Stříbrná křídla

Stříbrná křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452881/bmid_stribrna-kridla-eul-452881.jpg 3 187 50

Faye série

< 2. díl

Pokračování úspěšného románu Zlatá klec, drama o zradě, pokání a sesterství. Kniha je volným pokračováním románu Zlatá klec. Fayin bývalý manžel je ve vězení, její společnost slaví úspěch a ona začíná nový život . Pro některé je ale stále trnem v oku a nehodlají jen tak nečinně stát. Jedině s pomocí skupiny vybraných žen může naplánovat odvetný útok a zachránit tak sebe, své milované i svůj majetek.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Vingar av silver , 2020

petrxx11
25.05.2021 1 z 5

(SPOILER) No tak tohle je už totální telenovela. Akorát že by to ani v té Brazílii nenatočili. Hrdinka se plácá v polohách mezi ultrafeministickou byznysmankou a puťkou, hledající lásku svého života, mezitím občas někoho podvede a občas někoho zavraždí. Kromě toho si v každé kapitole stačí zašukat. Ke konci knihy má za sebou opětnou akvizici firmy, o kterou předtím z totální blbosti přišla, a dobře počítáno pět vražd. Dvou spolužáků, bráchy, milence a exmanžela. A obávám se, že bude ještě jeden díl, protože ještě potřebuje zabít fotra.

zuzanie1
13.05.2021 5 z 5

Po přečtení komentářů, jsem se trochu obávala, že mě knížka zklame. Ale podle mě to zas tak špatné nebylo, asi je to tím, že se mi líbí styl psaní Camilly Läckberg. Určitě si ráda přečtu i třetí díl :)

ctenarkaEva
09.05.2021

Zlatá klec se mi ještě jakžtakž líbila, ale Stříbrná křídla mě bohužel vůbec nezaujala a neoslovila. Měla jsem problém dočíst, spíš jsem jen tak listovala dál, až jsem se prolistovala až na konec. Série s Erikou se mi líbila o hodně víc.

DvěTéčka
25.04.2021 4 z 5

Kniha skončila otevřeně, doufám že bude i další díl.

HanulkaK.
13.04.2021 3 z 5

Oproti prvnímu dílu docela zklamání, ano, byly tam čtivé kapitoly - zvlášť z minulosti Faye, ale ta současnost mě nepohltila tak jako obvykle. Zvraty značně nepravděpodobné...

TheMelorry
05.04.2021 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem byla nadšená a tak jsem i k této knize přistupovala s velkými očekáváními. Ta ale nebyla stoprocentně naplněna. Prvních několik kapitol mě moc nebavilo, až když se děj přesunul zpět do Švédska, nastal obrat. Chyběly mi nečekané zvraty, Fayeina všehoschopnost a odhodlanost jít si za svým i na úkor osob kolem. Tato Faye se bohužel objevila až ke konci. Naopak mě zaujaly retrospektivní pohledy do její minulosti a odkrývání děsivých událostí, jež se staly a zásadně ovlivnily její osobnost.
Opět je to kniha čtivá, napínavá, neodhadnutelná, s několika erotickými scénami a oslavující ženské schopnosti (všehoschopnost?). Zaujal mě také úplný závěr knihy, který byl nečekaný a předpovídající možné pokračování. Přesto, že má jí jen o duologii.

tanecnica
21.03.2021 4 z 5

Dobrá kniha pro všechny, kdo četli Zlatou klec. Pro ty, kteří první díl neznají, se může zdát nezáživná, ale pokud se vám děj spojí s prvním dílem, je to dobré čtení. Nic náročného, děj odsýpá, proč ne. Pokud čekáte, že si u knihy odpočinete, klidně po Stříbrných křídlech sáhněte. Pokud čekáte náročnou literaturu, poohlédněte se jinde.

Stani95
18.02.2021 3 z 5

Pokračování knížky Zlatá klec, kterou autorka napsala rok předtím. A té jsem tenkrát dala 4 hvězdičky. Tohle bylo fajn, ale průměr. Žádný thriller, spíše lehké drama s erotickými prvky a některé pasáže těžce uvěřitelné.

