Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2678 822

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

evin84
17.09.2017 4 z 5

Knizka se dobre cte,pribeh je taky originalni ale ten konec mi prisel nedotazeny asi jsem cekala vetsi psycho.

piquillio
16.09.2017 4 z 5

Největším zábleskem originality je samotné místo děje, které jako by mělo prsty a pěkně si vás tvaruje podle svých linií. Kdo čeká napětí, bude jej hledat marně. Tak jako je interiér domu holý a plný rovných linií bez ozdob, je i tato kniha poměrně chladná - až na přemíru sexu, který mohl dokreslit charakter, ale nakonec byl tak trochu jako řvavý koberec z umělého vlákna na elegantní podlaze. Po řadě propagovaných trháků je to však vydařený kousek. Nejezděte vlakem, nelezte do vody, zmizelá se sice nevrátí, ale ta přede mnou si zaslouží nejen moji pozornost.

Kalina
16.09.2017 4 z 5

Zvláštně postavené příběhy dvou žen. Čtivé, ale jak už napsal "rodak" něco tomu chybělo.
Někdy si vybírám knihy i na základě komentářů, proto prosím jejich pisatele o neprozrazování příliš z obsahu knihy.

evasamankova
16.09.2017 5 z 5

Velice čtivý thriller. První polovina byla o kus lepší než ta druhá, ale četlo se to samo, takže plné hodnocení i tak.

rodak
15.09.2017 4 z 5

Je pravda že se to opravdu četlo samo díky krátkým kapitolám a neustálému napětí.Ale od poloviny jako kdyby něco chybělo.Nevím,možná jsem čekal ještě větší psycho nálož.

perpe2a
13.09.2017 4 z 5

dočteno a líbila se mi. není to úplná pecka, ale 4 * si zaslouží. děj hezky plyne, kapitoly jsou krátké a vy prostě nepřestáváte číst, protože chcete vědět, co bylo dál. doporučuji, jen ten konec byl moc urychlený a mohlo být méně erotiky, ale i tak dobré.

Ttammarra
13.09.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla velice čtivá a napínavá, takže musíte stále pokračovat ve čtení. I když tento žánr téměř vůbec nečtu, bylo to parádní počteníčko :) akorát ten konec mi přišel tak rychle ustříhnutý, ale možná to tak mělo být. A ještě mi scházela přímá řeč u Emmy :( Doporučuji ;)

Danago
13.09.2017 4 z 5

Knížka byla velice čtivá, moc dobře napsaná. Příběh má originální námět, ten se mi moc líbil. Celou dobu čtení jsem byla v napětí a čekala jsem , co se ještě dalšího stane. Závěr byl překvapivý a knížka za přečtení stojí. Jediné co mi na knížce dost vadilo, bylo že postavy mi vůbec nebyly sympatické. Ani k jedné jsem si nevytvořila vztah. Knížka nebyla úplná bomba, ale určitě se bude většině čtenářů líbit.

Cituska

Dobré čtivo :-)

Haen
11.09.2017 5 z 5

Výborný psychothriller, od kterého není možné se odtrhnout.

mariva
11.09.2017 4 z 5

Docela napínavý příběh, člověk je zvědavý, jak to bude dál, ale čekala jsem, že některé situace a chování postav ještě více vygradují. Skutečně dramatické situace se většinou vyřeší během 2-3 stránek, mohlo to být ještě napínavější.

Jane417
11.09.2017 4 z 5

O této knize se vedou spekulace, kdo ji napsal, protože J. P. Delaney je autor v utajení. Četla jsem dva typy a to takové, že by to mohl být Dan Brown nebo E. L. James. Pokud to napsal Dan Brown, tak se asi zbláznil a naprosto s jistotou mohu říct, že to vypadá spíše na E. L. James... a pokud to ani ona nebyla, tak se jí někdo hodně inspiroval. Příběh je kvalitně napsaný a mrazivý thriller plný zvratů a překvapení. Zároveň je ale první polovina plnohodnotný erotický román plný sexu. Hlavní hrdina Edward je kopií Christiana z Padesáti odstínů... řekla bych, že opravdu hodně a i zde mají postavy rády drsný sex. Román je ale čtivý a velmi napínavý. Hlavní roli má extravagantní dům plný tajemství, který pronajímá právě Edward a jeho obyvatelé (obyvatelky) procházejí přísným výběrem a ani pak jejich život v domě není jednoduchý. Dům i Edward jim životy totiž komplikují. Co mají hlavní hrdinky Emma a Jane společného? Obě prožijí špatné, až tragické období... a okouzlí je Edward nebo někdo jiný??? Děj má spád, nenudíte se a do poslední stránky Vás šokuje! Hvězdičku ubírám za tu očividnou podobnost s Padesáti odstíny... ať už to napsal kdokoliv!

