Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3996/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-qT0-3996.jpg 4 4462 623

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy...... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

slawa.cap
18.12.2017 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu... a neskutečně se bavil. Viděl jsem film, poslouchal popis od manželky, setkal jsem se se spoustou popkultůrních odkazů, ale nic z toho se ani náznakem nevyrovnalo knize. Po poslechu se nedivím kultu, který kolem Stopařova průvodce vznikl

Scathy
15.12.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

lagina
14.12.2017

Měla jsem obrovská očekávání a asi mi to úplně nesedlo do nálady/chuti. Sice jsem ji dočetla a něco mě k ní táhlo, ale pořád jsem si opakovala, proč je tak oblíbená?
Moje první sci-fi.

Sorrow
05.12.2017 3 z 5

Těžko hodnotit příběh jako takový, on to v podstatě příběh, tak jak ho běžně známe, totiž není :) Zato postavy a hlavně jejich hlášky jsou prostě fantastické! Vojta Dyk jim opravdu vdechl svou osobitou narací život. Uznávám teda, že se "Zemanem" trochu přestřelil, ale jeho Ford Prefect je prostě nejlepší! Už jen začátek: "Čtu já... Dyk..." Jo, uznávám, je to ulítlý, ale k týhle ulítlý, sarkastický a vtipný knížce, která ale vlastně není vůbec blbá, se to děsně hodí! :)

NalinnMane
26.11.2017 4 z 5

Opravdu vynikající kniha. Musím říct, že jsem nic podobného nikdy nečetla, ale teď rozhodně budu. Skvěle sarkasticky napsaný příběh s perfektním popisováním. U knih se málo kdy zsměju a tady se mi to stalo hned několikrát. A ještě musím dodat, že ilustrace Dana Černého jsou opravdu dokonalé!

ufak
23.11.2017

Jako dítě jsem se moc nechytal, jen matně si pamatuju fantasmagorie. Ted po dlooouhých letech jsem si přečet celou sérii. Super, vtipné, zábavné. Těší mě, že se snažili film opravdu podle knížky a neprznili to - můj hold Trillian a Marvinovi.
Velice zajímavé nápady i souvislosti. Celá série vypadá jako hluboce promyšlená, ale takhle prý Adams nepracoval, prostě psal. Pozadí, které neprozradí, měl asi intuitivně v hlavě. Dodnes si vzpomenu na větu: Padající květináč si pomyslel "Sakra, už zase!". Kdyby lidé věděli, co a proč si to myslí, asi by chápali Vesmír mnohem lépe. A Odpověď na Základní Otázku Života a vůbec, 42.

haWranka
23.11.2017 4 z 5

Tohle je pro mě těžké hodnotit. Kniha vlastně nemá žádnou výraznou dějovou linku, ale je plná skvělých nápadů a originálního humoru. Bohužel jsem ale měla tu smůlu slyšet audioverzi od Vojtěcha Dyka. To bylo fyzycké utrpení. Měnit hlasy je fajn, ale dávat postavám, které mají daný určitý charakter, hlasy Gotta, Zemana, parodovaných homosexuálů, koktajícíh ožralů atd., to je snad trochu moc. Opravdu jsem měla co dělat, abych to doposlouchala... Příště si to přečtu sama...

Kackatlacka
21.11.2017 4 z 5

Nádherná, zábavná a poutavá kniha, kterou jsem si pro velký úspěch dala i v podobě filmu a audioknihy.

LyttaNeyd
20.10.2017 3 z 5

Začala jsem číst tuhle knížku s jakýmsi podivným pocitem – z recenzí jsem si vytvořila očekávání, ale očekávala jsem, že kniha bude lepší, než očekávám. Nicméně musím říct, že mé očekávání se nenaplnilo a byla pouze taková, jakou jsem očekávala. Dobře, teď už to slovo vůbec nedává smysl.

