Třetí stříbrná kniha snů

Třetí stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260495/bmid_treti-stribrna-kniha-snu-mbY-260495.jpg 4 678 136

Je březen, jaro v Londýně je za dveřmi a Liv Silberová stojí před třemi zásadními problémy. Zaprvé: Lhala Henrymu. Zadruhé: Ta záležitost se sny je čím dál nebezpečnější. Arthur přišel na kloub tajemstvím snového světa, díky nimž může páchat neskutečné zlo. Musí ho bezpodmínečně zastavit. Zatřetí: Livina matka Ann a Graysonův otec Ernest se chtějí v červenci vzít. A zlá Okrb, Graysonova babička, má na svatbu velké plány, každopádně však jiné než nevěsta. Liv má zkrátka plné ruce práce s tím, aby odvrátila všechny hrozící katastrofy... Spektakulární závěr snové trilogie! A konečně zjistíte, kdo je Secrecy!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das dritte Buch der Träume , 2015

CrazyDuck15
10.06.2017 5 z 5

Stejně jako u předchozích dvou dílů nelze jinak, než si i tento naprosto zamilovat. To čekání se rozhodně vyplatilo a já tak s potěšením můžu, říct všem kamarádkám, ať se hned vrhnou na čtení této knihy.
Autorčin osobitý styl psaní je stále úžasný - dokáže navodit husí kůži, zaujmout a rozbrečet smíchy. Je skvělé, jak se každým aspektem zabývá správnou dobu, aby to nebylo zdlouhavé, ale ani utnuté v půlce.
Už teď je mi jasné, že stejně jako první díl (který jsem zatím četla 6x), ani ten poslední jsem v rukou neměla naposledy.
Celou trilogii miluji a vřele doporučuji. Přeci jen po jejím přečtení získáte výsostné právo patřit do tajného společenství 'Lóže jedooké dámy' (:D)!
Jen tak dál Kerstin!

Halka2
10.06.2017 3 z 5

Taková milá oddechovka. Pěkná fantasy.

petiii_k
07.06.2017

Celá trilogie mě naprosto učarovala. Celý víkend jsem četla a jediné co mě zklamalo bylo to, že blog třesky plesky je na internetu jen v němčině a že si nemůžu přečíst další články, co Secrecy napsala. Doufám, že se jednou naučím pořádně německy a že si budu moct v klidu bez překladače vychutnat všechny drby :)

Tofinka
04.06.2017 5 z 5

Naprosto ÚŽASNÉ zakončení této trilogie. Jediné co mi na této knize vadilo je to, že skončila. :) Mohu jen doporučit...

asanita
04.06.2017 4 z 5

Milý a příjemný závěr snové trilogie po nekonečném čekání konečně přišel. Závěrečné rozuzlení bylo možná trochu uspěchané, ale i tak mě Třetí stříbrná kniha snů nezklamala. Hádanka se Secrecy byla nakonec úspěšně vyřešena, spolu se záhadou tajemného démona a sekty. Liv zůstala dál příjemnou hlavní hrdinkou a další postavy v knize nadále překvapovaly. Okrb a svatební plánovač byli také příjemnými přínosy v už tak velmi oddechové a pohodové knize. Co Vám budu vyprávět? Drahokamy jsou drahokamy ale přeci jenom, pokud se Vám autorčin styl psaní líbil, rozhodně čtením této trilogie chybu neuděláte. Na závěr musím ještě dodat, že téma celé série bylo vážně zajímavé a rozhodně jsem se něco málo dozvěděla o lucidním snění. :-)

veruberu02
04.06.2017 5 z 5

Tahle série je naprosto uzasna. Moc jsem si ji oblíbila. A navíc sny, láska a dobrodružství to je moje.

todilka
03.06.2017 3 z 5

Už mě to tolik nebavilo, jako ze začátku série. Možná za to mohlo to čekání...ani zakončení mě nijak moc nepřekvapilo, ani kdo je Secrecy. Celkově to bylo ale milé čtení, i když Drahokamy mě uchvátily víc.
*čtenářská výzva 2017: kniha od autora ze sousedícího státu

Nikca2006
01.06.2017

Teť jsem si dočetla druhý díl a nemužu se dockat na třetí!

