Pád titánů ekniha

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku – první světovou válku. Sto let staré historické události – a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše – znovu ožívají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433851/big_pad-titanu-gTg-433851.jpg 4.6721

Století / Storočie 1.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Knižní klub

Fall of Giants, 2010

Kniha Pád titánů

ajasin
03. prosince

Naprosté nadšení. Nechápu, proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládala a jak to, že jsem se o ni nezajímala dříve. Rozhodně doporučuji všem, kdo si chtějí zajímavou formou zaplnit mezery ve znalostech dějin dvacátého století.

Hanys_
10. listopadu

Naprosto geniální začátek série (snad se dostanu k dalším dílům). V podstatě taková učebnice dějepisu začátku 20. století. Zatím top tohohle roku.

Kutcho
04. listopadu

Výnimočná kniha, ktorá stojí za prečítanie. V prvom rade ma prekvapilo, že sa väčšina knihy zaoberá prvou svetovou vojnou. Ďalšie dve knihy musia tým pádom pokryť 85 rokov, a to nás ešte čaká druhá svetová vojna. Nakoľko prvá svetová vojna nie je taká "populárna" a spracovaná,  bolo to pre mňa zaujímavé čítanie aj z historického hľadiska.
Autor ku všetkým udalostiam pristupoval s citom a precízne. Čo sa mi však najviac páčilo boli postavy. To, aké boli pred vojnou,  ako sa v priebehu vojny zmenili a vypracovali,  ale najmä, že každá dostala vlastný príbeh, dostatok priestoru aby ju čitateľ spoznal a vytvoril si s nou vzťah.
Neviem ani o jednej strane z tých 800 a niečo, ktorá by nudila a nemala význam.
Toto je skvelá, poučná, zábavná kniha a neviem človeku, ktorý by si ju nemal prečítať.

Ella_85

Ja jsem na vysost spokojena. Cetla se krasne, psana v odpovidajicim stylu daneho tematu. Urcite si poridim zbyle dve knihy teto sagy

iveta61

(+ SPOILER) Dobrá kniha, určitě stojí za přečtení. Konečně jsem se dočetla, jak to kolem 1.sv. války vlastně bylo. Ze školy nevím nic, jen kdy začala a skončila. Hned jsem se začetla do druhého dílu.

Egeris

Výborná kniha, která se velmi dobře čte. Měl jsem strach z toho, že je zde hodně historie a politiky - ale je to tak dobře napsáno, že mi to nakonec ani nevadí. A co víc, dozvídám se hodně zajímavých věcí, které se v té době opravdu staly. Muselo dát neskutečnou práci vše zasadit do reálného historického rámce, ale autor to zvládl bravurně.

Kasym

Za mne výborné, nemohl jsem se odtrhnout.
A navíc poučné. Mám pocit, že jsem se v trilogii o minulém století dozvěděl víc než v hodinách dějepisu.

Aaron Lewis

Super:). Zrovna 1. světová válka mě nikdy nezajímala (jako všechny války) + Rusko, a teda. Fakt dobrý. Všechny postavy. Skoro žádná černobílá (Bily, tomu se nedalo nic vyčíst a Walter). Překvapilo mě, že tam bylo hodně vztahů. Jsem zvědavá na další díl. Lva jsem moc nemusela, ale docela se na něj těším. Walter a Maud jsou úplně nej:). Proč asi:). O 1. sv. toho moc nevím ani nepamatuju, ale už nejsem tak naivní, abych si myslela, že je všechno černobílé a že jsou buď dobří nebo špatní. Je to hnus. Hlavně, když vím, že společnost národů je na prd a stejně byla 2.sv, která byla ještě horší… stejně se z toho nikdo nepoučí. Moc je moc a peníze jsou peníze, bohužel.

A nejhezčí pasáž? Příběh Rút z Bible, str. 706
„Kamkoliv půjdeš, půjdu, kdekoliv zůstaneš, zůstanu. Tvůj lid bude mým lidem a Tvůj bůh mým Bohem. Kde umřeš ty, umřu i já a tam budu pochována.“
No ještě teď mě to rozbrečí:). Co je krásnějšího než láska?