Šeptající mrtví

Šeptající mrtví https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524534/bmid_septajici-mrtvi-652e87a1b89cc.jpg 4 150 51

Strážkyně hrobů série

1. díl

Slyší jejich šepot. Keira je bez domova, pronásledovaná a zoufale se snaží uniknout prudké bouři. Útočiště najde v opuštěné zahradníkově chatce. Ta stojí na okraji hřbitova a ze všech stran ji obklopují hroby: některé nedávné, jiné stovky let staré a všechny zanedbané. A ve tmě slyší šeptání neklidných mrtvých. Hřbitov ožívá nezřetelnými spektrálními siluetami, v jejichž čele je žena, jež zemřela příliš brzy. Keira je jediným člověkem, který ji vidí, a nyní se stala jejím novým cílem. Keira je odhodlaná duchovi pomoci do příštího života. S nečekanými novými přáteli zkoumá minulost zesnulé ženy, přičemž odhalí příběh plný klamu, nešťastné lásky a vraždy. Minulost však není tak prostá, jak se zdá, a Keiře rychle dochází čas.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Whispering Dead

Gustik5
11.03.2024 3 z 5

Je to sympatická jednohubka, která si ovšem ponechává prostor na zodpovězení řady otázek do chystaných pokračování. Pro mé finální hodnocení je problémem, že krátce předtím, než jsem se pustil do novinky od Darcy, jsem četl žánrovou legendu Nekroskop od Briana Lumleyho . V ní je rovněž protagonista, jehož příběh se točí okolo komunikace s mrtvými a posmrtným světem. A bylo to načasování vpravdě nešťastné, protože Šeptající mrtví se zmíněnou klasikou co do propracovanosti a spádu opravdu nesnesou srovnání. Proto možná můj příspěvek berte maličko s rezervou. Pokud jste fanoušky knih od mladé spisovatelky, rozhodně vás tato nezklame.

Naopak. Budete se cítit jako doma. Jedná se o svižnou a rychle odsýpající jednohubku s docela sympaticky vykreslenými hrdiny. Hlavně praštěnou prodavačku Zoe, která neustále hýří konspiračními teoriemi, si zamiluje snad každý. Darcy Coates se nedá upřít to, že píše čtivě a úsporně, díky čemuž útlou knížku přečtete velmi rychle a rozhodně se nedá říci, že by nudila. Maličko ji ovšem sráží často nenápaditá klišé, která jsem už viděl v bezpočtu hororových děl. I tak mne ale detektivní zápletka s nádechem hororu a mysteriózna bavila. Nechybělo tu patřičné napětí i výborně popsané vnitřní pochody hrdinky, která díky specifické ztrátě paměti poznává samu sebe, i své nadpřirozené schopnosti spolu se čtenářem.

AnnaKreon
11.03.2024 4 z 5

Koncem ledna vyšla nová kniha Darcy Coates a jedná se o první díl nové série s názvem Strážkyně hrobů. Jelikož je Darcy moje oblíbenkyně, nemohla jsem si její novou knihu nechat ujít a téměř okamžitě jsem se pustila do jejího čtení. Ačkoliv je prezentovaná jako horor, určitě bych o ní takhle nemluvila. Za mě se jedná spíše o takovou slabší duchařskou jednohubku, u které se ale vyloženě bát nebudete. Mělo to hodně vibe seriálu Posel ztracených duší a knižní série Přízraky z Michiganu od J. R. Ericksona.

Keira se probouzí v lese a nic kromě svého jména si nepamatuje. Před někým se snaží utéct a útočiště nachází u faráře, který ji ubytuje ve staré hrobníkově chatce. Tady se Keiře začnou zjevovat duše zemřelých, které chtějí pomoci. A Keira musí přijít nejen na to, jak pomoci jim, ale také jak pomoci sobě, aby si vzpomněla, kdo skutečně je.

