Súženie

Súženie https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78431/bmid_suzenie-23W-78431.jpg 4 1219 147

Andělé / Padlí anjeli série

Peklo na zemi. To prežíva Luce, keď nemôže byť so svojím padlým anjelom Danielom. Trvalo večnosť, kým sa znova našli, a on jej teraz vraví, že musí odísť. Len na tak dlho, kým nechytí Vyhnancov – nesmrteľných, čo ju chcú zabiť. Daniel ukryje Luce na Shoreline, škole, ktorá sa nachádza na skalnatom kalifornskom pobreží a navštevujú ju nezvyčajne nadaní študenti – nefilimovia, potomkovia padlých anjelov a ľudí. Tu sa Luce dozvie, čo sú tiene a ako s ich pomocou môže nazrieť do svojich minulých životov. No čím viac sa Luce dozvedá, tým väčšmi podozrieva Daniela, že jej neprezradil všetko. Čosi skrýva – čosi nebezpečné. Čo ak nie je pravda to, čo jej Daniel povedal o minulosti? Čo ak je Luce v skutočnosti súdené byť s niekým iným?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Torment , 2010

Val
19.02.2012 4 z 5

Souhlasím s názorem, že druhý díl je o dost lepší než první. Obě tyto knihy je nutné hodnotit s vědomím, že jsou určeny čtenářům od dvanácti let a tudíž od nich nelze čekat bůhví jaké umělecké dílo. Pokud se rozhodnu tohle číst, měla bych taky tušit, co můžu čekat od knihy, která je vlastně pro puber´táky.... Docela se mi to líbilo, i když už mám pubertu dávno, ale opravdu dávno za sebou.... Docela se těším na třetí díl :-)

Buhvico
10.02.2012 4 z 5

O dost lepší než Pád..Má to šťávu, byla jsem docela překvapená, jak se to zamotalo s Milesem, ale četlo se to skoro samo..Super oddych..Těším se na pokračování :-)

KateCullen
18.01.2012 5 z 5

Rozhodně lepší díl než ten první. Mělo to spád, dobře se to četlo a dokázala jsem se vžít do děje - představila jsem si, jak se Luce noří do Hlasatele - brr! Je pravda, že hodněkrát přemýšlela o Danielovi a o tom, jak se spolu nedokáží bavit, co by měli ve svém vztahu vylepšit, bla bla bla... když jsem to už četla potřetí, nebavilo mě to. A když se tam objevil Miles, fandila jsem mu, říkala jsem si, Daniel měl spoustu holek a taky jí podváděl, tak mu to Luce může oplatit... ale když jsem si přečetla poslední kapitolu z pohledu Daniela, hned jsem změnila názor a zase doufám, že se naše dvojice nerozdělí a zůstanou spolu.

KrvMys
11.01.2012 3 z 5

Tak jsem to zhltla za jediný den. Druhý díl je určitě daleko lepší než první. Myslím, že se autorka zlepšuje nejen v ději, ale i vykreslení situace a postav. Přesto spousta situací zase nedávala smysl, někdy mi opravdu připadá jako by autorka vynechávala či zapomínala na důležité spojitosti, které jsou v knize brány jako samozřejmosti, ale nějak jsme nevyčetli, kde se to vzalo. Jinak ubrala bych v první části neustálé láskyplné kňučení a možná opakování děje, ale myslím si, že to ve čtení nijak nebránilo. Četla jsem už i horší.
Nejvíce jsem si užila konec. Díkuvzdání bylo opravdu pěkné, místy jsem se smála a zakončení bylo to pravé.
Doufám, že třetí díl bude snad poslední a i kdyby nebyl tak doufám, že nás autorka konečně odmění rozuzlením a odpovědmi, aby to vše už dávalo větší smysl.

Škoda, že si autorka nedala více záležet na detailnějším popisu děje, postav i situací, myslím, že by se dalo z této série dostat daleko víc. Ale třeba to přijde časem se zkušenostmi ;-) Každopádně si myslím, že Lauren nepíše vůbec špatně.

dqenisa
27.12.2011 5 z 5

Úžasný příběh. Ve všech ohledech lepší než první díl. Přečetla jsem to během dvou dnů a úplně jsem to hltala. Vážne super. Už se nemůžu dočkat pokračování.

gfdsa123
06.11.2011 5 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první. Měl více děje a jsem zvědavá na třetí pokračovaní, kde bude cestovat časem. Knihu doporučuji jako příjemné oddechové čtení u kterého se nebudete nudit.

Zuzkanka
01.11.2011 4 z 5

dobrá oddechovka, nic náročnýho, jen mi docela vadilo to neustálý vzdychání nad tím, jak se děsně dlouho neuvidí, když šlo o pár dní apod.. Tyto knížky bych doporučila asi spíš osobám do cca 20ti let. Mně už nějaký to vzdychání a naříkání nad tím, že HO neuvidím týden - čtrnáct dní, přijde být směšný.. ale jinak na odreagování ok a čekám na další díl, nicméně ne tak netrpělivě, jako jsem čekala třeba na pottra a další seriály, kde jsem byla jak na trní, co se bude dít dál...