Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223097/bmid_stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4 1728 409

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

Markét.t
23.07.2015 4 z 5

Kniha měla dost pomalý rozjezd a ze začátku jsem se v ní moc neorientovala.
Pak se ale začalo něco dít a mě zajímalo, jak to bude dál.
Autorka skvěle vykreslila prostředí zátoky a já si chvílemi připadala, jako bych tam byla také.
Nicméně mi tam něco chybělo, něco jsem postrádala.

Natyyy4444
22.07.2015 5 z 5

Jojo Moyesová opět nezklama. I když podle mě byla tato kniha nejslabší.Některým se Stříbrná zátoka může líbit úplně nejvíc,ale mně se líbila nejmíň.Dávám plný počet,protože knížka byla opravdu nádherná,ale nenadchla,tak jako ostatní.

zuzana4291
21.07.2015 3 z 5

První polovina knihy mi přišla hrozně vleklá a nudná, ale přesně v polovině se příběh začal měnit na velmi zajímavý a až do konce takto vydržel...škoda té první poloviny

haski
13.07.2015 5 z 5

Konečně příjemné počteníčko. Po několika severských (dobrých) detektivkách je Jojo balzám na duši. Vychutnávala jsem si dobře psaný příběh. Pomalu a s klidem, šetřit si jí na další den. Doporučuji na prostřídání žánrů. Všechny knížky od této spisovatelky mě velmi potěšily,

mysacka
10.07.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů a docela mě mrzí, že jsem si ji víc nevychutnala.. ale děj jsem i přes někdy otravné popisky o velrybách :D úplně hltala. Ke konci knihy jsem se stejně neubránila dvakrát slzám, jak milo Mika líto. Myslím si, že knihu nemá cenu srovnávat s Než jsem tě poznala, protože kždý příběh je originál. Ať už se kterékoli dílo autorce povedlo jinak, všechny knihy nemohou být psány stejně a popravdě jsem si přála, ať jednou kniha končí jinak... Ještě pořád si v hlavě přemítám co vše se v knize odehrálo, ty pocity lidí a toho zoufalství co Mika k Lize a Liza k dětem prožívali, především ke konci knihy.

Knihu bych určitě doporučila a hlavně siji přečíst pomaleji, ať vstřebáte všechny události a pocity a vychutnáte si ji. Určitě si knihu přečtu ještě jednou minimálně a pomaleji, protože si ji ještě víc užiju :-) Nevím proč, ale s touto knihou jsem se zžila, protože jsem v tom tak trochu našla i ten svůj, co se týká Steva nebo i dítěte.

Aniga
07.07.2015 4 z 5

Moc pěkný příběh, autorka umí, jak již bylo napsáno, strhnout čtenáře do děje.
Nerada bych srovnávala s ostatními knihami, které jsem od ní četla.
Každá má svůj vlastní příběh, natolik odlišný od ostatních.
U tohoto se mi líbilo postupné odkrývání minulosti, takže Vás to donutí číst dál a dál, jak to vlastně celé bylo, než Liza přijela do zátoky.
Již se těším na další titul, který snad na podzim vyjde.
Moc se mi líbilo, jak lovkyně žraloků ulovila svoji trofej (více popisovat nebudu).

mišaša16
06.07.2015 2 z 5

Přečetla sem prvních 50 stránek a ničím mě nezaujala...Pro mě opravdu velke zklamání protože autorka patří mezi moje nejoblíbenější spisovatelky.Možná,že dále bude kniha už zajímavější ale opravdu se mi k ni nechce vůbec vracet. Navíc děj mi přijde trochu složitý, moc sem nepochopila o co tam vlastně jde. Takže dávám pouze 2 hvězdy ale jen kvůli tomu, že mám J.Moyes moc ráda.

