Třetí stříbrná kniha snů

Třetí stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260495/bmid_treti-stribrna-kniha-snu-mbY-260495.jpg 4 678 136

Je březen, jaro v Londýně je za dveřmi a Liv Silberová stojí před třemi zásadními problémy. Zaprvé: Lhala Henrymu. Zadruhé: Ta záležitost se sny je čím dál nebezpečnější. Arthur přišel na kloub tajemstvím snového světa, díky nimž může páchat neskutečné zlo. Musí ho bezpodmínečně zastavit. Zatřetí: Livina matka Ann a Graysonův otec Ernest se chtějí v červenci vzít. A zlá Okrb, Graysonova babička, má na svatbu velké plány, každopádně však jiné než nevěsta. Liv má zkrátka plné ruce práce s tím, aby odvrátila všechny hrozící katastrofy... Spektakulární závěr snové trilogie! A konečně zjistíte, kdo je Secrecy!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das dritte Buch der Träume , 2015

Ewik
12.11.2017 4 z 5

S touhle lesklou stříbrnou fešandou se mi dnes docela těžkou loučí. Na jednu stranu jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a na straně druhé mi bude chybět Grayson a spol. Zajímaví, inteligentní a laskaví lidičkové, se kterými jsem se cítila moc příjemně.
Pravda, oproti ostatním dílům byl tento trošku slabší, i přesto ale velmi originální, chytlavý a perfektně zamotaný. Do poslední stránky se nic nevyvíjelo tak, jak jsem předpokládala, takže bod k dobru za jakousi nepředvídatelnost.

Poslední část knihy nabrala velmi rychlé obrátky a i příběh byl více napínavější, což velmi chválím. V budoucnu se určitě ráda vrátím do světa Kerstin Gierové a určitě zažiju další napínavá dobrodružství.

MiraiYume
25.10.2017 5 z 5

Skvělá série! Zakončení se moc povedlo, opravdu mne celá trilogie hodně bavila. Byla napsána vtipně, svěže, napínavě... Gierová zkrátka dokázala ten svůj neotřelý nápad vymačkat do poslední kapky. Jediné, co mi tak trochu vadilo a překáželo, byla ta docela zbytečná zápletka mezi Henrym a Liv, na druhou stranu je kniha určena hlavně náctiletým a ti nejspíš romantickou linku se zápletkou ocení. Každopádně já jsem spokojená. Celá série na mě opravdu udělala dojem a určitě se k ní vrátím, stejně jako k Drahokamům. Doufám, že autorka plánuje i další knihy. Zařadila se mezi mé oblíbené spisovatele.

karolina.ma
29.09.2017 5 z 5

Tak Jo. Je tady prosím někdo kdo se taky těšil na ty jarní prázdniny?

Audrina
17.09.2017 5 z 5

Gierová je jedna z mála autorek YA literatury, která nesklouzává k ubohým klišé a přehnané romantice ve svých příbězích. Její knížky jsou nesmírně čtivé, plné skvělých hrdinů a zajímavých nápadů. Tahle série se četla naprosto skvěle, doporučuje k přečtení jako skvělou oddechovku. Bude se vám líbit, i když už vám není náct.

LilianaFalcon
28.08.2017 3 z 5

Byly i předchozí díly spíš pro mladší čtenáře? Nebo to až tady tak moc bilo do očí?
Opět to bylo vtipné (a to fakt hodně, miluju autorky smysl pro humor), občas i napínavé, ale kromě Secrecy mně to tak grandiózní, jak slibuje přebal, nepřipadlo.
A hlavně jsem tak nějak doufala, že když je to závěr, že nám autorka celý ten svět a jeho fungování nějak osvětlí.
Těch necelých 390 stránek prostě bylo moc na to, jak se tam vlastně nic nedělo.

