První rudá kapka

První rudá kapka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128219/prvni-ruda-kapka-128219.jpg 4 346 63

Svět nočních lovců série

Noc není pro smrtelníky bezpečná. Denise MacGregorová ví ze všech nejlépe, co se skrývá ve stínech - její nejlepší přítelkyní je poloupírka Cat Crawfieldová, a ona sama již přišla o tolik, co by obyčejný člověk neunesl. Minulost její rodiny je zahalena tajemstvím a zasuta ve tmách a jakýsi ďábel označil Denise za oběť. Je tu však ještě záhadný a všemocný upír Spade, který se již staletí potlouká po zemi s úkolem chránit ty okouzlující lidi v ohrožení, i kdyby to mělo znamenat zničení vlastních soukmenovců. I když v jeho nejhlubších útrobách klíčí hlad po Denise a touha se jí zmocnit, Spade ví, že jej musí potlačit a čelit nočním můrám společné s ní.... celý text

Domulenka
20.04.2014 5 z 5

kniha se mi moc líbla, přečetlasem ji jednim dechem,:-)

malagelo
03.03.2014

Jestli chcete také příběh Vlada Tepeše (v originále jsou již 2 díly) pomozte v naléhání na nakladatelství Fantom Print. Ptala jsem se zda plánují vydání a zde je odpověď: Letos určitě ne. Jak to bude příští rok je otázkou. Ale je to vlastně jednoduché, čím lépe se bude Frostová prodávat, tím je větší šance na další knížky.

Heiio
16.02.2014 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila je to krásné volné pokračování Nočních lovců :)

nikolac
06.02.2014

Kniha se mi opravdu líbila!
Mám k Vám pouze takový dotaz. Spade se tam zmínil, že Bones nedokázal stále odpustit Menchestru románem s Cat. Nevzpomínám si, že by něco takového bylo v knížkách.

Catie_
15.01.2014 3 z 5

Když jsem začínala číst sérii Noční lovci, tak jsem se bála, že to bude takové rozvláčné, hlavní hrdinka se bude příliš pitvat ve svých citech a nidky nic pořádně nedořeší, protože když na to dojde, tak bude přerušena nějakou "významou" situací a nebo prostě o tom nebude mluvit, ale bude se jen domnívat.....a díky bohu tomu tak z velké části nebylo.

Kdežto v této knize se furt někdo v něčem pitval :). Bylo to fajn, příjemné, ale ne tak dobré jako Noční lovci a to mám Spada ráda :). A ten překlad teda někdy nic moc....něco tomu chybělo...možná Vlad :D

Jo a ještě mi tam vadila jedna věc, nevím, jestli to bylo dáno překladem a nebo něčím jiným, ale byly tam nepřesnosti s tím, co se dělo v sérii Nočních lovců.

Saffron
12.01.2014 3 z 5

Až teď jsem zjistila, že je to "navazující" série, a proto chápu, proč jsem v některých věcech tak tápala. lehké, oddechové čtení pro chvilky, kdy si opravdu chcete odpočinout a nezabývat se ničím složitějším. Ovšem téma ďábla v takové přímé podobě je pro mě zajímavým oživením :)

Nuttelka
08.12.2013 4 z 5

nejdříve jsem se nemohla začíst, jelikož je toto moje první kniha od této autorky, tak jsem trošku tápala, ale asi tak od půlky mě to chytlo, takže si s chutí přečtu i další díl :-)

N10Tikky
06.10.2013 3 z 5

Rozšíření světa Nočních lovců. Pokud originální sérii neznáte, tak asi budete dost tápat. Bohužel, pro nás kluky, se autorka zřejmě soustředila převážně na čtenářky. Přesto všem fanouškům Nočních lovců doporučuju. :)

monz
28.09.2013 5 z 5

Díky tomu, že jsem dříve přečetla sérii Nočních lovců, mě příběh opět bavil. Vše dávalo smysl, protože čtenář poznal, co příběhu předcházelo a jaký je v tomto pojetí svět upírů. Ale přiznávám, že číst tuto knihu jako první, možná bych se chvílemi ztrácela. A i přes to, že byl příběh poutavý musím prostě podotknout, že Cat je mi svou bojovností a proříznutou pusou mnohem blíž.

Kaka.cs
02.09.2013 5 z 5

Knížka se mi hrozně líbila. Zaujalo mě pojetí upírské komunity a nebylo v nouze o dramatické chvíle i vtipné hlášky. Taky se mi líbilo, že se tam objevilo spoustu jiných nadpřirozených bytostí. Nemám co vytknout.

