Trápení

Trápení https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63281/bmid_sukuba-trapeni-gYp-63281.jpg 4 991 125

Sukuba série

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena! Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Domino

Succubus Blues , 2007

makynka911
15.01.2019 3 z 5

Je sice krásné jak mohou spolupracovat anděl s démonem aniž by si šli po krku, ale nic z těch vazeb v knize ji asi nezachránilo. Když si odmyslím různé druhy osob, od skřeta, přes sukubu, ke člověku, tak mi zůstane spíš takový průměrný román o ženské, co má pech na chlapy.
Četla jsem pár dní, ne že by se četlo nějak moc špatně, jen mě to prostě nelákalo teď jít a teď číst, jako u mnoha jiných knih. Mohlo tam být více situací s Carterem, ten se mi v knize líbil nejvíc. Ale na relax a nenáročné čtení je to dobrá četba.
Za mě horší 3 * : )

Okoslav
25.12.2018 4 z 5

Myslela jsem, že jdu číst young adult... a nakonec z toho byla spíš jen "adult" (což se asi dá očekávat od něčeho, co se jmenuje Sukuba, já vím, já vím) :-)

Je tam hodně sexu, hodně různých chlapů a hodně citů a pocitů, takže ve výsledku jsou všichni ti démoni, andělé, skřeti a vampýři spíš jen kulisou pro vztahový román. Vlastně to ale ničemu nevadí. Richelle Mead znovu ukazuje (poprvé ve Věku X), že dospělejší postavy jí literárně svědčí víc než středoškolačky, její Georgina je dobře vykreslená, uvěřitelná postava a nakonec se přistihnete u toho, že téhle sukubě, která smrtelníky odsuzuje k zatracení, vlastně fandíte.

Zirvith
23.12.2018 4 z 5

Sukuba je první sérií, která se ke mně od této autorky dostala, takže nemohu srovnávat s předchozími sériemi, ale první díl Sukuby se mi docela líbil. Souhlasím s tím, že má místy nudnější části, ale často jsem nemohla přestat číst :) Někdy byla kniha i docela napínavá. Rozhodně se to četlo o dost lépe jak třeba Upíří deníky, které mi Sukuba trochu připomíná. I tou ich formou, ze které jsem moc nadšená sice nebyla, ale nakonec jsem si na ni zvykla :) A co se týče postav, tak jsem si kupodivu docela oblíbila Romana :-) Víc jak Setha... Ale ten taky nebyl špatný. A ještě Carter byl fajn :)

šneki
29.10.2018 4 z 5

Po druhém přečtení trochu slabší, ale stále je to skvělá oddechovka, která v sobě umí snoubit smysluplný děj, erotiku i nějaký ten humor, což se ne všem knihám daří.

Ree
10.06.2018 3 z 5

Byla jsem upozorněna, že Sukuba není tak dobrá jako Vampýrská akademie nebo Pokrevní pouta, ale i přesto jsem byla zklamaná.
Začátek knihy se táhnul, kromě trápení hlavní hrdinky ohledně toho, že nemůže s nikým být kvůli tomu, kdo je, jsem se trápila i já, protože mě nic netáhlo číst dál. Děj nic moc, akce žádná a žádný znatelný zvrat na konci také nebyl.
Ale největším kamenem úrazu byly postavy. Zatímco v předchozích sériích jsem milovala snad všechny postavy, od těch hlavních až po ty, které se tam objevily krátce, tady jsem si neoblíbila ani hlavní hrdinku, ani její potencionální partnery nebo třeba kamarády. Vlastně jediné postavy, na které jsem se těšila, byli Jerome s Carterem. A ti tam bohužel byli tak ukrutně málo, že nedokázali spasit vůbec nic.
Do dalších dílů se pustím jen proto, že už je mám doma, ale v tuhle chvíli mě vlastně ani moc nezajímá, jak to dopadne...

Hospodyňka
04.03.2018 2 z 5

No asi tak...název Trápení jaksi odpovídal mému stavu při čtení této série. Dlouhé a nudné, předvídatelné, ale s fajn vedlejšími hrdiny.

