Svůdné nebezpečí

Svůdné nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239744/bmid_svudne-nebezpeci-239744.jpg 4 881 125

Svůdná trilogie série

Podaří se Anně naplnit staré proroctví, a zlomit tak moc démonů nad světem lidí? Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud?... celý text

n.jankovcova
17.11.2017 5 z 5

Ach bože. Tuhle sérii prostě miluji! Vtáhne vás do děje a vy nedokážete přestat číst. Četla jsem jí už po druhé a přemýšlím, že bych si jí přečetla znovu.
Ve druhém dílu jsem si opravdu nebyla jistá, koho si má Anna vybrat. Kopano nebo Kaidan? A Kaidanovi také moc nepřidalo, jak se choval odtažitě, i když se pak vysvětlilo proč. Ale nakonec bych asi taky volila Kaidana. Tahle série se mi hlavně líbí v tom, že u hlavní hrdinky se nemusím chytat za hlavu a říkat, co zase vymyslela. Je to prostě úžasná série.

TerezaMondeková
16.11.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Opravdu jsem se ani na chvíli nenudila. Nechybělo napětí, nebezpečí, originalita, láska, překvapení, drama. A Kaidan? Líbil se mi, až na to, že spal s každou holkou, která okolo něho projde, ale zase... má to v popisu práce.

Dakarianna
26.10.2017 5 z 5

Trochu jsem se bála – druhé díly trilogií bývají většinou nejhorší, ale to se tady rozhodně nekonalo. Fantastická čtivost, příběh má pořád spoustu akce a postavy jsou taky skvělé. Už se těším na třetí díl.

Žožik
29.09.2017 5 z 5

Stejně jako první díl byl i tenhle naprosto super. Kniha vás vtáhla do děje a vy jste prostě nemohli přestat číst.

Tenebien
14.08.2017 1 z 5

Nemám co dodat. Nastoluji rovnováhu sil. Bylo to stejně blbé jako první díl. Doufala jsem ve zlepšení, protože tahle série je všeobecně velmi oblíbená, ale ne. Hlavní hrdinka byla stále stejně blbá, ostatní postavy taky, celé to bylo pospojované oslími můstky... no... (čteno v originále)

Terisek99
08.07.2017 5 z 5

Bomba. Druhý díl ještě lepší než první. Přečetla jsem ji jedním dechem.

betule3
02.06.2017 5 z 5

Wow. Druhý díl byl snad ještě lepší, než první. Knižku jsem nemohla vůbec odložit- vtáhla mě do děje a já si ji užívala od začátku do konce. Jediné, co mi vadilo byl nedostatek Kaidana. :D

AliceV
22.04.2017 5 z 5

Velmi dobrá knížka, ostatně jako prvni dil. Knizku jsem přečetla za den. Hrozně moc mě to chytlo a furt jsem chtěla vědět jak to bude s Kaidanem a Annou.. prostě nemůžu vynachválit. Těším se na třetí díl už bych se nejraději do něho pustila dneska ale už je pozdě a jsem unavená. Můžu jen doporučit. ❤ Kaidan je prostě úžasný

Kyta
26.02.2017 4 z 5

Stejně jako první díl měl i tenhle něco do sebe. Nejvíc zajímavá byla rozhodně až poslední třetina knihy, kdy se tu konečně začalo dít něco, co mě udrželo při čtení až do poslední stránky. Ty první dvě třetiny byly moc nepoutavé a nezajímavé, pořád o tomtéž. Děly se tu sice docela zásadní události, jen to bylo hrozně jednolité.
Hlavní hrdinka je tu trochu vyspělejší, rozumnější, ale stále stejně ubrečená a neustále přemýšlela nad tím samým. Kaidan u mě tady postoupil na vyšší level, zejména díky tomu, co pro Annu dělal. Vždy, když se na scéně objevil Kaidan, začalo být hned to čtení poutavější a živější; bez něj to prostě nebylo ono. Některé scény s nimi byly možná až přehnaně dojemné, ale rozhodně bylo krásné to číst. Nevím proč, ale přišlo mi takové uklidňující a správné, když byli Kaidan s Annou spolu. Milostný trojúhelník tu byl trochu zbytečný, možná až obtěžující. Vážně mě dost nudilo číst ty pasáže, kdy si Kaidan s Kopanem jeden druhého dobírají a k ničemu to nevede.

Celkově hodnotím stejně jako předchozí díl. Nebylo to špatné, ale na 5* to není.

Mark.
13.02.2017 5 z 5

První díl mne hodně nalákal. Tady se Anna hodně propracovala a začala se mi hodně zamlouvat. No i když pořád byla někdy trdlo. Kniha si zachovala čtivost a napínavost, ale něco tady chybělo.

Šárík001
12.02.2017 4 z 5

Nebylo to zlé, to musím uznat, nicméně se mi první díl líbil o něco více. V příběhu šly některé věci až příliš snadně, několikrát jsem objevila díru v ději, ale ne nijak velikou.
V závěru jsem ale byla celkem spokojena.

