Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/bmid_zatmeni-gzz-1022.jpg 4 4767 292

Stmívání / Twilight série

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

Lidudu
21.02.2016 2 z 5

Třetí díl byl o chlup lepší než jeho starší kolegové. Opravdu se mi líbilo vyprávění imdiánských legend.
Jinak je to ale pořád to samé. Edward už je neskutečně trapnej s tím jeho "jsem zrůda/monstrum/příšera", vlastně je tak strašně otravnej, že bych mu s radostí pěkně postaru vrazila kolík do srdce, vycpala ústa česnekem a zkrápěla svěcenou vodou klidně celej tejden, jen aby už držel zobák.
Bella měla tolikrát knedlík v krku, že kdyby je vydávila, najedla by se jedna celá rozvojová země, a omdlévala tolikrát, že by nebylo od věci nechat se prohlídnout neurologem. V jednom z mnoha nekonečných dialogů pravila "Jsem odporná" a já s ní naprosto souhlasím.Nestydím se říct, že i Kingův Pennywise je příjemnější osoba než tahle ukňouraná fňukna, co neví, co chce, i když nám nějakých tisíc stránek dokolečka opakuje, že má naprosto jasno jestli chlupatej nebo zubatej...
Další opruzeninou na zadečku literatury je Edwardova galantnost a ochranitelské pudy. Je v pořádku, když je muž k ženě pozorný a zajímá se o její city a pocity, ale to, co předvádí Edward, to už hraničí s úchylkou. Já kdybych se nemohla ani uprdnout bez toho, aby se mě má drahá polovička ptala jestli mi to nezpůsobilo psychickou újmu, zbláznila bych se. Obecně vzato je v tomhle díle vidět, že celá slavná parta Cullenových má Bellu jako panenku na hraní.

Viky007
21.01.2016 3 z 5

Chci Jacoba. Chci Edwarda. Chci Jacoba. Chci Edwarda. Sakra, Victoria mě chce zabít. Tak to chci radši oba.

No jo, milostný trojúhelník v plné síle. Jediným světlým bodem byla Cullenovic rodina (myslím tím bez Edwarda).

martiiinkajjj
30.12.2015 5 z 5

jééé jak já tuhle knížku žrala (ještě předtím než vyšel ten trapný film) knížka se vůbec nedá srovnat s filmem, knížka je úžasně napsaná a děj rychle utíká. Za mě rozhodně *****. Ikdyž tento díl mi příjde nejslabší :) ale scéna ve stanu je legendární :D

MíšaK.
09.11.2015 3 z 5

Na poměry twilight to bylo poměrně slabý. Do dob než došlo k bitvě, to bylo zbytečné mrhání 300 stránkami. Nebylo to vůbec emotivní (pro ty, kteří nesnáší Jackoba).

Beltrix
04.10.2015 5 z 5

Hlavní trojice mi neskutečně lezla na nervy, tak jako v předchozích dílech. Bella, která neví, co chce, respektive teda ví, že chce dostat svýho upíra do postele, ale tak nějak se jí do toho motá jeden vlkodlak... Edward mě rozčiloval tím, jak Bellu naprosto kontroloval a NEDOVOLIL jí dělat to, co ona chtěla. A Jacob mi lezl na nervy tou jeho arogancí, kdy si myslel, že nic lepšího než on Bellu nemohlo potkat.
Naopak mě potěšily příběhy Rosalie a Jaspera. A konečně se to posunulo do trochu jiný roviny než vylívání srdíček - aneb řádění novorozených upírů, které konečně zasáhlo i někoho jiného než hlavní postavy. Naprosto dokonalá byla Viktorie, vážně mě bavila. Líbil se mi i upíří trénink a následná bitva, při níž jsem si oblíbila Setha. Ocenila jsem i to, že se objevili Volturiovi a opět tam trochu rozvířili vody zabitím Bree. Nicméně mě ale zklamalo, že všechny "kladné" postavy z toho vyvázly...
Celkově se mi to opět dobře četlo a protože jsem se naučila tak nějak ignorovat hlavní trojici, tak klady převážily nad zápory a opět je to za pět hvězdiček.

