Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2672 822

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

caracol
06.12.2017 5 z 5

Strhující, napínavá, plná překvapení. Knihu jsme přečetla za 1 den, prostě se nešlo od ní odtrhnout...

Lotka
05.12.2017 2 z 5

Chvílemi mi knížka připadala podobně bezduchá jako ty ze série "odstíny šedi". Ke konci sice napínavá, ale to celkový dojem nezachrání.

Ewik
02.12.2017 4 z 5

Přiznám se, že ač je námět originální, postavy silně narušené zvrácenými obsesemi a atmosféra je tíživá, z mého pohledu to ale není taková pecka, jak jsem očekávala. Do jisté míry jsem postrádala nějaké tempo a gradující napětí, ale narazila jsem na partičku pěkně zakomplexovaných narušenců. Pak jsem si představila sebe v situaci Jane - ano, zbláznila bych se.
Miluju technické vychytávky všeho druhu, nicméně dům, který mě kontroluje na každém kroku, ovládám ho pouhým pohybem zápěstí a chytrým telefonem, ale přitom sám je pánem, je to moc ujetý i na mě.
Vážně slušný thriller, s prvky, které do budoucna nejsou úplně vyloučené. K tomu všemu stačí blázen s jasnou vizí, a závěr? Přečtěte si ho.

aleza1
01.12.2017 4 z 5

Zajímavé, čtivé, neočekávaný pachatel. Nemůžu říct, že kniha byla bomba, ale pro milovníky psychothrillerů určitě stojí za přečtení.

marketa604
01.12.2017 2 z 5

Kniha nebyla špatná, ale nijak zvlášť mě nenadchla.

Malíček
25.11.2017 4 z 5

Můj historicky první psychologický thriller a jsem nadšená! Knihu jsem si domů pořídila rovnou, protože obálka je naprosto super.
Příběh je chytlavý, opravdu hodně, vzhledem k tomu, že jsem u téhle knihy vydržela do půl 4. do rána, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to celé dopadne. Přesně jak už se objevuje v dalších komentářích - příběh je čtivý a postavy byly vykreslevy dost přesvědčivě, až mi někdy lezl mráz po zádech. Dům ve Folgate Street byl hodně zajímavý a jeho atmosféra člověka úplně pohltí.
Knihu doporučuji jak milovníkům tohoto žánru, tak i těm, kteří chtějí vyzkoušet něco nového.

Lokina
23.11.2017 4 z 5

Tak i já mám za sebou tohle veledílo, které na každém rohu bylo opěvováno a medializováno. Kniha se mi líbila, ale abych z ní byla celá unesená, to se říci nedá.
Příběh byl čtivý, rychle ubíhal i díky krátkým kapitolám.
Charaktery postav byly velmi přesvědčivé a proto mě překvapilo i jejich pozdější chování a zjištění, kdo za co může a tahá za nitky. Atmosféra příběhu, zvlášť popisování bydlení v domě ve Folgate Street, byla velmi skličující a mrazivá. Tyhle domy vážně nejsou a nebudou moje parketa :-D
Ta přede mnou je uspokojivý psychothriller a těším se, až ho uvidím i na filmovém plátně (jsem si jistá, že kniha bude ale stejně lepší) :-)

DenisaV
23.11.2017 4 z 5

Knížka byla velmi dobrá, ale nějak ve mě nezanechala žádný dlouhotrvající pocit. Charakteristika postav byla pozoruhodná, myslím, že nikdo nečekal, co se z Emmy ani Jane vyklube. Ke konci už bylo celkem jasné, do za tím stojí, ale přeci jen si čtenář nemůže být ničím jistý. Doporučuji

kulatina
22.11.2017 5 z 5

Zajímavý příběh, střídání pohledů očima dvou žen. Ze začátku jsem se ztrácela v tom, kdo zrovna vypráví, pak jsem na to přišla. Kapitoly Emma nemají přímou řeč v uvozovkách, kapitoly Jane uvozovky mají. Kniha se dobre čte, ale ke konci mi přišlo nevěrohodné chovani postav, jakoby došito horkou jehlou.