*Pájuše*
10.02.2017 3 z 5

Začátek byl jako odrazový můstek a já doufala, že nebude příliš dlouhý, abych si knihu mohla vychutnat. Jak se později ukázalo, kniha byla postavená na stejném principu jako v prvním díle – nazvala bych to „cestovatelskou mánií“ – což mě trochu zklamalo, zvlášť když se k pořádné akci čtenář dostane až v poslední třetině knihy. Zatímco v prvním díle projela Anna všechny státy Ameriky, aby zjistila informace o sobě (fakt pech, když si pomyslím, že ta cesta za informacemi – myšleno polovina knihy – byla zbytečná), tady vždy letěla do konkrétních zemí po celém světě (jen s tím rozdílem, že teď ty informace rozdávala. Vlastně byla to jen jedna podstatná informace a vše kolem toho jeden velký otazník. Obchodník by tak brzo přišel na buben.)
Co ještě musím knize vytknout je ta "věštba“, která byla fakt odfláknutá. Věštbu/proroctví si představuji (a je to snad zaběhnutý rituál) ve verších... To už i ten text písně měl hlubší význam, než ta údajná věštba. Mě spíš zněla jako debata na čajovém dýchánku s důchodci. Naprosto povrchní, bez špetky zájmu či zamrazení v páteři, že: „ona je tím klíčem, ha! Tak teď to začne mít teprve grády.“ To vůbec! A tenhle fakt na tom nezmění ani skutečnost, že Vám ho sdělí duch mrtvé jeptišky.
* SPOILER *
Fajn, beru, když tatík proklepne všechny nefily a démony, se kterými by mohl počítat do svého „krámku“. Beru i skutečnost, že vyšle svou dceru na akci „přetáhni je na svou stranu“. Co mi ale na tomhle fakt vadilo, byla ta samozřejmost – pojedeš sem, vysvětlíš jim, co se od nich chce a napíšeš je na náš seznam spojenců. Moc propracovaný mi to nepřišlo. Trošku naivní představa, že by všichni ochotně souhlasili a že jsou to ve skutečnosti jen nepochopené duše, které čekají, až jim někdo ukáže tu správnou cestu. Navíc s tak nejednoznačnými informacemi, které jim Anna poskytla, by do takového obchodu vstoupil snad jen blázen.
* KONEC SPOILERU *
Knihu musím hodnotit jako lehký nadprůměr. Oproti předchozímu dílu je Anna vyspělejší, méně ufňukaná – i když na začátku byla jak slzné údolí – a podstatně se vztah mezí ní a Kaidanem zlepšil, za což dávám palec nahoru. Ale kvůli mé nedůvěře v to ostatní... i Kaidan by byl na mě krátký, fňuk! ;-)

Leome
21.01.2017 4 z 5

Druhý díl mě oproti prvnímu překvapil - především proto, že jsem moc neočekávala. Celkově se ale děj a jeho "logika" změnila k lepšímu, ani hlavní hrdinka už není tak hloupá a sebestředná jako v prvním díle. Kaidan samozřejmě za mě vede, ale přijde mi jako takový ten typický "badass boy", který je ve všech možných knihách s fantasy tématikou - Lee v Temné duši, Will z Mechanického anděla, Caleb v Kronice kambionů, Archer v Hax Hall a tak bych mohla pokračovat hodně dlouho... Opravdu další ukázkový příklad.

Příběh má spád, je poutavý a obecně dobře napsaný. Ani hlavní zápletka není zase tak tuctová, snad až na ten vztah hlavní hrdinky a Kaie, to se dalo předpokládat už podle obalu prvního dílu... :). Jako chvilkové čtení s trochou napětí a záchrany světa výborné.

sylva8672
18.11.2016 5 z 5

Velice mile mě překvapilo tohle pokračování. Většinou bývají pokračování o hodně slabší než první díl, ale i tohoto tomu tak rozhodně nebylo :-) stále se tam něco dělo, konečně se to mezi Annou a Kaidanem dalo do pohybu. Škoda,ze kvůli kordu musí být Anna panna, protože už teď to mezi nima bylo pěkně žhavé

KateChatt
17.11.2016

Wow nevím jak to Wendy Higgins dělá, ale jen u málo knížek jsem něco tak moc prožívala. Hádám, že se mamka hrozně divila, když jsem se z ničeho nic zasmála a asi nebyla moc nadšená z toho názvu :D. Já jsem nebyla moc nadšená ke konce s Kopem (k Zet se nehodí - i když jí mám ráda a je mi jí líto). Na druhou stranu jsem se zamilovala do všech postav, který tam byli (samozřejmě kromě knížet - Belial se nepočítá :D). Krátce řečeno to byla dokonalá knížka (jedna z nejlepších, kterou jsem kdy četla i s prvním dílem). Moc se těším na poslední díl.

janno69
09.11.2016 5 z 5

Super.... vrhám se na třetí díl.... :-)

angelbooks
14.09.2016 4 z 5

Bohužel musím druhému dílu odebrat jednu hvězdičku, knihu dávám do doporučených, ale něco mi v příběhu chybělo, a to něco si sebou vzalo i tu hvězdičku :/, tak uvidíme jaký bude závěrečný díl :).

nikola9330
29.08.2016 5 z 5

Nádherné pokračování prvního dílu. Poznala jsem více Marnu i Ginger. Ještě víc jsem si zamilovala Kaidana. Nejlepší část knihy pro mě byla po příjezdu Anny za Kaidanem a Blakem. Prvně jsem myslela, že se to opět nevyvede a Anna bude nešťastná, ale právě naopak. Bazén, jejich společné vaření a chvíle jsem si strašně moc užívala. A protože jsem v tomhle období ohledně lásky cíťa, tak když Kaidan přiběhl na letiště za Annou pomalu jsem přes slzy ani nemohla číst :D Zamilovala jsem si tuhle trilogii. A zakázané ovoce přeci chutná nejlíp, nebo ne? :)

i.love.books@
13.06.2016

Krásná kniha- poznali jsme i vedlejší postavy zamilovala jsem si Marnu i Ginger.

CHESS
11.06.2016 3 z 5

Vůbec se mi nelíbilo, jak příběh rychle skáče a jak se neustále plazí za Kaidenem a prosí ho, aby byli spolu. Vždycky na sebe pak skočí a on jí odstrčí a ona je kvůli tomu úplně zničená... Ale jinak musím uznat, že kniha není tak špatná, ale má své mouchy, tak jsem zvědavá na další díl :)