Postavy jsem si oblíbila všechny, ale nejvíc jsem si zamilovala energetickou Zoe, novou kamarádku Keiry, která se naprosto vyžívala v konspiračních teoriích, upírech apod. To byla přesně ta postava, se kterou bych se spřátelila i já. Kromě své ztřeštěnosti byla ale taky neuvěřitelně loajální.

Kniha je tenká, kapitoly krátké, příběh rychle odsýpá a já jsem si čtení opravdu užila. Často jsem byla opravdu v napětí, co se stane dál a hltala jsem každé slovo. Na kávě s kamarádkou jsem o knize básnila, a i když nečte strašidelné knihy, nalákala jsem ji na ni a ona si ji skutečně přečetla a moc se jí líbila. Takže určitě můžu doporučit i lidem, kteří nečtou nic strašidelného. Jde opravdu spíše o tajemnou duchařinku, kde ale číhá jiné zlo než zrovna duchové.

Sarka25
08.03.2024 5 z 5

Kniha určitě není horor spíš taková lehká ducharinka. Doufám že tato série bude nadále pokračovat v tomto duchu. Všechny postavy jsou příjemné a odhalování záhad městečka mě bavilo. Jen tak dál.

muchomurka
07.03.2024 4 z 5

Škoda, že je to zase na díly. Jinak to nebylo špatné. Děj utíkal celkem příjemně. Sice jsme se vůbec nic nedozvěděli o Keiře a kupodivu ani ona sama nějak aktivně nepátrala po své minulosti, ale budiž. Otázek a nevyřešených záhad autorka nadhodila dost, tak jsem zvědavá na další díly a hlavně na to, kdo Keira je.

blebuska
02.03.2024 4 z 5

Knihu bych mezi horory určitě nezařadila. Byla to příjemná duchařina a jsem natěšená na další osudy Keiry... A Zoe jsem si prostě musela zamilovat :)

Jarmila97
02.03.2024 5 z 5

co se týče této knihy, tak bych neřekla že to je úplně horor. celkově příběh který byl v knize se mi hrozně líbil ale nespala bych to s hororem protože úplně strach jsem o knihy neměla. přesto byla kniha famózní. Líbilo se mi celkové pojetí příběhu a celkový děj musím říct že se velmi těším na další knihu v sérii

Pavlína2019
26.02.2024 2 z 5

Jako otevření nové série to bylo celkem dobré, ale nic moc se zde nedělo, nijak zvlášť mě děj nezaujal. Necháme se překvapit pokračováním.

kanitsuj
26.02.2024 3 z 5

Nepotěšilo ani doslova neurazilo, aspoň v mém případě. Dvě třetiny knihy se téměř nic nedělo, měla jsem problém s ukotvením příběhu - nedokázal mi totiž odpovědět na základní otázky - v jaké době se přesně odehrává, jaké je roční období?, kolik let je asi hlavní hrdince a kolik ostatním hrdinům...možná jsem četla nepozorně, možná je to špatně napsané. Nějak jsem se nedokázala začíst a když se mi to konečně povedlo, byl konec. Zdá se, že tato série by mohla být doslova nekonečná. Skvělý nápad autorky, ale bude to čtenáře bavit?

Pazďa
26.02.2024 3 z 5

Fajnová jednohubka, Darcy Coates asi nikdy nevytvoří nic převratného ale sype jednu polohororovou duchařinu za druhou a kvalitu jakž takž drží na stejné, solidním bodě.

kaja9825
25.02.2024 4 z 5

Hodnocení: 4/5

Už teď musím říct, že se moc těším na pokračování této série.

Keira se probere v lese. Nic si nepamatuje, je zraněná a někdo jí honí. Instinktivně běží a najde útočiště u otce Adage a přesněji tedy na hřbitově, kde ji vyděsí setkání s dalšími obyvateli zdejšího hřbitova.

Kdo čekáte nějaký brutální horror, tak tohle rozhodně není doporučení pro vás. Za mě je to vhodné pro fanoušky seriálu Posel ztracených duší, který jsem měla jako mladší hodně ráda.