BooksLover22
21.11.2017 3 z 5

Zaujal mě obal a název knížky, proto jsem si ji koupila. Vůbec toho nelituji, je napinava, čtivá a má úžasnou zápletku s neočekávaným koncem. Líbilo se mi, že postavy, o kterých jste si mysleli, ze je chápete, vůbec neznáte. Dokázali vás mile nebo nemile překvapit.
Knížku doporučuji, takže pokud vahate tak už neváhejte a přečtěte si to. Hlavně by si to mohli přečíst fanynky Zmizele a Dívky ve vlaku

*-*Kleny*-*
21.11.2017 4 z 5

Knížka se díky krátkým kapitolám četla rychle. Děj pěkně ubíhal, líbil se mi nápad dvou dějových rovin, které se vzájemně proplétají.

Askarinka
21.11.2017 4 z 5

Zajímavá kniha a velice zajímávý příběh. Ze začátku jsem z něj byla trochu rozpačitá, ale jak děj postupoval víc a víc mě vtahoval dovnitř. Díky za neobvyklý příběh. Byl fajn.

adorjas
20.11.2017 2 z 5

Ach áno, ďalší thrillerový počin na variáciu Zmizelej- opäť dovolenkové čítanie, viac k tomu dodávať nebudem.

iveetka
20.11.2017 5 z 5

Báječná knížka. Přečteno jedním dechem za 2 dny. :) Doporučuji!! Mě vůbec nezklamala!!

josska
19.11.2017 5 z 5

Knížka se mě moc líbila,napínavá,čtivá,překvapivá, konec zajímavý

LKS
18.11.2017 5 z 5

Dala jsem si několik dní na rozmyšlenou, co bych vlastně měla o knížce napsat, abych se zbytečně neunáhlila. Ale i po cca 4 dnech od přečtení (knížka za jeden den přečtená) mám velmi silné pocity a stále si ji v hlavě přehrávám. Krátké, střídající se kapitoly - naprosto super, díky tomu se knížka čte vlastně sama. Všechny postavy mě fascinovaly, ta Emma .. bože! Naprosto dokonalá lhářka, která se snad nezastavila před ničím .. A Edward?? Trošku jsem tam cítila náznak Fifty Shades, ale za mě dobrý .. mám ráda přímé chlapy a takové alfasamce (tedy, jen v knihách :D ). Zprvu mě trošku nudila Jane, ale panečku, jak ta se pak vybarvila! Konec mě naprosto nadchl a musim říct, že jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za tím vším je. A že to bylo překvápko! .. Za mě si nálepku "Bestseller" opravdu zaslouží!

martina4041
18.11.2017 3 z 5

Nebyl jsme tak odvařená jako jiný, přišlo mi to jako triller s nádechem 50 odstínu kde sem tam motala zmizelá.

ddkk
18.11.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla - výtečné! Velmi dobře napsané, napínavé a do poslední stránky nepředvídatelné. Tentokrát opravdu skutečný bestseller. Kniha se navíc dobře čte, kapitoly jsou krátké, obě linie se skvěle prolínají. Navíc - problém sociopatických osobností vůbec není výjimečný...doporučuji.

Dousabel
18.11.2017 5 z 5

Skvělá, skvělá, skvělá! Vynikající psychotriller, s velice originální zápletkou a cca 10 postavami, které bohatě stačí. Četlo se to parádně, vyhovuje mi střídání postav po krátkých kapitolkách, včetně zpestření v podobě otázek z psychotestu, zajímalo by mě, zda bych podle svých odpovědí prošla :) Každopádně, pro mě byla zcela fascinující postava Edwarda. Nejen, že jsem v průběhu čtení na něj asi padesátkrát změnila názor o 360 stupňů, ale zároveň jsem jím byla neskutečně přitahována, možná až trochu hraničící s posedlostí, takže se těm dvěma dámám vůbec nedivím. No nic, asi se půjdu nechat vyšetřit :D Každopádně, kniha je to skvělá!

lenka5001
16.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha s nepredvidatelnym koncem