Syn

Syn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267094/mid_syn-267094.jpg 4 2535 522

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

Ivuska.09
25.10.2015 3 z 5

Styl tohoto autora se prostě nezapře. Napětí i zvědavost provází i další jeho knihu. A nechybí ani postava, která je v lecčem podobná Harrymu. :)

ClariceL.
25.10.2015 4 z 5

Nová kniha,nový příběh vcelku dobře vymyšlený,ale ne neobvyklý.Boj s korupcí ve světě drog,stíny minulosti a touha po pomstě.Není v tom spousta brutálních scén,spíš mi přijde,že každá postava má svůj prostor,tak abychom ji poznali trošku víc.
Co chválím?Návrat na známá místa,podobná atmosféra,střídání kapitol tak,že to není nudné.Neměla jsem pocit,že bych knihu na nějaký čas odložila a chtěla jsem ji dočíst ke konci hned.Sonny je zajímavý,byl mi i sympatický,ale přece jen je...Jednu postavu jsem si oblíbila hned na začátku a ke konci mě trošku zklamala.
Co nechválím?Pocit napětí,touha dozvědět se víc do poloviny,ale tam někde cítím pomalý sestup.Působí to na mě tak nějak chladně bez nutkání dospět k vyvrcholení.Některé stránky by se daly zkrátit,ke konci už je víc zdlouhavých pasáží.
Celkově se mi kniha líbila,tak jak to mám u jeho knih ráda a po Krvi na sněhu,která mi moc nesedla,neuměla jsem ji vstřebat,je to zase Nesbo s troškou změny v porovnání s Holem.

Paulika
23.10.2015 4 z 5

Ale jo, uslo to. Lepsi prumer. Z tech tri posledne vydanych severskych krimi (Lagercrantz - Divka v pavouci sity, Lars Kepler - Stalker) asi nejlepsi. Obcas dost nahod a obcas nejake to klise, ale jinak vcelku uveritelne a stravitelne.

tester
21.10.2015

....„Ležela tam v cípu lesíka, krev z ní stříkala. Ležela
úplně tiše a jenom na nás zírala. Čokl jí ukousnul kus
obličeje, byly jí vidět zuby.“...... CHUŤOVKA - no nekup to.
anebo .....Pelle zahlédl, jak se obsah chlápkova žaludku rozstřikuje o asfalt.
Takové situace vždy popostrčí usínajícího čtenáře na další stránku. Nechci zobecňovat, ale knihy s těmito trháky-drasťáky jsou často doménou žen, Proč tomu tak je? Ženy o knihách tohoto typu mluví s nadšením. Asi si kompenzují to, jak jsou doma nepochopené. A jak by chtěly partnera zlikvidovat. Neberte to vážně.

pkweb.eu
20.10.2015 5 z 5

Za mě dobrý. Ač autotův styl znám, přesto vždy alespoň něčím překvapí. Sérii s HH řadim od autora výše, přesto je však tato odbočka opět parádní.

fmash
19.10.2015 4 z 5

Autor použil osvědčené schéma, tj. stárnoucí detektiv, jeho lepá pomocnice, něco lásek, něco závislostí, tajemní zločinci a brutální vraždy. A zase mu to vyšlo, čtenář má v ruce našlapanou oddychovku, které odpustí lecjaké zaváhání. Čte se jako obvykle jedním dechem. Nejsem ten, kdo od Nesba požaduje něco nového, naopak. Takže spokojenost.

davas
16.10.2015 5 z 5

tak knihu jsem četl už v češtině a tenhle příběh je moc dobrý,knihu hodnotím za 5 hvězd a všem doporučuji ...napínavé,zamotané a ...prostě skvělé

evasamankova
14.10.2015 5 z 5

Jo Nesbø opět ve skvělé formě. Super thriller.
Recenze:

Adidas
30.09.2015

Uz vyšlo a je to zase plné napětí a překvapivých zvratů.

zuzurana
03.09.2015 5 z 5

Takže, kniha precitana jednym dychom. Po dlhej době, co som sa nemohla odtrhnut od nej. Citala som v praci, doma, na zachode. Napinave, dojimave. Lepsie jako knihy s Harrym Hollem. Akurat som necákala taky koniec. Prekvapil ma Simon, ktory sa mi velmi pacil jako postava. A tak isto som si po dlhom case precitala knihu v slovencine, kdeže cesi este nemaju prelozenu.

Okrem Simona mi bola sympaticka hlavna postava - Syn. Miestami mi ho bolo aj luto. Od mala mal vzor vo svojom ocovi a na konci knihy prislo sklamanie.

