Atlantský gen

Atlantský gen https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249540/mid_atlantsky-gen-249540.jpg 4 272 61

Tajemství původu série

Lidstvo před 70 000 lety málem vymřelo. Přežili jsme, ale nikdo netušil jak. Až do této chvíle. Schyluje se k odpočítávání do další fáze vývoje člověka – a lidstvo už tentokrát přežít nemusí. Immariové umějí zachovat tajemství. Dva tisíce let zatajovali pravdu o evoluci lidstva a pátrali po odvěkém nepříteli – hrozbě schopné lidstvo vyhladit. Teď je jejich pátrání u konce. Výzkumná loď objeví u pobřeží Antarktidy tajemnou stavbu vězící hluboko v ledovci. Je tam už tisíce let a něco ji hlídá. Zatímco immariové se k ní sbíhají, aby uskutečnili svůj plán, brilantní genetička učiní objev, který by mohl vše změnit. Doktorka Kate Warnerová se odstěhovala do hlavního indonéského města Jakarty, aby unikla své minulosti. Ještě se ani nevzpamatovala z toho, co ji postihlo, a už se jí podařil průlomový objev neuvěřitelného významu – lék na autismus. Nebo si to alespoň myslí. Ve skutečnosti objevila něco mnohem nebezpečnějšího – pro ni i celé lidstvo. Její práce by mohla být klíčem k další fázi vývoje člověka. V rukou immariů by znamenala konec lidstva, jak je známe. Agent David Vale se deset let snaží immarie zastavit. Už mu dochází čas. Jeho informátor je mrtvý. Jeho organizace byla infiltrována. Jeho nepřátelé jdou po jeho stopě. Když však David obdrží šifrovanou zprávu týkající se immarijského útoku, riskuje vše, aby zachránil člověka, který mu může pomoci ji rozluštit – doktorku Kate Warnerovou. Kate s Davidem musejí narychlo odhalit celosvětové spiknutí a zjistit pravdu o atlantském genu… a původu lidstva. Jejich pouť je zavede do nejodlehlejších koutů zeměkoule i na tajná místa jejich minulostí. Immariové jsou jim v patách a nezastaví se před ničím, jen aby získali výsledky Katina výzkumu a nastolili další fázi vývoje lidstva – i za cenu vyvraždění 99,9 % světové populace. David a Kate je mohou zastavit… pokud dokážou důvěřovat jeden druhému. A zůstat naživu.... celý text

Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Argo

The Atlantis Gene , 2013

dikobraz
04.02.2018 odpad!

No co napisat? Scifi mam rad, ale tu som sa strasne zamotal. V deji, v postavach, vo vsetkom. Ten potencial bol velky, ale autor si dal prilis velke susto a nezvladol to. Konec uuuuuplne odflaknuty. Predpokladam, ze bude vysvetleny v druhej casti, ale to uz sa nedozviem, lebo nepokracujem. Vacsinou seriu precitam dokonca, ale tu je velke STOP! Uz som sa raz totalne popalil pri Divergencii, tu odmietam robit taku istu chybu.

Rita55
29.01.2018 5 z 5

Nic tak napínavého už jsem dlouho nečetla - od čtení jsem se jen těžko odtrhávala a dala jsem to proto celé asi na tři čtyři zátahy :-) Trochu mne nudily jen ty pasáže s deníkem. Jinak ale nápad s atlantským genem a prolnutí do historie i prehistorie Země mě bavil a prostě ode mne pět hvězdiček... a jdu shánět druhý díl :-)

pipa36
25.01.2018 2 z 5

Tak tohle hodnotím slovy:
"Přišel jsem - přečetl jsem - nepochopil jsem - odcházím."
2 hvězdy, a to jsem hodná.

a.r.nick
05.01.2018 3 z 5

Taky mi to přišlo o pár desítek stránek delší, než by to mohlo být... ubral bych uprostřed, tam se moc nedělo, a taky bych možná ubral pár vedlejších postav. Konec byl dobře zamotaný a tedy překvapivý, takže po téhle stránce spokojenost, a rozhodně mě navnadil na druhý díl.

kalache
31.12.2017 4 z 5

...kdy uvidíme film?...

Mydli
29.11.2017 5 z 5

Po přečtení knihy Let 305 jsem už věděl co od autora čekat a mistr Riddle opět nezklamal. Pravda, občas jsem se trochu ztrácel text je chvílemi složitý na pochopení ale včas jsem se vždy našel!

Metroušek
13.10.2017 3 z 5

Moc jsem se těšil, nápad je skvělý, ale bohužel to autor nezvládl tak, jak by měl. Škoda, přeškoda.

zuzca.h
03.10.2017 5 z 5

Málokdy dávám 5 hvězdiček, ale tato autorova prvotina si ji podle mě zaslouží. Zajímavý příběh vystavěný na "legendě" o Atlantidě a vlivu jejich obyvatel na vývoj "inteligentního" lidstva a o vnitřním boji v celosvětové a velmi mocné organizaci kdy se jedna frakce této organizace snaží Atlantiďany zničit na základě vlastních doměnek o tom, že vyspělejší tvor vždy zničí ty méně vyspělé (dle hesla podle sebe soudím tebe) a méně početnou frakcí té samé organizace, která se tomu snaží zabránit.
Autor čtenáře vtáhne do děje hned na začátku a s místy sice nudnějšími pasážemi ho drží celekem pevně až ke konci kde to opět nabere spád.
Co se mi líbí je, že autorovi neutíkají logické souvislosti a v průběhu knihy si neprotiřečí a co opravdu oceňuji je, že se nepouští do přílišných vědeckých detailů, kde by si mohl naběhnout. Za mě zajímavé počtení a jsem zvědavá na další díl.