KaileyBlot
20.08.2017 5 z 5

Naprosto úchvatný konec, při kterém se konečně vše vyřešilo a zapadlo tam, kam patří. Tahle série byla prostě skvělá a těžko se mi s ní loučí. Teď už jen čekat na další tajuplný svět, který Gierová vytvoří - moc v to doufám! Protože její styl psaní naprosto zbožňuju. Dokáže psát vtipně a velmi poutavě. A vytvořit někoho jako je Mia - to je přesně ten stejný případ jako drahokamový Xemerius - no nemilujte je!

Kat9
19.08.2017 5 z 5

Knihy od této autorky se prostě čtou samy! A myslím, že ani ten děj není takové to úplně typické YA klišé. Nemám co dodat :-)

SBH
14.08.2017 5 z 5

Po volnějším druhém dílu, kdy o život šlo pouze jedné postavě, v této knize je ohrožen prakticky každý. A jediní, kdo se můžou zlu postavit, jsou Liv, Henry a Grayson. Takže jim nezbývá nic jiného, než bojovat.
Příběh je vystavěn velmi důvtipně s patřičnou dávkou napětí i romantiky. Text okořenily vtipné hlášky a postřehy. Postavy jsou dobře propracované, motivace logické. Jenom u ústředního padoucha si čtenář není jist, zda je tak zoufalý, nebo mu dočista hráblo.
Takže opět jediné postesknutí, a to na kvalitu překladu. Ta směle konkurovala automatu na googlu.

MíšaS.
03.08.2017 2 z 5

Doufala jsem, že ve třetí knize se příběh trochu rozjede a začne to gradovat, ale nedočkala jsem se.
Když srovnám tuhle trilogii s Drahokamy, tak jim nesahá ani po kotníky.
Četlo se to rychle, ale kdybych to nečetla nic by se nestalo...

kikizubik
28.07.2017 4 z 5

Úžasné zakončení této trilogie :3

Anne Leyyd
22.07.2017 5 z 5

Vím, že spousta čtenářů nebyla spokojená, ale mě tento poslední díl vážně bavil, líbil se mi, zasmála jsem se u něj a konec byl dle mého názoru super. Sice bych vytkla některé drobnosti (blíže v recenzi), ale v zásadě jsem OPRAVDU spokojená na 5 * :D ;-)

Mimochodem - poslední 3 Arthurovy věty NEMĚLY chybu :D :D :D

E.lisabeth
19.07.2017 4 z 5

Nejslabsi dil ze vsech, ale stejne jako predchozim dvoum, davam 4 hvezdy. Knihy se cetli velice dobre, ja zvladla celou trilogii za 6 dni, na zacatku dalsiho dilu nebylo zadne zdlouhave okecavani o tom, co bylo v dile predchozim, coz jsem velice ocenovala. Bylo to sladke fantasy letni cteni.

šneki
01.07.2017 3 z 5

Ano, jsem nemilosrdná, ale nemůžu hodnotit jinak. První díl byl dle mého nejlepší, druhý byl taky fajn, ale třetí mě se svými skoro 400 stránkami bohužel nijak neohromil. Skoro nic se nedělo a navíc mezi tím byla pořád vata, takže po přečteni 300 stránek jsem zjistila, že se staly tak 2 důležitější věci. Jediné, co knihu zachraňuje od 2*, je její čtivost, to se musí Gierové nechat.

Monicka12
26.06.2017 4 z 5

Rozuzlení mě velice překlapilo. A konečně jsem dozvěděla, kdo je Secrecy♥
Jen škoda, že tam nebyl víc Henry s Liv.
Doufám, že paní Gierová napíše další tak super trilogii jako byla tato

Kyta
25.06.2017 4 z 5

Obsahuje spoilery!

