Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2333 738

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

klmonkaa
04.03.2024 5 z 5

Vypočuté ako audiokniha, prednes bol skvelý. Obsah tiež. Veľmi nápadité, až ku koncu som netušila, o čo presne ide. Odporúčam každému, kto miluje horory minimálne tak ako ja! :-)

Tess_BooksNerd
04.03.2024 5 z 5

Poslechnuto jako Audiokniha. A tedy Paaaani. Na hororový žánr moc nejsem ale tohle bylo tak skvěle zpracované. Poslouchala jsem při práci a můžu říct, že jsem se fakt občas dost bála. Jednou mě vystrašil manžel když mě vyzvedával. Na mou obhajobu, mě stačí málo a bojím se. Audiokniha byla skvěle namluvená.
Příběhy o duchách mám ráda. Tady byla navíc i špetka magie, hodný a zlý duch, odvážná hlavní postava i její kocour. Určitě si koupím limitovanou edici, která by měla brzy vyjít a také další díly.

Annkag
02.03.2024 4 z 5

Byla to kniha která mi vlastně sama o sobě jako děsivá nepřišla.
Čekala jsem víc duchařiny ale nevadilo to až tak.
Jinak ten konec byl hrozně hezký. Normálně mě to dojalo(a to nemyslím vůbec sarkasticky)

pip11
02.03.2024 4 z 5

Očekávala jsem čistou duchařinu, ale tady to bylo obohaceno o prastarou magii, která dává příběhu smysl. S ohledem k tématu podotýkám, že strach mít pravděpodobně nebudete. Kocour hlavní hrdinky Wolfgang má také svůj prostor, nejčastěji typicky kočičím nicneděláním, ale i jeho zde čeká akční role.

NikyTaky
29.02.2024 3 z 5

Knížku jsem si poslechla v audio verzi díky akci knihy Dobrovský. Série jako taková mě zaujala, pár knížek na svém wish listu mám, tak jsem ráda, že si to konečně splnila. Námět je dobrý, čtivé to bude espíš také, čtení v podání Anny Fixové - no, vlastně nevim jestli se mi to uplně líbilo, nebo mě občas její hlas rušil. A konec byl na mě teda velký rodeo, scifi/ fantasy skoro. Už mi to přišlo hodně přitažené za vlasy. Není to žádná vysoká literatura, je to odpočinkovka, ani to není kdoví jak strašidelné. V rozpacích dávám asi lepší 3,5*.

Jirinamac
27.02.2024 4 z 5

Knížka mě bavila. Po přečtení některých komentářů, že je to nereálné, tak to u takových knížek snad ani nikdo nemůže očekávat.

mataaskorice
22.02.2024 3 z 5

Knížka byla přečtená raz dva, napínavé, nedlouhé počtení. Obsahově to byla docela pitomost, ale i na blbosti, u kterých se nemusí nijak zvlášť přemýšlet, má leckterý čtenář občas chuť. Na mě nejděsivěji působí takový ten popis zdánlivě bezdůvodných pocitů úzkosti a drobností,které mohou předznamenávat, že se v domě děje něco zlého. Chodící mrtvoly mě naopak nijak zvlášť neberou.

Hofice
07.01.2024 4 z 5

Musím přiznat, že je to jedna z povedenějších knih ze série strašidelných domů. Moc se mi líbí autorčin styl psaní, dokáže nádherně popisovat místa, takže má čtenář pocit, že tam skutečně je a i to je jeden z důvodů, proč celou tuto sérii čtu. Kdo píše, že se u toho nedokáže bát, čtěte tuhle knihu vnoci za svitu noční lampičky vašeho 3 letého dítěte .

denib
21.12.2023 4 z 5

Je pravda, že kniha není žádný zázrak mezi horory a nedá se říct, že bych se klepala strachy. Jenže to je velmi dobře napsané a moc mě to bavilo. Nenašla jsem tam nic extra nového. Na druhou stranu jsem si to úplně představovala a prožívala to, takže jsem nadmíru spokojená. Určitě si od autorky toho chci přečíst víc. Byl to příjemně strávený čas a jelikož jsem se u knihy cítila tak fajn, musím dát skoro plný počet hvězd. Ne, není to objektivní :-)

ivvy45
12.12.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se dobře.. jen ten začátek byl fakt táhlý.. a zvažovala jsem, jestli knihu dočtu, ale vyplatilo se, protože nakonec kniha začala být nakonec fakt zajímavá a konec jsem doslova hltala... jen ten začátek prostě..

dominik0401
09.12.2023 4 z 5

Moje první přečtená kniha od této autorky a zřejmě ne poslední.
Hlavní postava, mě bavila a soucítil jsem v hodně případech s její bezvýchodnou situací
První polovina knihy mi přišla trošičku zdlouhavá a natažená a byla v ní místy nouze o nějaké to napětí Ovšem druhá část knihy to krásně dohnala a několikrát mi při čtení naskakovala husí kůže.
Kniha mi přijde povedená a věřím, že dalším dílům dám také šanci.

