Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2678 822

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Beruska18
18.10.2017 4 z 5

Čtivý příběh až do konce .... tím, že se Emma a Jane ob kapitolu střídají ve vyprávění, mizí nepřečtené stránky velmi rychle a čtete tak dlouho dokud se nedozvíte, kdo je vinen .... a že jsem to nečekala

PaniJani
18.10.2017 4 z 5

Čtivá, svižná knížka se zajímavým příběhem. Krátké kapitoly doslova nutí číst dál a knihu neodložit. Líbila se mi, to jo, ale asi jsem od ní čekala ještě něco víc. Když jsem dočetla, tak se žádné velké wow nekonalo. Ale i tak stojí za přečtení a rozhodně patří k těm lepším.

Katte192
18.10.2017 4 z 5

Chvilemi jsem se ztracela ve jmenech. Clovek se vrati o par stranek a problem se tim resi. Jen me to obcas obtezovalo, proto jedna hvezdicka dolu. Ale zajimava zapletka. To se musi nechat. Otazka zni... nebo vite co? Prectete si to sami a pak pokladejte vlastni otazky ;)

tulcik
17.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Děj postupně nabírá na obrátkách a pak Vás nechce pustit. Přečetla jsem během dvou dnů.

zdenkapt
17.10.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha . Jakmile jsem se dala do čtení, musela jsem jí přelousknout za jeden večer. Moc se mi líbila :)

Misa.K1
16.10.2017 3 z 5

Knizku jsem cetla v originale, tim pro me byla zajimavejsi, jinak ve zkratce: priblizne prvni pulka knizky me uplne vtahla do deje, nemohla jsem ji odlozit, druha pulka uz mi prisla slabsi, misty jako roman typu '50 odstinu sedi', coz me prestalo bavit. :-)
Od nametu jsem cekala neco vic, proto hodnotim jako prumer.

Peace
16.10.2017 3 z 5

"Můžeš ze svého domu vyházet zbytečnosti a vyblýskat ho, ale když máš zmatek v sobě, je to k ničemu."

Námět byl hodně zajímavý a neotřelý, bohužel jde ve výsledku o thriller, který zapadne v záplavě jiných. Závěrem neurazí, ale bohužel ani nijak zvlášť nenadchne.

AndyK
16.10.2017 4 z 5

Čtivá knížka - něco jsem předpokládala, něco ne. Moc mě bavilo střídání postav. Asi to není taková bomba, jakou jsem čekala, ale zklamaná také určitě nejsem.

HanaZa
16.10.2017 4 z 5

nebyla nejhorsi,ale ani nic extra,uz jsem asi moc narocna...a podle recenzi jsem se tesila a pak tak trochu zklamani

zbožňuju_knihy
15.10.2017 4 z 5

Celkem dobré počtení: jedna postava mne tedy překvapila a dané chování jsem od ní nečekala. No nakonec se jí perly a schody staly také osudným... :-). Dávám 4*

Ginaupitty97
15.10.2017 5 z 5

:) přečteno jedním dechem. Skvělá kniha!!!!!!

janasim
14.10.2017 5 z 5

Bomba! Nezažila jsem,aby se mé pocity k lidem během čtení tak moc měnily. Je to pravda,začnete číst a nebudete chtít přestat,dokud se nedozvíte,jak to skutečně bylo a pak jste celí rozhození,protože pravda není taková,jak jste si mysleli.

Jitka123456789
13.10.2017 5 z 5

Velmi povedené četla jsem jedním dechem:)

TomHr
13.10.2017 4 z 5

Čtivé a ne úplně tradiční. Obstojná pointa, kvůli které autor nemusel znásilnit příběh.

lalikpepa
13.10.2017 4 z 5

Bylo to napínavé, četlo se to dobře. Střídání postav mi občas vadilo, ale s tím mám obecně problém u všech knih. Emma mě vyloženě štvala, Jane mi nebyla nijak blízká. Vlastně ani jedna z postav nebyla kdoví jak sympatická, ale přikládám to záměru a atmosféře knihy. Konec vyšel trochu do ztracena, čekala jsem větší pecku. I tak, pohodové čtení. Za mě dobré:)

hs777
12.10.2017 4 z 5

Přečetla jsem za jediný večer. Návnadu v podobě krátkých kapitol spolknu spolehlivě každému autorovi, navíc když se Emma a Jane ve vyprávění střídají a děj tak vždy pokračuje ob jednu kapitolu. Nepřečtené stránky mizely a já očekávala bombastický závěr. Toho jsem se sice nedočkala, ale i přesto hodnotím jako velmi slušný psychothriller s krásnou obálkou.

putpuda

Dům na Folgate street? Sci-fi :D
Líbilo se mi to, neotřelý námět, stránky rychle ubíhají....sice to není bestseller ani žádná psychárna, ale určitě zdařilé dílko ;)

MelodyFox
11.10.2017 4 z 5

Mně se moc kniha líbila. Napínavá oddechovka. Vždycky jsem se těšila na večer až lehnu do postele a otevřu ji. Hloubkové rozbory a hledání much daného díla nedělám. Buď se mi líbí, nebo ne. A tahle byla parádní.

Jessie26
11.10.2017 4 z 5

Přesně jak píší některé čtenářky níže - kniha se lehce čte, nepustí Vás, dokud nezjistíte kdo je vinen, chvíli to vypadá že ten, potom onen a nakonec.... Také souhlasím s tím, že konec mohl být víc rozvinutý... Za mě ale paráda!

kiraa
10.10.2017 4 z 5

Myslím, že s koupí jsem až tak úplně neprohloupila. Svým způsobem je příběh originální a vymyká se podobným knihám ze stejného ranku. Poťapaní jsou dle mého úsudku všichni aktéři, jejichž poťapanost postupně graduje. Maličko jsem byla napnutá i když ne úplně jako kšandy, a taky jsem se trochu bavila ... kdo by si ve finále pomyslel, že zrovna nájemní smlouva a pravidla užívání bytových prostor mohou být až taková prdel. :)