tygřík2
01.09.2017 4 z 5

Autor se zjevně inspiroval Startrekem, Stargates, Battlestar Galakticou, Cestou do středu Země, Historiií Duny, Předehrou k Duně a možná i lecčíms jiným. Ale mně to nevadilo. Pěkně to skloubil, příběh je svižný, dobře rozehraný. Postavy mají sice jednu, dvě vlastnosti, ale zde nejde o psychologické dílo, ale o akční sci-fi. Na to, že je to prvotina, dost dobrý. Je fakt, že už jsem četla lepší, ale oproti různým nedomrlým a nedovařeným rádoby sci-fi z posledních let - nádhera, početla jsem si, až mne oči bolely. Držím panu Riddleovi palce.

YA-girl
19.08.2017 4 z 5

Začátek i konec byl dost napínavý, jen uprostřed mě kniha málem ztratila, protože napětí se na chvíli jaksi vytratilo... ale vytrvala jsem a nelituju. Zajímavý námět i závěr, díky kterému se těším na další díl... Možná ke konci zbytečně moc zašmodrchané, co se týče toho odhalování "kdo je kdo", ale víc k vytknutí nemám :).

Jury
09.07.2017 3 z 5

Dal bych lepsi hodnoceni kdyby to bylo kratsi protoze to bylo zbytecne natahovane a strasny chaos mezi postavama...ke konci uz sem se ztracel kdo s kym vlastne je...uvidime v druhem dile jestli se to nezlepsi ;)

chesneymonkey
03.06.2017 5 z 5

Báječná, stále napínavá kniha až do konce:-)Výborné zpracované historické i vědecké fakty.

nadenka13
09.04.2017

skvělá kniha doporučuji - zajímavé téma a akční , skvěle se mi četla dávám 5 hvězdiček

Smisinka
19.03.2017

Průměrná kniha, chvílemi se čte lépe, chvílemi hůře.

Kali77
14.01.2017 3 z 5

I když jsem se v ději občas slušně ztrácel a byl jsem nucen listovat již přečtenými stránkami, abych se opět "chytil", tak jsem po dočtení knížky spokojen a těším se na další díl.

hadza29
21.12.2016 2 z 5

Tak nějak moc mě to nezaujalo,přečetl jsem spíš ze setrvačnosti,dál se pouštět nebudu.

gawenirs
24.05.2016 2 z 5

Další díly není třeba číst. To co jsem měla v ruce nebyl ani tak román jako scénář pro další americkej seriál. Skákala jsem ze scény do scény, a ve čtení jsem pokračovala pouze, abych zjistila, o co vůbec jde. Autor nezvládl ukojit své ambice (konspirační teorie, alternativní historie, záhadné artefakty..), bylo toho moc, ale i tak se to nejspíš s tímto počtem prodaných výtisků brzy objeví na Netflixu.

martin6849
12.04.2016 3 z 5

Hm, co k tomu napsat... Začátek se mi hodně líbil, ale s přibývajícími stránkami to bylo horší a horší. Až tak, že jsem se jen podíval na anotace dalších dvou dílů a dlabu na to :-). Rád bych si přečetl, jak lidstvo kosí pořádný mor, ale asi od někoho jiného. Ne, že by to bylo úplně špatné, ale než ztrácet čas s dalšími dvěma velmi průměrnými díly, to si raději přečtu něco lepšího.

Asi je špatné přát hlavním hrdinům, aby už konečně chcípli, co? Prostě se mi nelíbí, když klaďasové vždycky všechno přežijou, ať už je šance sebemenší. Pěkně ránu do palice a jedeme dál s dalšími postavami (pan Riddle by si měl přečíst Píseň ledu a ohně :-P). Taky závěr byl na můj vkus až moc smotaný a (jak něco psal níže) telenovelovský.

Na film rozhodně nepůjdu.

Ronnie68
12.04.2016 4 z 5

Kniha docela šla, ale nějaké části byly pro mě docela zmatené .... chvílemi jsem se ztrácela ... ale konec vypadal zajímavě ... proto jsem se rozhodla dát místo 3 hvězdiček 4.

Teryy
14.03.2016 4 z 5

Tak jo. Ze začátku záhadné, rozjíždí se toho sice víc, ale příběhy se pak střetávají. Pak je to místy takové tlachání o ničem. Ale všechno má své místo. Posledních sto stran však připomíná trochu telenovelu. On je doopravdy tamten, a ona není šestiletou dívkou, ale třicetiletou ženou, zplozenou před sto lety. A tyhle dveře vedou do místa, normálně vzdáleného 14000 km.
Kniha jako samostatná část, nic neřeší. Pouze uvádí diváka do příběhu. Což je fajn, a nutí vás to pokračovat dál.

Ano, je to science-fiction, a má právo dávat dohromady všechny hrůzy historie. Ale pořád jsem vůči tomuto příběhu skeptická. No uvidíme jak to bude pokračovat.

technothrillery

A.G. Riddle