Turlogh
02.12.2023 4 z 5

Dobrý, čtivý, akční, hororový příběh, ale na to bát se, to moc není. Howgh.

monika3332
25.11.2023 4 z 5

Začátek je pro mě dost pozvolný a táhlý. Než se člověk dostane do hloubky zápletky je dost "vyšťavený".
Jinak je to příjemné počtení

januska82
12.11.2023 4 z 5

Môj prvá hororová kniha, zároveň prvá od Darcy Coates. Páčila sa mi, i keď za mňa taký Light horor.... Nemala som pocit, že by som sa musela báť, i keď boli aj situácie, ktoré by som určite nechcela zažiť. Uvidíme, aké bude pokračovanie série.

Paja11.11
31.10.2023 5 z 5

Děj byl velmi zajímavý, chvílemi i předvídatelný, ale to ničemu nevadilo. Kniha gradovala a nutila čtenáře číst dál a dál. Děj mě tak vtáhl, že jsem měla při čtení nepříjemný pocit, husí kůži a opravdu jsem měla strach.

gambinka87
25.10.2023 4 z 5

Obvykle horory nečtu,ale manžel mi stáhl audioknihu a celkem mile mne prekvapila. Namluveni sice pro mne nebylo zpočátku ideální,ale zvykla jsem si. Dokud byla hrozba nehmatatelna a cerpalo se jen z atmosféry domu, moc mne to bavilo. S příchodem "zla" to pro mne trochu upadlo, ale vysvětlující konec mne opět zaujal. Jako detektivkare me spis bavilo postupne odhalovani minulosti nez hororovy aspekt knihy

Knihomolka_176
05.10.2023 4 z 5

Obvykle horory moc nečtu, ale tenhle mě přesvědčil o tom, že bych měla začít. Autorka skvěle vykreslila atmosféru, perfektně stupňovala napětí a závěr byl naprosto šílený a nečekaný.
Jednu hvězdičku jsem strhla za to, že by ten závěr podle mě mohl být o něco delší. Uvítala bych lepší vysvětlení.
Už se těším na další díly!

nela3812
03.10.2023 3 z 5

Zpočátku to vypadalo slibně a měla jsem pocit, že čtu nejlepší díl celé série. Ve výsledku se mi však zatím líbil nejméně. Zajímavý a poměrně děsivý začátek přešel do závěru přitaženého za vlasy.

Kniha měla krásnou duchařskou atmosféru. Strašidelný dům na kopci, žádný signál a dívka bez rodiny, přátel, peněz. Hlavní hrdinka se na život na konci světa skutečně hodila. Naprosto ideální materiál do strašidelného domu, který je odkázán jen sám na sebe. Po materiální, a především finanční stránce, neměla nic. Její inteligence však dosahovala poměrně vysoko. Několikrát sice vlezla kam by neměla, ale vždy si to překvapivě dobře odůvodnila, vždy zvažovala všechna pro, proti a hlavně případná rizika. Adri byla v tomto ohledu vítanou změnou od hlavních hrdinů, kteří se do všeho vrhají po hlavě.

Začátek příběhu funguje skvěle, vypadá el. proud, dějí se zvláštní věci (spadne ubrus, křupe podlaha, ...) úplné drobnosti, ale z těch mnohdy mrazí nejvíce. Dlouho se pak bohužel neděje nic a spíše se seznamujeme s historií domu a obyvateli města. V samotném závěru přichází šokující odhalení celé zápletky a boj se zlem na několik malá stranách. Oproti prvním stránkám to opět vzalo velmi rychlý spád a celý souboj mezi Adri a „duchem“ je zvláštní. Adri vlastně celou dobu přesně ví, co má dělat, ačkoliv si to neměla kde zjistit a „návod“ si přečte až když všechno skončí.

Atmosféra byla opravdu skvělá, ale z vývoje dějové linky mám hodně rozporuplné pocity. Strašidelným domům však dveře nezavírám a vrhám se na další, jsem odhodlaná najít ten svůj N°1!

Honza28
25.09.2023 3 z 5

Pokud by tohle byla první kniha od DC, kterou bych četl, asi bych hodně váhal, jestli si přečíst další. Na knize mi vadilo několik nelogických, nedomyšlených věcí. Jako třeba jak autorka popisuje Ipson jako malé městečko, pár ulic, jedno náměstí, jeden prapodivný obchod s potravinami, ale na druhou stranu tam mají i veterinární kliniku, banku a místní policii. Dále pochybuji, že by hlavní hrdinku hned nenapadlo, když v celém domě nesvítí světla, že vypadly pojistky, ale musí jí to říct kamarádka, která pracuje na místních službách. Nebo že hlavní hrdinka nevěděla, že v domě je sklep, asi byla slepá, když nenašla dveře dřív, než na konci knihy. Prostě plno věcí, které mě štvaly. Příběh taky nic moc. Slabé tři hvězdy.

KnihomolkaKatka
23.09.2023 3 z 5

No, nebylo to úplně nejlepší, ale na druhou stranu ani nejhorší. Nejvíce mě bavilo posledních cca 100 stran, kdy jsem se i celkem bála. Asi nejhorší pro mě bylo celé to odhalení, jak to vlastně je.
Pořád se mi více líbí autorčina zombie série, ale další díl si rozhodně do čtečky pořídím, protože chci zjistit, jestli se neposunula i v této sérii. Hodnotím 3,5/5*