Odporucam :)

jindrusa
11.06.2015 5 z 5

Sice to není HH, ale i tak autor nezklamal, dobře napsané, napínavé, nakonec ani ta slovenština mi nevadila :-)

triana
07.06.2015 5 z 5

Napínavý skvěle napsaný příběh, velmi čtivý, s překvapivým závěrem, prostě Nesbo "jaksepatří". Pět hvězd, :-)

jindrusa
08.04.2015 5 z 5

Nevíte, kdy má vyjít u nás?

Lamanai
05.04.2015 5 z 5

Přišlo mi, jako by se Jo Nesbø v té knize příběhem vypořádal se vším zlým, s veškerou nespravedlností a záští, která ho trápí. Když justiční systém selže, je potřeba pomstít staré křivdy na vlastní pěst. A nechybí ani láska. Prostě ta knížka má všechno a já jsem z ní nadšený. Úžasná zpráva pro všechny, kdo si mysleli, že bez Harryho autorovy knihy nemohou fungovat.

Petr K.
26.03.2015 5 z 5

Paradni kniha. Neni to Harry, ale je to Nesbo a kniha byla velmi ctiva. Zacatek se tvaril jako nuda, ale pak se dostalo do spravnych koleji a jelo to az do cile :-) Kniha me bavila, protoze v ni spravedlnost vitezi a padousi padaj jako svestky. Trochu mi to stylem pripomina ,,Vranu,, kde se take poskozeny msti hajzlikum. Je tam asi par nerealnosti, ale je to kniha a ta ma bavit, a me teda bavila moc. Skoda, ze slovaci to maji driv, uz je to druha Nesbovka, kterou jsem musel cist slovensky :-) Mozna by se s tim mohlo neco udelat :-) Urcite doporucuji, nebudete litovat

MýšaM
28.02.2015 5 z 5

Pěkně napsaná, napínavá kniha. Od děje se nešlo odtrhnout. Přečteno ve slovenštině. Teď mi až dělalo problém napsat těchto pár vět česky :-)

miman
07.02.2015 4 z 5

Kniha SYN nám opět představí to, na co jsme u Jo zvyklí. Děj, který má spád, zvraty a vtáhne, vytříbené vraždy, nějaké ty staré hříchy a samozřejmě ženy. Čte se opět krásně a velmi těžce se dá odložit.
Bohužel se mi zdá, že už některé pasáže jsou přinejmenším velmi velmi nepravděpodobné.
Když by Vám utekl vrah z vězení, které objekty by jste nechali hlídat ve dne v noci, aby jste zvýšili Vaši šanci ho chytnout?
Kolik znáte lidí, kteří dokázali skončit s drogami ze dne na den, bez vážných příznaků abstinence?
A jestli je Breivik ve vězení jako Syn.......
Děj za 5*, ale kvůli těm nereálným úletům jsem dal pouhé 4*, promiň Jo....
P.S. čteno v angličtině.

lavazza
01.02.2015 5 z 5

Ja som velký fanušik série s HH, takže k tejto knihe som pristupovala trošku skepticky....ved čo je nesbo bez harryho? ALE... nadšená som bola od prvej kapitoly. Skvelé napísané, napínavé, užasné.... dávam 5 z 5... jednoznačne sa táto kniha dostala do TOP 5 mojich najobľúbenejších diel od nesba :)

bosorka
24.12.2014 4 z 5

Dost dlouho mi trvalo, než jsem přestala čekat, kdy už se ten Harry objeví. I když jsem věděla, že v Synovi není, mám ho natolik spjatého s Nesbovým psaním, že bylo těžké myšlenku na něj opustit. Ale povedlo se a nelitovala jsem. Syn je trošku jiný, je to spíš thriller než detektivka, ale čte se moc dobře, a i když člověk leccos tuší, příběh nezklame. Postavy jsou perfektně dvojsečné a jejich chování donutí přemýšlet o odpouštění a trestu. Lze trestat vinné, ač nejsem "rukou zákona"? Je to morální, či ne? Kdo je tady ten dobrý, a kdo špatný? Odpoveď nejspíš nedostaneme, ale otázky v hlavě přetrvají. Slušné, Jo Nesbo ukázal, že umí moc dobře i jiné příběhy než s Harrym Holem. Což jsem si například u Lovců hlav nemyslela.

kneslova
15.12.2014 4 z 5

Velice slušný thriller kde najdete drogy, organizovaný zločin, brutalitu, korupci a mnoho jiného. Velmi zdařile napsaná kniha, která nepostrádá napětí a spád. Asi tak 4,5 bodů...