JessyPitt
30.09.2015 2 z 5

Moc jsem vlastně nepochopila o čem celých téměř 500stran bylo...Neustálý boj budu s tím a nebo s tím...Za mě zbytečně obsáhlé a rozvláčné.

juli2
01.09.2015 2 z 5

asi nejhorší díl z celé série, bohužel je bella naivnější a naivnější.Ale jinak nápad na téma dobrý :-)

DenisePartridge
16.08.2015 3 z 5

Bohužel mi připadá, jakoby Belle s každým novým dílem klesala inteligence. Tak jak byla na začátku vcelku "normální", je teď otravná, nerozhodná a až moc "Ach, Jakeu!" - "Ach, Edwarde!". Nehledě na to, že Jacob a Edward mi svou nesnášenlivostí také lezou na nervy.
Nejspíš mě to stejně neodradí a sérii ze zvědavosti dočtu, ale myslím, že prvnímu dílu už se nic nemá šanci vyrovnat.

Alex.Barunka
03.08.2015 2 z 5

Tento díl byl naprosto zbytečný. Moc důležitých věci a zvratů tam opravdu nebylo. Postavy Belly a Jacoba byly naprosto nesnesitelné.

Natyyy4444
04.07.2015 2 z 5

Celý příběh byl hezký a promyšlený.Tento díl by se mi i líbil,ale hrozně mi tam vadila Bella.Tak ksakru vím koho chci,ne? A nakonci mě dostávalo,jak řekla Jakovi,že ho miluje.Jako co to je? Edwarda mi bylo líto a nechápu,že Belle nedal facku.Bella mi přišla nerozhodná a furt se litovala.Myslím,že to byl nejslabší díl.Stejně je vždycky nejlepší první díl.

little-dream
24.06.2015 4 z 5

Třetí díl byl vážně zajímavý, sice nemá tak kouzelnou atmosféru jako jednička a nevrcholí takovým úžasným způsobem jako Rozbřesk, ale nachází se někde mezi tím a já si ho pěkně užila. :)
Trochu mě štvala Bella, jak má ve zvyku, když neustále přemýšlela o jejich vztahu s Jacobem. Každý normální člověk by bral Edwarda všemi deseti, ale ona byla pořád tak nejistá a nerozhodná. :D
V průběhu ságy jsem si sice zvykla, že to patří k její povaze, ale stejně se nemůžu zbavit pocitu, že to Bella přehání a nikdy neví, co vlastně chce. :D

Sabka123
11.06.2015 5 z 5

Kniha byla úžasná, neměla chybu. Jacob se stal moji oblíbenou postavou a bylo mi ho i trochu líto. Těším se na poslední díl

Veronika.C
05.06.2015 5 z 5

Další úžasný díl, tuto sérii zbožňuju. U tohoto dílu se mi moc líbilo i filmové zpracování :)

verulik196
03.05.2015 5 z 5

Kniha byla hodně poutavě napsaná, líbilo se mi, že spisovatelka odhalila minulost postav, příběhy o vzniku vlků. Kniha obsahuje víc než jen samotný děj. Podle mě zatím nejlepší kniha.

petvet
03.05.2015 3 z 5

Knihu jsem si přečetla (myslím několikrát) a stejně budu mít nejraději první a poslední díl této ságy...
Ve filmu mě Zatmění zaujalo více než v knižní podobě.
Proto dávám 3*.

Markysek45
15.04.2015 3 z 5

Neurazí, nenadchne.

KleaM
29.12.2014 5 z 5

Dávno mi není náct, ale navždy Twilight ságu v knižní, ale i filmové podobě budu milovat. Jako je pro někoho Romeo a Julie nejzamilovanějším příběhem, je to pro mě práve Twilight sága.

Adris
28.12.2014 5 z 5

Více akce, více lásky, silnější pouta, nová "přátelství".

TerkaHor
27.11.2014 5 z 5

Prostě úžasný co jinýho k tomu říct?

maca5449
06.11.2014 5 z 5

Hodně dobré, velmi humorné a zároveň silně emocionální. Skvěle napsané, milostný trojúhelník, minulost vedlejších postav, špatňáci, obsahuje vše v únosné míře.