Atlantský gen

Atlantský gen https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249540/mid_atlantsky-gen-249540.jpg 4 272 61

Tajemství původu série

Lidstvo před 70 000 lety málem vymřelo. Přežili jsme, ale nikdo netušil jak. Až do této chvíle. Schyluje se k odpočítávání do další fáze vývoje člověka – a lidstvo už tentokrát přežít nemusí. Immariové umějí zachovat tajemství. Dva tisíce let zatajovali pravdu o evoluci lidstva a pátrali po odvěkém nepříteli – hrozbě schopné lidstvo vyhladit. Teď je jejich pátrání u konce. Výzkumná loď objeví u pobřeží Antarktidy tajemnou stavbu vězící hluboko v ledovci. Je tam už tisíce let a něco ji hlídá. Zatímco immariové se k ní sbíhají, aby uskutečnili svůj plán, brilantní genetička učiní objev, který by mohl vše změnit. Doktorka Kate Warnerová se odstěhovala do hlavního indonéského města Jakarty, aby unikla své minulosti. Ještě se ani nevzpamatovala z toho, co ji postihlo, a už se jí podařil průlomový objev neuvěřitelného významu – lék na autismus. Nebo si to alespoň myslí. Ve skutečnosti objevila něco mnohem nebezpečnějšího – pro ni i celé lidstvo. Její práce by mohla být klíčem k další fázi vývoje člověka. V rukou immariů by znamenala konec lidstva, jak je známe. Agent David Vale se deset let snaží immarie zastavit. Už mu dochází čas. Jeho informátor je mrtvý. Jeho organizace byla infiltrována. Jeho nepřátelé jdou po jeho stopě. Když však David obdrží šifrovanou zprávu týkající se immarijského útoku, riskuje vše, aby zachránil člověka, který mu může pomoci ji rozluštit – doktorku Kate Warnerovou. Kate s Davidem musejí narychlo odhalit celosvětové spiknutí a zjistit pravdu o atlantském genu… a původu lidstva. Jejich pouť je zavede do nejodlehlejších koutů zeměkoule i na tajná místa jejich minulostí. Immariové jsou jim v patách a nezastaví se před ničím, jen aby získali výsledky Katina výzkumu a nastolili další fázi vývoje lidstva – i za cenu vyvraždění 99,9 % světové populace. David a Kate je mohou zastavit… pokud dokážou důvěřovat jeden druhému. A zůstat naživu.... celý text

Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Argo

The Atlantis Gene , 2013

aginecka
12.03.2016 3 z 5

Zábavná, čtivá literatura, která si na nic nehraje. Špionážně-konspirační oddechovka, pro kterou je atlantská hrozba jen prostředkem ke zvyšování napětí, případně originální kulisou. Pokud od toho víc nečekáte, nemůžete být zklamáni. Jamese Bonda taky nikdo nekritizuje za to, že jsou jeho dobrodružství trochu přitažená za vlasy...

TheSarcasm
23.01.2016 2 z 5

Mám rád sci-fi, ale už dlouho jsem nečetl větší slátaninu. Do dalších dílů rozhodně nejdu. Souhlas s rose, jeden a půl hvězdy je až až.

bukiet
17.01.2016 5 z 5

Dostal jsem, co jsem chtěl. Nějaké mušky by se našly, ale nemám čas se jimi zabývat, neboť Atlantský mor čeká.

biki
17.01.2016 3 z 5

První dva díly jsem měla s sebou na dovolené, takže jsem je mohla přečíst hned po sobě a poměrně velmi rychle. Tím pádem jsem neztrácela přehled o postavách a hlavně o souvislostech, které jsou poměrně hodně náročné na pozornost. V okamžiku, kdy jsem knihy dočetla, jsem byla docela spokojená. Ale později se mi to nějak rozleželo v hlavě, takže nyní mám z knihy (nebo spíše knih) pocit, že autor postupoval dle návodu "jak pejsek s kočičkou dělali dort". Sice hodně nápadů, ale chaoticky splácaných dohromady. Ne že by to bylo úplně špatné, ale asi méně by znamenalo více pro kvalitu díla. Teď mám trochu problém, vůbec se mi totiž nechce do třetího dílu - mám obavy, že jsem od léta spoustu motivů zapomněla a číst první dva díly znovu se mi tedy nechce.