Lucie311
10.02.2021 5 z 5

Naprosto famozně dokonalé. Úžasné pokračování knihy Zlatá klec. Strhující, napínavé, dokonalé promyšlené.

ennlady
03.02.2021

Nedočetla, nějak to nešlo. Harlekýnka připepřená erotikou, už první erotická scéna mě odradila, navíc ani styl psaní už se mi nelíbil, jako by detektivky psala úplně jiná Camilla než poslední dvě knížky. Zlatá klec ještě docela šla, ale toto fakt není můj šálek.

tulip131
13.01.2021 4 z 5

Další počiny Faye, kniha odhalila více z jejího dětství, už jako dítě zažila zlé věci, ale už jako dítě zvládla být tvrdá, necitelná a dopustit se věci, které potřebují kuráž. Hodně z její minulosti osvětlilo přítomnost, proto je až zarážející, že si našla Jacka, který byl v mnohém podobný jejímu otci. Každopádně opět slušný závěr, jen tak dál děvčata z knihy. A konec jasně napovídá...

putpuda
10.01.2021 3 z 5

Zlatá klec byla super. Druhý díl mě vůbec nebavil a řekla bych, že byl i celkem zbytečný.

perpe2a
06.01.2021 4 z 5

Druhý díl série. Je to příběh o lásce, pomstě, zradě. Hlavní postava Faye- velmi tvrdá a silná žena. Super se četlo, děj pěkně ubíhal.

SilvieSisinka
03.01.2021 4 z 5

Bravo opět skvěle napsané.Podle konce knihy čekám další pokračování a velmi se těším.Ma teď jiný styl psaní.Vice mě bavili její dřívější knihy byli víc drsné,teď to má jak Roman pro ženy i tak mě to pohltí a čtu než doctu.

Aleen
30.12.2020 3 z 5

Po poměrně slušném nadšení ze Zlaté klece přišlo rozčarování ze Stříbrných křídel. Řekla bych, že do 3/4 to bylo na tři hvězdy, pak se to trochu zlepšilo, ale teď z mírného odstupu jsem z knihy ještě smutnější, než jsem byla hned po dočtení a zůstávám u tří *. Autorka v předchozí řadě tak pěkně pracovala s charaktery a vztahy mezi postavami! Jako by tento příběh psal někdo jiný, možná mimozemšťan, který právě dorazil. Myslím, že rozpracovala dobré téma zajímavým způsobem, ale jakoby plitce, nedokončeně. Nevím, jak přesně formulovat. Jsem z toho smutná... Promiňte

kofola33
30.12.2020 4 z 5

Velice ctive, mne se to libilo. Ze zacatku jsem si uz moc nepamatovala predchozi dil, ale postupne jsem se k tomu dostavala vic a vic. Je fakt, ze feministicke citeni je zde velmi silne a nektere pasaze stezi uveritelne...napriklad jak mala holka oblafla tolik lidi a jak velka holka, ktera si zazila svoje v zivote, nebyla opatrnejsi...je toho vic, ale pro me knizka splnila ucel, pobavila a nenudila.

Aurellia
29.12.2020 2 z 5

Camilla by sa mala vrátiť k Erike Falckovej, nakoľko táto jej verzia Mužov čo nenávidia ženy jej moc nejde. Z Faye sa asi nikdy nestane nová Lisbeth Salanderová.

Lenka318
28.12.2020 5 z 5

velmi čtivá knížka, užila jsem si jí každou stránkou. Poslední řádky napovídají že přijde další díl, asi něco bronzového :),,, hurá

iška
27.12.2020 3 z 5

Läckbergová je opravdu čtivá. Ale předchozí série detektivek mě oslovila podstatně více.

PolarBear
27.12.2020 1 z 5

Zklamání. Hlavní hrdinka působí papírově, vůbec jsem jí nevěřila. Je nesympatická, povrchní, chová se nelogicky. Jistě, měla těžké dětství, ale stejně jsem s ní nedokázala sympatizovat. Ani si nemyslím, že je to "silná" žena, protože kdyby byla opravdu silná, vykašle se na pomstu a spíš se soustředí na sebe a svůj nový život. Proč toto zplodila autorka tak dobrých detektivek, mi zůstává záhadou.