Pád titánů

Pád titánů https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433851/bmid_pad-titanu-gTg-433851.jpg 5 888 185

Století / Storočie série

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku – první světovou válku. Sto let staré historické události – a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše – znovu ožívají…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Fall of Giants , 2010

Majdaloupka
31.01.2016 5 z 5

Ma nejmilejsi kniha! Kdysi jsem ji dostala od kamaradky, dlouho mi lezela v knihovne, az jsem se odhodlala (k pro me neznamym autorum mam vzdy dlouhou cesu) a nemohla se odtrhnout. Pribeh jsem necetla, ale prozivala! Precetla jsem ji 4x a myslim si, ze jsem zdaleka neskončila. Za me urcite nejlepsi dil z trilogie a po precteni vetsiny Folletovych knih si troufam i tvrdit, ze je nejlepsi knihou ze vsech

kokos1
22.01.2016 5 z 5

Dokonalá kniha. Dlouho už mě žádná kniha takto nezaujala.

lusice
07.01.2016 4 z 5

líbilo se.

alexis818
12.12.2015 5 z 5

Vynikající,jsem moc ráda za pana Folletta.Mám ,díky jeho knize,rozšířenější znalosti o 1.sv.válce.Navíc píše poutavě,no prostě super,už se těším,až si přečtu další díl.

monte
06.11.2015 5 z 5

Hodně ráda čtu historické romány, Doposud jsem se nějak vyhýbala knihám o 1. a 2.světové válce.
Díky Follette. Moc hezky a poutavě napsáno. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky a už se chystám na další díl.

kaninaj
29.10.2015 5 z 5

opět krásná kniha - příběhy několika rodin z počátku 20.stolet z různých geografických míst.
Sice Pilíře země a Na věků věků mě asi uchvátili více (prostě historie, kterou mám ráda), ale tato kniha je napsána tak, aby také čtenáře zatáhla do svého děje. Atentát na císaře, rozpoutání první světové války, osudy lidí, diplomacie, politika.... těším se na další část Století.

vrony
27.10.2015 5 z 5

Poutavý příběh z první světové války. Doporučuji.

JezinkaJ
19.10.2015 5 z 5

Knihu jsem začala číst "jen na doporučení" a jsem z celé trilogie úplně ohromená. Čtu všechny tři díly v kuse za sebou a ještě mě to ani trochu nepřestalo bavit.
Začátek 20. století a první světová válka se přede mnou otevřely a já zírám a čtu a čtu. Určitě jedna z mých životních knih.

Caporegime
09.10.2015 5 z 5

Užasný !!!!

romana4049
07.09.2015 4 z 5

Folleta obdivuju, kvůli informacím které musel nahromadit a zpracovat. Kniha je naučná a zajímavá. Ale někdy mi přišlo, že své postavy pouze využil a staly se tak průvodci zásadními milníky 20 století. Je škoda,že nedal více prostoru samotným postavám. Každopádně z knihy jsem se mnoho dozvěděla a už najíždím na zimu světa. Snad tam bude něco víc o rasové didkriminaci v USA, o tu se Follet otřel v první části nen okrajově. A taky bych se chtěla už konečně dozvědět o důvodech vzniku antisemitismu.

blažounka
31.08.2015 5 z 5

Dobré čtení, jen to není kniha do kabelky nebo batohu na dovču. Kniha mě donutila otevřít internet a podívat se, jak to vlastně všechno začalo a kdo s kým a proti komu. Nedá se číst na jeden zátah, ale musí se použít mozek.

mika251
22.06.2015 5 z 5

Moja prvá kniha od Kena Folletta a rozhodne nie posledná, Prekvapivo rýchlo ma vtiahol do deja a už nepustil - prelúskala som ju za pár dní na dovolenke v Chorvátsku a pravdepdobne som nebola príliš dobrý spoločník, pretože som väčšinu času strávila na lehátku a hltala stránku za stránkou. Problematika daného obdobia pojatá z pohľadu roznych národov bola veľmi poučná a na rozdiel od iných kníh, kde má človek tendenciu proste "fandiť" tej alebo onej strane /podľa toho akej národnosti je hlavný hrdnia :)/, z tejto knihy vyvstával len jediný pocit a síce, že keď konflitk eskaluje do vojny, prehrávajú všetci.

lampernaqui
01.06.2015 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do děje dostal. A i tak jsem četl pomaleji, jelikož se jednalo o období, kterému moc neholduji - oproti Pilířům, kde mi doba byla sympatičtější. Tady čtu opravdu pomalu, abych se vyznal v různých politických diskusích, ale prokopal jsem se tím a hned do dalšího dílu. První světová válka za námi, přichází další v pořadí.

kleo9554
13.05.2015 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout!

pydla
06.05.2015

Výborné čtení. Pěkně shrnutý sled dějin a politických názorů a postojů světových mocností před a během 1.světové války, vyprávěné z pohledu fiktivních postav. Ruská revoluce, světová válka a proč nebyla ukončena dříve. Osudy rodin. Jedině doporučuji přečíst včetně druhého dílu.

Hudis
04.05.2015 5 z 5

Co k tomu napsat? Proč takové knihy nejsou jako povinná četba? Zábavné, poučné a poutavé vypravění proč začala 2. světová válka a jak vypadala. A nejen to. Popis tehdejší doby, bída v Rusku, boje za práva žen v Anglii, události v Americe...

V paměti mi utkvěla poznámka ruského vojáka na německém území: Jak můžeme bojovat proti lidem, kteří mají i pro svá zvířata taková stavení? (rozuměj beton proti ruskému dřevu).

Babo
30.03.2015 2 z 5

Od Folleta jsem již přečetla čtyři knihy a všechny se mi líbily.Pád Titánů je ale pro mě veliké zklamání.
Začátek se mi líbil,ale v okamžiku kdy se bohatý aristokrat "zapletl" se svojí hospodyní a světe div se ona přišla do jiného stavu a on ji opět překvapivě opustil, tak jsem začala pochybovat jestli je tato velice kladně hodnocená kniha to co bych chtěla čist.
Samozřejmě toto byla jen jedna linie,postav je tam mnohem víc,ale ani drama první světové války mě nepřesvědčilo a tak jsem se dnes rozhodla netrápit se a knihu odložit.
Mrzí mě to o to víc,že mám koupený i další pokračování.
Tak snad někdy.....

debe
28.02.2015 5 z 5

Nemá chybu! Poutavé, poučné a velice "čtivé" historické milníky Evropy.

FalVokZel
27.02.2015 4 z 5

Ken Follett mě nezklamal ale ani nepřekvapil, chybí mi tam takový ten pocit, "jo, to je přesně ono, tohle jsem myslel" je těžké překonat laťku kterou nasadil v Pilířích. Nicméně dokázal, že získal ohromné množství znalostí které dokázal skloubit v napínavé čtivo. I když má nějakých 750 stránek, málem jsem knihou prolétl, protože umí psát přesně tak, jak já chci číst. Dokázal udržet nit i při tom velkém množství hlavních postav. Těším se na další díly...9/10

Nunynka
01.02.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Některé pasáže byly zdlouhavé,ale i tak jsem knihu četla jedním dechem. Vždycky jsem se těšila o jaké postavě bude další kapitola. Moc se těším na druhý díl.