Téměř dva roky jsem čekala na závěrečný díl "snové" trilogie a jsem ráda, že jsem vydržela!
Ačkoliv je to už dlouho, co jsem dočetla druhý díl, hned, jakmile jsem se pustila do čtení tohoto dílu, jsem se znovu ponořila do děje a stránky mi opět ubíhaly pod rukama úplně samy. Opět musím pochválit design knihy. V závěru trilogie se objevilo i vysvětlilo vše, co jsem si přála vysvětlit. Záležitost se Secrecy, Anabel a jejím démonem... Děj mi ale občas připadal trochu jednolitý, řešilo se tam pořád dokola to samé a já jsem se někdy musela nutit do pokračování. Závěr však stál za to. Trochu mě štvala Liv kvůli tomu, že nedokázala být upřímná k Henrymu a lhala mu (Co je špatného na tom být v šestnácti pannou?!). Hodně mě bavila Emily ve snové chodbě - její naivita a snaha dostat se do Graysonových dveří. Nevěřila jsem, že Anabel přijde k rozumu a bude se podílet na Arthurově osudu.
I po dočtení posledního dílu mi zůstalo pár nezodpovězených otázek ohledně série (Proč chodbu s dveřmi objevili právě oni? Co vlastně ta chodba znamená? Jak to dopadlo s Arthurem?), ale myslím, že všechny otázky nevyžadují odpověď a zbývá tak jedině čtenáři, aby si je domyslel.

Nezapomenu na tajemnou Secrecy ani na snovou chodbu. Asi budu do konce života doufat, že ji také objevím. :)
Knihy Kerstin Gier jsem si opravdu oblíbila. Nelituju času, který jsem strávila nad čtením obou sérií. Doufám, že se autorka pustí do vymýšlení dalších originálních sérií!

janusss
19.06.2017 5 z 5

Konečně jsem se dočkala tohoto dílu! Pořád totiž odkládali jeho vydání, ale to čekání stálo za to.
Kniha, vlastně i celá série, mě nesčetněkrát rozesmála. Miluju autorčin humor. Také mi tolikrát bušilo srdce při napínavých částech. A samozřejmě i u zamilovaných.
Snový svět je skvělé téma zakomponované do skvělého příběhu plného tajemství, lásky a humoru. A na konci všeho do sebe krásně zapadá a vám docvakne takové to: ,,Ahá!''
Kerstin je opravdu moje oblíbená autorka a rozhodně doporučuji její knihy.

Evule114
18.06.2017 5 z 5

Senzační díl, akorát mě mrzí, že tak rychle skončil. Miu jsem si víc než oblíbila. Taky máte pocit, že by měl být ještě jeden díl? Jak to bude pokračovat dál s Liv a Henrym :-) a taky vysvětlení se snovou chotbou? No a taky, jestli se Arthur nezbláznil? A co Anabel? No každopádně zbývá plno otázek, ale i tak to bylo super :-)

Jasomknihomolka
18.06.2017 5 z 5

Táto trilógia ma úplne pohltila. Môžem iba dávať autorke palce na hore. Mám chuť si tie knihy hneď zobrať do rúk a čítať odznova. Na konci keď som dozvedela kto je ten "tajný školský bulvár" normálne som zadržiavala dych. Úplne mi sadla. Chcela som, vždy keď som mala čas si iba sadnúť a začítať sa do nej,do toho sveta plných snov,dverí.... Celá séria sa jej proste podarila. Nemám už ani chváli.

Lenka40
18.06.2017 4 z 5

Tak třetí díl této série byl opět moc čtivý. Konečně jsme se dozvěděli kdo je Secresy a jak to celé vlastně dopane. Nevím co k tomu jiného dodat .Jen ,že jsem si tuto sérii užila a vřele doporučuji . Určitě si přečtu i další sérii od této spisovatelky Drahokamy.

vevronika
14.06.2017 5 z 5

Tuhle knižní sérii prostě zbožňuji a po srdceryvném čekání jsem byla nadšená, že kniha konečně vyšla. Na téhle knížce zbožňuji nejen úžasnou myšlenku snové chodby a napínavý děj, ale taky úžasné charaktery postav a velice vtipné podání. Zkrátka tahle knížka i celá knižní série si mě získala a v mém srdci zůstane ještě hodně dlouho.