Sůl moře

Sůl moře https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478833/bmid_sul-more-OSL-478833.png 5 2618 718

Autorka světového bestselleru V šedých tónech vrhá na světlo jednu z nejhorších, přesto téměř neznámých námořních katastrof. Zima roku 1945. Čtyři mladí lidé. Čtyři tajemství. Druhá světová válka chýlí ke konci, poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich má co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Přišli každý odjinud, ale všechny je žene a pomalu dohání neštěstí, lži a… válka. Když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, z které jste země a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: Chtějí přežít. Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž líčí jednu z nejhorších – přesto téměř neznámých – válečných tragédií.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CooBoo

Salt to the Sea , 2016

Terry.89
25.01.2018 4 z 5

Vloni jsem četla knihu V šedých tónech, která je naprosto úžasná, oproti tomu mi Sůl moře přišla o dost slabší, což je velká škoda. Příběh byl sice vyprávěn z pohledu mladých lidí, kteří se však chovali mnohem dětinštěji, než by odpovídalo věku, který jim autorka přisoudila. Navíc mi vcelku vadilo jejich vyjadřování, který mi přišlo přiliš moderní a k příběhu dost nevhodné. Přesto je kniha plná emocí a svým osobitým stylem ukazuje čtenáři další z mnoha tvaří 2. sv. války. Mimochodem postava Alfreda mě po celý příběh strašlivě vytáčela a nepochybuji o tom, že se téhdy mezi lidmi, ať už civilisty nebo vojáky našlo mnoho takových sebestředných namyšlených fanatiků, kteří by si zasloužili minimálně takový osud, jaký mu připravila autorka ve své knize. Ale chudinky Emilie mi bylo nesmírně líto.

kilometr
24.01.2018 1 z 5

Potopení Gustloffa je největší námořní tragédie,a přesto o něm svět nic neví....jenže tímto přihlouplým příběhem se asi sotva co změní.Postava Alfreda je nedůstojná příběhu.Bída se tu setkala s vypravěčskou nouzí.10%.

marta14
20.01.2018 5 z 5

Páni! Tohle je úžasná kniha, která rozhodně stojí za přečtení. O potopení téhle lodi jsem nikdy neslyšela, proto jsem ráda, že o ní po přečtení této knihy vím. A taky jsem si toho i hodně vyhledala. Osudy lidí jsou hrozné. Nevěděla jsem, jak se při čtení této knihy mám cítit. Ještě teď mi utkvěla v paměti a vím, že na toto budu ještě dlouho myslet. Rozhodně vám tuto knihu doporučuji.

Doubravka1975
15.01.2018 5 z 5

Krásný, ale i smutný příběh, opět jsem plná emocí. Líbilo se mi lehké propojení s knihou V šedých tónech a jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco z historie operaci Hannibal, potopení lodi Wilhelm Gustloff a Jantarové komnatě. Doporučuji! Dočteno v pátek a celou sobotu jsem myslela na Emilii a Joanu a Floriana a prostě na všechny....

Lena63
14.01.2018 5 z 5

Skvělá knih, přečteno za jedno odpoledne. Nemohla jsem se odtrhnout.

Veronicess
10.01.2018 5 z 5

Toto je jedna z tých kníh, o ktorej zostanete premýšľať ešte dlho potom, ako dočítate poslednú stránku. Príbeh bol krásny a citlivý, ale zároveň aj drsný a desivý. Po prečítaní som bola plná emócií. Nemohla som zabrániť slzám.

hnilda3
05.01.2018 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Sice vypadá, že má hodně stránek, ale vzhledem k tomu, jak jsou řešené kapitoly (kdy některé kapitoly měly jednu větu :-) ) byla vlastně docela kratičká. Byla však psaná opravdu zajímavě, jen ten konec mi přišel, že měl až moc rychlý spád.

dadako
02.01.2018 5 z 5

O tragedii jsem již něco málo slyšel a byl jsem zvědav jak to autorka pojme. Ze začátku mě překvapilo jak je kniha psaná ich formou z pohledu čtyř lidí. Rychle jsem si na to zvykl a pak už se nedokázal odrhnout. Co se mi moc líbilo, bylo propojení alá King s knihou V šedých tónech.

spursfan
01.01.2018 5 z 5

Je to zajímavá kniha. Hltal jsem každé slovo a obracel stránky jako na běžícím pásu. Kniha nutí k zamyšlení nad hrůzami války a samotnou strašlivou událostí kterou popisuje. Autorka si dala spoustu práce s historickými přesnostmi, což dodává příběhu opravdovost. Je to silný příběh a rozhodně doporučuji k přečtení :-)

marketa.ul
29.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha, za mě rozhodně lepší než V šedých tónech. Příběh se odehrává na pozadí historické události, o které bych bohužel bez této knihy nevěděla.

