Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2672 822

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

kikies
28.12.2017 4 z 5

Čtivá kniha, zajímavý námět, příjemné zpracování. Cáklé postavy narušené všemožnými způsoby. Text bez uvozovek mi zpočátku taky nesedl, ale pochopila jsem, že sloužil hlavně k odlišení časových rovin. Dá se na to zvyknout a dost to pomáhá při orientaci. Za mě to byl povedený a originální kousek.

PavlínaAlžběta
27.12.2017 4 z 5

Došlo i na mě a zapůjčila si knihu, která oblétla svět, rozpoutala vlnu názorů a já tuto jednohubku, přečtenou za pár hodin mohu konečně posoudit také. Námět knihy, děj, zápletky a popisy postav, které nebyly "normální" nebyly špatné . Líčení osudů dvou žen, žijící v noblesním bytě, každá v jiném časovém období, plný zákazů, zároveň až hrůzy, s prvky psychothrilleru. Čtivé, napínavé. Kniha si našla své čtenáře i odpůrce. Věřím ,že si knihu jistě zase po čase přečtu. Styl psaní se mě líbil.

Denisa232623
27.12.2017 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, ale dost mě zklamala. Pro mě místy až moc přehnané.

JustWomen
25.12.2017 2 z 5

Docela slátanina, mnoho povyku pro nic.

twiggynka
22.12.2017 3 z 5

od knihy jsem čekala mnohem víc! Během čtení mi párkrát v hlavě naskočila podobnost s 50 odstínů... a dost mi vadili chybějící uvozovky! Za mě průměrná kniha! Mrzí mě že čím větší je povyk kvůli nějaké knize, o to víc stojí za prd :-D

Petbe
22.12.2017 2 z 5

No nic moc, nápad dobrý, ale že bych byla napjatá nebo překvapená tak to nee. A ty chybějící uvozovky u přímé řeči mi teda dost vadily :-/

Jamra
22.12.2017 3 z 5

V určitých pasážích chybí uvozovky v přímé řeči, ne že by chyběli jen tam, ale prostě nejsou nikde v knize. Příběh fajn, ale konec uspěchanej a motiv hlavní postavy ("teď") dost zvláštní.

Ráčkajda
20.12.2017 4 z 5

Ale jo, šlo to....konec sice takový moc rychlý, ale jsem v celku spokojená. Přečteno za dva dny.

Lemurka
17.12.2017 2 z 5

Přehodnocená kniha. Velmi jednoduchý styl psaní jak od středoškoláka. Vadí mi používání přítomného času a absence uvozovek v přímé řeči. I mě to hodně připomnělo brak 50 odstínů šedi, což mě nudilo. Dočetla jsem jen ze zvědavosti jak to dopadne. Konec sice překvapil, ale ten a zajímavý námět knihy nestačí k dobrému hodnocení. Dalo se z toho vytěžit více. Za mě podprůměr.

jindrusa
14.12.2017 3 z 5

Ke konci možná až překombinované, jinak lepší průměr,.

romana0733
13.12.2017 4 z 5

Podle recenzi jsem čekala něco jiného, víc napínavějšiho. Rozjelo se to až po 200 stránce. Do čteni jsem se musela nutit jen abych věděla jak to dopadne.

Denisa.knizky
11.12.2017 4 z 5

Neotrely namet modernich technologii v malem psyho pribehu, temer od zacatku je jasne, ze zaver nebude takovy, jak se ma celou dobu zdat, ale to nic neubira na napinavosti. Ta prede mnou patri ke kniham, jejichz pribeh casem urcite zapomenu, ale stejne tak urcite mohu byt rada za precteni a mohu ji doporucit dale. 80%.

Petruna6
11.12.2017

Přijemná knížka. Určitě se hodí ke čtení při tomhle počasí. Na zimní sychravé počasí akorát.

Mambinkaa
11.12.2017 4 z 5

Kniha se četla úplně skvěle. Můj první thriller a jsem nadšená. Všechny postavy byly hezky psychicky narušené, jen každá trošku jinak. Rozhodně by neuškodilo si z knihy ponechat trochu toho perfekcionismu a minimalismu i v běžném životě.

Téra
10.12.2017 3 z 5

Čekala jsem víc. Víc napětí, víc informací ohledně těch technických vymožeností, víc příběhu. Zajímavé to rozhodně bylo, stejně tak čtivé, ale pachatel a celkový závěr knihy překvapující nebyl. Vlastně celý vývoj příběhu byl takový jasný, předem daný a očekávaný. Ale ne, vlastně to bych lhala, charakter Emmy, který vycházel postupně najevo, mě přece jen trošku překvapil.

Pajan28
09.12.2017 5 z 5

Zajímavé a velmi dobře sepsané téma, myslím že autor si s ním pěkně poradil. Kniha se čte velmi dobře a není problém se do ní začíst.

mirunda
09.12.2017 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Námět byl rozhodně zajímavý.

prestiggio
09.12.2017 3 z 5

Zo zaciatku pomaly rozbeh, neskor primerane stupnovanie napätia, ale koniec...no na to aka tam bola scena, opisane len par slovami. Myslím, že sa tu autor mohol viac "vyšantit".

dendishek
08.12.2017 5 z 5

Kniha se čte velmi svižně. Každá kapitola je rozdělená dle dvou hlavních postav, dějové linie se krásně proplétají. Nedokázala jsem v průběhu čtení tipnout vraha a konec mě překvapil. Doporučuji.

Misspullinn
07.12.2017 5 z 5

Přečteno na jeden dech.
Kniha, u které se mi vystřídaly snad všechny možné pocity během čtení.
Vřele doporučuji, krásný konec