Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3996/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-qT0-3996.jpg 4 4462 620

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy...... celý text

Humor Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

slaska77
17.07.2023 3 z 5

Tak Stopařův průvodce je už taková klasika, četla jsem kdysi dávno a to mi přišlo ještě málo, teď po téměř 20 letech jsem v něm našla víc, i když na humor Terryho Pratchetta to stále nemá. Moje nejoblíbenější postava depresivní robot Marvin, by si rozhodně zasloužila více místa. Jo a díky, konečně vím, kam mizí propisky.

katpas76
15.07.2023 2 z 5

Kniha se mi nelíbila. Chtěla jsem si doplnit vzdělání, ale tento styl ani žánr mě neoslovil.

ropotamo
12.07.2023 1 z 5

Přečteno kvůli výzvě, kniha mě opravdu neoslovila. Humor byl plytký, spoustu nesmyslných názvů a jmen, díky čemuž mi úspěšně po celou dobu čtení unikala dějová linka, která by ve finále šla shrnout jednou větou.

Christie2020
07.07.2023 1 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jen kvůli Čtenářské výzvěa nebyl to můj šálek kávy. Což jsem věděla už předem Absolutně tento styl humoru a žánr nechápu. Což není chyba knihy, viditelně má své příznivce.

ještěrka38
07.07.2023 odpad!

Přečteno jen kvůli výzvy a za mě to je něco, čemu vůbec nerozumím. Nepřišlo mi to vtipné, jak někteří píši a vlastně se přiznám, že nevím, o co v této knize šlo..

Lenka4
20.06.2023 4 z 5

Kniha klade velké nároky na čtenářovu představivost. Autorovi nelze upřít nápaditost a vesmírně nesmírnou fantazii. Pasáže vtipné se střídají s úseky k zamyšlení a žel, též s částmi dost nudnými. Každopádně nezapomenutelná je stavba dálnice.

AduskaV
09.06.2023 4 z 5

Čtivé, vtipné....bála jsem se pustit si film, ale ten je udělaný také fantasticky a až neuvěřitelně se drží předlohy :)

lawyered
04.06.2023 5 z 5

Samotný příběh není nijak napínavý a upřímně ani příliš zajímavý, celé kouzlo této knihy spočívá v autorově smyslu pro humor. Ten je velmi specifický a jak je vidět z hodnocení, někomu prostě sedne a někomu naopak vůbec. Já osobně ho zbožňuju, knihu jsem přečetla jedním dechem už podruhé a celou dobu jsem se skvěle bavila.

zirafinec
27.05.2023 5 z 5

Za poslední dva dny jsem knihu v podstatě omylem přečetla znovu. A nelituju, příběh mě baví, nikdy neomrzí, často na ni narážím. Prostě legendární počin, který si zaslouží přečtení od každého.

Lucek
24.05.2023 1 z 5

Nebavilo, odloženo.

PetrSevcik
23.05.2023 1 z 5

Jakkoliv originální a vtipná je tahle kniha, mě to neoslovilo a do čtení jsem se musel doslova nutit. Není to tím, že by byla špatná, ale prostě mě to nebavilo.

VendulaB
22.05.2023 5 z 5

I když nejde o extra propracovaný a vypointovaný příběh, celá kniha je neuvěřitelně vtipná, chytrá a svěží, čte se rychle a snadno. Celu dobu jsem se u ní královsky bavila. Výborná oddechovka.

Kulda1981
18.05.2023 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, výborný humor, přesně takový mám ráda. Fakt doporučuji.

Tano
16.05.2023 4 z 5

V tomhle případě mi film a kniha přijdou nejlepší dohromady... z filmu mi některé věci přišly nelogické, kniha je vysvětlila a film se zas v něčem pohrabal lépe, takže ucelený dojem je za mě ideální. Jakožto klasiku je určitě dobré si Průvodce přečíst, i když jsem od knihy asi čekala trochu víc.

Vivetkav
14.05.2023 2 z 5

Není to můj šálek kávy, ale díky výzvě přečteno, nebylo to tak špatné, jak jsem se bála, ale další díly už si nedám nicméně doporučuji

99jana99
11.05.2023 4 z 5

Myslela jsem si, že tento bod výzvy nedám a pak jsem si stáhla tuhle kratičkou knihu. A musím přiznat, že jsem se bavila, takový humor mi sedí, ikdyž jsem vůbec nepochopila, jak tohle dokáže někdo vymyslet, už jen ty jména, tak prečteno za jeden den a vůbec nelituju. Ale už se těším na něco normálního.

Kamcatak
04.05.2023 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu v angličtině, brilantně namluvenou Stephenem Fryem.
Začátek byl hodně těžký, dostat se do hodně zvláštního rytmu, smyslu pro humor a stavby příběhu. Ale po pomalejším rozjezdu mě to, přiznávám, docela chytilo. Knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho, hlavně abych zjistila o čem je řeč, zkrátka se kulturně vzdělat vzhledem k množství odkazů na tuto knihu.
Zda budu někdy pokračovat v dalších dílech, trochu pochybuju, zas tak šíleně mě to nenadchlo. Ale uznávám, že jsem toto neprotrpěla a docela se u toho i bavila. A myslím, že něco tak absurdního jsem ještě nikdy nečetla :D

naad
28.04.2023 1 z 5

Tuto knihu jsem nedal. Dvakrát jsem se pokusil začít znovu, ale nakonec jsem to vzdal. Život je příliš krátký a jiných dobrých knih tak hodně.

Maky78
22.04.2023 3 z 5

Tohle je úplně mimo moji komfortní zónu.
Poslouchala jsem jako audio jinak bych to nedala. Humor byl sem tam dobrý, nebýt skvělé četby Vojty Dyka tak nevím. Prostě jsem to nepobrala.

VojtěchPejša
16.04.2023 3 z 5

Rozjezd asi nejslavnější série sci-fi parodií vůbec. Je hodně poznat, že autor nemá žádnou představu, kam se bude děj ubírat dál a konec otevřený, protože ho nenapadlo žádné dobré zakončení. Humor je fajn, hlavně tedy k začátku knihy je to skutečně můj šálek čaje. Hromada šílených nápadů a sci-fi konceptů, které tvoří geniální parodii na celý tento žánr.