Jarisko2
16.12.2017 5 z 5

Krásná a dle mého mínění velmi dobrá kniha, asi nejlepší, co jsem letos četl.

jeduna
16.12.2017 4 z 5

jo. tohle by se melo lidem pripominat porad. pokud si nechcete primo precist Snyderovy Krvave zeme, zkuste Sul more. je to napsano... rekla bych vstricne. mozna az moc. vina je lovec! verim, ze pak otevrete alespon wikipedii

slunicko1958
13.12.2017 5 z 5

Přečetla jsem, byl to zážitek. Přiznávám se, že jsem nikdy jsem o potopení lodi WG neslyšela. Ale oni Rusové mají ještě hodně hříchů, o kterých se neví nebo nemluví...
V podvědomí uvažuji, jestli se mi víc líbila tato nebo V šedých tónech. Nějak se mi nedaří tento "problém" vyřešit, obě jsou povedené, smutné i optimistické. Doporučuji.

Paulett199
28.11.2017 3 z 5

Dobrý námět, ale velmi povrchní zpracování. V příběhu je několik nelogičností-to by se dalo odpustit- ale tím, jaký autorka zvolila styl, ten příběh zdegradovala na plochou, jednorázovou záležitost. Škoda nevyužitého potenciálu.

amaenium
12.11.2017 3 z 5

Když jsem o knize poprvé slyšela, tak jsem byla zvědavá a lákala mě. Bohužel mi kniha byla nadhodnocena. Jako taková nebyla špatná, četla se poměrně dobře, líbilo se mi, jak jsou členěné kapitoly - po různých postavách, ale zároveň mě - alespoň ze začátku - rozčilovalo, jak jsou krátké. Postavy, až na Alfreda, mi přišli sympatické - nejvíce Emílie - a příběh byl (hlavně ke konci) i napínavý. Ovšem vadilo mi, že příběh byl psát tak... prostě. Přesně nevím, jak mám ten pocit vyjádřit, ale čekala jsem od tohohle tématu, této knihy, když mi byla popisována, trošku větší hloubku. Ale jsem ráda, že jsem ji přečetla, jelikož jsem jako i jiní, o potopení lodi a takové katastrofě nevěděla.

hanis2806
09.11.2017

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem. Napínavá od začátku do konce. Člověk kvůli této knize nejde spát, nemůže... musí zjistit jak se děj bude dál vyvíjet...

alena4154
07.11.2017 5 z 5

Výborná kniha. Napětí od začátku až do konce.

Dmjouuu
06.11.2017 4 z 5

Trochu netradičně pojatá kniha, která hezky vykresluje beznadějné situace za války. O tragédii lodě W.G. jsem dosud neslyšel, i proto jsem moc rád, že jsem tuto kniho přečetl. 3 a 1/2 hvězdičky

pajaroh
04.11.2017 4 z 5

K označení bestseller přistupuji vždy opatrně, název zaručuje dobrou reklamu, nikoliv dobrou knihu. Navíc, americká autorka líčící události války v Evropě... Ale ano, Sůl moře je opravdu dobrá kniha, rozvíjející děj dokáže přes krátké kapitoly vtáhnou a zaujmout čtenáře, pohled na strastiplnou cestu na pevnině, na lodi i v moři a události z pohledu různých osob na pozadí válečné katastrofy nenechá vydechnout. Je neuvěřitelné, jak málo toho lidé o lodi Wilhelm Gustloff a jí podobných vědí.

Pettinka
03.11.2017 5 z 5

Po dlouhédobě kniha, co mi sedla a vyloženě jsem jí "zhltla". Doporučuju!!
Btw. Asi jsem hloupá, ale úplně mi uteklo, kdo je Clara Christensenová, která psala dopis Florianovi na konci knížky. Díky za odpověd;)