Šeptající mrtví

Šeptající mrtví https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524534/bmid_septajici-mrtvi-652e87a1b89cc.jpg 4 150 51

Strážkyně hrobů série

1. díl

Slyší jejich šepot. Keira je bez domova, pronásledovaná a zoufale se snaží uniknout prudké bouři. Útočiště najde v opuštěné zahradníkově chatce. Ta stojí na okraji hřbitova a ze všech stran ji obklopují hroby: některé nedávné, jiné stovky let staré a všechny zanedbané. A ve tmě slyší šeptání neklidných mrtvých. Hřbitov ožívá nezřetelnými spektrálními siluetami, v jejichž čele je žena, jež zemřela příliš brzy. Keira je jediným člověkem, který ji vidí, a nyní se stala jejím novým cílem. Keira je odhodlaná duchovi pomoci do příštího života. S nečekanými novými přáteli zkoumá minulost zesnulé ženy, přičemž odhalí příběh plný klamu, nešťastné lásky a vraždy. Minulost však není tak prostá, jak se zdá, a Keiře rychle dochází čas.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Whispering Dead

Sanny_happ
06.02.2024 4 z 5

Jako první chci moc poděkovat @knihydobrovsky a @kate_valter za možnost přečíst si knihu

A teď už k samotné recenzi! Darcy Coates miluju, mám od ní přečteny téměř všechny knihy, takže tato #spoluprace mě moc potěšila.
Kniha začíná hned od začátku skvěle - sympatická Kiera utíká před neznámými muži a nachází útočiště v městečku zvaném Blightly. Potíž je v tom, že si vůbec nic nepamatuje. Neví kdo je, odkud přišla, před kým utíká.. Jako bonus k tomu všemu zjistí, že umí komunikovat a vidět zemřelé bloudící duše, které nemohou odejít. A ona se tak rozhodne zůstat a jednu takovou duši zachránit a pomoct ji najít konečně klid
Při této cestě, kdy se snaží rozpomenout na svůj život a zároveň zachránit duši Emmy, potkává Zoe. A Zoe je kamarádka, kterou by chtěl ve svém životě každý - střelená, veselá a svá. Zoe mi byla hodně sympatická a díky ní, jsem se u knihy kolikrát i nasmála

Darcy Coates nám opět dokazuje, že psát umí neuvěřitelně čtivě. Od knihy se těžko odchází. Má tu správnou atmosféru, skvělé dialogy, tajemství... Sympatičtí hlavní hrdinové, duchové, odhalování starých nešťastných událostí, ale i humor a romantická linka. To vše je první díl nové série

Kniha je zařazena do kategorie horor, což je pro mě bohužel dosti nešťastné. Hororové to opravdu není (a to jsem se hodně bála i u jejich strašidelných domů). Osobně bych knihu označila, jako detektivku s mysteriózními prvky. Kvůli tomuto novince ubírám hodnocení a dávám ji tak 4

Janinkniznisvet
04.02.2024 4 z 5

Za knihu bych moc chtěla poděkovat knihy Dobrovský a Kate Valter. V knize prožíváme mladé Keire, probouzí se zraněná a zmatená v lese .Nic si nepamutuje ani kde je. Snaží se utéct , ocitne se v malém městě kde pozná sympatického kněze , který ji chce pomoct . Zažívají spolu dobrodružství. Keira postupně zjistí, že vidí mrtvé. Má touhu nebohým duším pomoct.
První kniha od autorky co jsem četla. Čekala jsem ,že se budu víc bát. Dokonce jeden den se mi zdálo ve snu ,že jsem Keira. Na to že, kniha má 260 stran tak čtení rychle ubíhá. Musím říci nikdy bych ale nechtěla zažít to co zažívá Keira. Pokud rádi čtete horory a nebojíte se duchů vřele doporučuji
4.5/5

tessie_m
04.02.2024 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Každou knihu od Darcy miluju, a s každou další o něco víc!

Ka-čí
04.02.2024 5 z 5

Knihu bych asi neoznačila přímo za horor,ale spíše za mysteriozní detektivku...nicméně jsem vdechla každou stánku a docela jsem litovala,že je kniha tak krátká... těším se na další díl a jsem zvědavá,jak vše bude pokračovat....

uzivatel01337
02.02.2024 5 z 5

V první řadě chci moc poděkovat KNIHY DOBROVSKÝ a Kateřina Valterová za to, že jsem se mohla stát #knizniambasador prvního dílu nové série od Darcy.

