První rudá kapka

První rudá kapka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128219/prvni-ruda-kapka-128219.jpg 4 346 63

Svět nočních lovců série

Noc není pro smrtelníky bezpečná. Denise MacGregorová ví ze všech nejlépe, co se skrývá ve stínech - její nejlepší přítelkyní je poloupírka Cat Crawfieldová, a ona sama již přišla o tolik, co by obyčejný člověk neunesl. Minulost její rodiny je zahalena tajemstvím a zasuta ve tmách a jakýsi ďábel označil Denise za oběť. Je tu však ještě záhadný a všemocný upír Spade, který se již staletí potlouká po zemi s úkolem chránit ty okouzlující lidi v ohrožení, i kdyby to mělo znamenat zničení vlastních soukmenovců. I když v jeho nejhlubších útrobách klíčí hlad po Denise a touha se jí zmocnit, Spade ví, že jej musí potlačit a čelit nočním můrám společné s ní.... celý text

marcus0379
11.10.2017 odpad!

nuda, nuda, nuda.

witchersbitch
17.02.2017 5 z 5

dočetla jsem serii noční lovci a do téhle knihy se mi moc nechtělo. Hrdiny jsem znala z předchozích knih a nijak mi nelákalo se s nimi blíže seznámit. O to více bylo mé překvapení jak mi děj vtáhl a nemohla jsem se odtrhnout.. napínavé, vtipné, no a samozřejmě zase ta "romantika" no.. :-)

tatafa
06.01.2017 3 z 5

Velice neobvyklá, ale čtivá a zajímavá mini série. Poprvé jsem ji četla na střední škole a přímo mě uchvátila, nicméně zpětně si uvědomuji, že se jedná o poměrně vulgární a drsnou sérii.

Ewik
07.09.2016 4 z 5

Opět další skvělý příběh ze světa nočních lovců. Jednoduchý a čtivý styl vám skoro nedovolí od knihy odejít. Bavila jsem se, ale k úplné spokojenosti mi tam něco chybělo. Gentlemanský Spade mi byl sympatický a moc se mi líbil, ale Ian mě neskutečně bavil. Ten chlap je prostě prevít, ale v tom nejlepším slova smyslu. :-) Fakt jako malé dítě, když se přišel pomstít Denise za to vyrušení. :-)
Trošku mi trvalo, než jsem se ze začátku začetla, ale vyplatilo se mi pokračovat. Jediné, k čemu mám připomínku, je to neskutečné množství chyb v textu. Bylo to rušivé a otravné.
Určitě ale doporučuji k přečtení před 5.dílem série!

CHESS
02.06.2016 3 z 5

Další skvělá kniha, ale trochu slabší. Prostě to není Cat a Bones :(

Baraliska
07.05.2016 5 z 5

:) Úžasná knížka. Moc se těším, až si přečtu druhý díl. :)

cukrovka
02.04.2016 4 z 5

Dala jsem na doporučení a po 4 dílu nočních lovců jsem si přečetla tuto knihu. Příběh se mi docela líbil i když začátek byl zdlouhavý.

petrra
26.03.2016 3 z 5

Hvězdička dolů za příšernou Denise.

Kris@
09.03.2016 1 z 5

Absolutní ztráta mého času. Jindy celkem talentovaná J. Frost se tady nijak nepředvedla. Z Denise udělala klasickou tupou otravnou brakovou hrdinku (opravdu se mi zdá, že je autorky berou jako přes kopírák, pouze změní jméno a vzhled). Kříženým pohledem Ženy a Muže příběh podkopla ještě víc. Bylo vidět, že jí er-forma velmi nesedla a modlím se, aby ji už nepoužívala. Dialogy byli nucené a patetické, děj naprosto předvídatelný a nezajímavý. Nevím, zda na to má nějaký vliv originál, ale překlad mi tentokrát přišel odbytý a nad některými slovními spojeními jsem jen znechuceně kroutila hlavou. Dokonce se objevily pasáže, které nesedí s paralelní sérií. Obálka kupodivu nebyla tak příšerná jako u Nočních lovců - nicméně se mi stejně nelíbí.

