Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56245/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-jIy-56245.jpg 4 4462 4462

První část "pětidílné stopařské trilogie", kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

lilwejnka
17.11.2013

Miluju tahle knížky , a rozhodně si je hodlám koupit :)

timelady
16.11.2013 5 z 5

Prostě Stopaře nejde nemilovat :)

smisek05
23.10.2013 5 z 5

Co k tomu dodat? Co dostanete, když vynásobíte šest devíti? ... Odpověď ...

Jennkie
08.10.2013 5 z 5

Opravdu nápaditá knížka, co má šmrnc, autor má opravdu bujnou fantazii a dokázala vymyslet všelicos z ničeho :D až jsem se občas ztrácela v těch statích, kde vymýšlel galaktické vychytávky :D Stopařův průvodce má prostě tu správnou dávku cyničnosti, černého humoru a neuvěřitelnosti, až je to celé celkem dobře uvěřitelné :P :)

aldo
30.09.2013 5 z 5

Zajímalo mě proč existuje ručníkový den (25.5), proč je na FB smajlík 42 a tak jsem si přečetl tohle vynikající dílo. Díky za něj Douglasi.

Rawen616
19.09.2013 2 z 5

Miluju britský humor, absurdní humor i vyloženě praštěný humor a scifi také ale ať jsem se snažil sebevíc, Stopař mi vůbec nesednul. Přišlo mi, že tady ten humor až moc tlačí na pilu.

HotDogMan26
13.09.2013 5 z 5

Kniha "Stopařův průvodce Galaxií" patří do mého oblíbeného žánru - humorné Sci-fi fantasy. Už to mě přimělo k tomu, abych si ji přečetl. Možná se vám kniha ze začátku bude zdát nudná, zdlouhavá, ale "Nepropadejte panice", protože ji nakonec přečtete jak se říká - jedním hltem.
Příběhem vás provází sympatický Angličan Arthur Dent a jeho přítel Ford Prefect. Ti spolu cestují vesmírem, což zpočátku nemají jednoduché. Ford s sebou naštěstí má knihu "Stopařův průvodce Galaxií", která jim velmi pomůže. Setkávají se s problémy běžného člověka, přestože vlastně tak běžní nejsou.
Autorova vtipnost se mi velice líbila a ihned jsem si musel přečíst i další pokračování. Později jsem si ji koupil i jako audioknihu, která je také skvělá a Vojta Dyk ji moc dobře načetl. Kniha je, jak už jsem řekl (napsal), vtipná, velmi dobře se čte a doporučil bych jí asi všem věkovým kategoriím.

Standa Šebek
03.09.2013 5 z 5

Vše již bylo řečeno - kniha plná toho nejlepšího britského humoru, která vás dostane do kolen.

Libby
24.08.2013 5 z 5

Doporučuji tuto knížku těm, co chtějí aspoň na chvíli přestat řešit každodenní problémy. To, co v knize přečtete totiž zaměstná váš mozek na hodně dlouho. Velkou roli tu hraje i představivost a troufám si říct, že kdo jí nemá, pro toho ta kníha není, protože si ji maximálně neužije. Pro mě je to naprostá jednička.

see_sawandrew
23.08.2013 5 z 5

Pokud budete zpočátku zmateni, NEPROPADEJTE PANICE! Nejlepší kniha o živočišné hlouposti, jakou znám. 100%

tlapička
22.08.2013

Trochu povrchní humor.

HanaNov
04.08.2013 5 z 5

K téhle knížečce jsem se dostala velkou oklikou, protože scifi obecně není mým šálkem. Když ale jednoho dne po mně kolegové v práci chtěli, abych si další den přinesla ručník a abych ho viditelně nosila, nechápala jsem... Co to je za blbost, ručníkový den? Proč o tom nic nevím?... A tak jsem začala lustrovat google, abych zjistila, o co jde. Ručníkový den mi přišel jako vtipná recese, a tak jsem si Stopařova průvodce odložila do pořadníku knih, které chci číst. Dostala jsem se k němu až teď a opravdu nemám slov:-)
Dostaly mě už první věty a pak jsem jen hltala další a další... Po dlouhé době je Stopařův průvodce konečně zase knížka, u které jsem se opravdu nahlas smála. Vřele všem doporučuji už kvůli geniální hře se slovy, náhodou, časem a prostorem. K nepřekonatelné vogonské poezii se člověk prostě jen tak nedostane a představit si jednu nictinu bych bez téhle knížky asi taky nedokázala (nebo spíš by mě to ani nenapadlo). A i když se mi druhá polovina knížky zdála trochu slabší, stejně jsem nadšená už kvůli tomu, že vím, jak to v galaxii opravdu chodí:-D