Bylo to takové milé čtení, dokonce jsem se párkrát rozesmála nahlas („Nejvyšší prvočíslo se v koutku tiše sloučilo a skrylo se navždy.“). Nicméně žádné hlubší myšlenky jsem tam nenašla, možná se skryly s oním prvočíslem. Taky bych řekla, že čím je čtenář zběhlejší ve vědě a různých pojmech, tím víc ho to pobaví, protože narážek na právě takovéhle věci je tam hodně, to zas ano. Je ale klidně možné, že mi ten hlubší význam prostě uniká.

Určitě si přečtu druhý díl, protože by mě iritovalo, že nevím, jak to končí, ale nejspíš si k tomu vezmu i něco víc na přemýšlení.

papaja
18.10.2017 5 z 5

Já to vidím, jako literaturu faktu, která je prezentována formou sci-fi komedie.

RHorse
16.10.2017 5 z 5

Výborná knížka, zábavná od začátku do konce, tenhle humor mi vyloženě sedí. Už se těším na další díly. Připomnělo mi to Pratchetta, asi si zase budu muset nějakou knížku od něj přečíst.

bekule
13.10.2017 5 z 5

Říkala jsem si tehdy před čtyřmi roky , co mají všichni s tím ručníkem? Tak jsem sáhla po prvním dílu Stopaře a pak jen spěchala do knihovny abych odchytila další a další díly. Určitě se bude líbit všem fanouškům TV seriálu Červený trpaslík.

Booky84
10.10.2017 5 z 5

Úžasná a vtipná kniha.

teraxxx
10.10.2017 5 z 5

Skvělá, skvělá, skvělá knížka! Nepamatuju se, že bych se někdy předtím musela při čtení smát nahlas skoro na každý stránce, ale no prostě jinak to nešlo. Byl to pro mě první kousek tohohle žánru a i když nejsem fanda létajících talířů, ty všemožný špeky a ryzí britskej humor a nejhorší báseň ve vesmíru.. no úplně geniální to bylo. Miluju, obdivuju, všem doporučuju!

Janadvorackova
05.10.2017 odpad!

To, že má kniha pokračování, mi přijde vtipnější, než děj prvního dílu. Víc jsem jich opravdu nezvládla a nebudu to ani zkoušet. I když humor ráda mám, i britské seriály (ne všechny), tohle mi přišlo katastrofálnější, než katastrofické filmy. Mimochodem Stopařův průvodce ve filmovém zpracování se mi líbil o něco víc, než knižní podoba, což je teda co říct. Asi to bude tím, že film jsem dokoukala, knihu jsem dočíst nedokázala.
Humor prostě není vtipný. Postavy nesympatické a po nějaké době z mysli prchající. Děj to mělo ke zničení Země - pak to sklouzlo do černé díry.

mekkejla
02.10.2017 4 z 5

Opravdu dobře jsem se pobavila. Hlavní "vinu" na tom ale asi má Vojta Dyk,který knihu namluvil naprosto geniálně. Takže za mě doporučuji především jako audio knihu.

EternalCritic
24.09.2017

Vedlejší příznaky Stopařova průvodce po galaxii:

Chodíte všude s ručníkem a zejména na 25. května se vás lidé ptají jestli se nejdete koupat.
Do html kódů cpete místo Lorem ipsum Vogonskou poezii.
Zkoušíte si stopnout cokoliv co vás odveze z téhle planety.
Aspoň jednou jste si zkusili lehnout před bagr.
Máte stejně pesimistický náhled na svět jako Marvin.
Kamkoliv se snažíte nacpat číslo 42.
...
Zafodovo příjmení je pro mě furt nevyslovitelné.

lucie5078
21.09.2017 2 z 5

Vtipné, svižné, ale další díly už číst nebudu. Přečteno do čtenářské výzvy. Nenadchne, neurazí.

Smardik17
06.09.2017 5 z 5

No dobře umělecký dojem 10 bodů ale za přemýšlení mínus několik miliónů.
Prostě boží výborně jsem se pobavil. Zvolil jsem audioknihu, kterou čte Dyk, Vojta Dyk. Doporučuji. Na 100% se podívám i do Restaurantu na konci vesmíru!

lenkaBajza
04.09.2017 4 z 5

Jak někdo může z takových nesmyslů,nereálných věcí/situací, komických názvů atd. atd. udělat příběh? Geniální:)