Sůl moře

Sůl moře https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478833/bmid_sul-more-OSL-478833.png 5 2628 2628

Autorka světového bestselleru V šedých tónech vrhá na světlo jednu z nejhorších, přesto téměř neznámých námořních katastrof. Zima roku 1945. Čtyři mladí lidé. Čtyři tajemství. Druhá světová válka chýlí ke konci, poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich má co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Přišli každý odjinud, ale všechny je žene a pomalu dohání neštěstí, lži a… válka. Když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, z které jste země a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: Chtějí přežít. Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž líčí jednu z nejhorších – přesto téměř neznámých – válečných tragédií.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CooBoo

Salt to the Sea , 2016

AjinQa
24.09.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky.
Styl, jakým Ruta tuhle knihu psala, byl opravdu fenomenální. Každá ze 4 postav měla svůj zvláštní způsob myšlení, ať už to byla Joana, Emilia, Alfred nebo Florian.
Všichni hlavní hrdinové mi byli sympatičtí (až na jednoho), že jsem si přála aby se jejich osud mohl změnit. O vedlejších postavách ani nemluvím.
Děj vůbec nepokulhával a díky krátkým kapitolám, jsem měla knihu přečtenou za dva dny. Prostě se nedala odložit.
Určitě neváhejte, a knihu si přečtěte. Stojí to za to. (Plus obálka vypadá nádherně.) Určitě hodnotím 5*