Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1483 1483

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

Julinka679
30.11.2020 3 z 5

Oddechová duchařina, která nenadchne ale ani neurazí. Pro mě to bohužel horor není.
Příběh je vcelku zajímavý, čtivý, svižný, hlavní hrdina celkem sympatický a chválím i toho kocoura u krbu.
Bohužel "tajemství", které je již z názvu patrné je vyzrazeno poměrně brzy a zbytek knihy se pro mě stává "vycpávkovým", jelikož se kolem toho tzv. "tajemství" chodí jak kolem horké kaše, jen abychom měli do finále co číst.
Za mě tedy 3* a zatím tedy slabší dílo od Darcy.

DanaKa81
27.11.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu k žehlení. Za mě je příběh opravdu nejslabší od autorky. Hodně situací se z předešlých knih opakuje jako třeba hlavní hrdina bez peněz, kočička v domě a zatápění v krbu. Divné a těžko uvěřitelné tajemství je navíc předčasně prozrazeno...

LiKa00
26.11.2020 5 z 5

Další Darcyina skvělá kniha. Moc mě bavila, skvěle se četla, byla napínavá a na začátku, než se člověk vše dozvěděl, i místy děsivá. Konec byl moc hezký.

Trustty
11.11.2020 4 z 5

Tak tohle dílko bylo takové příjemné čtení.
Neurazí. Je tu podobnost s první autorčinou knihou.

Medicka19
10.11.2020 3 z 5

Obávám se, že jsem si spletla žánr...Doufala jsem v thriller s mystickou příchutí. Toto je ale horor. To já krajně nerada. Pro milovníky tohoto žánru to může být krásný zážitek.

Adýsek69
08.11.2020 5 z 5

Dokonalá duchařina až sem se i bála. Ale bylo to milé počtení. Každopádně bych tohle zažít nechtěla.

Sanny_happ
07.11.2020 3 z 5

SUper příběh, jen knížka nebyla moc strašidelná.

Kekik
06.11.2020 4 z 5

Nejtemnější hodina, Prokletí Schwartzovy vily a Tajemství sídla Craven Manor. To jsou tři knihy, které jsem četla, a mají duchařskou tématiku. V prvních dvou zmiňovaných knih jsou duchové, kteří jsou více uvěřitelnější- Věřím tomu, že takhle nějak by duchové mohli vypadat. A proto kniha Tajemství sídla Craven Manor je pro mě spíše strašidelnou pohádkou, ALE přesto mě vyděsila ze všech nejvíce. Za to zřejmě můžou ty napínavé, strašidelné scény, při kterých jsem skoro ani nedýchala. Autorka umí vyvolat děsivou atmosféru, zvláště když jsem knihu četla především v noci. Brrr.
Daniel, hlavní hrdina příběhu, mně byl sympatický po celou dobu.
Konec knihy je zvláštní. To, jak hlavní padouch skonal, bylo skvělé, ale jinak je to vážně pohádka.
Od autorky je to má první kniha. Určitě se podívám po dalších. Chválím autorčin čtivý styl psaní a schopnost vytvořit děsivou atmosféru.

Ka-čí
06.11.2020 5 z 5

Kniha mě nadchla...prelouskala jsem ji za necelé dva večery a opravdu super.. Coates je moje top

Deia
06.11.2020 3 z 5

Kniha, ako aj tá predchádzajúca, je vážne čtivá, takže som ju prečítala za jeden večer. Kapitoly rýchlo ubiehajú a sú správne napínavé. Bohužiaľ, dej trochu pokuľháva. Zápletka mi prišla nelogická a celkovo mi to prišlo strašne prekombinované, tiež veľa vecí proste nedávalo zmysel. Vôbec mi to neprišlo strašidelné, knihu som naozaj čítala sama doma večer a žiadne nepríjemné pocity vo mne nevyvolávala. Tiež hlavná postava, Daniel, mi prišiel taký nemastný neslaný, k srdcu mi vôbec neprirástol (ale jeho bratranca som fakt neznášala), takže v podstate ma ani nezaujímalo, čo sa okolo neho deje a či mu niečo hrozí. Aspoňže kniha je len taká jednohubka a číta sa rýchlo.