JajaAP
27.07.2013 4 z 5

Tahle kniha mě vážně překvapila. Doporučila mi jí známá v knihovně a po přečtení první kapitoly jsem si říkala tak tohle se mi nebude líbit. S velkým přemáháním jsem pokračovala dál a teď jsem ráda. Kniha je moc pěkná a poutavá. Líbilo se mi to natolik, že si přečtu i další knihy této autorky. Snad to bude stejně dobré.

renefer
12.07.2013

Nelíbila se mi. Raději mám Briggs nebo Hamilton. Ale třeba série Noční lovci od této spisovatelky taky není k zahození.

NikinkaFantasy
30.06.2013 5 z 5

Tato niha se mi celkem líbila a jelikož jsem ji četla jako druhou i když to byl 1. díl, tak říkám, že se mi mnohem víc líbila, něž ta dvojka. Měla mnohem lepší zápletku a celkem mě naštvalo, jak Spade rozhodl za Denise, že bude upírkou atd.. Knihu jsem však četla velmi dlouho do noci a byla příjemná na čtení. :-)

Kayla
15.06.2013 5 z 5

Ze začátku jsem měla trošku problém si zvyknout na ten styl psaní, ale po pár stránkách jsem si na ten styl zvykla a musím říct, že ta kniha mě totálně dostala. Od začátku má zajímavý děj a skoro pořád se tam něco děje. Škoda, že není další díl. Sice to navazuje na sérii Nočních lovců, ale Denise tam vystupuje už jen mlhavě a to je škoda. Ráda bych si přečetla další díly o Denise a Spadovi.

bara8686
02.05.2013 4 z 5

výborně napsaná kniha, sice tato kniha předchází díly z Nočních lovců, ale jsem ráda že jsem si ji přečetla, mohu vřele doporučit všem, co se chtějí dozvědět více o vedlejších postavách ze série Noční lovci :-)

Enefersis
01.05.2013

malagelo: autorka pracuje na celé sérii o Vladu Tepešovi, v Americe zatím vyšly první dva díly- Once Burned a Twice Tempted. Zajímalo by mě, jestli se dočkáme i českého překladu (:

malagelo
07.03.2013

Kdo čte sérii Noční lovce s Cat a nechce znát spojlery k dílu, který ještě nevyšel, tak tuto knihu nečtěte, protože se v ní dozvíte co se stane s Cat zřejmě ve 4 dílu.
Zmatek je v tom, že Svět nočních lovců vydal Baronet, jako první, protože je to celkem romantika a sérii Noční lovce vydává Fantom print, protože je to ostřejší a více to zapadá mezi jejich knihy. A série s poloupírkou Cat se ještě nedostala tak daleko, jako tato kniha!

Autorka jede hlavní linii v sérii Noční lovci tedy s hrdiny Cat a Bonesem, zde se dozvíte vše o upířím světě a jeho hierarchii.
Tato série Svět nočních lovců slouží k vykreslení vedlejších postav ze série předchozí a to tedy kamarádky Cat Denise a přítele Bonese Spade.
V druhém dílu je to Velmistr Bonese Mencheres.
Jsem zvědavá jestli existují další díly a zda je Baronet vydá.
Např. Vlad Tepeši by si taky zasloužil svůj díl :-)

ciniminisek
01.03.2013 5 z 5

I přesto jak byla kniha předvídatelná, nedokážu si pomoct a musím dát plný počet hvězdiček. Prostě miluji knihy této spisovatelky. Čím mě velmi zklamali naše vydavatelství, je pozměnění sérií. První měla přijít na řadu "Noční lovci" pak až tato série. Sice vím, co se dělo onoho Silvestra z třetího dílu Bonese s Cat, ale přesto jsem se dozvěděla, dost zásadní věci, které budou až v díle čtvrtém a ten u nás ještě nevyšel. Trošku to podělali. Příběh ovšem pěkný a zasluhuje si výborné hodnocení.

kleria
06.01.2013 5 z 5

Krásný děj, od začátku to bylo o něčem. Někdy jsou knížky dobrý až od poloviny, ale tohle bylo super, doporučuji :).

Nikol18
21.11.2012 4 z 5

Dobrou třetinu knihy jsem měla dojem, že jsem se přehmátla a půjčila si druhý díl. Horečně jsem hledala na interntetu, až jsem zjistila, že je to skutečně první díl. Autorka se zřejmě nechtěla zdržovat zbytečným vysvětlováním, tak prostě čtenáře "hodila" do děje a doufala, že se nějak chytí. Opravdu mi dělalo dlouho dobu problém si připustit, že se jedná o první díl. Nepřekonala jsem to až do konce.
Postupné náznaky co se dělo oné Silvestrovské noci, se mi zdály příliš kusé, neucelené a člověk neměl přesnou představu co se dělo.
Nu, zřejmě zkusím přečíst předešlé autorčiny knihy, které jsou o Cat a Bonesovi a třeba se chytím, přesto se mi kniha líbila, jen mi šlo na nervy Denisino stálé omýlání, že to musí Spadeovi vráti. To jediné mi kazilo celý výhled, jinak to ušlo.