Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2683 2683

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Kesssssi
31.10.2017 2 z 5

Tak nějak nevím jak zhodnotit. Slabší průměr, nic extra. Konec mě docela bavil, ale nemůžu se zbavit pocitu, proč mi kniha připomínala padesát odstínů a ze samotného Edwarda se dámy mohly zbláznit stejně jako z Greye... Žádná sláva

Dresia
31.10.2017 3 z 5

průměr

Hvězdinka
31.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepsich knih v posledni dobe, napinave, nedovoli vam prestat cist, a ten konec! To jsem necekala ... Super!!!

Ankavi
26.10.2017 4 z 5

Mám ráda knihy s dvojí dějovou linií, tato k nim určitě také patří. Emma a Jane - Jane a Emma, chvíli jsem si jejich příběhy dokonce pletla. Příliš mnoho náhod, příliš mnoho podobností. Obě pátrají a odkrývají krok po kroku děsivé skutečnosti. Děj sice nemá takovou gradaci, jakou jsem očekávala, nicméně závěr a rozuzlení překvapí. Pěkný - nikoli však vynikající - psychothriller.

Leňulaaa
26.10.2017 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila. Četla jsem ji jen dva dny a hltala jsem každé slovo. V pozornosti mě udržovalo to, že se kapitoly střídaly.
Opravdu knihu mužů doporučit. Byla skvělá!

bara1447
26.10.2017 3 z 5

Začátek příběhu působil velmi slibně, ale postupem času už mi to začalo připadat nudné a celkem nereálné, asi jsem od toho spíš očekávala něco trochu jiného. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, díky nimž jsem knihu přečetla opravdu rychle. Za mě tak 3,5*

Corly
25.10.2017 4 z 5

Bylo to fajn!Mně se to líbilo! Velice čtivé, to střídání je super...a skoro každá kapitola končí napínavě, tak hlavně ke konci jsem byla k nezastavení! :-)
Šel mně na nervy Edward ,fandila jsem Jane a správně jsem to tipla... Ten konec byl hezký....

Matamis
25.10.2017 3 z 5

Jak mě první stránky knihy neskutečně nadchly, tak mě s blížícím se koncem nadšení opouštělo. I přes nepříliš přesvědčivý závěr se ale četla velmi dobře. Nicméně rozhodně času stráveného nad touto knihou nelituju!

kachenbooklover
24.10.2017 5 z 5

Tak na tuhle jsem se neskutečně těšila...a opravdu mě nezklamala.Přečetla jsem jí jedním dechem. I když jsem závěr trošku tušila už dřív,tak mě to vůbec neodradilo.
Můžu jedině doporučit !

mautina7
24.10.2017 5 z 5

Většinou se knihám z plakátů spíše vyhýbám, ale tuhle jsem slupla jako malinu. Kombinace napětí-vztahy-tajemno-trochu technologie do toho je rozhodně dobrá. Hlavně ten konec, musím říct, že nejdřív mě nadchnul, pak i trochu zklamal. Ale nechci spoilerovat :)

Hella
23.10.2017 4 z 5

Výtečné! A samý psychouš a ujeťák :-) !

Illaa
22.10.2017 3 z 5

Četlo se jedním dechem, kapitoly Emma a Jane se pravidelně střídaly a byly poměrně výstižně někdy až stroze napsány. Proto jsem knihu přečetla během několika dní. Závěrem jsem ale nebyla úplně uspokojená, čekala jsem záhadnější zápletku.

Liss93
21.10.2017 5 z 5

Velmi čtivá s nečekaným koncem

anko57
20.10.2017 4 z 5

První půlka napínavá, čtivá, střídání postav udržovalo pozornost.. Druhá část trochu zpomalila, ale konec trochu předvídatelný, napětí se nějak vytratilo. Ale určitě kniha stojí za přečtení.

Astonius
20.10.2017 2 z 5

Za mě tedy zklamání. Zezačátku se vše jevilo dobře, příběh se rozehrál slibně a téma bylo neotřelé, kniha je velmi čtivá a rychle se střídají jednotlivé kapitoly, což tuto čtivost jen podporuje. Lehce za polovinou jsem však nějak ztratila o děj zájem a než abych ke knize chvátala, jsem spíš už vybírala, co dalšího po ní začnu. Problém u mě asi byl ten, že příběh je velmi přitažený za vlasy a nepravděpodobný a všechny hlavní postavy mi byly protivné, vůbec jsem neměla mezi nimi nikoho, s kým bych sympatizovala a proto mi bylo celkem jedno, co se komu stalo nebo stane. Vygradování děje bylo takové nemastné neslané, jako by se autor (či autorka) bál do toho "říznout" a trochu to napětí vystupňovat a udržet delší dobu. Podle mého názoru je to další kniha, jejíž kvalitu přesáhla masivní reklamní kampaň.

leny.wood
19.10.2017 4 z 5

Skvělý počin - kapitoly jsou krátké, díky čemuž se čte svižně, že se nenadějete a jste na konci. Důvod je prostý - konec každé kapitoly vás nutí k neprodlenému pokračování, abyste zjistili, jak se bude příběh vyvíjet.

Pavlnka
18.10.2017 5 z 5

Pro mě velmi dobrá kniha. Měla jsem problém přestat číst a jít spát. Více takových. A konec byl výborný.

swayno
18.10.2017 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst. I když jsem měla tucha, jak to dopadne, stejně mě to překvapovalo a překvapovalo :) za mě super. Občas mi Edward připomínal Greye.

Nixa
18.10.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha s hodně originálním nápadem! Něco podobného jsem ještě nečetla a úplně mě z toho mrazilo. Také střídání kapitol obou žen se mi líbilo. Každá kapitola skončila tak, že prostě musíte číst dál a dál. Doufám, že autor napíše další knihy. Doporučuji.

xJohn
18.10.2017 4 z 5

Čteno v originále a super, trochu nešťastně přeložen název knihy, který poté ani nesedí s pravým významem původního názvu (The Girl Before).

Četlo se to fakt dobře, od začátku jste vtáhnutí do domu One Folgate Street a jeho historie. Skvělé 4 hlavní postavy, tři zkažené jak shnilá jablka a zbylá postava nečekaně mazaná od samého začátku až do konce.

Jedna z mála knih, kde i posledních pár stran ovlivní váš pohled na celou knihu.

Plusem je střídání krátkých kapitol s tím, že každá končí s dobrým naháknutím a jste opravdu nuceni číst dál, jen abyste se mohli dozvědět, jak pokračuje předchozí dějová linka.

Atmosféra domu a vše co k němu patřilo - morální otázky, sterilita a disciplína byly skvěle popsány a vážně se cítíte, jako byste v domu s Emmou nebo Jane byli.

Co jsem já vnímal jako negativum byly vztahy pana architekta s jeho nájemnicemi, nevím, proč je v současnosti tak cool koncept nezávazného vztahu. Když už to vidíte asi potřetí počtvrté, tak to vypadá pitomě. Prostě někteří lidé se váží se vším všudy hned, jiní ne. Není to nic nového, žádná revoluce na poli randění.

--Spoilery--
Jinak línější a neschopnější policii byste hledali asi fakt těžko. Holce pod schody exploduje hlava a policii je v zásadě v celé knize tak nějak jedno, jak se to stalo.

Vývoj Emmy skvělý, škoda jí, mrchy jedný šílený.