Owain
06.11.2020 3 z 5

Taková lehčí duchařina, ale četlo se to dobře, nic náročného, na oddech fajn =)

Janík511
05.11.2020 3 z 5

Nelíbila, podobný začátek jako u Duch domu A. Děj nezáživný, nudila jsem se a žádný pořádný závěr ani kniha neměla. Tohle se nepovedlo.

Alex.rrr
04.11.2020 4 z 5

Super duchařina. Asi přesně tohle od odlehčené duchařské knihy očekávám. Příběh chudého spravedlivého muže, kterého pracovní nabídka dovede do dávno zapomenutého sídla v lesích. Duch Anallise, Brana, jejich matky Elizy.. Četlo se jedním dechem.

Tewi
01.11.2020 5 z 5

Krásná, odpočinková, duchařská záležitost. Miluju tajuplnou a temnou atmosféru a chlad prostupující klíčovými dírkami. A ještě to ticho, kdy se člověk bojí promluvit. Přesně takhle na mě působilo Tajemství sídla Craven Manor. Čekala jsem sice původně nějaký krev prýštící, šoky házející bengál, ale nic takového se nakonec nekonalo. A jsem za to upřímně ráda, protože takhle to bylo naprosto dokonalé. ♥

anez66
01.11.2020 5 z 5

S autorkou jsem začala hůře hodnocenou knihou a jsem za to ráda. Craven Manor se mi moc líbilo, chvílemi jsem byla vážně vyděšená a popadala dech, nečtěte to večer. :D

essidaven
30.10.2020 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale knihy Darcy Coates mě baví číst. A to i přes hloupé konce nehodící se k žánru knihy, a naprosto přemrštěné zombie blbosti a občas i nelogičnosti v zápletce. Ano, jedná se o lehčí literaturu. Nic extra promyšleného, ale atmosféru starých sídel umí autorka vystřihnout věrně. A její knihy jsou dost čtivé, většinou se nelze odtrhnout, i když nevěřícně kroutím hlavou nebo tuším, v čem, že to "tajemství" spočívá.
Vzpomínám si, jak jsem v pubertě s nadšením louskala uzounké knížečky ze série "Stopy hrůzy". Tak troufám si říct, že DC je o několik levelů výše, ale bohužel to dost zabíjí těmi neuvěřitelnými konci. A v případě Craven Manoru je ten konec až nechutně happyendovský (jako ve všech jejích knihách). Hororová zápletka o brutální vraždě pak vyznívá dost do prázdna.

Areska7
30.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha nebyla tak skvělá jako Duch domu Ashburnů, tam té duchařiny bylo o fousek víc, dle mého názoru. Byla jsem sice napnutá, o strachu se mluvit nedá, nicméně takový uslintaný, nakažený příšery nejsou moje gusto :-) Uvítala jsem opět postavu kocoura, ano, jsem kočkomil :-)

Noname007
27.10.2020 4 z 5

Ke knize mě zlákala akce v knihkupectví, tak jsem neodolala a koupila, i když horory normálně nečtu. Čtení bylo docela zajímavé a zábavné, autorka dokázala vytvořit atmosféru tajemna. Doporučuji ke čtení hlavně na temné večery:))

Jana92
21.10.2020 4 z 5

Po prvni knizce jsem cekala stranky plne napeti a strachu,ale rekla bych ze tato neni tak desiva jako prvni.Nebo je to mozna tim,ze jsem ji cetla kdyz jsem nebyla sama doma :) Ale i tak se cetla vyborne a nedala se odlozit,takze opet za jeden den jsem nemela co delat :) Jeste ne cekaji dalsi 2 na ktere se tesim :)

sowatson
21.10.2020 3 z 5

Souhlas s Lukeronkou, brzo to ztratilo potenciál strašidelnosti a hrdina byl takový plochý. Kupodivu mě to taky nedoradilo od další četby D. C. Mělo to svou atmosféru a ze začátku i slušný drajv.