TerraNova
31.05.2017 5 z 5

Pane jo, nemám slov. Na tuhle knihu jsem čekala půl roku a k tomu ještě dva měsíce, než ji měli v knihovně. Hned po prvních kapitolách jsem zjistila, že mi autorčin styl psaní a její humor fakt chyběl. Vlastně to nebylo to jediné, co mi chybělo. Celý ten svět mi neuvěřitelně scházel. Protože autorka sama musí být velký snílek (já bych snad nic takového nevymyslela).
Ve zkratce: první kapitola a dostala jsem záchvat smíchu, celá kniha je čtivá, originální, vtipná, obsahuje nespočet jedinečných a úžasných vět, které, když si na ně vzpomenu, mě vždycky rozesmějí.
K obalu té knihy se snad ani vyjadřovat nemusím. Je nádherný a konečně k tomu všemu - je sladěný i s názvem "Třetí stříbrná kniha snů". Protože teď je reálně stříbrná.
Kdo nečetl poděkovaní, měl by. Protože je to asi jedno z nejlépe napsaných děkování, co jsem kdy četla a se vším, co tam napsala naprostou souhlasím.
Na konci je seznam postav, který jsem ráda, že je i v téhle knize, protože vám postavy připomene, pokud se neorientujete, což se mi stalo - přeci jenom, půl rok je půl rok, kdo to ale četl naráz po sobě, má výhodu.
Vývoj postav (hlavně Anabel) byl taky celkem zajímaví (a neříkejte, že ne :D).
A Secrecy? Wow, to jsem fakt nečekala (i když jsem z jedné třetiny uhodla správně, kdo to byl :D).
Taky jsem došla k závěru, že vlastně není vyřešená jedna důležitá otázka motající se okolo snového světa - což je ale na konci knihy podotknuto, takže je to nejspíš naschvál a v tom případě nemám co vytýkat, pokud to byl autorčin záměr.
Jedné, co mě na celé sérii mrzí je, že je tak strašně krátká, protože já nechci konec!
Na závěr chci jen říct, že kdo to nečetl, podle mě o trochu (možná i víc) přišel.

šipulka
31.05.2017 5 z 5

Tak dlouho jsem na ni čekala a stálo to za to. Ještě teď jsem unešená. ❤

Fanttastica
29.05.2017 5 z 5

Na závěr by to chtělo trochu víc. Hodně mi chyběl epilog. Secrecy mě dostala tohle jsem tedy nečekala. Trilogii doporučuji.

Readerka09
29.05.2017

Abych řekla pravdu, tak z konce jsem malinko zklamaná. Čekala jsem na Velké finále a ono nic. Na druhou stranu odhalení Secrecy mě překvapilo. Trilogie byla naprosto skvělá a určitě stojí za přečtení!
PS: Kdo by chtěl epilog? Já se každopádně hlásím. :D

Selket
27.05.2017 4 z 5

Myslím, že se povedla nejvíc z celé série, i když je rozuzlení jen na zhruba dvou stránkách a tak trochu uspěchané (všimla jsem si, že se závěry si autorka moc neví rady už u rubínové série), styl detektivka se tady asi povedl nejvíc.

