Tajemství ostrova za prkennou ohradou

Tajemství ostrova za prkennou ohradou https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47102/bmid_tajemstvi-ostrova-za-prkennou-ohrad-1BW-47102.jpg 5 172 34

Kreslený příběh o přátelství, pocitu viny a smíření. Poetická kniha určená nejen dětským čtenářům. Před smrtí, která přináší vykoupení, vyplouvají vzpomínky na léta her, kdy přátelství mezi kluky bylo utvrzováno krví. Příběh vypráví o třech kamarádech a neštěstí, které všechny poznamenalo na celý život. Snivé, celostránkové ilustrace nás vtahují do světa temných uliček, zarostlých zahrad, kde se ukrývají tajná místa a dětské sny.... celý text

Litocha
25.03.2020 4 z 5

Anotace slibuje přesně to, čeho se čtenáři dostane. Nostalgický, posmutnělý, silný příběh plný vzpomínek na dětská dobrodružství, do kterých nesmlouvavě zasáhla tragická událost. Přátelství, vina, smíření. Výtvarné zpracování jako vždy dechberoucí. Mám pocit, že čím více let bude čtenáři, tím více knihu ocení.

kolacky
09.01.2020 5 z 5

Příběh je kouzelně nostalgický... a ilustrace jsou nádherné, jak je u pana autora skvělým zvykem.

HanKasp
15.10.2017 5 z 5

Co napsat o této knize? Nemám slov. Neskutečně silný příběh o kamarádech, o tom, jak se v minutě může hra zvrtnout v nebezpečí. Kniha o vzpomínání.

Kniha určená pro všechny věkové kategorie. Dokáži si představit i to, jak ji čte babička/dědeček s vnučkou/vnukem.

Nielada
23.08.2017 5 z 5

Jedinečná kniha, Pavel Čech mě opět nezklamal. Líbila se mému malému synovi, ale i mě samotné se při jejím čtení tajil dech. A závěr? No, poplakala jsem si.

Sobotikova
03.06.2017 5 z 5

Krásná knížka se silným příběhem jednoho člověka, kterou ocení spíše dospělí čtenáři ...překrásné ilustrace, vzpomínky na nádherné dětství a konec ...to je prostě život.

Mercatino
18.03.2017 5 z 5

Poplakal jsem si u této knížky. Jinak to nejde. Příběh byla jednoduchá, ale přitom totální nostalgická pecka, u které jsem se vracel časem zpět spolu s hlavním hrdinou a cítil jsem tu hloubku spolu s ním. Celou knihu by jsem nejraději zarámoval do obrazů a rozvěsil si jí po domě. Dětství, radost, přátelství, hloubka, smutek, život- jsou slova, která vyjadřují tento příběh :) Děkuji autorovi za napsání této knihy, která mi dala nahlédnout za horizont svého ega.

muchomurka
10.11.2015 4 z 5

Nemám ráda smutné příběhy ani konce, ale zde mi to svým způsobem nevadilo. Smutný, ale přesto krásný příběh s ještě hezčími ilustracemi.

triatlet
27.07.2015 5 z 5

Dojemný (nejen) klukovský příběh s krásnými obrázky.

MichelleS
28.01.2015 5 z 5

Poezii dětství často oceníme až jako dospělí.

narcisonanis
26.08.2014 5 z 5

Nechci podceňovat naše ratolesti, ale tenhle komplexní příběh o radostech a strastech života pro děti určitě není. Jistě, pochopí krásný princip přátelství mezi malými kluky, jejich společné dobrodružství při odhalování nového neznámého... ale mohou dítka rozpoznat hloubku myšlenek umírajícího člověka, který ve svých posledních chvílích přemýšlí či přímo blouzní o největší "chybě" svého života, kterou prožil jako malý kluk?
Pocity viny, výčitek svědomí a konečného usmíření se nám míchají se vzpomínkami na bezstarostnost dětství s takovou lehkostí, až vás to děsí a tají se vám dech. Tomu mohutně dopomáhají nádherné kresby, s kterými si Pavel Čech opravdu vyhrál a nejednou jsem měl pocit, že bych si je nejraději nechal vytisknout a zarámovat. Zkrátka úžasné ilustrace!! Chválím také zvolení velkého formátu knihy, který knize dodal punc výjimečnosti a pohádkovosti. Těším se na další díla...

MartinaF
11.04.2014 5 z 5

Krásný, ale smutný příběh, který je určený především pro dospělé čtenáře.

bibi.r
23.10.2013 4 z 5

Tohle bylo velmi velmi smutné
A hlavně si myslím, že tato kniha není ani trochu pro děti. Je to spíš taková úvaha o životě, ovšem nádherná pro nás dospělé, navíc s nádhernými ilustracemi navrch.

TerJac
26.06.2013 5 z 5

jde vůbec napsat k panu Čechovi něco jiného než - Oóóóóó - tohle ze mne vyjde pokaždé, když jakoukoli jeho knihu otevře. A dojmy z příběhu? K nezaplacení!

gretka
29.11.2010 3 z 5

Knížka s krásnými ilustracemi, které rozhodně hodnotím na mnohem víc než 60 %.