Belatris
21.07.2013 3 z 5

Nejsem scifi fanda, takže jsem byla trochu zahlcena odkazy na žánr, který nemusím. Kniha je hodně dialogická a humor mi nepřijde tak vypiplaný jako například u Terryho Pratchetta. Místy jsem se pobavila, ale celkově mi to přijde jako ne zcela do mrtě využitý potenciál. Rozhodně mě neláká vrátit se k ní, ale zase nemůžu říct, že bych během čtení trpěla.

Weiler
18.07.2013 4 z 5

Douglase Adamse respektuji předevšim jako tvůrce. O trochu míň jako spisovatele. Ale vážně jen trošičku. Já chápu, proč stopař vzniknul původně jako show v rádiu, protože to je asi formát, který mu bude slušet nejvíc, protože do knižní podoby se tahle taškařice přepisuje těžko. Ten humor je skutečně, jak by řekl Angličan, out of this world, nicméně knížka je kvůli takovému druhu humoru poměrně statická a asi za to může moje platonická láska k Zooey Deschanel, obdiv k Martinu Freemanovi a fakt, že jsem snímek s tak mimořádným obsazení viděl první, mám ho radši, než knížku. Jelikož tvůrci snímku dokázali převést látku do filmové podoby, knižní Stopař je prostě Stopař ve formě knihy, nikoliv opravdický Stopařův průvodce v knižní podobě, jestli mi rozumíte. Pravděpodobně ne... nic to nemění na faktu, že co se humoru týče, je Douglas brilantní, vyprávění ovšem drhne a je to škoda. Knize navíc chybí konec a to vás nechá s pocitem takové neškodné prázdnoty... kterou ovšem toužíte zaplnit něčím z Restaurantu na konci vesmíru.

kristeen
03.07.2013 3 z 5

Anglická verze byla, musím přiznat, v některých momentech obtížněji srozumitelná, takže shlédnutí filmu bylo výhodou. I tak se ale autorovi nedá upřít smysl pro humor, který nestárne, ba naopak - v mnoha ohledech je už legendární.

Atuin
30.06.2013

Kniha ( jako Adams vůbec) nemůže urazit nikoho komu není cizí smysl pro podobný ( nebo i jiný:)) humor, dá se na ní využít řada báječných superlativů a vždy s ní půjdou ruku v ruce. Ujetina není problém, ale ani vážná poezie, která přesahuje i vesmír samotný.

Ajaiwik
23.06.2013 5 z 5

Lituji, že jsem si knihu nepřečetla už v dobách, kdy ženy byly pravé ženy, muži byli praví muži a malá chlupatá stvoření z Alfa Centaury byla pravá malá chlupatá stvoření z Alfa Centaury. Knížka plná inteligentního humoru, fyzikálních objevů (potřebujeme silný zdroj Brownova pohybu - například šálek horkého čaje) a předem odhalených zápletek, to aby nedošlo k přílišnému stresování obyvatelstva galaxie. A Země je už „převážně neškodná“ !!!

BooksLucyKing
07.06.2013 4 z 5

Bezva knížka, zábavná, dobře se čte, až na ty občasné šílené názvy :D a Robot Marvin je prosto dokonalý.

plangy
25.03.2013 5 z 5

Odteď nedám bez ručníku ani ránu. :) Dougals Adams čtenáři bez ustání servíruje to nejlepší z Anglického humoru.

mautina7
23.03.2013 4 z 5

Legendární kniha plná velmi dobrých hlášek, která pobaví snad každého. Přečtené během chvilky :)