Kačkaknihomol
23.05.2017 3 z 5

Zakončení Snové trilogie jsem si představovala mnohem grandioznější. Na začátku mě přivítal autorčin humor, ale pak se už téměř nic nedělo. Jasně, uprostřed knihy se stalo pár incidentů s Arthurem, ale pak se to pořád opakovalo. Problém Rasmus, Liv a její husí kůže, návštěvy ve snech paní Honeycuttové, Anabel a peří... Konec mi připadal urychlený, jakoby autorce došlo, že už by to dál neměla protahovat. Jenom odhalení toho, kdo je Secrey mě vážně učarovalo. Nejspíš si dám někdy re-reading téhle knihy, možná změním názor.

markulka
22.05.2017 5 z 5

Jednoznačně perfektní závěr celé snové trilogie! Nejen, že jsem se při čtení neskutečně pobavila, ale také jsem valila oči z důlků, jak jsem byla překvapena. Přitom vyřešení celé té prekérní situace přímo bilo do očí, ale mě to přesto vůbec nenapadlo. Také záhada se Secrecy pro mě byla rovněž dost velkým překvapením. Ach jo, proč nemůžou existovat kluci jako Henry a Grayson? :-( Vážně jsem si je moc oblíbila, stejně jako Miu a Liv... Ještě dlouho se budu muset vzpamatovávat z toho, že už jsem tento jedinečný příběh dočetla.

alwa
21.05.2017 5 z 5

Poslední skvělý díl trilogie, která se četla úplně sama a jedním dechem. Vyřešení s Arthurem mi přišlo výborné, jen ze Secrecy jsem nebyla úplně nadšená. Jak už tu někdo psal, čekala jsem větší boom. Přesto však kniha zůstává skvělou a po delší pauze mě doufám opět vrátila k aktivní četbě.

maruschka
15.05.2017 4 z 5

Nerada to přiznávám, ale jsem trochu zklamaná. Drahokamy prostě nasadily laťku hodně vysoko. I když Kerstininy postavy nelze nemilovat, příběh trochu ztratil dech. Ale možná to není úplně to nejdůležitější - číst její knížky je jako setkat se s kámoškou - vlastně nemusíme probrat nic moc důležitého, stačí, že je nám spolu pár hodin fajn. Nakonec si neodpustím (obvyklý) vzkaz pro CooBoo: Opravdu si nemůžete dovolit skutečného korektora???

viky.rella
15.05.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem stejně jako předešlé díly. Celou dobu jsem byla napnutá, jak se to vyřeší s Arthurem a jsem ráda, že se to v podstatě dalo uhádnout. To čistě protože jsem podobně jako Mia takový Sherlock Holmes.
Překvapilo mě, že Liv a Henry vyřešili tu vě s B, čekala jsem totiž usmíření až v průběhu dílu. Každopádně jsem si nad Liv klepala na hlavu, protože ta věc s Rasmusem je vážně absurdní... (HALÓ! PROČ HENRY POŘÁD CHODÍ S LIV A NE RADŠI SE MNOU?) Jinak samozřejmě Henry a Grayson byli skvělí, jak jinak. Taky jsem ráda za Miu, držela jsem jí palce a nejvíc jsem se vžila právě do ní. Přijde mi, že se mi podobá jak věkově, tak duševně. No, a abych se přiznala, obdivuju Arthura za to, že to naprosto zvládal sám proti všem a dokonce je přiměl věřit v démona!
Nakonec poznámka: Chybí mi pan Tulínek, byl absolutně nejlepší postava.:-D

adellla
12.05.2017 5 z 5

úžasná !!! Co jiného dodat ...

Roselunda 1928
07.05.2017 4 z 5

Tak jsem neodolala a koupila si ji. A... nejsem si stoprocentně jistá, že to stálo za to. První polovina mě totiž neskutečně zklamala. Už tam nebylo tolik toho přirozeně vyplývajícího humoru, kterým mě kdysi uchvátila, některé věci mi přišly až moc šroubované, navíc mi začala vadit myšlenka toho démona... a Liv si to u mě totálně pokazila. Vždycky jsem měla za to, že Kerstin Gierová má ty hrdinky inteligentní, a ona udělá takovou hovadinu...
Nicméně druhá polovina si mě opět získala, vedlejší postavy a dějové linie (např. Charles a Lottie) jsou úžasné, jen ze Secrecy mám lehce rozporuplné pocity. A upřímně, chci další díl...