O Keiře se v průběhu knihy moc nedozvíme a nevíme, před kým a proč utíkala a co se jí stalo. Sledujeme její nový život v zapadlém městečku, kde si celkem rychle nachází kamarádku Zoe. Ta je teda úplně praštěná, ale i díky jejich interakci, jsem se u knihy kolikrát zasmála a celkově mi byla kniha hodně příjemná a hezky se mi četla.

Takže tohle byl od Darcy gól a i když jsem se přece jen těšila na nějaký plnokrevný horror, tak jsem nebyla vůbec zklamaná.

kolacky
25.02.2024 5 z 5

Nový začátek, nová série a úvod je fantastický. Něco úplně nového. Keira získala nové přátele a nový život... Otázka je, jaký byl ten starý. Nabízí se kariéra agenta tajné služby nebo vycvičeného zabijáka, natolik cenného, že ho/ji nechtějí pustit ??? Uvidíme příště. Určitě nakoukneme trochu víc do Keiřina tajemství. A prožijeme další tajemno.

Rosse
23.02.2024 4 z 5

Jelikož s jedná o sérii, není překvapením, že nám první díl zanechal hodně nezodpovězených otázek. Nicméně věřím, že v následujících dílech se toho ještě hodně dozvíme.

Darcy Coates patří mezi mé oblíbené autorky v tomto žánru. Věděla jsem tedy do čeho jdu a že na 80% nebudu zklamaná, což se mi potvrdilo.

Autorčin styl vyprávění vás do příběhu vtáhne od prvních stránek! Ačkoliv jsou její příběhy místy zvláštní, rozhodně jsou originální a stojí za pozornost.

Pokud jste od Darcy ještě nic nečetli, troufám si říct, že by pro vás tahle série mohla být dobrý startem. Za mě rozhodně velké doporučení!

Emma27
23.02.2024 5 z 5

Kniha mě hodně bavila.

NicaCola
20.02.2024 5 z 5

Já jsem se na knihu tak moc těšila! A věděla jsem proč. Příběh jsem přečetla za jeden den, moc se těším na pokračování... první díl nám dal spíše otázky než odpovědi:) Super začátek nové série:)

ankaras
17.02.2024 3 z 5

Doufám, že tímhle směrem se spisovatelka nevydá. Slabé.

PeM
16.02.2024 5 z 5

Miluju duchařinu a tohle mi sedlo jak p...l na hrnec. Přečteno za jeden den a teda hodně mě to bavilo, těším se na další díl.

TerezaMondeková
15.02.2024 5 z 5

Miluju Darcy, takže na knihu jsem se neskutečně těšila. Kniha se mi líbila. Zajímavá nová série, slibný začátek, poutavý. Ale rozhodně bych knihu neřadila mezi horory... já jsem se teda nebála vůbec. Spíše mě zaujala ta detektivní část, odhalování tajemství, co se opravdu stalo. Líbila se mi i ta duchařská stránka věci... komunikováni s duchy. Pěkná byla i ta trošku romantická linka. A Zoe... BOŽE! Tu holku jsem si zamilovala. Zajímavé byly i ostatní postavy, jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál. Co mě ale trošku mrzí, že v knize nebyly kresby, které by doplňovaly příběh...
Ani nevím, jestli se mi líbilo, že ohledně hlavní hrdiny tápeme... Na jednu stranu to bylo zajímavé. Nevíme, kdo je, co má za sebou, co se stalo, odkud je... Ale na druhou stranu... strašně se těším na další díly, protože mě zajímá, kdy se provalí, co je Keira zač.

alcerka
15.02.2024 3 z 5

Keiřino dobrodružství bych si určitě užila jako young adult. Je to spíš taková pohádka. Není to špatné, ale jsem už trošku někde jinde. Další díly ze série určitě číst nebudu a jsem ráda, že měla jen cca 250 stran.

hana4834
15.02.2024 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od autorky

NikiGrouse
11.02.2024 4 z 5

Začátek nové série od Darcy mě hodně zaujal. Nebylo to úplně strašidelné čtení, za to celkem originální. Přečteno jedním dechem.