piratmartin
14.01.2016 3 z 5

Ze začátku jsem si říkal, co to je za podělaný thriller, přestože je to zařazeno mezi sci-fi. Pak se to ovšem začalo rozjíždět a každý konec kapitoly mě lákal k dalšímu čtení, abych všemu přišel na kloub. Postupem se z toho vyklubalo takové lehčí sci-fi a čtení mě bavilo. Poslední třetina byla nejlepší. Vše se rozplétalo a já jenom čuměl s otevřenou pusou. Úplný konec zas taková bomba nebyl, protože byl ke konci předvídatelný. Druhý díl si přečtu, jelikož jsem ho dostal na Vánoce a zároveň mě zajímá, jak se příběh bude dál vyvíjet.

Jack Bauer
19.12.2015 2 z 5

Zpočátku jsem se nemohl začít, pak kniha nabrala pěkný spád, ale jak několik kapitol po sobě Kate začala číst deník, tak jsem to vzdal.

mijan
04.12.2015 3 z 5

Za mne tři hvězdy. Občas jsem se v tom všem ztrácel a v některých místech byl popis událostí dost nepřehledný. Ale na druhou stranu jsem se nenudil a určitě si přečtu i zbývající dva díly.

Jára.1
03.12.2015 1 z 5

Mě tahle kniha hodně zklamala. Velmi průměrný thriller, kde hlavní hrdina a hrdinka přežijí vše. Padouši, kteří běžně všechny likvidují se do nich netrefí a pokud ano, oni se zázračně uzdraví nebo obživnou. Děj byl hodně předvídatelný a opravdu už tam chyběl jen ten Chuck

rose
06.11.2015 2 z 5

Ode mě tak slabé dvě hvězdy, spíš jedna a půl. Zbytečně natahované, nepřehledné, spletenec postav a teorií, nakonec je z toho už opravdu bramboračka. Chápu, že je to sci-fi, ale to by to musel autor podat tak, aby mu čtenáři uvěřili. Tomuhle už jsem se ke konci spíš smála. Dočetla jsem jen proto, že knížku odkládám nedočtenou opravdu výjimečně. Tady jsem chtěla vědět, jak z celé zápletky nakonec autor vybruslí. Další díl už opravdu ne.

Tazz1
13.10.2015 4 z 5

Kniha to není špatná. Ale mám pocit, že si autor na svoji prvotinu ukrojil moc velký krajíc a posléze se do toho všeho sám zamotává. S hrátkami s časem to myslím už trochu překombinoval a zazdil dynamiku. Konec, kdy měl děj gradovat, tak přibrzdil. Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy s tím, že uvidím jak se autor popere s dalším dílem, ale nakonec...to zase až tak špatné nebylo.

Dandy1
08.10.2015 4 z 5

Ze začátku byla kniha moc zamotaná. Mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela. Děj je ale dobrý. Krátké kapitoly vás nutí číst další a další část. Určitě si přečtu i pokračování. Aspoň uvidím, jak se autor se svou teprve druhou knihou zlepšil.

aslavey
14.09.2015 4 z 5

Rozhodně musím říct, že se čte lehce. Krátké kapitoly, hodně přímých řečí nerušených zbytečnými příslovci (řekl smyslně, pravil zklesle, usmál se obouruč, atd...), vcelku jasný popis a charakteristika postav - to vše je plus pro spád. Ale na druhou stranu trochu víc toho popisu by neuškodilo. Neuměl jsem si kolikrát vůbec vybavit, kde se postavy nacházejí, v jakým jsou rozpoložení a když se na konci ukáže, kdo je čí otec a bratr a synovec kdovícoještě... fakt galimatyáš. Navíc mi vadilo spousta scén převzatých z klasických sci-fi. (Atlantskej gen je vlastně Antickej gen z Hvězdný brány, časový paradoxy, cestování z místa na místo, atd... všecko Stargate, Star Trek, už mi jen chyběl R2D2 - ačkoli David se chvilkama choval jako C3PO). Ale jinak příjemná oddechovka. Myslím, že z toho bude velmi podařený Bčkový film.

zpevSusannah
04.09.2015 4 z 5

Ale jooo, proč neeeee! :-) Je to sci-fi a každé sci-fi se musí brát s rezervou.
Krátké kapitoly krásně svištěly, občas jsem se vymotávala z překombinovaného děje a vlastně jsem se celkem i bavila. Oddychovka jak má být.
Příště se třeba i dočkáme E.T., nalezneme transformera Optima Prima ukrytého pod tlustou vrstvou ledu na Antarktidě či nad Prahou proletí létající Čestmír :-D :-D
Za mě každopádně čtyři hvězdy a na další díl se vrhnu s odvahou. Snad to Riddle nezabije úplně - mor je mor :-)

