Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2345 738

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Sotek43
08.12.2019 5 z 5

Krásná, napinava knížka, která vás nenechá odejít dokud ji nedoctete.

Viper_Onyx
05.12.2019 4 z 5

Jsem strašpytel, přiznávám. S horory nemám zkušenosti a i takováto knížka mi dokáže vyvolat husí kůži a příjemné mrazení v zádech. Je mi jasné, že pro ostatní čtenáře, kteří hltají jeden horor za druhým, to určitě bude nuda, ale mě to jako začátečníkovi přišlo přesně tak akorát děsivé a rozhodně mě to navnadilo se duchařským příběhům věnovat mnohem více.

JessieEx
05.12.2019 3 z 5

Duchařinu běžně nečtu, celkově horory vůbec. Jenže tahle knížka byla dost vychvalovaná, všude na mě vyskakovala (dobrá reklama), tak jsem neodolala a ze zvědavosti po ní sáhla. Navíc obálka mě fakt zaujala.
První půlka byla moc čtivá i když se tam toho zas tolik nedělo, a bavila mě. Druhá půlka se zvrtla v něco, co pro mě bylo těžko stravitelné. Jednak nemám ráda nevysvětlitelné jevy, takže jsem dost dlouho doufala, že se vše nakonec nějak logicky vysvětlí... Druhak jsem veliký strašpytel. Když jsem četla přes den, tak to bylo ok. Ale zrovna ta nejděsivější část četby mi vyšla na večer a tady musím říct, že jsem se fakt fyzicky bála, bylo mi špatně a nedávala jsem to, takže jsem úplně přeskočila asi dvě stránky a pak knihu odložila na dnešní ráno, kdy už jsem bez problému dočetla.
V knížce bych uvítala větší množství postav, to že byla Adrienne na všechnu tu hrůzu sama, mi fakt dělalo zle, já bych do podobného domu sama ani nevrkročila, natož v něm žít, navzdory všem strašidelným historkám. Dost by mě zajímalo, kde na to autorka chodí...
Každopádně oceňuji střízlivý počet stran, být to větší bichle, asi nedočtu. Jestli se pustím do dalšího dílu netuším, možná časem...

handulli
29.11.2019 4 z 5

Kniha je docela čtivá, kapitoly krátké ... děj mi rychle odsýpal. První půlka kniha pro mě byla víc mysteriózní. Druhá půlka knihy spíše fantasy, které mně ale nevadí, takže jsem tento vývoj děje docela skousla. Není to žádný horor, u kterého by se člověk klepal strachy. Nicméně kniha atmosféru udělat umí - byla jsem tak zabraná do čtení, že když mi z odkapávače sjela špatně odložená miska a rozbila se ve dřezu, tak jsem automaticky vyjekla :D
Nebylo to špatné, tak zkusím i další knihu, co ji vyšla.

Tess666
27.11.2019 5 z 5

velice poutavý a zajímavý příběh... ale úplně nedoporučuji číst, když jste doma sami, máte plechovou střechu, pokoj v mansardě a fouká silný vítr :D to nebyla úplně dobrá volba knihy před spaním ....

HockeyGirl
24.11.2019 4 z 5

Nebyla to ani moc duchařská kniha, u které bych měla husí kůži a bála se jít spát.... Některé pasáže byly trochu "wow", ale ne tak, že bych se u toho bála. Ale jelikož jsem si ji koupila a přítel ji četl a líbila se mu, tak jsem se na ni taky dostala. Rozhodně to není žádný horor, u kterého se budete bát od začátku do konce. Možná si od Darcy přečtu i její knihu Tajemství sídla Craven Manor. ;)

ejerabko
20.11.2019 5 z 5

Pro mě se jednalo o první knihu tohoto žánru. Od pocatku me kniha vtahla do děje, ale přesto se mi četla pomalu. Tuto knihu bych osobně určitě nenazvala ctivou???? Jak již bylo napsáno v predochozich hodnocenich, poslední třetina knihy byla o poznání strhující. Bohužel se mi nepodařilo odhalit hlavní zápletku a o to překvapující pro mě byl závěr knihy ???? Desivou atmosféru knihy dokreslila i naše 20leta sousedka, která bydlí o patro výše. Vzhledem k papírovým stěnám našeho cihloveho domu a její zálibě často ječet, mi do ponure atmosféry večerního čtení vnesla i zvukový doprovod ???? Celkove hodnotím své první setkání s tímto žánrem 5* ????

terijans
16.11.2019 3 z 5

Spíše zklamání, i když atmosféru to mělo dobrou, hlavně teda v první půlce knihy. Co mě štvalo bylo časté opakování jména hlavní hrdinky v textu v rámci kapitoly. Adrienne udělala, několik vět o nečem jiném a následovalo Adrienne věděla...