Odehnalka
06.07.2015 3 z 5

Potřebovala jsem knihu na oddech, něco nenáročného a to Stříbrná zátoka splňuje. Styl psaní autorky se mi líbil, střídání pohledů mi v tomto případě nevadilo, ale děj mi přišel takový nemastný, neslaný, čekala jsem více, konec na mě až moc neuvěřitelný.
Ale pokud potřebujete u knihy na moment vypnout, tak proč ne.

raty
26.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila. Zajímavý příběh i prostředí (mám slabost pro příběhy z Austrálie).

sandra.sancho
31.05.2015 4 z 5

Moje třetí knížka od této spisovatelky, a nezklamala. Jasně, Než jsem tě poznala, byla lepší, ale příběhy se vůbec, ale vůbec nedají srovnávat. Má styl psaní, který mě vždycky vtáhne do děje. :)

Leniiis
30.05.2015 3 z 5

No mě tento příběh nijak závratně nezasáhl. Pruměr. Prostě knížku "Než jsem Tě poznala" asi nic jen tak nepřekoná.

Dommi
24.05.2015 4 z 5

Příjemná oddychovka, první přečtená knížka od této autorky, určitě se zaměřím na další její díla.

amladar
21.05.2015 5 z 5

Dávám pět * , líbila se mně. Jiné atraktivní prostředí, láska, trochu rychlá, ale třeba by to taky tak mohlo být, napětí zda to dopadne dobře nebo ne, a hlavní hrdinové se mně taky líbili. Škoda, že takové čtivé knihy vychází na můj vkus dost pozdě. O to se víc těším na další a šup sem s ní:-) :-):-) :-)

anibeni
18.05.2015 3 z 5

Potřebovala jsem něco lehčího, příjemného, oddychového... To vše mi tato kniha dala - ale to bylo taky všechno... Četla jsem několik knih, od kterých jsem čekala odpočinek a daly mi příběh s velkým Pé, tohle ale nebyl ten samý případ.. Ano, je to příjemné čtení, ale rozhodně to není něco, co vám vyrazí dech..

alsae
13.05.2015 3 z 5

Není to špatná knížka, ale rozhodně mi nevyrazila dech jako Než jsem tě poznala. Bohužel hlavní postavy mi nebyly moc sympatické a knížka mě ani příběhově moc nechytla. Toto je můj osobní názor a nechci říkat že je kniha špatná. Jsem ráda že jsem ji dočetla, ale vzpomínat na ni nebudu.

Žaneeetkaa
07.05.2015 4 z 5

Na knihu jsem se těšila i kvůli tomu, že je napsána spisovatelkou, jež ráda čtu, protože ostatní předešlé knihy mě natolik pohltily, že jsem je ani po dočtení nedokázala odložit, bohužel ale u Stříbrné zátoky tomu tak nebylo. Příběh nebyl špatný, byl vcelku pěkný – klidná zátoka Silver Bay, velryby a delfíni, kdo by se tam nechtěl ocitnout? Jenže mi přišla ze začátku taková ospalá a nezáživná – ostatní knihy pro mě byly natolik čtivé, že jsem neváhala číst dál a dál, ovšem když jsem se ponořila do knihy o pár stránek dál a šlo to, dokázala jsem u ní dlouho vydržet. Trochu nezvyk byly pohledy každého druhého člena v rodině či přátel. Občas mi některý nesedl jako postavy a s radostí jsem uvítala jiný… Mimoto konec se mi líbil ze všeho nejvíc – dojemný, krásný, prostě typický pro Jojo Moyes.

sabinaK
07.05.2015 4 z 5

Ze tří knih od Jojo, která jsem četla, tahle sice pěkná, ale nejslabší, proto 4*

Ivana11
06.05.2015

Knížka se mi moc líbila, i když se opravdu nedala srovnat s Než jsem Tě poznala. Ale přesto zajímavé téma.

jasmína
05.05.2015 4 z 5

Krásný román, ale už asi nikdy nepředčí žádna její kniha román Než jsem Tě poznala..

Terka18
30.04.2015 2 z 5

Pro mě, je tato kniha od autorky nejslabší. Nemohla jsem se vůbec začíst, až od poslední třetiny knížky, se to pro mě rozjelo a konečně se začalo něco dít. Není to vyložené špatná kniha, příběh je pěkný a především prostředí kde se odehrává, ale čekala jsem od ní daleko víc. Čekala jsem poutavější příběh, jako předchozí dvě knihy od autorky.

Austrálie láska společenské romány velryby

Jojo Moyes
anglická, 1969