Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56245/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-jIy-56245.jpg 4 4479 4479

První část "pětidílné stopařské trilogie", kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

Hříbek
23.02.2015

Skvělá kniha při které opravdu není třeba propadat panice... Časem se čtenář dozví i ono největší tajemství vesmíru (a tak vůbec)! ;-)

Nunee
21.02.2015 5 z 5

Tohle je nezaměnitelná a hlavně nezapomenutelná věc. Super, pokud má člověk smysl pro humor, jen doporučuji :-)

józi.odkudkam
12.02.2015 5 z 5

Nepropadejte panice!
Adams nasal scifi komedii, jejíž humor je neopakovatelný, bláznivý a originální. Z tohoto důvodu zkrátka těch pět hvězd udělit musím, i když s vykřičníkem, neboť další díly se dost opakují a rozuzlení celé série mě zajímalo čím dál tím méně, až se má trpělivost nakonec spolu se čtvrtým dílem vytratila úplně. Když totiž pomine provotní údiv nad bombastickou formou, zjistíte, že žalostně postrádá jakýkoli nosný děj. Škoda.

makovec.h
11.02.2015 5 z 5

Je to super :) vtipné, zábavné, jednoduché a nápadité. Naprosto skvělá kniha na oddech :)

pavi
11.02.2015 5 z 5

naprosto geniální oddechovka :)

Sarael
27.01.2015 4 z 5

V případě této knihy je na místě, že "méně je někdy více". I když mne kniha bavila a ráda jsem jí četla, příliš častý humor po chvíli už není tak zábavný, jak by měl být.

Lodja
24.01.2015 3 z 5

Saháte po knížce. Nevíte, co od ní máte čekat, protože polovina kamarádů ji vychvaluje do nebes a druhá ji nemůže vystát. Čtete úvod. Vtipné. Čtete první kapitolu. Ještě vtipnější a dokonce to začíná vypadat na zajímavý příběh. Čtete o potomkovi Čingischána se slabostí pro kožené čepičky a můžete se zadávit smíchem!
A potom střih, Arthur s Fordem se nalodí a ono to jaksi jde do háje. Humor by byl super, ale tak v pětkrát menší dávce, s takovou si říkáte "Už zas?". Děj mi taky přišel divný. Takový... prvoplánový, aby se tam teda něco dělo a autor měl prostor pro svůj humor.
Sice jsem celou pentalogii chtěla stihnout do 25.5., abych se stihla rozhodnout, jestli ručníkový den jo, nebo ne, ale s takovou to budu muset nechat pár týdnů odležet a nehnat se do Restaurantu hned. Protože to by se mi pak mohla přejíst úplně...

alexvera
14.12.2014 5 z 5

Parádní kniha, vážně. Ještě se mi nestalo, že bych se během čtení smála ... těším se až se pustím do dalších dílů. :)

LucyMi
02.11.2014 5 z 5

Je to luxusní vtipná knížka, která se lehce čte, i když jsem v některých chvílích nevěděla oč jde

Kaštaka
01.11.2014 5 z 5

Spojení fantastického žánru a satiry jsem si zamilovala už u Pratchetta a zde má závislost pokračuje.

imczechgirl
17.10.2014 5 z 5

Tenhle humor prostě miluju :)

Kopta
11.10.2014 4 z 5

God safe the England. Stopařův průvodce Galaxií mě přivádí do zcela nového světa plného humoru a svých sci-fi prvků, které jsou jedinečné. Anglie je jedinečná svým humorem, který je stále před tím americkým miliard nepravděpodobnostních jednotek napřed. Musím, ale říct, že jsem se v mnoha částech ztrácel, ale co na to říct? Asi jen, že... nepropadejte panice!

Marbo
07.10.2014 5 z 5

Opravdu zábavná kniha. Nepropadejte panice !

brabofka
15.09.2014 5 z 5

Myslím, že pro člověka milujícího sci-fi je to přímo kultovní kniha a jakási bible. Já ji přečetla pouze ze zvědavosti. Místy mi přišlo, že nakonci se hlavní postava probere z transu a zjistí že, všechny místa i postavy, které v knize navštívila potkala, jsou skutečné. Dávám 5h za skvěle vymyšlený děj a zápletky. A i nadále se utvrzuji v tom, že sci-fi není má parketa :-)

Esie
10.09.2014 5 z 5

První díl je naprosto úžasný až je mi líto, že ostatní díly ztrácí na kvalitě(A to jsem teprve u třetího dílu)Akorát občas mě štve Arthur Dent, zato Zafod, to je kapitola sama o sobě :)

maid
04.09.2014 5 z 5

Srdcová záležitost. Stopař je rozhodně jedna z nejlepších knih všech dob.

dadako
28.08.2014 4 z 5

Ta to kniha pro mně byla velmi příjemným překvapením. Kdysi jsem se pokusil podívat na film, ale ten jsem ani nedokoukal. Když knihu všichni v mém okolí tak chválili, rozhodl jsem se nakonec jí zkusit. Překvapilo mě jak je čtivá a pustil jsem se rovnou do dalšího dílu.

pikilo
23.08.2014 4 z 5

Kniha je to velice osobitá. Jsou do ní vkládání úryvky ze Stopařova průvodce galaxií, které doplňují celé dílo a přidává mu tak na komičnosti a tak nějak dává příběhu hlavu a patu, je to vlastně taková galaktická encyklopedie. Aby jste tomu rozuměli, Stopařův průvodce je v našem světě kniha s příběhem, v příběhu je to ale vesmírná encyklopedie všeho, prostě galaktická wikipedia.

Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, ale nebyl to můj šálek kakaa. Je to dost osobitá knížka. Patří k těm typům knížek, které buďto pochopíte, anebo ne. Chápou ji lidé, když máte stále duši rozjíveného dítěte a mysl stále nezkaženou. Nepochopí ji ti, kdo jsou duševně příliš staří a zkažení a ti co jsi zvykli na stereotyp dospělého člověka a nedokáží se už naladit na svou "fantasktní" mysl, která nám dovoluje představovat si různé věci a být součástí cizích kultur a cestovat po vesmíru i když právě sedíte v křesle a čtete si.

jobile
11.08.2014 5 z 5

Naprosto úchvatná záležitost, plná nečekané ironie. :)

piratmartin
23.07.2014 5 z 5

"Jediná" kniha, spolu s jejími dalšími díly, kterou jsem přečetl víckrát.