Pád titánů ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku – první světovou válku. Sto let staré historické události – a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše – znovu ožívají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433851/big_pad-titanu-gTg-433851.jpg 4.6797
Série:

Století / Storočie 1.


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Knižní klub
Originální název:

Fall of Giants, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (175)

Kniha Pád titánů

Elapheg
26. ledna

Knihá Pád titánů je velmi dobrý historický román, kde autor klade hodně důraz na autentičnost a menší důraz na fiktivní příběhy k mnoha historickým postavám, které se mohly stát. Postav skutečných i fiktivních je tu opravdu hodně a politika je také na denním pořádku. Často zatlačuje fiktivní příběhy do ústraní, takže je to vlastně taková učebnice o tom, jak diplomatická a tajná služba spolu s vládami zemí v Evropě a v Americe začaly a skončily první světovou válku až do roku 1923. Na rozdíl od knih: Večer a Jitro, Pilířů země, Na věky věků, kde hlavní roli hraje dramatický příběh fiktivních postav, který je vždy velmi poutavý, v knize Pád titánů hraje prim skutečná událost, která může místy nudit a taky mě trochu i občas nudila. Láska tu je, ale ne tolik jako v jeho jiných knihách. Na druhou stranu jsem se díky této knize mnoho nového pro mne dozvěděl, věci, které jsem neznal ani ze škol. Jsou zde postavy z Ruska: Katěrina, Grigorij, Lev, Car, Anglie: Maud, hrabě Fitherbert, princezna Bea, Billy Williams, Ethel Williamsová, Německa: Walter, Otto, Robert von Ulrichovi, Ameriky: Gus Dewar, Rosa a mnoho jiných dalších. Tyto postavy natolik vzdálených zemí se nakonec střetnou i v samotném závěru a vygradují v závěru knihy. Konec je otevřený a pokračuje dílem Zima světa, který si s chutí přečtu. Pád titánů je poutavá kniha, ale sága Pilíře země u mě hraje prim právě tím, jak poutavě jsou vylíčeny osudy fiktivních postav na pozadí historických reálií a zbývá mi poslední nedočtený díl: Ohnivý sloup. Knihu Pád titánů doporučuji všem zájemcům o historii a trpělivým čtenářům. Jsem velmi zvědavý na pokračování, na které se těším. :-) Pět hvězd a doporučení :-)

keselylenka
22.12.2022

Moje první setkání s Kenem Follettem a vím, že si od něj přečtu všechno. Jestli napíše telefonní seznam, tak i ten. Úžasně čtivě zpracované dějiny, s postavami žijete. Když jsem na úvodu knihy viděla seznam postav, bála jsem se, že se budu ztrácet, ale vůbec. Všechno krásně zapadá.


Stepanka897
05.12.2022

Skvělá sága a učebnice dějepisu v jednom. Přečteno jedním dechem, hned pokračuji druhým dílem.

Jahýnek
01.12.2022

Mám ráda historické romány, ale Follettovou fanynkou se nestanu. Příběh mne po obsahové stránce velmi zaujal, postavy byly hned od začátku reálné, uměla jsem si je představit a neztrácela se mezi nimi *****
Odložila jsem, protože se mi špatně četl sloh, proto i ten malý počet hvězd.

mataj
09.11.2022

Pozoruhodný historický román, čtivý a zajímavý. Postupným odhalováním životních příběhů jednotlivých postav se přenášíme do velice divokého období první světové války. Maud, Ethel, Bill, Walter, Gus, Gregorij, Lev a mnoho dalších jsou vhozeni do nového, měnícího se světa a my můžeme sledovat jejich napínavé dobrodružství na pozadí skutečných historických událostí. Napsáno neuvěřitelně poutavě.

kyssling
06.08.2022

Přesně kvůli takovýmto dílům (toto není kniha, ale skutečné dílo), je třeba u jiných knih šetřit s hvězdami a nedávat všemu plný počet.
Tohle je sága, která na začátku vyleká soupisem postav, kdy si člověk řekne, v tom se zase ztratím ... Ne tak u Folletta, ten dokáže vykreslit charaktery postav tak, že se v nich člověk orientuje. Navíc buduje skvělý napínavý příběh (nebo spíše linii různých příběhů, kde žádná není slabá), výborné dialogy, postavy se chovají v rámci příběhu a své povahy rozumně ... Prostě DALŠÍ skvělý Follett !!

vierak
14.05.2022

Konečne kniha o prvej svetovej vojne, kde som pochopila vzájomné súvislosti. Nie som historik a dejepis ma nikdy nebavil, no vidieť túto časť dejín z pohľadu vtedy žijúcich ľudí ma neskutočne bavilo. Krásne boli vykreslené zásadné črty a odlišnosti jednotlivých národov zúčastnených vo vojne. Osobne ma prekvapilo, že o našom najväčšom hrdinovi M.R.Štefánikovi nepadlo ani slovo. S radosťou by som tento román dala prečítať svojim deťom, nebyť podrobne popisovaných sexuálnych scén. Z môjho pohľadu to naozaj nebolo nutné. Inak svelá kniha.

gladya
08.04.2022

Nádherné čtení. Velmi zdařile se autorovi podařilo propojit fakta a fikci. Skoro všichni hrdinové jsou silné a vlastně výjimečné osobnosti. Velká část z nich je u toho, když se "točí kola dějin", někteří i významně a blízko. Postavy jsou z různých zemí a různých společenských vrstev, jejich životní dráhy se přesto občas více či méně střetávají.
Hrdinům člověk rozumí, i když ne vždycky jsou kladní a zachovají se správně. A někdy se dokonce můžeme ptát, co je vlastně správné a jak bychom se zachovali my?
Některé dílčí příběhy jsou možná trochu schematické, ale i ty dávají smysl jako ilustrace doby.
Je zajímavé, jak Folletovo beletristické zpracování situace v Rusku na začátku minulého století sedí nejen s tím, co mě učili v dějepise (pravda, mě ještě z pohledu bolševiků, takže myslím jasná fakta, ne jejich interpretaci) ale i s tím, co píše třeba Figes.
Někde jsem četla, že tahle sága je moc "levičácká" . Jenže v prvním díle je jen popsána realita společnosti té doby. I to, proč někde uspěly ideologie, které se ukázaly zrůdné.
Jelikož všichni víme, co v historii bude dál, o některé postavy se vysloveně bojím. Už se těším na další díly.

1 ...