Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417259/mid_tajemstvi-n5D-417259.jpg 4 258 19

hanakk
20.11.2020 5 z 5

Knihy od této autorky jsem jako malá milovala. A protože jsem si chtěla trošku zavzpomínat, padlo mé oko na tuto knihu. A nebyla jsem vůbec zklamaná. Velmi napínavý příběh, který popisuje ne moc pěkné životní situace očima dítěte.

Angelika92
20.03.2019 4 z 5

Kniha jsem četla několikrát, měla jsem ji strašně ráda.

medlovice
20.08.2018 5 z 5

Vůbec jsem netušila, že v Anglii jsou tak zlí lidi. Zlostný tyran Terry , který mlátí malou holku řemenem a nejen ji, má za sebou vztahy , kde mlátil jiné holky a matky, pak je tu otec Indie, který je holkař a podvodník a šikana ve škole a na ulicích, na sídlišti, no prostě všude jen strach a nenávist. Jen jedna sympatická a milá osoba je v této knížce a to nestárnoucí babička a ještě její dcera Patsy. Nejvíc sympatická je Zlata a Indie . Holky jak z pohádky o princi a chudasovi. Splněný sen v Amsterodamu je krásným závěrem této smutné knihy.

DancerJaneBooks
01.07.2018 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Teď jsem knížku dočetla a byla skvělá! Moc mě bavila a přečetla jsem ji jedním dechem. Zlatu a Indii mám ráda a už na začátku jsem si obě oblíbila. Začalo to Zlatinou kapitolou a končilo to Indiinou velmi pozitivní kapitolou. Musím říct, že na začátku jsem si myslela, že mi je sympatičtější Zlata, nevím čím to ale bylo. Jenže teď vůbec nedokážu říct, která mi je sympatičtější, protože jsem si je moc oblíbila obě stejně. Moc se mi také líbilo, že tam Jacqueline Wilsonová trošku zakomponovala i Deník Anny Frankové. Teď mám ještě větší chuť si ho přečíst. Jak tady vidím, v předchozích komentářích tady někdo píše, že považuje za nereálné, že Indiiny rodiče si nevšimli, že jejich dcera stráví hodně času na půdě. O to právě jde, že její rodiče jsou strašně nevšímaví a i v tom z části spočívá Indiin příběh. Ačkoliv mi přišlo, že to Indie měla lehčí, než Zlata. Zlatu jsem si oblíbila teda už od začátku a litovala jsem jí moc, že to má tak těžké. Vlastně ani nechápu, o co tomu Terrymu šlo. A už vůbec nechápu, jak s ním Zlatina máma mohla být. Vážně to byla škoda, že to v té nemocnici Zlata neřekla hned. Jenže kdyby to řekla, tak by z toho zase nebyl tenhle skvělý příběh! A Zlatinu babičku jsem si taky hned oblíbila. Byla moc laskavá. A celá její rodina taky, teda kromě Zlatiny mámy. Jak obvinili Michaela, tak mi ho bylo moc líto a v tu chvíli jsem měla sto chutí s tím něco udělat, ale nešlo to. Chudák Indie. Nikdo si jí nevšímal. Mě by to teda hodně vadilo. Její mamka vypadala, jako kdyby jí byla úplně jedno. A taky moc nechápu, k čemu tam měli tu Wandu, když na ni stejně jenom nadávali. Té mi bylo taky celkem líto. Zlata s Indií se k sobě hodí už jen, když se podíváte na obálku knížky. Jsem moc ráda za ten šťastný konec. Doufám, že jsou teď teda všichni šťastní.

Kačkaknihomol
04.03.2017 5 z 5

Kniha je skvělá, ostatně jako všechny knihy od Jacqueline. Něco mi ale přišlo nereálné, tak třeba to, že si indiiny rodiče nevšimli, že jejich dcera stráví většinu času na půdě. Jinak ke knize nemám nějaké velké vítky a doporučuji.

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale mám dojem, že už tehdy, v dětských letech, jsem ji považovala v určitých věcech za nereálnou a děj mi nějak neseděl. Nicméně je to určitě slušná kniha pro menší čtenáře.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Krásně dojemné

Chandra
03.01.2016 4 z 5

Musím říct, že touto knihou od paní Wilsonové jsem začala. Celkem jsem od ní přečetla asi 15-20 knih, některé například jako tato byly velmi dobré a velice mne bavily. Její knihy jsou výborné pro menší čtenářky já je četla ve věku takových 11-14 let a velmi jsem si je oblíbila takže vřele doporučuji :) Tedˇ již čtu jinou literaturu.

terinka42
18.11.2015 5 z 5

strašně ráda čtu jackie wilsonovou , ale tentokrát se vážně překonala............... je to moje nej kniha od ní. (první je cukrová vata) jackie, si bombová!

Vendula39
21.09.2015 5 z 5

Krásná knížka od Jacqueline Wilsonové.

28.05.2015 5 z 5

Moc dobré. Líbilo se mi, že to byly takové ty opravdové holky. A taky složité rodinné vztahy.

28.05.2015 5 z 5

20.05.2015 5 z 5

Táta mi ji objednal z antikvariátu, já se tak moc těším až dorazí. (-:

daja6552
08.02.2015

Tahle knih je fakt moc dobrá,je na ní vidět vše ze života násilí a kamarádství tuhle knihu jsem si velice oblíbila jako skoro každou od Jacqueline Wilsonový ... Takže dávám 5+

Roselunda 1928
09.11.2014 3 z 5

Nic moc teda, od Jacqueline jsem čela lepší... Nějak mi tam uniklo pořádné napětí, Zlata měla dostat pořádnej astmatickej záchvat :D

Sabka123
24.08.2014 5 z 5

Krásná! Jedna z nejlepších.

mercedes1j8
16.10.2013 5 z 5

Super, jako všechny knihy od Wilsonové...

sabanka
12.06.2013 5 z 5

Skvělá kniha . Jako vždy mě oslnila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Dep8
14.12.2012 4 z 5

Jeden z nejnapínavějších příběhů od Jacqueline Wilson. Hltala jsem každičké slovo a hlavním hrdinkám jsem velice fandila.