Tak trochu šílení

Tak trochu šílení https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202329/bmid_tak-trochu-sileni-ljM-202329.jpg 4 244 51

Podle autorova mínění název vystihuje řadu postav knihy. A pokud prý někdo shledá, že vystihuje i samotného autora, je rozhodnut považovat to za lichotku. Když spatříme jméno Jeffery Deaver, okamžitě se nám vybaví nervy drásající thriller plný nečekaných zvratů, které postaví na hlavu veškeré naše detektivní dedukce, na které jsme byli tak pyšní. Bylo by ovšem nanejvýš nespravedlivé opomenout Deaverovy detektivní povídky, které autor označuje za svou "literární lásku". A ze sbírky Tak trochu šílení autorská radost přímo čiší. Podobně jako v předchozích antologiích se i zde setkáváme s plejádou barvitých postav: pokřivených asociálů, zhrzených partnerů, domněle uťáplých agresorů... Všichni tito aktéři si bezpochyby zaslouží nálepku, kterou jim autor přidělil v samotném názvu. Ano, jsou tak trochu šílení – což je přesně ten důvod, proč si jejich příběhy vychutnáme s gustem čtenáře, který se tak rád nechá svým oblíbeným autorem vodit za nos... Kdykoli by se vám totiž mohlo zdát, že v dané povídce už bylo řečeno vše a žádné další překvapení na vás nečeká, čtěte dál a přesvědčte se, jaký zvrat si autor vyšetřil na poslední stránku. Nebo do posledního odstavce.... celý text

Radimka
08.10.2023 3 z 5

Zapomněla jsem si napsat poznámku a teď po pár měsících si nemůžu vybavit ani jednu povídku. Diky http://www.centrum-detektivky.cz/vse/tak-trochu-sileni-jeffery-deaver, kde je popis všech povídek, se mi jich pár vybavilo. Super povídka s posunutými hodinami.

Aaaannnn
25.06.2023 5 z 5

Já můžu Deavera asi v jakékoli formě. Prostě top.

Andrea81
07.04.2023 3 z 5

Autora mám ráda, raději, ale plnohodnotnou knihu.

Luigi1
26.03.2023 5 z 5

Tento soubor se docela povedl

Dédečko75
03.07.2022 5 z 5

Kdo ně přečte nepochopí genialitu spisovatele

MatBla
06.11.2021 5 z 5

Deaver opět nezklamal. V každé povídce mi na konci spadla čelist.
Na to jak je kniha tlustá, mi strašně rychle utekla.

koki.veru
10.01.2021 3 z 5

Deavera mám moc ráda, proto jsem se taky pustila i do této knihy. Za mě to byl spíše před, některé příběhy se mi líbily, některé byli slabší. Mám raději plnohodnotnou knihu -tady sotva jsem se za četla, tak byl hned konec.

Alex.rrr
03.08.2020 4 z 5

Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Kniha je složena z příběhů, kde ve většině případů je zajímavý a nečekaný zvrat. Za toto je 4. hvězdička. Kniha neurazí, nenadchne. Příjemné počtení na cesty. Líbilo se mi, že některé příběhy se vraceli k předchozím hrdinům. Připadalo mi to, že to tvoří trochu komplexnější dílo.

soukroma
28.05.2020 4 z 5

Navždy je zcela plnohodnotná detektivka špičkového kalibru; Zbraň je geniálně vymyšlená aktuální teroristická hrozba; a Terapeut - to je prostě léčivě-palčivý psychothrillerově-hororový bonbonek pro všechny zdravé i šílené. Myslím, že v povídkové knize úplně stačí najít trojici těch, na něž vskutku není možné zapomenout a získávají nejvyšší hodnocení.

NADEI
12.05.2020 3 z 5

No nic, povídkové knihy nebudou pro mě to pravé ořechové. I když poslední povídku Navždy si dovedu představit jako detektivní román s cca 500 stránkami.

david5746
03.05.2020 4 z 5

Soubor detektivních povídek, většinou s nějakým šílenějším koncem.
Kvalitativně asi jako s každou povídkovou knihou, některé příběhy a postavy baví a táhnou, něco je slabší.

V této divné době mi zařazení do výzvy jako kniha, která vystihuje mojí náladu, přišlo naprosto adekvátní.

xxDarčaxx
17.04.2020 3 z 5

Příběhy od Jefferyho Deavera mám strašně ráda, ale povídky se mi moc nelíbí. Na něho je to moc krátký příběh a rychlý konec.

Stanas513
15.01.2020 5 z 5

Hrozně ráda čtu povídky. Má to spád a udržuje to čtenáře v napětí dostatečně dlouho než dočte do konce. Asi nejvíce mě oslovila poslední povídka "Navždy". Precizně napsáno.

Shamm
22.05.2019 2 z 5

Příběhy někdy dobré, jindy slabší, žádný šlágr :) ale dočetla jsem, poslední část knihy mě zvlášť bavila.

Tina.orl
06.02.2019 5 z 5

Detektivky normálně nečtu, natož detektivní příběhy. Musím ale říct, že Deaver mě hodně zaujal. Příběhy jsou hodně zajímavé a hlavně hodně nepředvídatelné. Poslední je tedy podle mě zbytečně dlouhá a patří mezi ty slabší. Super čtení.

Juicyk
24.01.2019 4 z 5

Moc se mi líbí styl autorova psaní. Ano,některé povídky mě bavily méně (proto nemohu dát plný počet), ale u některých jsem zase nestačila zírat ... rozhodně sáhnu po dalších Deaverových knihách a už teď jsem si téměř jistá, že litovat nebudu :)

allyce
03.01.2019 5 z 5

Plně se ztotožňuji s komentářem Eidalon, lépe bych to nenapsala. Skvělé povídky - určitě doporučuji.

Eidalon
03.01.2019 5 z 5

Tentokrát se nejedná o další thriller z pera známého autora, které charakterizují nečekané zvraty a rozbourání čtenářových dedukcí o vývoji děje a hlavních postav, ale o povídkový cyklus.

Třináct detektivních povídek Vám předestře třináct příběhů, v řadě z nich figurují všichni Deaverovi oblíbení hrdinové – Kathryn Danceová, John Pellam a samozřejmě Lincoln Rhym s Amélií Sachsovou. Jsou zde ale i jiné zajímavé postavy, a především každá povídka, to je originální mini příběh s neskutečnými zápletkami, kterým je společný atribut – jsou tak trochu šílené.

Všechny jsou svým způsobem povedené, držíce si charakter Deaverova rukopisu – máte-li pocit že bylo řečeno vše a žádné další překvapení již nebude, vše se otočí a dá příběhu další přidanou hodnotu.

Kniha má hrubě přes 630 stran opět velmi poutavého čtení. Těžko některou z povídek vyzvednout, ale závěrečná – Navždy spolu má i nadčasovou dimenzi a patří asi k nejlepším.

Za mne 5 hvězdiček, opět vydařená antologie toho nejlepšího, co Deaver na poli povídek zatím vytvořil.

pavel9410
01.12.2018 5 z 5

Docela zabavne povidky. S nekterymi hrdiny by bylo fajn se setkat i v nejakem pokracovani.

Dela111
27.10.2018 5 z 5

Svižné, plné překvapivých zvratů.
Detektivní povídky čtu zřídka, ale tahle sbírka je hodně povedená, jak by taky ne, když ji psal mistr!

Pokud chcete nějakého nečtenáře detektivek naučit tento žánr mít rád, dejte mu přečíst prvně povídky, například tyto... :-)