FilipMarzik
02.09.2015 3 z 5

Čím více Bestseller, tím více průměrné letní čtení. Ani toto dílko v mých očí nevybočí. Od začátku do konce na mě kniha působila, jako béčkové akční drama, kde už jen čekáme na další ještě více tajnější organizaci Chucka Norrise nebo doktora Zlouna a na konci možná přijde i kouzelník.
Děj, postavy a vlastně celá kniha je psaná nenáročně a občas jsem hledal, ale nenalezl, ztracenou logiku. Celé to umocňuje styl psaní krátkých kapitol, které čtenáře "nutí" k rychlejšímu čtení, a tak po dočtení má pocit, že knihu zhltl na jeden zátah. O nějaké hloubce, zamyšlením se nad dějem asi ani nemůže být řeč. Celá kniha pak v závěru graduje odhalením postav - on je její sestra, ona jeho táta a ten vzadu jeho máma.
Několikrát jsem zamáčkl slzu a jen čekal, zda se v této pro mě zcela béčkové telenovele objeví i Esmeralda. Spoiler - neobjevila se:(

lazarus
30.08.2015 4 z 5

Tak tady "novodobý Daniken" zapomněl už jen na sochy Moai a jejich původ. Jinak v tomto povedeně napsaném románu vysvětlil skoro všechny ostatní záhady naší historie. Kraťoučké kapitoly evokují pocit, jako by jste se dívali na akční film. A tím také Atlantský gen je. Akčním sci-fi béčkem, kde chybí už jen Mulder a Sculyová.
Ale dost plků. Vzhledem k faktu, že jsem první část přečetl během tří dnů, je očividné, že mě to bavilo a to tak, že velmi. Už se těším na pokračování.

Makropulos
25.07.2015 3 z 5

Já nevím. Autor je porovnáván s Brownem, což se mi zdá trochu předčasné. Mně se zdály postavy tohoto díla nějak hrozně jasné a když se v závěrečné části objevila odhalení typu, že on je její otec atd. bylo to trochu jako v Cimrmanech. Ale jako námět mě to zaujalo a budu určitě číst i další díl.

kokos1
20.07.2015 4 z 5

Kniha je pěkně napsaná. Rozdělená do kratších kapitol, což zvyšuje dynamiku četby. Námět je zajímavý a dalo se s ním hojně pracovat a dále ho rozvíjet. Otevřený konec - už se těším až vyjde druhý díl v češtině.

pobijecmuch
18.07.2015 4 z 5

Tak na tuto knihu jsem se těšil a včera dočetl. Ze začátku jsem se ztrácel. Mně naopak ty krátké kapitoly vadily. Autor každou kapitolou skočil na jinou osobu, do jiného prostředí, aniž by k tomu podal aspoň náznak vysvětlení. Od půlky se to nakonec přece jen rozjelo a závěr knihy nám spoustu věcí z děje vysvětlil. Nápad toho sci-fi je velice zajímavý (ale pro některé čtenáře těžký) i když mám pocit, že už něco podobného už v jiné knize proběhlo. Určitě se těším na pokračování - Atlantský mor.

Steew
12.07.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, díky krátkým kapitolám se mi to lépe a rychleji četlo, dobře zakomponované spiklenecké teorie s jinými teoriemi... rozhodně se těším na zbylé dva díly.

Denisa.knizky
07.07.2015 3 z 5

Kniha byla velmi ctiva, plna poutavych kratkych capitol, ma zajimavy namet a zapletku. Kdybych mohla hodnotit v procentech dala bych cca 70%, 3 hvezdicky je malo, 4 moc. Hlavnim (jsem prisna) a asi take jedinym duvodem pro cca 70% je prehrsle udaju, ve kterych jsem se obcas ztratila. Zaverecna cast knihy vsak ledaccos vysvetluje a konec knihy je povedeny, stejne tak tim padem zacatek druheho dilu, ktery si urcite prectu, coz znamena, ze kniha stoji za precteni. Zaverem - apokalypticky thriller s neotrelym motivem.

technothrillery

A.G. Riddle