosto nadchlo je poslední povídka, díky ní zvyšuji hodnocení o jednu hvězdičku a doufám, že hlavní hrdinové se ještě objeví v dalších dílech.

adicek8
18.04.2014 5 z 5

Další skvělá sbírka povídek od mistra oboru Jefferyho Deavera. Je trochu jiná než jedinečné Panoptikum, kde vždy nastal rychlý užaslý šok po 10 minutách četby. Tady jsou povídky v průměru delší, skoro až dvojnásobně, ovšem opět velmi zábavné a originální. Kvůli dvěma možná třem slabším kouskům jsem měl v plánu udělit slabší hodnocení, ale poslední skvělá povídka "Navždy" je opravdovým zlatým hřebem celé sbírky a se svými 160 stranami působí skoro jak poloviční román. Díky této povídce zvedám hodnocení na 5 hvězd a přiznám se, že by mi vůbec nevadilo přečíst si plnohodnotný román s matematikem a statistikem Talbotem Simmsem a Gregem LaTourem, hezky jsem si je oblíbil :-) Dál se mi například moc líbily povídky "Hra", "Nakopnutí", "Zápletka" a "Usmíření", stejně tak svojí kvalitou potěšily povídky se starými známými hrdiny: Katryn Danceovou, s Johnem Pellamem i obě povídky s Lincolnem Rhymem. (pobavil netradiční "Nekrolog") Sečteno-podtrženo: Díky moc Jeffery, skvěle jsem se pobavil! ;-)

Boboking
17.04.2014 4 z 5

Tak trochu šílení - bravurní povídky J. Deavera. Dočteno a vřele doporučuji. Třináct příběhů, někdy spíše šibalských, někdy typicky deaverovských. Všechny parádní. Potěší jeho fandy thrillerů, i ty, kteří hledají něco originálního. (Taková je už obálka, fakt suprová)
Recenze brzy :-)