A teď už k samotné recenzi. Příběh je napsaný pěkně, je čtivý, napínavý, hned od začátku se autorka vrhá do akce. Následuje drobné zpomalení, které ovšem vynahrazuje charakterem hlavních postav. Všechny jsou napsány skvěle, každá postava je jiná, osobitá, a věřím, že minimálně dvě (Zoe a Keira) si zamilujete tak, jako já

Ačkoliv je kniha zařazena do žánru HOROR, jedná se spíše o kriminálku s pár nadpřirozenými scénami. Nejedná se o nic děsivého, převládá napětí a řešení starého zločinu. Což mě osobně vůbec nevadí

Jedná se o první díl série, proto nečekejte, že se všechny záhady vyřeší hned v tomto díle. Každopádně nás Darcy pěkně navnadí na další díl, kterého se už teď nemůžu dočkat a jemně šílím zvědavostí (ale fakt trošičku )

Ačkoli se mi kniha opravdu moc líbila, ještě mi do plného počtu něco maličko chybí. Hodnotím tedy 4,8 z 5 přátelíčků ducháčků.

Anotace:
Slyší jejich šepot...

A ve tmě slyší šeptání neklidných mrtvých...

Minulost však není tak prostá, jak se zdá, a Keiře rychle dochází čas. Zamotá se do nebezpečné sítě a musí najít způsob, jak ducha osvobodit i kdyby kvůli tomu musela obětovat vlastní život.

mary2019
01.02.2024 4 z 5

Děkuji @knihydobrovsky za možnost být knižním ambasadorem.
Darcy mám moc ráda. Její knížky se čtou svižně, dobře. Konkrétně od tohoto příběhu jsem se nemohla odtrhnout. Byla jsem na tento 1. díl ze série hrozně zvědavá. Mám raději duchařiny než příběhy o zombících.
Myslela jsem si, že se budu hodně bát, ale spíš mi příběh přišel smutný než strašidelný.
Darcy umí velmi barvitě popisovat prostředí a situace, což vás vtáhne do děje a máte pocit, že jste jeho součástí.
Něco mi ale v celkovém ději chybělo. Husí kůže se nekonala. Proto o jednu méně.
Rozhodně se ale těším na pokračování, chci víc poznat Keiru a ostatní postavy. Chci nutně vědět, co je Keira zač!

traceybeegee
01.02.2024 5 z 5

ŠEPTAJICI MRTVÍ
autorka Darcy Coates

Kniha plná napětí, tajemna, duchariny jak je to u této autorky zvykem a k tomu detektivní zápletka.
Do děje jsem byla vtazena od samého začátku. Pak tempo trochu zvolnilo protože autorka popisuje další postavy, s kterými se hlavní hrdinka v této knize setkává. A zase akce jako v detektivce...

Setkáme se tu s Keirou, mladou ženou, která je možná na útěku? .. Před kým a před čím, to ani ona sama neví, protože ztratila paměť..

Útočiště nachází tam, kde by to sama nečekala... Na samotném okraji hřbitova v malé chatce... Tady ale také není sama... Za okny se večer pohybuje zjevení tajemné ženy...
Jsou to jen výplody její fantazie nebo opravdu vidí duchy???

Získává na svou stranu přátele, kteří jsou ochotni ji pomáhat se vším.

Venku ale pořád číhá nebezpečí a ona je odhodlána mu čelit a odhalit pravdu, která je ukryta možná pod jedním z hrobů... Nebo úplně jinde???
Keiru a její kamarádku jsem si oblíbila a která to je??? Tak to si musite sami přečíst v knize, která vyjde 31.1.2024 na #KNIHY DOBROVSKÝhttps://www.knihydobrovsky.cz/detektivky-thrillery-a-horor A já se těším i na její knižní podobu a další díly.

Dávám 5

Jidu
31.01.2024 3 z 5

Prvně si řekneme plusy, kterých má kniha opravdu hodně. Příběh je neskutečně čtivý. Hluchá místa nenajdete, přeci jen má 256 stran, takže na to nemáme prostor. Kamarádka hlavní hrdinky vás donutí se smát na celé kolo.

Můžeme pokračovat! Jemná romantická linka, za mě originální námět. To vše mě nutilo číst a číst. ALE! Já se vůbec nebála.

Regulérně, já se potento i z vlastního stínu, ale tady byly tak dva momenty, které nebyly příjemné, ale to je vše!

Bohužel, tohle je za mě obrovské minus. Ač to bude znít všelijak, tak jsem se opravdu více nasmála, než "nabála". Porovnám-li to s Pod hladinou, tak tohle je opravdu čajíček.

