Tajemství spálené chaty

Tajemství spálené chaty

První příběh, jak to vlastně všechno začalo a jak se v Peterswoodu spřátelila pětice dětí: Pip, Bětka, Larry, Daisy a Špekoun, dvě dvojice sourozenců a kluk všechno vím-všechno znám. Svedl je dohromady první vyřešený detektivní případ a děti se staly slavnými detektivy - „Pátrači“, jak si samy začaly říkat. V noci oheň zničil chatku s doškovou střechou v jejich vesnici. Byly v chatce skutečně cenné dokumenty, jak tvrdil majitel? Kdo založil požár? Bylo to z pomsty, nebo chtěl zahladit krádež?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30333/tajemstvi-tajemstvi-spalene-chaty-VtQ-30333.jpg 4.3124

Tajemství (1.)

Mystery of the burnt cottage (1943)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

brzda.

Tyhle knihy čtu ráda protože vždy můžu řešit případ spolu s hrdiny.

zuzi509

Hezké,ale já jsem se knihou prokousávala.
Konec jsem nečekala, ale byl zbytečně dlouhý. Řeknu jenom:další díly se číst nechystám.

Elulilinka1
30.10.2017

Tuto knižní sérii mám velmi ráda, protože je delší než Tajná sedma nebo Správná pětka a také je o trošičku více dobrodružnější:)

msjadepaton
05.02.2017

Tuhle knihu jsem četla někdy před patnácti lety, když jsem v knihovně dělala pravidelné nájezdy na oddělení s dětskými detektivkami. Enid Blytonovou jsem měla z tohohle žánru nejraději a i když její Správná pětka je Správná pětka (a já byla tehdy nehorázně zamilovaná do Juliána), u mě vždycky tak nějak vítězila série Tajemství. Poslední dobou mě chytá nostalgická a tak jsem se rozhodla se do té série znovu pustit.
Musím říct, že mě nezklamala. Jednoduché, milé a nenáročné, ale pořád zábavné. Tyhle knihy mě udržely u čtení i v období krize, kdy nám na základní škole začali nutit povinnou četbu a já díky tomu pomalu ztrácela o knihy zájem. Trochu jsem se bála, že jsem si tuhle sérii kvůli tomu trochu moc zromantizovala a že jako dospělou už mě nebudou bavit. Jsem ráda, že to není ten případ. Působí na mě stejně i po všech těch letech a já je můžu jen doporučit, ať jste jakkoliv mladí nebo staří :).

nikikostadinova
05.12.2015

Mohu říct, že tato kniha mě nakopla do čtení dalšího pokračování tajemství, velmi pěkně napsané

Mishell14
06.10.2015

jedna z prvních knížek díky nímž jsem si zamilovala četbu super :)

knihomilka
03.10.2013

Veľmi pekné, milé.

andy.vindy
27.09.2011

JE to zajímavý příběh o tom co jsou lidi schopni udělat pro prachy

Mike-Lány-88
25.08.2011

Myslím že první knížka "TAJEMSTVÍ". Docela zajímavě napsáno.....4 hvězdy.