J. Frost je oblíbená, právě proto, že tyto upírské braky píše trochu jinak než většina ostatních. Tentokrát ale vyplodila zcela tuctovou knihu daného žánru bez čehokoli nového a zajímavého. Vím, že to umí o dost lépe a proto na ni budu tvrdá a dávám tak nízké hodnocení.

jitka7
30.12.2015 4 z 5

Pravda je, že bych některé věci vypustila, některé zkrátila. Ale přesto se mi kniha velmi líbila. Moc se těším na další díly dalších zmíněných hrdinů v knize a doufám, že budou. Knížku jsem přečetla na jeden zátah a to se mi dlouho nestalo. Doporučuji všem, co mají rádi toto téma.

Dandulka
21.08.2015 5 z 5

Trochu "upířiny" nikdy neuškodí a tohle bylo fajn.

Dandulka
21.08.2015 5 z 5

Trochu "upířiny" nikdy neuškodí a tohle bylo fajn.

*Pájuše*
09.01.2015 3 z 5

Když jsem tohle četla poprvé, nebyla jsem z toho nadšená. Děj mi přišel takový utahaný a Denise se mi jako hlavní postava vůbec nelíbila. Doteď ani nedokážu říct, co mě na ní tak dráždilo.
Musíte mít prvně přečtenou sérii Nočních lovců, abyste pochopily, kdo je Denise a jakou má návaznost na poloupírku Catatherine.
Ráda bych dala tři a půl hvězdičky, ale na čtyři to zase není. :-)

angelbooks
18.11.2014 5 z 5

Téda :D musím uznat, že tahle kniha je fakt něco :D.
Za 2 dny přečtený :D.
I když jak už je uvedeno v předchozím komentáři, chtělo by to mít přečtenou celou sérii. Občas ( když třeba mluvili o Cat a Bonesovi ) jsem se v textu ztrácela.
Rozhodně doporučuju :D. Možná vás to ze začátku bavit nebude ( o čemž pochybuji ), ale pak vás to určitě chytne :D.

Betnka81
01.11.2014 5 z 5

Tato knih se mi moc líbila a myslím , že jako volné pokračování série je to super :D

Beni
27.09.2014 4 z 5

První díl ze série Svět nočních lovců, tak kde začít?
1. děj má pomalý rozjezd, někde zbytečně až moc natahován
2. nepřesnosti v návaznosti na předchozí díly (1.-4. Noční lovci)
3. místy strašný překlad, že jsem musela číst větu několikrát, aby mi to dávalo smysl
4. psáno z pohledu 3.osoby a střídají se pocity a úvahy Denise a Spadea - což velice oceňuji a uvítala bych to i v sérii Noční lovci, jak některé scény vidí Bones :-)
5. určitě nelituji, že jsem knihu přečetla, protože oba hlavní hrdinové jsou skvělí, ale bylo to slabší než Noční lovci

Lea239
13.09.2014

Poslyšte, kdo to čtete bez návaznosti na Noční lovce, tak budete mimo. Já jsem přečetla první čtyři díly Nočních lovců a v pátém díle najednou zjišťuju o Denise ultrapřekvapující věc a úplně normálně se tam počítá s tím, že Spade je s ní a Mencheres tam klátí Kiru. Tak jsem na to čuměla jak blbec, protože jsem věděla, že jsou vydané dvě knihy ze Světa nočních lovců, které jsou jako samostatné příběhy, ale netušila jsem, že to autorka napsala tak blbě, že to prakticky skoro úplně NAVAZUJE podle toho, jak ty knihy vydávali v originále. Takže doporučuju přečíst první čtyři díly Nočních lovců, pak oba díly spin-offů a pak teprve pátý a další díl Nočních lovců. Já jsem pětku ve čtvrtině zavřela s tím, že si napřed přečtu Svět nočních lovců, a potom teprv budu pokračovat. Takže tak, abyste v tom neměli maglajz!

Ivanka83
25.08.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Byla jsem nadšená, Jsem velice zvědavá na druhý díl :-)

Lorrainee
25.06.2014 3 z 5

nikolac: ani nebyl je to chyba a má namysli to že jim tajil jak to bylo s Gregorem. Hold překlad...

Andílek13
11.05.2014 5 z 5

Knížka připomínající seriál True blood :) Akorát, když jsem jí četla, tak se mi chvilkami zdálo, jako kdybych nějaký díl přeskočila, ale opravdu je toto první díl :D