Nicméně knihu beru celkově jako takový pilotní díl. Třeba nás zaskočí v těch dalších.

Když by mi někdo řekl, že si přečtu horor, který mě nebude vůbec děsit, a i tak mu dám 70%, tak bych si ťukala na čelo. Jenže tady je vše ostatní tak dokonalé, že víc než 30% nevezmu a s klidem doporučuji .

Kdo třeba chce tento žánr zkusit, ale není na takové drasťárny, jako jsou Ukradené jazyky apod., tak tohle je jasná volba.

Celkově knihu hodnotím na 70%, tady se přikláním spíš k těm 60%, když není možnost dát půl hvězdičky.

Pitbullka
31.01.2024 3 z 5

Fajn začátek nové série. Autorka si drží svou laťku, kniha je čtivá. Jestli máte rádi duchařiny, budete spokojeni. Bohužel u mě se v průběhu čtení nekonal ani náznak strachu a chybělo mi příběh trošku víc propracovat.

_kniznisvet_
31.01.2024 4 z 5

* #spoluprace s @knihydobrovsky
Moc děkuji @kate_valter za možnost si přečíst knihu před vydáním!

RECENZE:
Je tu velice očekávaná kniha roku! Nová série od Darcy Coates!!
S Darcy to mám jako na houpačce, její knížky mám ráda, ale přijdou mi velmi jednoduché, chybí mi u nich rozvinutější psychologie postav, větší promyšlenost, atd.
A tak jsem byla velmi zvědavá, jak si Darcy poradila s touto zbrusu novou sérii.

Ale, tohle je úplně něco jiného než strašidelné domy!!
První stránky začínají úderně a tak napínavě, že zuřivě čtete jednu stránku za druhou. Odtrhnout se jde opravdu velmi těžko.
Konečně je tu cítit i spisovatelská vyzrálost a promyšlenost. Mnohem lepší psychologie postav.
Nemůžu říct, že bych se u knihy nějak moc bála, ale bylo to strhující a napínavé od začátku až do konce.
Co Darcy ale nejde upřít, tak to je výborné zachycení takové té temné a dusivé atmosféry.

Máme tu záhadnou hlavní hrdinku, která vůbec neví kdo je a i po dočtení je mi pořád záhadou. Zároveň tu máme děsivou minulost a takovou menší detektivní zápletku. Ano, Darcy Vás totiž umí naladit i na další díly, protože místo očekávaných odpovědí mám jenom spoustu otázek a nutně potřebuju další díl

Já bych to úplně nenazývala hororem, ale rozhodně si mě tato kniha získala a já se těším na pokračování!

nela3812
31.01.2024 3 z 5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @knihydobrovsky

Začátek příběhu byl dechberoucí. Měla jsem radost, že Darcy konečně přišla s akčním a strašidelným rozjezdem plným napětí, který mi u "Domů" chybí. Nadšení bohužel dlouho nevydrželo, protože se další gradace až do konce knížky neobjevila. Několik strašidelných scén očekávat můžete, ale celková hororová atmosféra z toho prostě nedýchá. Nazvala bych to hororem pro začátečníky.

V této sérii se autorka věnuje nejen duchům, ale také pátrání a odhalování minulosti. Tomu jsem přišla na chuť velmi rychle a napjatě čekala, jak se to celé vyvine. Mrzí mě, že jsme nenahlédli ještě více do hloubky a do historie. Bylo by fajn vidět více detailů z života duchů, třeba skrze jejich vlastní časovou linku. Měla jsem pocit, že jen kloužeme po povrchu, a vše je až příliš jednoduché.

Kromě zápletky z knihy si pro nás autorka připravila také zápletku pro celou sérii. V tomto ohledu se jedná o povedený start a po dočtení prvního dílu nemám opravdu nejmenší tušení, kam autorka směřuje. Škoda, že nám neodhalila alespoň malou indicii! No nic. Jsem neskutečně zvědavá, takže si další díly rozhodně přečtu. Ač se nejedná o extrémně děsivé horory, mám tyhle duchařské jednohubky prostě ráda a čas o času se k nim vracím.

A abych nezapomněla! V příběhu najdeme hned nakolik zajímavých postav a určitě si je všechny oblíbíte! Baví mě rozdílné charaktery a jejich tajuplnost. Věřím, že i zde si autorka nechává otevřené dveře a čeká nás nejedno překvapení.

Hodnocení: 3,5/5