Acinore
11.09.2017 4 z 5

Jako.. Špatný to určitě nebylo, jen ty postavy mi prostě nesedly.. Emma kráva, Monkford bez komentáře, Jane šla úplně mimo mě... Příběh a rozuzlení zajímavý, závěr teda o ničem, poslední kapitola vám akorát potvrdí že jsou opravdu všichni na hlavu. Rozhodně by se to dalo podat líp, ale bohužel, já jsem jen čtenář, ne autor :)

TinaTina
10.09.2017 5 z 5

Tato kniha me velmi bavila, cetla se hrozne dobre a rychle, zadne zdrzovani, zadna omacka okolo. Je to takova oddechovka. Obsahuje i lehce napinave sceny. Super! Moc doporucuji.

Terez25
06.09.2017 5 z 5

Úžasné čtení! Nemohla jsem se odtrhnout. Kniha má spád a nenechá vás vydechnout.
Přečteno za dva dny. Doporučuji.

DoDidDone
05.09.2017 5 z 5

Páni! Tahle knížka mě dostala! :O
Vtáhla mě už od první stránky a naučil jsem se ignorovat i to, že v pohledu Emmy chybí přímá řeč (z nějakého divného důvodu...)
Moc se mi líbil nápad toho šíleného (ale dokonalého) domu a ještě šílenějšího (ale taky dokonalého) majitele. Velmi mě i zaujalo, že autor tam několikrát vložil otázky z testů a nenechal tuhle důležitou část knihy jen někde v pozadí, ale věnoval se tomu pořád.
Postavy autor rozebírá dostatečně na to, abyste si na ně mohli udělat první názor, který se během knihy několikrát otočí a změní..
Právě konec je perfektní a velice originální a kdyby to šlo, dám za úplně poslední kapitolu další hvězdičku!
V poděkování stojí, že autor pracoval na nápadu deset let a na výsledku se to jistě projevilo.
Sice žánr horor mi tam příliš nesedí, ale všemi deseti doporučuju. Dokážu si dílo představit i ve filmovém provedení.
Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem letos přečetl! ;)

Babouš
05.09.2017 4 z 5

Kdo v poslední době hledal pronájem v Praze za přijatelnou cenu, může mi potvrdit, že tohle téma by vydalo na thriller samo o sobě. Autorka měla v rukávu pár překvapení a zvratů, konec rozhodně neuhádnete (je to fakt psycho!). Jedinou výtku mám k překladu, protože pokud jedna z hrdinek během dovádění s pořádkumilovným architektem vykřikne „Oh, daddy!“, v angličtině to zní ještě jakž takž přijatelně, ale „Ach, taťko!“ je prostě úchylné.

simika
05.09.2017 4 z 5

Zajímavý námět, napínavý děj i když některé postavy by si zasloužily více rozpracovanosti a vysvětlení jejich motivů. Nicméně toto "tajemno" asi spíše přispělo k čtivosti knihy. Jen otevřený konec mě moc neuspokojil. Nicméně souhlasím s tím, že laťka je nastavená vysoko.

Šánka
04.09.2017 5 z 5

Myslím si, že v současné době, kdy jsme zahlceni takovým množstvím nových titulů, vytvořit v tomto žánru něco neotřelého a originálního je hodně náročné. Autorovi se to ale povedlo na jedničku!
Z prostředí, ve kterém se děj odehrává na vás po celou dobu doléhá tíseň a současně tíživé temné napětí od prvních stránek. Z postav si snad ani nemůžete žádnou oblíbit a závěr.....dokonalý.
Výborně napsaný, jedinečný psychothriller, který mohu všem nadšencům jen doporučit !!!

peko
01.09.2017 5 z 5

Kdo se skrývá pod pseudonymem J. P. Delaney? Po přečtení knihy to není už vůbec důležité. Přejete si jediné, aby autor ve své tvorbě pokračoval. :-) Laťka je nastavena hodně vysoko.
Prezentuje se Edward opravdu jako zmučený génius, který ztratil lásku svého života? Proto se stal arciminimalistou? Bláznivým perfekcionistou? Nebo je to jen tyran? Podle jakého vzorce si vybírá své nájemníky (nájemnice) do svého luxusního domu s adresou Folgate Street číslo jedna? Dali byste dohromady seznam všeho, co považujete ke svému životu za nezbytné? Slyšeli jste už termín "pseudologia phantastica"?
Tuto knihu doporučuji všem vášnivým knihomolům psychothrillerů! Opravdu pomyslná třešinka na dortu ve svém žánru. :-) Kniha vás udrží v pozoru od prvních řádků a graduje každou další kapitolou... Litujete, že je konec!