Aelka
12.02.2018 1 z 5

Kniha mě zklamala, ani jsem ji nedočetla. Nudný děj, nezaujal.

Adriana21
10.02.2018 4 z 5

Hodně dobrá knihy, sice už opravdu dlouho napsaná, ale já se k ní dostala nějak až teď :) Ani nevím, jak je to možné, když Richelle Mead mám moc ráda :)

vlkove
23.12.2017 2 z 5

Jsem opravdu zklamaná. Po předchozí sérii autorky VA, která byla úžasná, je toto přešlap. Nudný děj, ne moc dobrý námět a nesympatické postavy. Nudila jsem se po celou dobu četby. Opravdu toto se nevyvedlo. Jsem zvědavá na zbytek této série.

BarkaS
07.12.2017 2 z 5

RM je mistr tesař, který se sem tam utne, a tohle je ten případ. Vše začíná už příběhem samotným, použiji takovou paralelu: palác v bažině nepostavíte.

jana3526
25.10.2017 2 z 5

Velké nafouklé nic. Nesympatické prostředí, postavy i děj. Po VA a PP velké zklamání. Další díly už nečtu.

ardeas
08.10.2017 3 z 5

Do tohto som sa uŕtala po dlhšej odmlke od tejto autorky. Po sérii VA a spin-off sérii Pokrvné putá musím ale poznamenať, že táto prvá kniha je za mňa osobne slabší odvar. Námet je to dosť atypický, prepojenie všetkých postáv a ich "funkcí" je primerane prepojených, no po sérii Svůdná trilogie (kde boli knihy len 3) mám určité očakávania na celkovú dynamiku vývoja ďalších príbehov a jeho vývoja vo všeobecnosti. Dúfam, že to vydrží ako tak v tomto stave prvej knihy až do tej poslednej. Hádam... Je tak ašpirujúce k nadpriemeru, ale zatiaľ nechcem predbiehať :)

P.S.: Musím podotknúť, že knihy tejto autorky (ak vynechám slovenské VA) majú fakt odradzujúce obálky kníh. Prídu mi nesympatické a ak by som si mala vyberať len podľa nich, asi by som si ani jednu z kníh nevybrala a nečítala.

LMFantasy
28.09.2017 4 z 5

Zaujímavé, ale trocha naťahovačka, ku konca som sa už troška kopala do čítania...

nycol
12.09.2017 3 z 5

Vzala jsem si vsechny 4 Sukuby na dovolenou a jako nenarocna oddychova cetba dobry.

Lucik100
23.07.2017 5 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a nezklamala.

Arte
23.06.2017 3 z 5

Tento nápad mě opravdu uchvátil. Příběh je napínavý a zábavný. Přečetla jsem všechny knihy, ale u posledního dílu jsem bohužel skončila hned na začátku. Nebyl o nic horší než ostatní díly, ale naopak úplně stejný. Příběh se pro mě stal jednotvárným. Každopádně To i tak stálo za to a proto dávám 3 hvězdy.

EvikU.
04.04.2017 4 z 5

Kniha je plná překvapení, zajímavé téma. Moc se mi líbila. Některé fantasy knihy se mi tolik nelíbí, ale tahle byla super.

Richelle
04.03.2017 5 z 5

Když jsem tu knihu poprvé dostala do ruky, nevěděla jsem, co můžu očekávat. Autorka mě nezklamala a opět jsem se radovala z krásně psané knihy. Super příběh a promyšlené postavy. Strašně jsem si oblíbila Cartera. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla nějaká kniha jen o něm. Jsem ráda, že mám Sukubu ve své sbírce. A Richelle Mead děkuji ❤

paprika75
03.03.2017 5 z 5

Netušila jsem, do čeho jdu ... a nelituji. Fantasy mám ráda a erotiku taky, takže cajk. 4-5* pro celou sérii.

vedana
19.02.2017 2 z 5

Docela jsem se na knihu těšila, ale asi tak v polovině jsem knihu odložila a nedočetla, nebylo to úplně tím, že bych do budoucna už po této knize nesáhla, ale prozatím jsem se nebyla schopna začíst se do příběhu.