Tak trochu šílení ekniha

Podle autorova mínění název vystihuje řadu postav knihy. A pokud prý někdo shledá, že vystihuje i samotného autora, je rozhodnut považovat to za lichotku. Když spatříme jméno Jeffery Deaver, okamžitě se nám vybaví nervy drásající thriller plný nečekaných zvratů, které postaví na hlavu veškeré naše detektivní dedukce, na které jsme byli tak pyšní. Bylo by ovšem nanejvýš nespravedlivé opomenout Deaverovy detektivní povídky, které autor označuje za svou "literární lásku". A ze sbírky Tak trochu šílení autorská radost přímo čiší. Podobně jako v předchozích antologiích se i zde setkáváme s plejádou barvitých postav: pokřivených asociálů, zhrzených partnerů, domněle uťáplých agresorů... Všichni tito aktéři si bezpochyby zaslouží nálepku, kterou jim autor přidělil v samotném názvu. Ano, jsou tak trochu šílení – což je přesně ten důvod, proč si jejich příběhy vychutnáme s gustem čtenáře, který se tak rád nechá svým oblíbeným autorem vodit za nos... Kdykoli by se vám totiž mohlo zdát, že v dané povídce už bylo řečeno vše a žádné další překvapení na vás nečeká, čtěte dál a přesvědčte se, jaký zvrat si autor vyšetřil na poslední stránku. Nebo do posledního odstavce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202329/big_tak-trochu-sileni-ljM-202329.jpg 4226

Kniha Tak trochu šílení

MatBla
06.11.2021

Deaver opět nezklamal. V každé povídce mi na konci spadla čelist.
Na to jak je kniha tlustá, mi strašně rychle utekla.

koki.veru
10.01.2021

Deavera mám moc ráda, proto jsem se taky pustila i do této knihy. Za mě to byl spíše před, některé příběhy se mi líbily, některé byli slabší. Mám raději plnohodnotnou knihu -tady sotva jsem se za četla, tak byl hned konec.

Alex.rrr
03.08.2020

Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Kniha je složena z příběhů, kde ve většině případů je zajímavý a nečekaný zvrat. Za toto je 4. hvězdička. Kniha neurazí, nenadchne. Příjemné počtení na cesty. Líbilo se mi, že některé příběhy se vraceli k předchozím hrdinům. Připadalo mi to, že to tvoří trochu komplexnější dílo.

soukroma
28.05.2020

Navždy je zcela plnohodnotná detektivka špičkového kalibru; Zbraň je geniálně vymyšlená aktuální teroristická hrozba; a Terapeut - to je prostě léčivě-palčivý psychothrillerově-hororový bonbonek pro všechny zdravé i šílené. Myslím, že v povídkové knize úplně stačí najít trojici těch, na něž vskutku není možné zapomenout a získávají nejvyšší hodnocení.

NADEI
12.05.2020

No nic, povídkové knihy nebudou pro mě to pravé ořechové. I když poslední povídku Navždy si dovedu představit jako detektivní román s cca 500 stránkami.

david5746
03.05.2020

Soubor detektivních povídek, většinou s nějakým šílenějším koncem.
Kvalitativně asi jako s každou povídkovou knihou, některé příběhy a postavy baví a táhnou, něco je slabší.

V této divné době mi zařazení do výzvy jako kniha, která vystihuje mojí náladu, přišlo naprosto adekvátní.

xxDarčaxx
17.04.2020

Příběhy od Jefferyho Deavera mám strašně ráda, ale povídky se mi moc nelíbí. Na něho je to moc krátký příběh a rychlý konec.

Stanas513
15.01.2020

Hrozně ráda čtu povídky. Má to spád a udržuje to čtenáře v napětí dostatečně dlouho než dočte do konce. Asi nejvíce mě oslovila poslední povídka "Navždy". Precizně napsáno.