Boj o trůn

Boj o trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154393/bmid_boj-o-trun-XJh-154393.jpg 4 415 71

Svět Tryllů / Trylovia série

< 3. díl

Závěrečná kniha trilogie Svět Tryllů. Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně? V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy. Nakonec zjistí, který z nich dvou je ten pravý. Není však jisté, že se naplnění své lásky dožijí. Všechno směřovalo k tomuto momentu. Má v rukou budoucnost celého svého světa. Je připravená za něj bojovat? 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Ascend , 2011

Tenebien
26.07.2017 2 z 5

Ani nevím, co k tomu napsat. Mé pocity z druhé knihy přetrvávají.

BarkaS
03.03.2017 3 z 5

Asi už jsem na takové série moc stará a moc toho četla. Nebylo to špatné, ale chyběla tomu hloubka. Příběh klouzal po povrchu, emoce se schovávaly v koutě. A zápletky byly průhledné až hanba.

Lenka.Vílka
17.01.2017 4 z 5

MOŽNÝ SPOILER
Třetí a poslední díl. Asi ze všech nejlepší. Nechci být chápána špatně. Že jsem "tahle čtenářka", ale mě opravdu tahounem příběhu přišel spíš Loki, protože se mi líbilo, že on měl v rámci příběhu největší charakterový vývoj. Sice nejsem "tahle čtenářka", jak už jsem zmínila, nepřemýšlím jenom (primárně) o tom, s kým ta holka skončí. A že to bylo jasné od začátku. Proto mi 24+25 kapitola přišla vtipná. Jako fakt? Že by umřel? Ha, ha. Proto bych úplně skončila poslední kapitolou. Vynechala bych "o čtyři měsíce později", protože to na mě bylo moc přeslazený (ale fakt je, že to bylo roztomilý). A opět konec. Na mě moc rychlý. Ale kdyby mi bylo sedmnáct (ne kolik mi je), přeskočim fakt, že "akčně" opět v závěru nedotáhnuté, ale špatné ne.

VEJKA
11.01.2017 5 z 5

Na tuto sérii jsem přišla úplně náhodou, když mě upoutala obálka prvního dílu.. Dědička se mi líbila, stejně tak i Rozpolcení, ale ani jedna z nich nesahaly třetímu dílu ani ,,po kotníky" :D Nicméně, tento díl se autorce velice povedl, Wendy mi přišla hodně sympatická, ale má nejoblíbenější postava byl samozřejmě Loki. Jeho povaha se mi velmi líbila, hlavně ty jeho některé hlášky! (Ti co četli pochopí) :) Zakončení této série se mi moc líbilo, lépe to snad ani nešlo.. Jen mě v knížce zarazilo pár překlepů-Ano, splést se může každý, ale bylo jich tam moc.. Jinak za mně určitě 5*

sarahmoon
03.01.2017 4 z 5

Poslední díl se autorce povedl nejvíc.
Celá sérii mě chytla, četla jsem rychle a bavila se, ale bylo to celkově nějaké ploché, jak emočně, tak propracovaně. Chybělo tam i nějaké bližší vysvětlení co jsou vlastně zač. Aspoň trochu té historie.
Ale i tak palec nahoru. Aspoň za ten konec a Lokiho ♥

Nikolka001
26.09.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četla. Doporučuji všem čtenářům. Jak mladším, tak starším.

Percabethka
20.08.2016 odpad!

Vážně nevím, co na tom všichni vidí... :/ Za mě jedna z nejhorších sérií jakou jsem kdy četla.

Adele02
08.06.2016 4 z 5

Tak jo. Chtěla jsem dát tři, ale ten konec byl tak sladký, že jsem asi úplně roztála.
Hrozně mě štve ten překlad, protože tolik chybějících teček na konci vět a špatně vyskloňovaná přídavná jména jsem snad dlouho neviděla. Ale což. Sice to běželo nějak podezřele rychle a popis bitvy nic moc, ale víte co. Takový konec já prostě můžu.