Rodaw
12.11.2019 4 z 5

DUCH DOMU ASHBURNŮ
Moc jsem se na tuto knížku těšila, protože MILUJU horory. A dobrých knižních hororů je sakra málo!!! Přede mnou už tuto knížku četla má mamka a líbila se ji, ale vyloženě si z ní "nesedla na zadek". Konec ji přišel až moc hororový... Já s tím svým způsobem souhlasím, ale k tomu se dostanu za chvíli. Naše hlavní hrdinka - Adrienne - zdědí dům Ashburnů. Před ní v domě žila stařičká paní Edith, která na okolí působila zvláštně, nepřístupně - až chladně, držela se hodně zpátky... Krátce po nastěhování Adrienne se však v domě začínají dít zvláštní věci... Hlavní hrdinka je moc sympatická, taková "obyčejná" holka. K tomu všemu má kocoura Wolfganga - nalezence♥ - takže i díky tomu u mě měla plusové body:). Kniha je výborně napsaná, je neskutečně čtivá... atmosféra je tu skvělá, místy tísnivá a strašidelná... ale i tak to pro mě bylo hodně "soft", jemné, co se hororu týká. Takový oddechový horor:). Věřím, že pokud horory nesledujete, budete se bát. Ale pro lidi, kteří mají rádi V zajetí démonů a spol - ta kniha strašidelnost těchto filmů nedorovná a svým způsobem ani nemůže, protože něco jiného je vidět to a něco jiného je číst to. Příběh byl jednoduchý, děje jako takového vlastně tolik nebylo a vše plynulo, nic mě extra nepřekvapilo. Ovšem ta jednoduchost byla předností této knížky, protože spolu se čtivým stylem díky tomu vznikl příjemný elixír. Takže abych to shrnula: pokud horory nesledujete příliš často, je dost možné, že se bát budete (a dost), pokud sledujete, bát se nejspíš nebudete, ale i tak knihu doporučuji, příjemné a oddechové čtení. A k samotnému konci: zajímavé. Do příběhu se mi to hodilo, i když na druhou stranu to nebyl úplně můj šálek kávy, ale ok, nevadilo mi to. I když svým způsobem to mohlo být trošku více... zlé:))))...... byla bych šťastná, kdyby u nás vycházely i další knížky od Darcy Coates, duchařin + démonařin (a vším mezi tím:)) je málo! A já se jdu hned teď pustit do Tajemství sídla Craven Manor, jsem hodně zvědavá....
Více na mém YouTube :-).

SoniaR
12.11.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá, nemohla jsem ji odložit a musela přes noc dočíst. Skvělá oddychovka i husí kůže se dostavila. Za mně určitě doporučuji.

Zuziša
11.11.2019 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila,ale nenadchla mě.Záčátek byl slibný,ale zombie tedy nemusím,někomu se to ale líbit může.

verka5083
11.11.2019 5 z 5

Kniha je krásná, čtivá, oddechová. Do knihy jsem se ponořila hned od první stránky a nemohla jsem od ní odejít. Knihu velmi doporučuji.

Skaldinho
09.11.2019 3 z 5

Zklamaní. V první polovině se příběh nádherně rozehrává a několikrát jsem měl i husí kůži při čtení. Jako fanouška horrorů mne to úplně nadchlo. O to větší byl pak ten pád. V půli autorka vše vysvětlila a z nadějného horroru se stal obyčejný souboj se SPOILER zombie. Bez tajemství, bez náboje a rozhodně to nedokáže vyděsit. Aspoň, že je to poměrně krátká knížka.

nikl
05.11.2019 5 z 5

Tak nějak zjišťuji, že ty závěry u hororů bývají často to nejslabší místo :) Nicméně i tak dávám plných pět hvězd, protože by to jinak nebylo fér. Knížku jsem přečetla v rekordním čase, měla jsem problém se od ní odlepit. Miluju duchařské příběhy a tento měl všechno, co kvalitní duchařina má mít. Hlavní hrdinka byla sympoška, co se ze všeho neposadí na zadek, takže není o čem. Pokud máte rádi příběhy o tajuplných starých domech, ve kterých se dějí divné věci a vy jste tak hrozně zvědaví, co to asi tak může být, toto je ta pravá knížka pro vás.

nicole1990
05.11.2019 5 z 5

Dobrá hororová knížka jen mi přišlo, že má otevřený konec

veronika8042
04.11.2019 3 z 5

Kniha byla velmi rychle přečtená. Autorka psala hned k věci, žádné zbytečné odbočky se nekonaly, což hodnotím kladně.
Kniha byla svižná, všechno srozumitelně napsané, v některých pasážích se objevila i husí kůže, takže velmi povedená. Na chvíli si od takových knih dám ale pauzu.

avi8
03.11.2019 4 z 5

Duchařiny moc nemusím proto jsem četla převážně ve dne . Konec dobrý .

dagi
02.11.2019 3 z 5

Ač jsem zvyklá na kdejaký horor od Kinga, tahle kniha mě v jednom momentu tak vyděsila, že jsem upřímně přemýšlela o tom, zda ji vůbec dočtu :D. Nakonec zvědavost zvítězila a vydržela jsem až do konce. Nebyla z nejhorších, to vůbec ne, ale rozhodně nemám potřebu se k ní kdy znovu vracet.

MíšaS.
01.11.2019 2 z 5

Není to vysloveně špatná kniha, ale je to takový průměrný horor, který kdyby běžel v televizi, tak se mu povede pár "lekaček", ale jinak je úplně bez vlastního nápadu. Přečíst se to dá, ale není to ničím originální.

Shaxx
01.11.2019 4 z 5

Váhala jsem mezi 3,5 až 4 hvězdami, ale líbilo se mi zakončení, to bylo super, takže 4 hvězdy.
Je to největší klišé, co může být. Stokrát zpracované. Starý dům, záhadní předchozí majitelé, pomalu se začíná dít něco divného, až se zlo projeví v celé své temnosti.. Zvedněte ruku, kdo tohle téma nikdy neviděl jako horor v televizi. Až do 3/4 knihy jsem nechápala, jak to někoho může vystrašit. Ale je fakt, že když jste sami doma, je noc, venku už pomalu vše utichá a v předsíni máte obří zrcadlo od země po strop, začnete být trochu nejistí :D Člověk je tvor s obrovitou fantazií a dokáže vystrašit sám sebe, aneb síla autosugesce je mocná.
A hlavně.. byl tam kocour! Kdo by se nebál o kocoura?! Čert vem hlavní hrdinku, ale kocour! :D
Dostala jsem, co jsem zhruba čekala. Když jdete číst s vědomím, že se setkáte s klasickým klišé, jste připraveni.