Ivka222
10.03.2016 5 z 5

Pri tejto serii skvelo vidiet ako sa rozvija talent autorky. Postupne sa vyvijala aj hlavna hrdinka, uz nebola jednoduchy teeneger, ktory vam liezol na nervy. Velmi pekne spracovany posledny diel serie, a nastastie sa ukoncil podla mojich ocakavani. Tuto seriu si urcite niekedy znovu precitam. A kludne aj dalsie knihy od tejto autorky. Odporucam, ale urcite nie velmi narocnemu citatelovi.

"Spoiler "
Aj ked som rada, ze knizka sa skoncila pozitivne, neboli tam nastastie vzdy ocakavane a predvidatelne sceny. Istu dobu som si myslela, ze to autorka ukonci smrtou Lokiho a Wendy ostane len baby. Zaroven je zaujimave, ako v prvej knizke fandite Finnovi a postupne aj vy od neho opustate a fandite Lokimu. Pre niehoko mozno moc sladky koniec, ale ja take zboznujem. :) Posledna kniha je pre mna najlepsia.

Jass
06.03.2016 5 z 5

Skvělý závěr, hlavní hrdinka byla tak nesnesitelně pracovitá a zodpovědná, zároveň byla krásná, citlivá... Ježíši Kriste, měla ta holka nějakou chybu? Na jednu stranu, jasně, že jsem chtěla, aby utekla s Lokim, ale na tu druhou jsem musela obdivovat její pevnou vůli, vážně si nejsem jistá, jestli bych na jejím místě zůstala se svým lidem, který toho pro mě vážně moc neudělal.... Je jasné, že kniha je cílená na mladší čtenáře, ale vůbec mi to nevadilo. Vážně jsem si to užila a doufám, že autorka stvoří ještě něco...

M.B.
18.02.2016 5 z 5

Pro mě osobně nejlepší díl celé série. Ani mi nevadil přeslazený konec. Popravdě jsem nečekala, že to skončí tak, jak skončilo. Za to autorce přisuzuju body navíc. Ráda se ke knížce někdy vrátím.

Roselunda 1928
29.01.2016 3 z 5

Čtu, čtu, čtu, najednou konec. Kde byly emoce? Kde bylo nějaké vězší vyvrcholení? Ano, nečetla jsem předchozí díly, ale jako od posledního dílu série jsem čekala mnohem víc napětí. A ono to na mě celou dobu působí tak, že autorka měla na víc. Škoda...

Alex.Barunka
28.11.2015 2 z 5

Odpočinková četba, která náročnějšího čtenáře rozhodně neuspokojí. Jsem ráda, že jsem se Wendy konečně zbavila.

Nina07
24.09.2015 5 z 5

Jedna z nejlepsich serii co jsem cetla

Nina07
24.09.2015 5 z 5

Jedna z nejlepsich serii co jsem cetla

klarinka9974
22.09.2015 5 z 5

Tak tyto trilogie o Tryllech jsou vážně úžasné. Rozhodně doporučuji přečíst si všechny tři knížky :)

amellia
13.09.2015 5 z 5

Souhlasím s Prim.Také jsem četla jen 3.díl a nejvíce si oblíbila Lokiho :D
Knížka je opravdu dobrá i když možná né lepší než Divergence nebo Rezistence.Hodlám si přečíst i 1. a 2.díl.

amellia
13.09.2015 5 z 5

Souhlasím s Prim.Také jsem četla jen 3.díl a nejvíce si oblíbila Lokiho :D

Prim.
28.08.2015 4 z 5

Tahle knížka je fakt poutavě napsaná, i když jsem nečetla předchozí dva díly, tak jsem všechno pochopila. Lockiho jsem si postupně oblíbila čím dál víc, jenom jsem čekala,
že boj s králem bude napínavější. Ale jinak super. :D

Knižní_kout
18.08.2015 5 z 5

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILER!!
Skvělá trilogie, opravdu nádherná! Jsem moc ráda,že se Wendi vybrala Lokiho. Ze začátku jsem si říkala, že je Finn docela dobrej, ale pak si to tam začal kazit a mě začal lézt na nervy. Ale jak jsem v příběhu viděla Lokiho tak jsem věděla koho si Wendi vybere já bych si ho určitě vybrala.
Tuhle trilogii hodnotím jak jinak než 5*